DOLAR 19,0714 0.23%
EURO 20,5343 -0.51%
ALTIN 1.219,66-0,01
BITCOIN 535984-1,43%
Karabük
11°

KAPALI

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Her Telden (19.Mayıs.2016)

ABONE OL
19 Mayıs 2016 08:40
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BÖLGENİN SESİ “KARABÜK’E DEVLET HASTANESİ ŞART..” DERKEN BURUN KIVIRANLAR VE DURUMUN VAHAMETİ..!
BÖLGENİN SESİ Gazetesi “KARABÜK’E BİR DEVLET HASTANESİ ŞART..” diye yazarken,kerameti kendinden menkul bazı AKILLI BIDIKLAR burun kıvırıyordu..
NE OLDU SONUÇ..
DANIŞTAY Türk Tabip Birliği başvurusunu görüştü ve BİRLİKTE KULLANIM/İŞBİRLİĞİ Yönetmeliğini (yani AFİLASYON UYGULAMASINI..) durdurdu..
Bu karar ile BİR HASTANE YA DEVLET HASTANESİ veya TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ olarak görev yapacak,yani AFİLASYON sistemi yürürlükten kaldırılacak..
KARABÜK’TE BİR TEK HASTANE BIRAKTILAR..
KBÜ ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA HASTANESİ..
Peki şimdi ne olacak,bu Hastane TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ olarak mı,yoksa DEVLET HASTANESİ olarak mı kullanılacak,aslında her iki durumda da BİR KAOS YAŞANACAĞI KESİN..
Tıp fakültesi Hastanesi olarak kullanılırsa,orada çalışan SAĞLIK BAKANLIĞI Hekimleri,Hemşireleri,Tıbbi Personeli,İdari Personeli ne olacak,Devlet Hastanesi olarak kullanılırsa,AKADEMİK ÜNVANA Sahip ÜNİVERSİTE Hekimleri ne olacak..?
BİRKAÇ HASTANESİ BULUNAN YERLERDE DURUM KOLAY..
Karabük’te TEK HASTANE BIRAKTILAR YA..!!
O açıdan durum hayli zor,hayli karışık..

“DANIŞTAY ÖYLE KARAR VERMİŞ OLABİLİR,ANCAK,İKTİDARIMIZ BUNA BİR ÇÖZÜM BULUR..” GİBİ KOLAYCILIKLAR..!!
Şimdi,özellikle AK Parti içinde öbeklenmiş bir AKILLI BIDIK Grubu,Danıştay Mahkemesi’nin AFİLASYON Kararını kaldırması üzerine ortaya çıkan ciddi KAOS ORTAMI için “OLSUN CANIM İKTİDARIMIZ BİR ÇÖZÜM BULUR..” falan gibi sözler ederler.
ELBET BİR ÇÖZÜM BULUNACAKTIR..
Zira,KARABÜK GİBİ bazı yerler,ne yazık ki TEK HASTANEYE MAHKUM EDİLMİŞTİR,bu sistemin uygulandığı birçok yerde BİRKAÇ HASTANE olduğu biliniyor.
KARABÜK GİBİ TEK HASTANELİ YERLERE ÇÖZÜM BULUNACAKTIR ve bize göre geçerli çözüm DEVLET HASTANESİ yapımıdır,gayret ister,emek ister,ancak GEÇERLİ ÇÖZÜM budur..
Belki DANIŞTAY’IN BU KARARI noktasında Siyaset Kurumu,Siyasi İktidar geçici,palyatif bir çözüm bulur,ancak bu tür uygulamaların geçerli olmadığı,son Danıştay kararında görüldüğü gibi sağlıklı olmuyor.
KARABÜK’ÜN TABELA NÜFUSU 108 BİN..
ZONGULDAK’IN TABELA NÜFUSU 108 BİN..
İsterseniz ZONGULDAK ile KARABÜK noktasında bir KARŞILAŞTIRMA YAPIN,Sağlık Sektörünü bir karşılaştırın,HASTANE,HASTA YATAFI noktasını bir karşılaştırın,bakın ortaya ne çıkıyor.
DEVLET Hastanesi şart,SİYASETEN bunu kovalamak gerek.

