DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4766291,59%
Karabük
19°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Her Telden (18.Temmuz.2016)

ABONE OL
18 Temmuz 2016 09:18
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ÜLKEMİZ VE KARABÜK İNSANI “DEMOKRASİYE,MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKTI..” VE KARABÜK KENT MEYDANI’NDA 15-20 BİN İNSAN…
15 Temmuz gününü,16 Temmuz gününe bağlayan gece ÜLKEMİZ ÇOK BÜYÜK BİR DEMOKRASİ SINAVI verdi,bir grup maceracı askerin başlattığı ileri sürülen ASKERİ DARBE GİRİŞİMİ halkın direnişi ile geri püskürtüldü.
ÖLENLER/YARALANANLAR OLDU..
O GECE ÜLKEMİZ İNSANI VE KARABÜK MÜTHİŞ BİR SINAV VERDİ.
16 Temmuz gecesi saat 01.10 gibi sokağa çıktık,önceleri TEK/TÜK İNSAN VARDI,sonra sokaklar birden kalabalık hale gelmeye başladı ve saat 02 gibi binlerce insan sokakları doldurdu.
Önce AK Parti ve KARABÜK BELEDİYESİ eski Binasının önünde kalabalıklar birikmeye,ORDU KIŞLAYA gibi sloganlar atılmaya başlandı ve daha sonra insanlar KENT MEYDANI’NA aktılar..
15-20 BİN KİŞİLİK BİR KALABALIK OLUŞTU.
Sloganlar atılıyor,DEMOKRASİYE,MİLLİ İRADEYE Sahip çıkılıyordu ve ORDU KIŞLAYA temennisi/temennileri en içten biçimde haykırılıyordu.
Daha sonra Vali Sayın MEHMET AKTAŞ’IN konuşması girdi devreye..
Daha sonra SABAH NAMAZI o meydanda kılındı..
Karabük DEMOKRASİ AÇISINDAN ciddi ve ciddi bir sınav verdi..

ÜLKEMİZDE ÇOK ÖNEMLİ OLAYLAR OLUYOR/GELİŞİYOR VE BUNLARIN ÖNÜNE GEÇİLMESİ,İSTİHBARATININ ÖNCEDEN ALINMASI..
Ülkemizde çok önemli olaylar cereyan ediyor,BOMBALAMALAR OLUYOR,olaydan sonra İSTİHBARAT ZAAFI VARDI/YOKTU gibi bir dizi tartışma başlıyor..
Son ASKERİ KALKIŞMA/DARBE OLAYINI DÜŞÜNÜN bir kez..
Binlerce SUBAY/ASTSUBAY şüpheli olarak gözaltına alındı şeklinde haberler çıkıyor ve 15 TEMMUZ AKŞAMI yaşanan olaylarla ilgileri olduğu şüphesi ile bu insanlar gözaltına alınıyorlar..
PEKİ İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİ BUNLARDAN HABERDAR OLMAMIŞ MI..?
Öyle,kendi içinde çok sıkı disiplinli 8-10 kişi değil söz konusu olan..
GÖZALTINA ALINAN BİNLERCE SUBAY/ASTSUBAY söz konusu.
BİR ASKERİ KALKIŞMA OLACAĞI haberleri nasıl olurda sızmaz/sızdırılmaz,İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİ bunların haberini almaz,gerçekten insan merak ediyor..
HAYRET ETMEMEK MÜMKÜN DEĞİL DOĞRUSU..!!
Neyse ÜLKEMİZ ÇOK ÖNEMLİ BİR TEHLİKEYİ ATLATTI ARTIK..

