DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4750041,07%
Karabük
19°

AÇIK

20:26

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Her Telden (24.Ekim.2016)

ABONE OL
24 Ekim 2016 08:47
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KARABÜK BELEDİYESİ TARAFINDAN BAŞLATILAN “ESNAFLARIN YAYA KALDIRIMLARINI İŞGAL ETMESİNİ ÖNLEYEN KARARI..” VE EMSAL
Karabük Belediyesi tarafından başlatılan “ESNAFLARIN MALLARINI ÇIKARTARAK,YAYA KALDIRIMLARINI İŞGAL ETMESİNİ ÖNLEYEN KARARI..” diğer İL/İLÇE Belediyeleri tarafından örnek alınmaya başladı..
ÇANKIRI BELEDİYESİ BU ANLAMDA ADIM ATIYOR..
BARTIN/ZONGULDAK BELEDİYELERİ HAREKETE GEÇMİŞ..
Karabük Belediyesi’nin aldığı bu karara karşı,esnafların tepki gösterdikleri bilinirken,yayaların karardan çok memnun oldukları da gözleniyor elbet.
HATTA BAZI ESNAFLAR BİLE KARARDAN MEMNUNLAR..
Geçtiğimiz gün bir esnaf kardeşimizle yürüyorduk “YAHU ABİ,BENDE YAYA KALDIRIMINA MAL ÇIKARTAMADIĞIM İÇİN,İLK ÖNCE ÇOK SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİM.AMA,KALDIRIMLARDA TERTEMİZ OLDU,SANKİ ŞEHİR BİRAZ DAHA BÜYÜDÜ GİBİ OLDU..” dedi.
“ARKADAŞLARIN BİR BÖLÜMÜ,YAYA KALDIRIMINA MAL ÇIKARTMAYI ÇOK ABARTMIŞTI.BAK KALDIRIMLAR GENİŞLEDİ,ŞEHİR SANKİ BÜYÜYÜVERDİ..” diye de ilave etti.
Şimdi DİĞER İL/İLÇE BELEDİYELERİ BU KARARI EMSAL ALIYORLARMIŞ.
KARABÜK BELEDİYESİ,BU ANLAMDA,BİR ÖRNEK OLMUŞ..
Gerçi,bazı esnaflar halen sıkı biçimde tepki gösteriyorlar,o ayrı..

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKAN YARDIMCISI SAYIN MEHMET CEYLAN’IN ÇAĞRISINA KULAK VEREREK “KATI ATIK BERTARAF TESİS YERİ…”
Karabük’ün TAM 10 YILDIR YAPTIRAMADIĞI bir Tesis için ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK Bakan Yardımcısı Sayın MEHMET CEYLAN’IN çağrısına kulak vermek ve KATI ATIK BERTARAF TESİSİ’NİN yapılacağı yeri bulmak gerekmez mi..?
BU ÇAĞRIYA KİM/KİMLER KULAK VERECEK..?
BELEDİYELERİN bu çağrıya kulak vererek UYGUN ARAZİ göstermeleri gerekmez mi,ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK İL Müdürlüğü’nün böyle bir arayış içinde olması gerekmez mi..?
BİZE GÖRE TOPYEKÜN BİR HAREKETLENME OLMALI..
Ancak,şu ana kadar Sayın MEHMET CEYLAN’IN gösterdiği duyarlılığın İLGİLİ BİRİMLERCE GÖSTERİLMEDİĞİ gün gibi orta da,10 YILDIR BAŞARILAMAYAN/BECERİLEMEYEN bu Tesis,bu Yatırım bir 10 yıl daha yapılamayacak gibi görünüyor.
Sayın MEHMET CEYLAN,bu Yöre sorunlarına duyarlı bir Siyasetçi,bu Yöreye hizmet vermek için çırpınan bir isim,ancak,Sayın MEHMET CEYLAN’IN bu yaklaşımlarına YERELDE AYAK UYDURABİLECEK insan sayısı/isim sayısı o kadar az ki..!!
KATI ATIK BERTARAF TESİSİ için yeni yer bulunması gerek..
KARÇEV Encümeninde/Yönetiminde bunu yapacak isim var mı..?