RAHMETLİ SÜLEYMAN DEMİREL’İN “DÜN/DÜNDÜR,BUGÜN/BUGÜNDÜR SÖZLERİ..” VE ABD BÜYÜKELÇİSİ ZİYARETİ..
ABD Büyükelçisi geçtiğimiz gün Karabük’e gelerek bir dizi ziyaretlerde bulunmuş,ABD Büyükelçileri bu tür ziyaretleri genellikle “ÜLKE SİYASİ ORTAMI KARIŞINCA YAPIYORLAR..” nedense öyle yapıyorlar..
2002 YILINDA DA BU TÜR ZİYARETLER YAPIYORLARDI..!!
Her ne ise artık..
ABD BÜYÜKELÇİSİ,bu ziyaretlerini EKİM 2015 Tarihinde yapmış olsaydı alacağı mesajlar çok değişik olurdu,bugün aldığı SİYASİ MESAJLAR çok değişik olmuştur mutlaka..
ÖZELLİKLE KARABÜK’TE ÇOK DEĞİŞİK OLMUŞTUR..!!
Ekim 2015 tarihinde ELİNİN/KOLUNUN BAĞLI OLDUĞUNDAN,hizmet yapması engellendiğinden yakınan BİRÇOK ÇEVRE şimdi tam aksi görüşleri dile getirmiştir.
Karabük bu anlamda Rahmetli SÜLEYMAN DEMİREL’İN ünlü sözü,Ülke tarihine malolmuş sözü “DÜN/DÜNDÜR-BUGÜN/BUGÜNDÜR..” anlayışına çok uyumlu gider.
O nedenle ABD Büyükelçisi EKİM 2015 Tarihinde falan bu geziyi yapsaydı,BİRÇOK YERDE,adeta “İKİ GÖZÜM İKİ ÇEŞME TÜRKÜSÜNÜ..” dinlerdi..
Şimdi DURUM ÖYLE DEĞİL..
Yağmur yağdı,yarıklar kapandı artık..
UYUMDA,BİRLİKTELİKTE MUTLULUK VARDIR…!!

SİYASET KURUMU,BU KADAR KOLAY SÖZ VERİR VE VERİLEN SÖZLER TUTULAMAZSA,YARAYI SİYASET KURUMU ALIR
Siyaset Kurumu,kolay söz verir,bu verilen sözler gecikir,uzatılır veya tutulmazsa,yarayı yine Siyaset Kurumu alır ve Siyaset Kurumuna güven azalır,vatandaşın güveni azalır.
HAVAALANI YAPILACAK dersiniz..
Bununla yetinmez KAZMA VURULACAK dersiniz.
Sonra HAVAALANI GÜNDEMDEN KALDIRILIR..
FİLYOS LİMANI İÇİN “BAŞLADI/BAŞLIYOR..” dersiniz..
YILLARDIR OLUMLU BİR GELİŞME OLMAZ..
EMEKLİLERE UCUZ EV İÇİN TEMELLER ŞU AY İÇİNDE ATILIYOR dersiniz,aradan aylar geçer bir gelişme olmaz ve zaman EMEKLİ kesim içinde HAYMANA İLÇESİNDE PREFABRİKLERİN TEMELİ ATILMIŞ şeklinde gırgırlar başlar..
Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.
SİYASET KURUMU söz verirken,kolaycı olmamalı..
İYİ HESAPLAYIN,ÖYLE SÖZ VERMELİ..
Bir Ülke de SİYASET KURUMU’NA güven azalırsa,o ÜLKENİN DEMOKRATİK GELİŞİMİ zora girer ve insanlar SİYASET DIŞINDA GÜÇ ODAKLARINA yönelikler ki,Allah Korusun.
ÜLKE O TÜR ANLAYIŞTAN ÇOK ÇEKTİ..