15/16 TEMMUZ GECESİ YAŞANAN “ASKERİ KALKIŞMA İLE İLGİLİ..” YAPILAN DEĞERLENDİRMELER VE İNSANLARIMIZIN DURUŞU…
Ülkemiz 15/16 TEMMUZ GECESİ çok önemli bir süreç yaşadı ve kelimenin tam anlamı ile DEMOKRASİ HAYATIMIZ direkten döndü,öyle büyük bir badireden sıyrıldık sayılır..
ASKERİ KALKINMA,VATANDAŞIN DİRENİŞİ İLE KARŞILAŞTI..
ÜLKEMİZ YAŞAYANLARI,BU KALKIŞMAYI PÜSKÜRTTÜ..
Şimdi insanlar arasında değerlendirmeleri yapılıyor bu gelişmeleri,ilk anlarda ÇOK DAR BİR ÇEVRE yaşanan bu olayların bir senaryonun ürünü olduğunu ileri sürüyordu.
BUNA İNANLARIN SAYISI,SANKİ ARTIYOR GİBİ GÖRÜNÜYOR..
DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMAK,MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKMAK adına gece yarısında SOKAKLARA ÇIKAN milyonlarca insan,olayların yeni bir değerlendirmesini yapıyor sanki..
ÜLKEMİZ DAHA ÖNCE ASKERİ DARBELER YAŞADI..
Hiç birinde böylesine düzensizlik,böylesine İÇ ÇELİŞKİLERLE DOLU bir KALKIŞMA YAŞANMADIĞI için,vatandaşında kafası karıştı sanki ve bunun bir kurgu olduğuna yönelik görüş verenlerin sayısında artışlar oluyor.
Öyle veya böyle,İNSANIMIZ DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI GERÇEKTEN.
Olayın tek ve en geçerli noktası HALKIN DEMOKRASİYİ SAHİPLENMESİ.
MİLYONLAR TANKLARA KARŞI DURDU..

KENDİ İNSANINA,KENDİ SİLAH ARKADAŞINA,KENDİ ASKERİNE SİLAH SIKAN BİR ANLAYIŞ NASIL OLABİLİR YARABBİ,BU NASIL MANTIK..
15/16 temmuz ASKERİN İÇİNDE Kİ KÜÇÜK BİR GRUBUN yarattığı ASKERİ KALKIŞMASI ne yazık ki,en büyük DARBEYİ TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE vurdu..
ÜLKEMİZ İNSANININ,KENDİ ASKERİNE ELİ KALKAR MI ALLAHAŞKINA..?
Ama,BU ASKERİ KALKIŞMA Ülke insanını o hale getirdi ki DEMOKRASİ ADINA,MİLLİ İRADEYE sahip çıkma adına,Üstlerinin çeşitli yalan ve desise ile sokağa çıkarttığı o gencecik askerlere çok sert tepkiler oldu..
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BOMBALANDI..
MİLLİ İRADENİN TECELLİGAHI HANGİ VİCDAN İLE BOMBALANIR..
VE : oraya atılan bomba ÜLKEMİZ İNSANININ kanaatine,vicdanına,iradesine atılmış sayılmaz mı,o nedenle 15/16 TEMMUZ GECESİ vicdanlarda kolay/kolay silinmeyecek izler açmıştır.
İNSANIMIZ ile ASKERİMİZ arasına bir soğukluk sokmuştur..
BU İZLER KOLAY SİLİNEBİLİR Mİ ACABA..?
Bize hayli zor geliyor bu izlerin silinebilmesi..

GEREK,BELEDİYE ESKİ BİNASININ ÖNÜ,GEREKSE KENT MEYDANI “HEMEN HER SİYASİ GÖRÜŞTEN BİNLERCE İNSANLARLA DOLUYDU..”
15/16 TEMMUZ gecesi yaşananlar,bu Ülke tarihine geçecek önemde bir olaydı ve 16 Temmuz gecesi saat 02 gibi,Karabük Belediyesi eski Binası önü kalabalıklaşmaya başladı,HEMEN HER SİYASİ GÖRÜŞTEN İNSANLAR GELİYORLARDI..
KENT MEYDANI’DA AYNI ŞEKİLDE DOLUYORDU.
Daha sonra insanlar KENT MEYDANI’NA yönlendirildi ve ortaya çok/çok büyük kalabalıklar çıktı,gelenlere baktığınızda HEMEN HER SİYASİ GÖRÜŞTEN İNSAN VARDI..
Ve gelenlerin tamamı ASKERİ KALKIŞMAYA karşı duruş sergiliyorlardı “BÖYLE BİRŞEYİ KABUL EDEMEYİZ..” gibi görüşler dile getiriyorlardı.
BİZ BİR GRUP ARKADAŞ KALABALIĞA DESTEK VERMEYE ÇALIŞTIK.
DEMOKRATİK REFLEKS HER SİYASİ PARTİ İNSANINI ALANA ÇEKMİŞTİ..

