DOLAR 15,6071 0.32%
EURO 16,3288 0.34%
ALTIN 912,860,31
BITCOIN 470481-2,74%
Karabük
24°

AÇIK

03:53

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (23.Mart.2016)

ABONE OL
23 Mart 2016 08:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

3 NİSAN KUTLAMALARI İÇİN “HUMMALI BİR HAZIRLIK SÜRDÜRÜLÜYOR..” VE KARDEMİR MARŞI,KİTAP,BANDO GİBİ..
3 Nisan kutlamaları için KARDEMİR’DE HUMMALI BİR ÇALIŞMANIN olduğundan söz ediliyordu,Resmi bir açıklama yapılmasa da,bir dizi hazırlık olduğu Kamuoyu’na sızıyor/sızdırılıyordu.
KARABÜK’ÜN PEK ALIŞIK OLMADIĞI KUTLAMALAR..
Örneğin,geçmiş yıllarda KARABÜK KAYMAKAMLIĞI,daha sonra KARABÜK VALİLİĞİ,BELEDİYE işbirliği ile düzenlenen kutlama törenleri yaşadı bu Kent.
Kolay değil BİR KURULUŞ GÜNÜ KUTLANIYOR/KUTLANIYORDU.
Şimdi olayı KARDEMİR sırtlanmış görünüyor ve örneğin KARDEMİR ÇALIŞANLARI arasında bir yarışma açıldı, “KARDEMİR MARŞI İÇİN ŞİİRLER..” alındı.
Bu şiirlerden bir tanesi beğenildi ve KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN ilgili Fakültesi tarafından BESTELENDİ,ortaya bir KARDEMİR marşı çıktı..
DENİZ KUVVETLERİ BANDOSU BUNU İLK KEZ ÇALACAK.
3 NİSAN GÜNÜ İLK KEZ bu beste KENT MEYDANI’NDA çalınacak ve önce yıllarda TANINMIŞ TÜRKÜCÜ ve ŞARKICILARIN yerine böyle bir etkinlik düzenlenecek.
Sayın HÜR KALYONCU’NUN katkıları ile bir kitap hazırlandı.
Buna benzer etkinliklerle 3 NİSAN KUTLANACAK..

“GÖNDEREN RUMUZU İLE..”,DÜN YORUM YOLLAYAN OKURUMUZUN “GEÇMİŞ 3 NİSAN TÖRENLERİ VE ÖNERİLERİ..”
Dün GÖNDEREN RUMUZU ile yorum yollayan bir Okurumuz geçmiş yıllarda yaşanan 3 NİSAN KUTLAMALARINA değinmiş ve bir dizi öneride bulunmuş.
SANIYORUZ DİKKATE ALINACAK..
BU ÖNERİLER DİKKATE ALINACAK..
KARDEMİR’İN 3 NİSAN ETKİNLİKLERİ üzerinde çalışmalar yürüten görevlileri bu tür önerilere açık insanlar ve öyle sanıyoruz ki ilgili yorum dikkate alınacak.
GEÇMİŞ 3 NİSAN KUTLAMALARINI ANLATMIŞ OKUR.
Gerçekten geçmiş yıllarda 3 NİSAN KARABÜK’ÜN KURULUŞU tam anlamı ile bir BAYRAM HAVASI içinde kutlanırdı ve gündüz kutlamaları HÜRRİYET CADDESİ üzerinde devam ederdi.
STADYUM DA BAŞLAR,KENT MEYDANINDA SÜRERDİ.
“GÖNDEREN RUMUZU İLE YAZAN..” okurumuz bunları hatırlatmış.
KARDEMİR bu yıl 3 NİSAN KUTLAMALARINI biraz daha kültürel ağırlıklı yapacak gibi görünüyor,DENİZ KUVVETLERİ BANDOSU ve hazırlanan KARDEMİR MARŞI bunların göstergesi gibi adeta.
ÇOK CİDDİ BİR KİTAP,ŞU AN BASIMDA..
Bu yıl 3 NİSAN KUTLAMALARI yeniden yapılıyor anlayacağınız.