SİZ 10 YILDIR,BİR KATI ATIK BERTARAF TESİSİ’Nİ YAPTIRIP/BİTİRTEMEZSENİZ,GERİYE TARTIŞILACAK NE KALIR Kİ..?
Karabük’te 10 YILDIR BİR KATI ATIK BERTARAF TESİSİ yapılamamıştır/yaptırılamamıştır,neyse ki Sayın MEHMET CEYLAN olaya el attı da BİR PARÇA KIMILDANMA baş gösterdi galiba.
10 YILDIR BİR TAKI ATIK BERTARAF Tesisi yaptıramayan bir KENT HAKKINDA başka ne düşünür,başka nasıl bir yargıya varırsınız ki BU KENT ÇOK BAŞARILI İŞLER YAPIYOR demek mümkün mü..?
“BEN BU YÖRENİN ÇOCUĞUYUM..” temel argüman bu olunca “EVET BEN BU YÖRENİN ÇOCUĞUYUM,ŞU/ŞU İŞLERİN YAPILIP KOTARILMASINDA ŞÖYLE/ŞÖYLE EMEKLER HARCADIM..” diyemedikten sonra ne işi yarar ki..!!
Her ne hal ise..
Sayın MEHMET CEYLAN BU REZALETE DUR DİYECEK gibi..
BAKAN YARDIMCILIĞININ HAKKINI VERECEK GALİBA..
KARABÜKLÜLERİN UMUDU Sayın MEHMET CEYLAN’DA..

SAFRANBOLU KONARI KÖYÜ CİVARINDA TERMAL SU ARAMASI YAPILACAK VE İL ÖZEL İDARESİ İLE MTA SEÇENEĞİ..
Safranbolu KONARI Köyü’nde.YÖRE İNSANININ DİPSİZ GÖL olarak bildiği bir göl vardır ve buranın su sıcaklığı 22 derece civarında olarak ölçülüyor..
22 DERECELİK SULAR,SATIH SUYU GİBİ GÖRÜLÜYOR.
Daha derinlere inildiğinde,ÇOK DAHA SICAK TERMAL SULARIN BULUNMASI ihtimalinden yola çıkılarak SONDAJ Yapılması gibi bir düşünce gündeme getiriliyor.
ESKİPAZAR AKKAYA HAMAMI ÇEVRESİNDE gerekli sondaj çalışmaları yapılmış ve sıcak sular gün yüzüne çıkartılmıştı,daha sonra ESKİPAZAR Belediye Başkanı Sayın DURSUN BAŞ,buralara tesis yapılması için girişim başlattı.
Bir firma bu işi yapacaktı,DAHA SONRA Firma belirli zorlukların içine girince,iş ertelendi ve bu Firmanın yanına partner aradığı yolunda bilgiler veriliyor.
DİLERİZ KISA SÜRE İÇİN TESİS YAPIMI BAŞLAR.
Safranbolu KONARI Köyü civarında TERMAL SULAR için sondaj çalışmaları noktasında Karabük İL ÖZEL İDARE GENEL Sekreterliği bir niyet besliyor gibi bilgiler veriliyor.
OLMAZSA SONDAJI MTA YAPACAK..
Ancak Safranbolu KONARI Köyü civarı ÇOK HAREKETLİ ve böyle bir alanda bulunabilecek TERMAL SULAR çok büyük ekonomik getirisi olan bir konu.
İL ÖZEL İDARESİ bu yönü de düşünüyor sanki..
Ancak ; O VEYA BU ŞEKİLDE SONDAJ YAPILACAK..