DÖNEMİN KARABÜK VALİSİ SAYIN SAİD VAKKAS GÖZLÜGÖL VE KATI ATIK BERTARAF TESİSİ İÇİN,CUMAYANI KÖYÜ TAŞ OCAĞI TESPİTİ..
KATI ATIK BERTARAF TESİSİ olayı ilk gündeme geldiğinde,Karabük Valiliği görevini Sayın SAİD VAKKAS GÖZLÜGÖL yürütüyordu ve YER OLARAK CUMAYANI KÖYÜ CİVARINDA Kİ TAŞ OCAĞINI TESPİT ETMİŞ/ETTİRMİŞTİ.
MÜLKİYETİ KARDEMİR’İN OLAN TAŞ OCAĞI TESPİT EDİLMİŞTİ.
Bu yerin çok yanlış bir tespit olduğu konusunda,bizim ısrarlı yazılarımız,ısrarlı çabalarımız oldu ve KARABÜK’ÜN GİRİŞİNE BÖYLESİNE ÇİRKİN BİR OLAYIN konuşlanmasına şiddetle karşı çıkmıştık.
Vali Sayın SAİD VAKKAS GÖZLÜGÖL ile ciddi bir ters düşüşümüz olmuştu ve Sayın GÖZLÜGÖL bizi KARDEMİR’İN ADAMI/YANCISI olarak görüp/gösteriyordu..
Hatta,o zaman ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı olan Dostumuz,Kardeşimiz Sayın HİKMET FERİDUN TANKUT, ile de bu anlamda çok şiddetli bir tartışma yaşadığını çok iyi biliyoruz.
Şimdi YENİDEN YER ARAYIŞINA BAŞLADI KARABÜK..
YILLAR SONRA iş döndü/ dolaştı,başladığı yere geldi iyi mi..?
Sayın MEHMET CEYLAN’IN ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK Bakan Yardımcılığı görevine gelmesi ile HALK SAĞLIĞI ile böylesine ilgili bir TESİSİN yapılıp/yapılmadığı KİMSECİKLERİ İLGİLENDİRMİYORDU değil mi..?
Şimdi gündeme geldi,biraz hareketlenme sağlandı..
Teşekkürler Sayın CEYLAN,teşekkürler..

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ,AVRUPA YEREL YÖNETİMLER PARLAMENTOSU’NDA Kİ KONUŞMA VE MESAJ MI..?
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,yıllardır Üyesi olduğu AVRUPA YEREL YÖNETİMLER PARLAMENTOSU’NDA,çok önemli bir konuşma yapmış ve Ülkenin içinde bulunduğu terör ortamına ilişkin görüşler dile getirmiş.
KONUŞMASI ÇOK BÜYÜK BEĞENİ ALDI Sayın VERGİLİ’NİN..
Doğrusu,biz bu olayın bir başka penceresinden baktık ve tahmin bağlamında da olsa,gözümüze ilginç ayrıntılar çarpı,Karabük’ün gelecek SİYASAL YAPILANMASINA ilişkin çok ince ayrıntılar görür gibi olduk.
Sayın RAFET VERGİLİ hemen her sohbetinde “YENİDEN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLMAYACAĞININ..” mesajını veriyor,ancak,burada bir olayın altını da KALIN/KALIN ÇİZİYOR..
“SİYASETİN İÇİNDE KALACAĞIM..” diyor Sayın VERGİLİ..
Yani BELEDİYE BAŞKAN ADAYI olmayacak,ancak,SİYASETE DEVAM edecek ve hemen arkasında A.Y.YÖNETİMLER Parlamentosunda yaptığı bu konuşma,insanda MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAYI DÜŞÜNDÜĞÜ gibi bir izlenim yaratmaz mı..?
“YEREL SİYASETTE ADAY OLMAYACAĞIM..” diyor,sonra, “ÇOK GENEL BİR SİYASİ KONUŞMA YAPIYOR.KONUŞMASI GENEL BİR BEĞENİ ALIYOR..” bu sizde nasıl bir izlenim yaratır..?
Sayın VERGİLİ Siyasete Milletvekili Adayı olarak devam edecek..
En azından son çıkışını BİZ ÖYLE OKUDUK..