ESKİPAZAR,AKKAYA HAMAMI ÇEVRESİNDE BULUNAN TERMAL SULAR VE TERMAL TESİSLERİN YAPIMI,BİR GAYRET..
Safranbolu Turizmi 2015 yılı içinde,BİRAZ GERİLEDİ gibi değerlendirme yapanlar,varsayımda bulunanlar var ve SAFRANBOLU artık tek başına Yöre Turizmini tek başına sırtlanamıyor.
TURİZM ÇEŞİTLENMESİNE GİTMEK GEREK.
Örneğin KELTEPE KAYAK MERKEZİ bu çeşitlenmenin bir ayağı olabilir,esas bir ayağın üzerinde hassasiyetle durulması gerekir ve bunu KANAAT ÖNDERLERİ kesinlikle gündemlerine almalılar.
AKKAYA HAMAMI TERMAL TESİSLERİ KURULMALI.
Bu nokta da heyecanlı,edebi ve umutvar konuşmalar yapan ESKİPAZAR Belediye Başkanı Sayın DURSUN BAŞ’IN desteklenmesi,Termal Tesis yapmayı düşünün Firmalar ile temas kurulması çok yararlı olur herhalde.
MTA Yıllar önce gerekli sondajları yaptı..
36/37 DERECE SICAKLIĞI OLAN TERMAL SULAR gün yüzüne çıkartıldı ve şu an itibarı ile üzeri kapatıldı TESİS KURULMASINI bekler halde durup/duruyor.
Örneğin ÇAVUNDUR TERMAL TESİSLERİ,bulunduğu Yöreye hareket getirmiş,neredeyse BOZKIRIN ORTA YERİNDE bulunan bu Tesis yanına başka tesisleri de çekiyor.
AKKAYA HAMAMI ÇEVRESİ BU YÖRENİN GELECEĞİ..
Ancak,sanıyoruz bir parça İLGİ,biraz DESTEK bekliyor buralar.

İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ HAKKINDA YAZIŞMALAR VE TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ RAPORU ÖNEMİ.
İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ için çalışmalar sürdürülüyor ve dışarıdan insanlara bu tür Tesislerin yapımı kolay gelir,hemen oluverecek gibi bir kanaat öne çıkar.
Ancak,iş o kadar kolay değil tabii
Hele; Ülkemiz BÜROKRASİSİ gibi İŞ YAPMAKTAN ÇOK MAZERET ÜRETMEYE odaklı bir ortamda,bu tür yatırımların yapılması çok ama çok zor.
Örneğin TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ bir rapor verir..
Bir BAŞKA MÜDÜRLÜK bu raporu beğenmez,yetersiz der.
O nedenle bir dizi sıkıntıların aşılması için çalışmalar sürüyor/sürdürülüyor,Allahtan ki SİYASİ İRADE BU OLAYI tam anlamı ile benimsemiş,tam anlamı ile içselleştirmiş.
Ufak bir prosedürü kendisine kalkan yapmaya çalışan bürokratlara SİYASİ İRADE çok sert ve yaptırımcı bir tavır alarak “YA BU KONUYU HALLET veya BİZ HALLEDECEK BİR BÜROKRAT BULALIM..” diyebiliyor..
Özellikle TARIM MÜDÜRLÜĞÜ RAPORLARI ÇOK ÖNEMLİ.
Bürokratlarında HAKLI OLDUKLARI yönler vardır mutlaka ve özellikle BUGÜN YAŞANAN ORTAM,GELECEKTE DEĞİŞİRSE BENİM HUKUKİ POZİSYONUM NE OLUR..” diye düşünün bürokratlarda vardır herhalde..
SIKINTILARIN AŞILMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILIYOR.