İNTERNET SİTEMİZDE “HİSSEDAR İLE GÖNDEREN RUMUZLARI İLE YAZAN OKURLARIMIZIN DÜZEYLİ YORUMLARI..”
İnternet Sitemize çok içerikli yorumlar gönderiliyor,bu yorumlara bayılıyoruz doğrusu,insanların düşüncelerini yazması,Kamuoyu ile paylaşması ne kadar güzel,ne kadar alkışlanacak bir olay.
HİSSEDAR RUMUZU ile yazan bir Okurumuz var.
GÖNDEREN RUMUZU ile yazan bir başka Okurumuz var.
Öyle düzeyli fikri tartışma yapıyorlar ki alkışlamamak,bu yorumlardan ders çıkartmamak mümkün değil ve son olarak MKEK’NİN TREN TEKERLEĞİ Tesisi kurmasına eleştiri getirdiler.
YÜZDE MİLYAR HAKLILAR..
Bilindiği gibi KARDEMİR Sayın FADIL DEMİREL’İN Genel Müdürlüğü döneminde TREN TEKERLEĞİ yapabilecek Tesis kurmuştu ve bu nokta da DEVLETTEN CİDDİ TEŞVİK almıştı.
Şimdi MKEK AYNI İŞE SOYUNMUŞ..!!
GÖNDEREN ve HİSSEDAR bunun yanlışlığını vurguluyorlar ve ATIL KAPASİTE YARATILARAK ÜLKE EKONOMİSİNE zarar verilmesi ihtimali üzerinde duruyorlar..
ANLAŞAMADIKLARI BİRÇOK KONU VAR..
Zaman/zaman bize de dokundurmalar,eleştiriler geliyor bu Okurlarımızdan ve doğrusu saygı ile karşılıyoruz,biz başkaları hakkında eleştiri yaparken iyi,bir başka kaynak bize eleştiri getirince “olmaaaz..” demek yakışır mı..?
Neyse..
MKEK TREN TEKERİ ÜRETİMİ YAPACAKMIŞ SANIYORUZ..
ÜLKE BİR KONUDA ATIL KAPASİTE YARATACAK demek ki..

KARABÜK İL GENEL MECLİS BAŞKANI SAYIN AHMET SÖZEN AK PARTİ’DEN İHRAÇ EDİLDİ,YA MECLİS ÜYELERİ..!!
Dün AK Parti içinde etkin görevler almış bir kardeşimizle konuşuyorduk “İL GENEL MECLİS BAŞKANLIĞI’NDA YAŞANAN KRİZİ İL TEŞKİLATI İYİ YÖNETEMEDİ..” dedi.
“NEDEN..” diye sorduk..
“AYNI KRİZ BİRÇOK İLDE DE YAŞANDI,BÜYÜK ORANDA DİSİPLİN SORUŞTURMASINA GİTMEDEN,İSTİŞARE İLE ÇÖZÜLDÜ..” gibi bilgiler verdi.
“KARABÜK’TE DE BÖYLE OLMASI GEREKİRDİ..” dedi.
Biz o Kardeşimize “SANIYORUM İL TEŞKİLATI KRİZE ÇÖZMEK İÇİN HER YOLU DENEDİ,SAYIN SÖZEN DİRENDİ..” falan dedik ve o Kardeş bu görüşümüzü kabul etmedi.
“KRİZE ADAYLIK AŞAMASINDAN BAŞLAYARAK ÇÖZÜM ARANMASI GEREKİRDİ.BU PARTİ İÇİNDE İSTİŞARELER VARDIR HER KAFASI ESEN KAFASINA GÖRE HAREKET EDEMEZ.BUNU YAPTILAR MI..” diye sordu.
“VALLAHA BİZ PARTİNİN İÇİNİ NEREDEN BİLELİM,BİLMİYORUZ Kİ..” dedik ve O Kardeşimiz “PEKİ SAFRANBOLU BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ NE OLACAK..” diye sordu.
Baktık bir asgari müşterekte birleşemiyoruz..
“BEKLEYENLER VAR,GİTMEM GEREK..” dedik ayrıldı..