TRT KANALINDA “MACERACI ASKER GRUBUNUN BİLDİRİSİ OKUNUNCA..” ÇOĞU İNSAN “GALİBA DARBE KESİNLEŞTİ..” DEDİ Mİ YOKSA..
TRT Kanalında “MACERACI,ÜLKEYE ONULMAZ BİR YARA VERMEYE ÇALIŞAN ASKER GRUBUNUN..” bildirisi okununca ve “TSK ÜLKE YÖNETİMİNE BÜTÜNÜYLE EL KOYMUŞ/HAKİM OLMUŞTUR..” gibi korsan yayınlar yapılınca,çoğu insan “BU İŞ BİTTİ GALİBA..” diye düşündü galiba.
Öyle insanlar gördük..
BİLDİRİ BİR KONSEY ADINA KALEME ALINMIŞTI ve Okunduğundan birçok insan “GALİBA DARBE BAŞARIYA ERDİ,KESİNLEŞTİ..” gibi bir anlayışa kapıldı sanıyoruz.
BU BİLDİRİ TRT KANALINDA OKUNDU..
Dikkatli gözlendiğinde,izlendiğinde HANGİ KOŞULLARDA OKUNDUĞU besbelli olmasına karşın,BİLDİRİ İÇERİĞİNİ dinleyip,darbeciler için, “BUNLARDA HAKLI KARDEŞİM..” diyenler oldu mu..?
BÖYLE DÜŞÜNEN/DÜŞÜNENLER OLDU MU..?
Örneğin,biz aklımızın yettiği dönemlerde yaşadığımız hiçbir darbeyi içselleştiremedik,benimseyemedik ve O BİLDİRİYİ dinleyince de “BU BİLDİRİ İÇERİĞİ SİZE DARBE YAPMAK,BENİM İRADEME İPOTEK KOYMAK HAKKINI VERMEZ..” diye düşündük.
Ancak,bizim gibi düşünmeyip “BUNLARDA HAKLI KARDEŞİM..” diyen insanlar var mıydı acaba,gibi bir merakın içine yuvarlandık ve bu nokta da evet çok insan vardı cevabı,pek fazla yanlış olmaz..
DEMOKRASİ ÜZERİNE TİTRENMESİ GEREKEN BİR SİSTEM..
Herşeye rağmen İNSANIMIZ DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI..

ASKERİ KALKIŞMA VE DARBE GİRİŞİMİNDEN,YÜZÜMÜZÜ “YEREL SORUNLARA DÖNERSEK..” MEĞER FEVZİ FIRAT CADDESİ OLAYI…!!
Gerek Okurlarımız,gerekse FEVZİ FIRAT Caddesi üzerinde işyeri olan dostlarımız “NE OLACAK BU FEVZİ FIRAT CADDESİ’NİN HALİ..” diye bize soruyorlar,hep sorarlar..
BU SORUNU DİLE GETİRİN derler..
“BİRKAÇ KEZ YAZDIK,BÖYLE BİR SORUN VAR..” dedik,kucağında çocuğu ile bozuk kaldırıma takılıp düşen bayan/bayanlardan,yine aynı şekilde düşüp parmağını kıran insandan söz ettik.
PEK DİKKATE ALAN OLMADI..
Meğer,RAYLI SİSTEM TAŞIMACILIĞA geçilecekmiş ve TAŞIMACILIK GÜZERGAHI HÜRRİYET CADDESİ-FEVZİ FIRAT CADDESİ kullanılarak yapılacakmış,demek ki İLGİLİ BİRİMLER Cadde yeniden kazılacak/bozulacak diye FEVZİ FIRAT Caddesi’ni YOK HÜKMÜNDE düşünürlermiş..
ORTAYA O ÇIKIYOR..
Karabük’ün ANA CADDESİ olarak düşünülmesi gereken FEVZİ FIRAT Caddesinin,gerek ARAÇ TRAFİĞİ için kullanılan ASFALTI,gerekse YAYA KALDIRIMLARI perişan halde ve ne yazık ki NE BAKAN VAR,NE İLGİLENEN..
Demek RAYLI SİSTEM GEÇECEK diye düşünülüyor “RAYLI SİSTEM GEÇİNCE NASIL OLSA YENİDEN BOZULACAK..!!” diye düşünülüyor ve o yüzden BAKIMSIZLIKTAN DÖKÜLÜYOR FEVZİ FIRAT Caddesi…
RAYLI SİSTEM DEDİĞİNİZ ÇOK MEŞAKKATLİ BİR KONU..
ÇELİK CAMİ 7 YILDIR YAPILMADIĞINA GÖRE..
RAYLI SİSTEM GİBİ,ÇELİK BİR TAŞIMACILIK OLAYI KAÇ YILDA gerçekleşir/biter acaba ve FEVZİ FIRAT Caddesi üzerinde ki işyerleri biraz daha dişlerini sıkacaklar galiba..
NE DERSİNİZ,ÖYLE OLMAYACAK MI..?