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI’NIN 1600 CİVARINDA FAAL OLMAK ÜZERE,2500 CİVARINDA Kİ ÜYESİ VE 2017…
Karabük TİCARET ve SANAYİ ODASI’NIN 1600 civarında FAAL ve ÇALIŞMALARINI sürdüren olmak üzere,toplam 2500 civarında Üyesi,toplam 10 MESLEK GRUBUNDA toplanmış.
BU ÜYELERİN BİR BÖLÜMÜ 2017 RUHUNA BÜRÜNMÜŞ..
Bilindiği gibi 2017 yılında ODA SEÇİMLERİ VAR..
Dikkat ediyoruz,özellikle bazı isimler,KULİS ÇALIŞMALARINA çok/çok erken davranarak,kendisine OY VERECEK ÜYELERİ hoşnut tutmaya,halini/hatırını sormaya başlamışlar.
DOĞRUSU SEÇİMLERİ BİZDE MERAK ETMEYE BAŞLADIK.
Daha doğrusu SEÇİM SONUCUNU bizde merak etmeye başladık ve 1600 faal TSO Üyesi,acaba NASIL BİR TİCARET/SANAYİ ODA MECLİSİ seçecek..
23 TSO MECLİS ÜYESİ,ACABA,NASIL ŞEKİLLENECEK..?
Kulis çalışmalarının şimdiden başladığına göre..!!

SİYASET-KARDEMİR NOKTASINDA ESEN ILIMAN HAVA,KARDEMİR YÖNETİM KURULU’NDAN İSTİFA VE ZARAR OLAYI..
Karabük’te hemen herkesin morali bozan SİYASET-KARDEMİR İlişkilerinde esmeye başlayan ILIMAN HAVA moralleri düzeltti,Karabük insanı geleceğine daha güvenli,daha huzurlu bakmaya başladı.
TOPLUMUN MORALİ CİDDİ BİÇİMDE DÜZELDİ.
Hani hep söyleniyor ya,KARDEMİR KARABÜK’ÜN OLMAZSA/OLMAZI diye,bunu toplumu iyi analiz edebilenler SİYASET –KARDEMİR ilişkilerinin bozulduğu an itibarı ile,daha net gördüler/hissettiler/yaşadılar.
O GELİŞME,BİLE,TOPLUMSAL MORALİ ALT/ÜST ETTİ..
Şimdi esen ILIMAN HAVA moralleri düzeltti.
Şimdi “İYİ DE YÖNETİM KURULU’NDAN BU İSTİFA NEYİN NESİ..?” diye soranlar,düşünenler olabilir,istifa elbet önemli bir gelişme ve öyle soranlar haklıdırlar,ancak,istifa olayı esen ILIMAN RÜZGARLARDAN önce yaşanmış bir olay.
Olayın,Avukat Sayın KENAN DURSUN’UN,KARDEMİR Avukatlığından çekilmesi,davalardan ayrılması ile paralel bir yönü var mı/yok mu ,olayın tek üzerinde konuşulabilecek yanı bu.
ILIMAN HAVA ile bir bağı olmadığı biliniyor..
AÇIKLANAN 21 MİLYON ZARAR OLAYI ÖNEMLİ.
Bu zarar açıklanırken,BİLANÇOLAR HEMEN HER ŞİRKETTE OLDUĞU GİBİ,belirli makyaj sisteminden geçti mi/geçmedi mi,bunu az buçuk Kamuoyu analiz eder elbet..!!
KARDEMİR’DE işler rayına giriyor artık.
Bozulan moraller düzeldi,fiyatlar de istenen seviyelere geldi.

FİLYOS LİMANI’NI,BU YÖRE SİYASETİ,BU YÖRE İNSANI BÜYÜK ÖLÇÜ DE ULUSAL BOYUTTA BİR YATIRIM GİBİ GÖRDÜ..
Bu toprakların 100 YILI AŞKIN bir zamandır HAYAL ETTİĞİ ve belirli ölçü de bir mesafe alabildiği FİLYOS LİMANI’NI çok ULUSAL bir çapta ele aldık.
ULUSAL BAĞLAMDA DEĞERLENDİRDİK.
FİLYOS LİMANI ULUSLAR ARASI BOYUTTA BİR YATIRIM.
ULUSLAR ARASI TİCARETTE,NAKLİYE YOLLARINI yeniden düzenleyecek,ULUSLAR ARASI LOJİSTİK alanlarını yeniden gündem yapacak bir yatırım.
Düşünün UZAK DOĞU ÜLKELERİ,KUZEY AVRUPA ÜLKELERİ ile yapacakları ticareti FİLYOS LİMANI üzerinden gerçekleştirecekler zira AKDENİZİ aşıp,CEBELİTARIK BOĞAZINI geçerek KUZEY AVRUPA Ülkelerine ulaşmak PAHALI BİR nakliye unsuru.
UZAK DOĞU Ülkeleri Ülkemize gelecekler,FİLYOS LİMANI’NI kullanarak TUNA/REN Nehirlerini kullanarak KUZEY AVRUPA Ülkelerine BALTIK DENİZİ’NE ulaşacaklar..
TUNA/SEN Nehirlerini kullanarak MANŞ DENİZİ Ülkelerine ulaşacaklar,böylesine ucuz bir nakliye sistemi gelişecek,evet,ÜLKEMİZ BU YATIRIMIN hayali ile yanıp/tutuşuyor.
Ancak,bunu ULUSAL bağlamda düşünüp,yanıp/tutuşuyor..
Aslında FİLYOS LİMANI’NIN çok önemli bir ULUSLAR ARASI boyutu da var,hele/hele KANAL İSTANBUL açılırsa,ULUSLAR ARASI boyutu çok daha önemli hale gelecektir bu tesisin..
Ancak :FİLYOS LİMANI yeniden derin bir sessizliğe büründü.
Konuşanımız bile yok.