“O AK PARTİLİ KARDEŞİMİZ,BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KARABÜK ÜNİVERSİTESİ BÜNYESİNDEN OLACAKTIR..” DEDİ..
Dün ak Parti içinde etkin görev yapmış bir kardeşimizle konuşuyorduk “İL GENEL MECLİS KRİZİNİ TEŞKİLAT İYİ YÖNETEMEDİ..” dedi ve o nokta da pek anlaşamadık kendisi ile.
Aslında çok/çok önemli bir konuyu daha açtı..
“GELECEKTE,PARTİNİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KARABÜK ÜNİVERSİTESİ BÜNYESİNDE OLACAKTIR..” dedi,ciddi olup /olmadığını sorduk “İSTERSEN İMZALI KAĞIT VEREYİM..” dedi.
“PEKİ KİM BU ARKADAŞ..” diye sorduk,kesinlikle isim vermedi “İMARI,YAPIM İŞLERİNİ ÇOK/ÇOK İYİ BİLEN BİİR İSİM VE BU PARTİNİN HERŞEYİ OLAN Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A ULAŞMASI DA ÇOK KOLAY BİR İNSAN..” dedi.
Mühendis kökenli mi diye sorduk..
“ZAMANI GELİNCE GÖRÜRSÜN..” dedi.
“PARTİ İÇİNDEN,BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞINA YEŞİLLENENLER BOŞUNA HEVESLENMESİNLER..” dedi ve o Yeşillenmek sözü tamamen O Kardeşimize ait.
Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A ulaşması çok kolay..
Kesinlikle yıpranmamış bir isim..
KİM OLABİLİR SİZCE..?

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (9)
 • Dursun Yıldız

  Ahmet abi kent meydanının yanındaki Kardemire ait olan alan hiç hoş gözükmüyor.Kardemir oraya bir yatırım düşünmüyor mu?

 • Gönderen

  Termal sular genelde fay hatlarında oluyor. Konarıdan geçen bilinen fay hattı yok. Konarı gölünün biraz ötesinde sazaklık/bataklık bir alan var. O sazaklık alanda bitkilerin çürümesinden dolayı civardaki suların ısınması söz konusu olabilir. Konarı gölü de yer altından o bataklık alan ile ilişkisi vardır muhtemelen. Bataklık alanda bitki çürümelerinden dolayı metan gazı oluşuyordur. Termal suyu bilmem ama pek derinde olmayan metan gazı bulurlar. Belki bulunan gaz oradaki bir iki köyün ihtiyacını karşılar…

  Yukarıda Anonim rumuzlu mesajı ben göndermiştim. Herhalde rumuz kısmını boş bırakmışım. Bundan dolayı da editör mesajı Anonim olarak rumuzlandırmış olmalı…

 • AKP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

  O TARİHE KADAR AKP KALIRSA O ZAMAN ÜNİVERSİTEDEN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI GETİRSİNLER.DAVUTOĞLUNA YAPILAN HANGİ AKP LİNİN GÖNLÜNÜ YATTI.HANGİ AKP LI İYİ YAPILDI DİYOR.HELBET AKP DEDE VİCDANLI DÜŞÜNEN İNSANLAR VAR.TÜRKİYE SİYASETİ YENİDEN HARMAN OLUYOR.AKP GELDİYİ HIZLA GİDEBİLİR DİKKATLİ OLUN ANAP NOLDU.

 • Gönderen

  Sn. Coşkun devletin işi belli olmaz. Devlette bir işi harekete getirmek oldukça zor, o iş harekete geçince de durdurması çok zordur. İş başlarsa “dur, sus. Bu iş yanlış. O işin modası geçti” diye seslenenler, kendini yırtanlar olsa o işi durdurmak çok zor.

  Aynı yüklü bir vagonu itip bayır aşağı harekete geçirmek gibi. Onlarca kişi iter kan ter içinde kalır, uzun zamanda hareket ettirir. Yüklü vagon yol almaya başlayınca da “ya o vagon uçuruma gidiyor, siz iterken çok zaman geçti. O esnada ileride rayları söktüler, tamirat yapıyorlar” diye yırtınanlar olsa da o vagon yoluna devam eder…

 • coskun

  Evet verdiğiniz haber linkinde o şekilde bahsediyor ama o protokol 2008 yılına ait. Çok daha konuşurlar aynı filyos gibi..Bu arada haberde dikkatimi çeken 120 bin tona 69 milyon euro luk yatırım.. Kardemirin yeni kangal haddehanesi 700 bin ton kapasite ve 170 milyon usd lik bir yatırım. Kardemir oransal olarak çok iyi bir maliyetle yapmış yatırımını. Eğer mkek maliyetiyle hesaplansa 400 milyon euro ya mal edecekmiş.