“GÖNDEREN RUMUZU İLE..” GAZETEMİZ İNTERNET SİTESİNE ÇOK İÇERİKLİ VE TERTEMİZ ÜSLUPLA YORUM YOLLAYAN BİR OKURUMUZ
Sık/sık yazıyoruz,Gazetemiz İNTERNET SİTESİNE Okurlarımız çoğu zaman yorumlar yolluyorlar,yollanan yorumların büyük çoğunluğu çok içerikli ve insanlara bilgi veren,insanları aydınlatan yorumlar.
Örneğin BİZ ÇOK YARARLANIYORUZ BU YORUMLARDAN.
Zaman/zaman bizi eleştiren yorumlarda geliyor,noktasına,virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz ve eğer yayınlamakta bir/iki saat gecikirsek sitemler alıyoruz.
GÖNDEREN Rumuzu ile yorum yollayan bir Okurumuz var ve gerçekten çok içerikli,istatistiki bilgileri çok yüksek oranlı yorumlar yolluyor bu Okurumuz,ayrıca tertemiz bir üslubu var.
Kendisine getirilen bazı eleştirilere de O TERTEMİZ ÜSLUBU ile yanıtlar veriyor ve daha içerikli cevaplar verilmesini anlatıyor,son olarak KARABÜK-KASTAMONU-BARTIN İL NÜFUSLARINA ilişkin bir yazımıza yorum yollamış bu okurumuz.
Doğrusu biz yararlanmaya gayret ettik.
Ancak,KARABÜK NÜFUSU,BOLU Nüfusuna oranlar çok fazla iken,BOLU NÜFUSUNUN şimdi KARABÜK’Ü çok geçmiş olması veya KARABÜK Nüfusu KASTAMONU nüfusunun çok üzerindeyken KASTAMONU’NUN Karabük’ü yakalamak üzere olması çok çarpıcı gelişmeler.
İSTATİSTİKLERİ 2007 yılından ele almış GÖNDEREN Rumuzu ile yazan okurumuz ve çok doğru bilgiler vermiş,ancak,Sayın Okurumuzun verdiği rakamlar YALIN GERÇEĞİ pek değiştirmiyor..
BOLU ve KASTAMONU,KARABÜK’E ORANLA ÇOK HIZLI GELİŞİYOR..
Karabük bu gerçeği unutmadan hareket etmeli..
YATIRIMLARINI BUNA GÖRE PLANLAMALI..
Bizim anlatmak istediğimiz,olayın bu yanı..

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (3)
 • HAS ADAM

  YAZDIĞIM LİSTEDEKİ NOKSANLARI SİZ TAMAMLAYIN OLMAZMI DAHA BİLDİKLERİMİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE İHBAR EDECEĞİM BAKALIM O ZAMAN SUSABİLECEKMİSİNİZ.?????????????????????????

 • HAS ADAM

  NE OLDU FETÖCÜLERİ YORUM OLARK YAZAMAMASSINIZ KİMDEN KORKTUNUZ SİZ ÖZGÜR BASINSINIZ GÜLEYİM HALİNİZE SUSMA SUSTUKÇA SIRA SİZEDE GELECEK ( HERHALDE YZDIĞIM İSİMLER GAZETENİZİN ORTAĞI ) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Karabüklü

  Eksik saymışsınız. Başka baba oğulları unutmuşsunuz ama bunları mutlaka emniyet de biliyordur ve gereğini yapacaktır. Buradan adres göstermek provakosyona ve yanlış işlemlere sebep olabilir. Bu tür ortamlarda bu tür işlemlere kalkışmayalım bence.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  38 +33 81
 2. Fenerbahçe

  38 +35 73
 3. Konyaspor

  38 +21 68
 4. Başakşehir

  38 +20 65
 5. Alanyaspor

  38 +9 64
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  38 +8 59
 8. Antalyaspor

  38 +7 59
 9. Karagümrük

  38 -5 57
 10. Adana Demir

  38 +13 55
 11. Sivasspor

  38 +2 54
 12. Kasımpaşa

  38 +10 53
 13. Galatasaray

  38 -2 52
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  38 -7 47
 16. Gaziantep FK

  38 -8 46
 17. Giresunspor

  37 -3 45
 18. Ç. Rizespor

  38 -27 36
 19. Altay

  38 -18 34
 20. Göztepe

  38 -37 28
 21. Yeni Malatya

  38 -44 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.