DSİ,KARABÜK VE CİVARINDA ÇOK İYİ İŞLER ÇIKARTIYOR,DERE ISLAHLARI YAPIYOR VE ALDEĞİRMEN BARAJI..
Yıllar/yılı KARABÜK CİVARINDA önemli bir çalışması görülmeyen DSİ büyük bir ivme yakaladı ve DSİ Karabük Şube Müdürlüğü görevine Sayın YASİN DEVRİM’İN atanması ile çalışmalar hız kazandı.
DERE ISLAH ÇALIŞMALARI YAPILIYOR..
ÇOK BÜYÜK PROJELER HAYATA GEÇİRİLİYOR.
Esas gündeme gelmesi ve gerçekleştirilmesi gereken ise ALDEĞİRMEN BARAJI elbet ve bu BARAJIN YAPIMINA BAŞLANMASI bu civarı hayli hareketlendirecektir.
Bununla birlikte anılan birde ANDIRAZ BARAJI vardı.
O TAMAMEN GÜNDEMDEN KALKTI SANIYORUZ..
ANDIRAZ BARAJI Karabük’ün hayli uzağında ve daha çok KASTAMONU/ÇANKIRI İlleri ile bağlantılı bir barajdı,şu an itibarın ile bu yatırım gündemde değil.
KARABÜK İÇİN ALDEĞİRMEN BARAJI ÖNEMLİ.
SAFRANBOLU’NUN ÜST KISIMLARINDA yapılacak ALÖREN/DEĞİRMENCİK Köyü sınırları içerisinde ve bir süre TOPRAK GEÇİRGENLİĞİ konusunda tereddütler yaşandı,şimdi yapımı ciddi/ciddi gündemde.
AK PARTİ 2015/2019 PROJELERİ İÇİNDE YER ALIYOR..
Sanıyoruz,BARAJ DÖNÜŞÜ OLMAYAN YOLA GİRDİ..
Yıllardır YAPILACAK/YAPILMAYACAK diye papatya falı açılırdı..
Artık yapımına geçilir diye beklemek gerek.