 • Anonim

  Hayır eski haber değil. Haber7 sitesinde 2iki gün önce okudum haberi. Keşke link atsaydım…
  Google’da aradım; haber7’nin verdiği haberin sayfasını bulamadım ama haberi veren başka bir site buldum. Onun linkini aşağıya koyacağım. Haberin tarihine bakarsanız 17 mayıs. Cep telefonundan yazıyorum. Aramak biraz zor oluyor, arama sonuçları da biraz kısıtlı çıkıyor. Haber7’nin altına yatırımın yanlış oldupunu da yazdım ama yayınlamadılar….
  http://www.ilgazetesi.com.tr/mobil/haber/2692/monoblok-tekerlek-uretilecek.html

  Aynı şeyi TCDD’nin genel müdürü de birkaç ay önce söylemişti. Ben de bu genel müdür daha yeni, olaya pek vakıf değil, önüne konan brifing dosyasında eskiden kalma bilgiyi kopyala yapıştır yapmışlar veya MKEK ile Kardemir’i karıştırdı herhalde demiştim. Üstelik genel müdür Kardemir’e de gelip tren tekeri tesisini gezmişti. Genel müdür basına verdiği beyanatta MKEK ile tren tekeri üreteceğiz demişti.
  Olay 2 gün önce haber sitelerinde de yer aldığına göre olay doğru galiba…

  MKEK tren tekeri işini çok önce planlamıştı ama hayata geçirememişti…
  Kardemir nerede ise yatırımı tamamlayacak, MKEK de edki defteri karıştırıp aynı işe heves etmiş. Adamlar eskiden işsiz idi, devlet kuruluşlarının hurdaya çıkan araç gerecini toplayıp hurdacılıknyapıyordu. Şimdi öyle değil. Savunma sanayisinde büyük atılım var. MKEK kendi işini yapmalı. MKEK tren tekerleği yapacaktı da devlet niye Kardemir’e tren tekerleği üret diye on milyonlarca lira teşvik verdi. Devlet parası ile atıl kapasite oluşturmanın manası ne?

 • Yeşillenmek sözü

  AK Parti içinde Belediye Başkanlığına YEŞİLLENENLER belli.Timurçin,Tuncay,olursa Sedat,Cumhur,Ceylan,Kahveci falan olabilirmi.Peki o Üniversiteden olan isim kimmiş.Eger söylenen Özcan Büyükgenç ise olacak iş değil.Rektör zaten sıvattı,Karabükle uyum saglayamadı o Timurçin aday olunca kesin olmaz.Kimmiş bu Recep Tayyip Erdoğana kolay ulaşacak adam acaba..?

 • coskun

  Yeni bir yatırımi var 120 bin tonluk çelikhane yatırimi ama yukarida yazdığım gibi 2008 yılından beri tekerlek üretecekler..bir 10 yıl daha konuşurlar.

 • coskun

  Mkek nin tren tekerleğı üretim planlari 2008 yılından kalmış eski haberler.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  25 +33 60
 2. Fenerbahçe

  24 +35 54
 3. Beşiktaş

  25 +20 49
 4. Adana Demir

  25 +20 45
 5. Trabzonspor

  25 +10 44
 6. Genişlet
 7. Başakşehir

  24 +8 41
 8. Kayserispor

  25 +3 38
 9. Konyaspor

  25 +2 34
 10. Karagümrük

  24 +4 31
 11. Antalyaspor

  25 -8 28
 12. Alanyaspor

  25 -11 28
 13. Sivasspor

  25 -7 27
 14. Kasımpaşa

  25 -13 26
 15. Gaziantep FK

  25 -8 25
 16. MKE Ankaragücü

  24 -10 25
 17. İstanbulspor

  24 -21 24
 18. Giresunspor

  24 -19 23
 19. Hatayspor

  24 -28 23
 20. Ümraniyespor

  25 -10 22
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.