HENÜZ,YILIN BAŞLARINDA OLMAMIZA RAĞMEN,ŞİMDİDEN SÖYLEYELİM 2016 SONLARI,2017 YILI HEYECANLI GEÇER..
Henüz 2016 yılının başlarında sayılırız,ancak,ŞİMDİDEN SÖYLEMEKTE YARAR var,bu yılın sonları ile 2017 yılının başlarından itibaren KARABÜK HAREKETLENMEYE BAŞLAR.
Toplumsal kılcal damarlara kadar yansıyacak TİCARET ve SANAYİ ODASI ile ÇELİK-İŞ Karabük Şube seçimleri Karabük’ü mutlaka etki altına alacaktır..
Ticaret ve Sanayi Odası Seçimleri çok/çok önemli.
ÇELİK-İŞ Sendikası Karabük Şube seçimleri de öyle.
Bu iki seçim,yaklaşık 5-6 bin HANEDE KONUŞULACAK/TARTIŞILACAKTIR ve özellikle TİCARET ve SANAYİ ODASI MESLEK GRUPLARINDA Kİ Seçimler çok DEMOKRATİK biçimde yapılır,yine öyle yapılacaktır.
BU KEZ ÇELİK-İŞ DELEGE SEÇİMLERİ DE DEMOKRATİK bir ortamda yapılır herhalde ve KISIMLARDA tepeden gelen baskılarla TEK LİSTELİ DELEGE SEÇİMİ yapılmaz kanısındayız.
YOKSA ÇELİK-İŞ,YİNE,BÜYÜK SIKINTI YAŞAR/YAŞAYABİLİR..
Bu kez yaşayacağı sıkıntı da İŞVERENİ DE YANINA ALAMAYABİLİR..
O nedenle DELEGE SEÇİMİNİN demokratik bir ortamda yapılması ÇELİK-İŞ Sendikası’nın yararına olur,bakın bu sözlerimizi bir kenara not edin ve ANTİDEMOKRATİK BİR DELEGE SEÇİMİ anormal gelişmelere yol açabilir..
2017 YILI ÖNEMLİ HAREKETLENMELERE SAHNE OLACAKTIR.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (9)
 • yatırımcı

  kardemir faaliyet raporuna baktığımızda işçilik giderlerinde 2015 yılında %50’ye yakın bir artış görülüyor. İşçilere bu oranda zam verilmediyse veya çok önemli miktarda bir işçi alımı olmadıysa bu artış nereden kaynaklanıyor?

 • OFLU78

  AHMET ABİ İNSANLARI BORSADA DİZ ÇÖKTÜRÜP ZARAR ETTİRDİLER MİLLETİ DİZ ÇÖKTÜRÜP ŞİMDİ İÇERİDEN 21 TRİLYONLU ZARARLI BÜTÇEYİ ALIP ŞİMDİ TOPLUYORLAR.BİR ZAMANLAR YAZILARDA KARDEMİRİN 1 ÇEYREK 2 ÇEYREK VE 3 ÇEYREK ZARARLARI GELİRKEN 300-400 TİLYON ZARARLARDAN BAHSEDİLİP İNSANLARIN ELİNDEN HİSSELER TOPLANDIMI Kİ BUNLARIN VEBALİNİ KİMLER VERECEK BAKALIM ZAMAN GÖSTERİR BURADA YORUM YAPAN ARKADASLAR BUNU HEP DİKKATE ÇEKTİLER

 • Dsi sehirmizin ortasından geçen derenin iki tarafında kısa süreli yetişen çalıları keserek onlara takılı poşetleri de temizlemesi gerekir. derenin akışın da meydana gelen toprak yığılmaları ve oralarda biriken atıklar da görünümü bozmaktadır düzenli bakım gerekiyor

 • işci

  3 nisanı 307 işciyi attıkları içinmi kutlayacaklarrrrrrrr……..yazıklar olsun bu işte parmagı olanlara

 • yiğit

  ahmet abi dünde yazmıştım biz iş akti fesihlerin 350 davaları ne durumda bilgilerinizi yazarsanız seviniriz. saygılar allaha emanet ol teşekkürler

 • Gönderen

  Kardemir’in hükümetle arası iyi değil ihaleleri kazanamıyor, ray satamıyor diyenler vardı.
  Faaliyet raporuna göre Kardemir 2015 yılında 177.229 ton ray satarak 341.663.005 lira hasılat elde etmiş.
  2014 yılında ise 125.623 ton ray satışı yaptığı görülüyor.

  Sanırım ray satışında 2015 yılında rekor kırmış. TCDD’nin ihalelerini kazanamadıysa Kardemir o kadar rayı kime sattı acaba?

 • Hissedar

  Ahmet Bey bir de şu her şirkette olan bilançolardaki makyaj sistemi nedir Allah aşkına ? Bu şirket 2002 de batarken bile daha mertti. Hiç olmazsa borcumuz var ödeyemiyoruz şirketi artık götüremiyoruz yardım edin ey hükümet yetkilileri derken çok samimi çok gerçek ve çok şeffaftı. Makyaj sistemini o zaman bile uygulamadı bu şirket. Yazıklar olsun böyle zihniyetlere. YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL demiş Hz. Mevlana. Yabancı hissedar temsilcilerinin bile midesi bulandı bu güvenilmez hareketlerden. İran Irak Suriye Mısır Afrika Orta Amerika şirketlerini eleştirmeyelim artık. Hiç bir farkımız kalmadı. Yazık.

 • Hissedar

  Kardemir’de gerçekten ılıman havalar esmeye başladı. Ilıman ılıman bahar rüzgarlarında savrulurlarsa yakında bazıları sizin de bu yazılarınızı arşivden çıkarıp o gün yeniden yayınlamanızı istiyoruz. Bu arada , genel kurul gündeminde seçim yok . Peki şu ana sözleşme değişikliği maddesi ne amaçla gündeme koyuldu? Sizin o çok önemli kaynaklarınız bir açıklayabilir mi acaba? Çok merak ettik.

 • malazgirt

  Ahmet Bey günaydın, esmeye başladığını söylediğiniz ancak neden ve nezaman esmeye başladığını kimsenin anlamadığı şu ılıman havaya verdiğin ölümüne destek takdire şayan, bir süredir hiçbir olumsuz yorum yayınlamıyorsun ki muhtemelen bunu da yayınlamayacaksın. Olsun sen oku yeter.Bu ılıman hava neden esmeye başladı bir açıklayıverde kamuoyu aydınlansın.daha 10 gün önce battık,bittik modundaki bir şirket 10 günde şaha kalktı sanki.Yeniden değerlemelerle düşürülen zarar,kreditörlerin pek yemediği sabunlama bilançoyla,yatırımların vergi muafiyetini öne çekmeyle v.s. atraksiyonlarla günü kurtardıklarını zannediyorlar,ancak yanılıyorlar.Yükseldiğini söylediğiniz fiyatlardan kaç ton mal satıldı bir soruverin satış müdürüne.Bu nasıl yükselme,fiyatlar yerinde sayıyor.ya daha önceki ağlamalar yalandı,ya da şu anki ılıman hava yalan.Çünkü değişen bir şey yok.Tek değişen bir yönetim kurulu üyesinin istifası ki bu yönetim kurulu üyesini kimse yolda görse tanımaz,adını karabükün %90 ı bilmez.yani tepkilerin odak noktasındaki yönetim kurulu üyesi değil bu beyefendi.Dolayısıyla ayrılmasıyla ılıman havanın bir ilişkisi yok.daha durun bakalım; filmaşin haddeyi devreye alın,verimli çalıştırın,buna göre pazarınızı oluşturun,TCDD ile bozulan ilişkileri düzeltin,yerlerde sürünen ray verimlerinizi yükseltin,YF larınızı verimli çalıştırın,bu fabrikada herzaman üvey evlat olan,itilip kakılan kapsam dışına vermediğiniz zammı verin adaletli olun v.s. v.s. ondan sonra ılıman havadan bahsedin.Ahmet Bey sen herhalde büronun penceresini açıp da derin bir nefes aldın, mevsim geçişi sebebiyle içine çektiğin bahar havasını kardemirden geliyor zannettin.Maalesef değil, kardemirden temiz hava,ılıman hava gelmiyor maalesef, pek de hoş olmayan,genzi yakan,yürekleri yakan bir hava geliyor ve bu hava sade karabükte değil biryerlerde de hissediliyor ve konuşuluyor.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  37 +35 81
 2. Fenerbahçe

  37 +30 70
 3. Konyaspor

  37 +21 67
 4. Başakşehir

  37 +18 62
 5. Alanyaspor

  37 +8 61
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  37 +8 58
 8. Antalyaspor

  37 +7 58
 9. Karagümrük

  37 -4 57
 10. Adana Demir

  37 +6 52
 11. Sivasspor

  37 +1 51
 12. Galatasaray

  37 -2 51
 13. Kasımpaşa

  37 +8 50
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  37 -6 47
 16. Giresunspor

  37 -3 45
 17. Gaziantep FK

  37 -10 43
 18. Ç. Rizespor

  37 -25 36
 19. Altay

  37 -16 34
 20. Göztepe

  37 -30 28
 21. Yeni Malatya

  37 -39 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.