ESKİPAZAR İSMETPAŞA METAL VE METAL ÜRÜNLERİ İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ; “ÇOK PRESTİJLİ BİR BÖLGE OLACAK…”
Bilim/Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın FARUK ÖZLÜ geçtiğimiz hafta sonu Karabük’Ü ziyaret etti ve Karabük Üniversitesi AKADEMİK YIL açılışına katıldı.
Sayın FARUK ÖZLÜ ile birlikte,TBMM eski Başkanı ve Karabük Milletvekili Salın MEHMET ALİ ŞAHİN ile yine Karabük Milletvekili Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’DA Karabük’e geldiler.
Karabük’ün,gelecek beklediği,umut bağladığı ESKİPAZAR/İsmetpaşa METAL ve METAL ÜRÜNLERİ İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ Bölgesi için düşünülen yeri gördü Bakan Sayın FARUK ÖZLÜ.
Ve ; BU ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ GERÇEKLEŞİYOR ARTIK.
Bakan Sayın FARUK ÖZLÜ,TEKNİK BİLGİLER ALDI,GELİŞMELER HAKKINDA görüşlerini,düşüncelerini anlattı ve “SORUNLARIN AŞILDIĞI ,BÖLGE İÇİN KISA SÜRE İÇİNDE, ALT YAPI ÇALIŞMALARINA BAŞLANACAĞI..” müjdesini verdi.
Bu nokta da AK Parti Karabük Milletvekili ve TBMM eski Başkanı Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN enfes bir tanımlama yaparak,anılan Bölge için “ÜLKENİN EN PRESTİJLİ İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ OLACAK..” dedi.
“ÜLKENİN EN PRESTİJLİ İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ OLACAK..”
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN olayın geleceğini bu sözlerle açıklayıverdi..
Kurulacak O.S.B.NİN en geçerli tarifini Sayın ŞAHİN yaptı doğrusu..

“BU ÜLKENİN EN PRESTİJLİ İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ VE TEKNOPARK KURULMASI İÇİN YAPILAN GİRİŞİM..” VERİLEN SÖZ..
AK Parti Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN,önemini “BU ÜLKENİN EN PRESTİJLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ OLACAK..” şeklinde özetlediği ESKİPAZAR/İsmetpaşa İHTİSAS METAL ve METAL ÜRÜNLERİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ çok önemli gelişmelere sahne olacak.
Bu manada TEKNOPARK KURULMASI,bu önemli gelişmelerin tetikleyicisi/düzenleyicisi olacak kuşkusuz,ÜNİVERSİTE/SANAYİ/DEVLET üçgeni ile hayat bulan TEKNOPARKLAR çok önemli örgütlenmeler.
TEKNOPARK Kuruluşlarında ÜNİVERSİTELER olayın bilimsel tabanını oluşturuyor,bilim üretiyor,SANAYİ o bilimsel üretimleri/yenilikleri hayata geçirme aşamasının sahibi oluyor,DEVLET ise olayın maddi/finans/yasal tabanına katkı veriyor.
Bilim/sanayi ve teknoloji Bakanı Sayın FARUK ÖZLÜ bu konuda çok net söz verdi “SİZ HAZIRLIKLARINI TAMAMLAYIN,GERİSİNİ BAKANLIK OLARAK BİZ HALLEDERİZ..” yolunda garantiler dile getirdi.
TEKNOPARK Kavramı ÜNİVERSİTE/SANAYİ İşbirliğinin bir başka adı adeta ve bu birlikte DEVLETTE YER ALINCA,olayın finans/maddi yönü ile yasal yönü de garantilenmiş oluyor.
ŞİMDİ,KARABÜK’TE TEKNOPARK KURULACAK..
Aslında,bu Karabük’te yaşanmaya başlayan bir gelişmeydi..
Şimdi,TEKNOPARK Kuruluşu ile resmiyet kazanacak..

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ VE AVRUPA YEREL YÖNETİMLER PARLAMENTOSUNDA YAPTIĞI KONUŞMA..
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,aynı zamanda,AVRUPA YEREL YÖNETİMLER PARLAMENTOSU Üyesi olarak görev yapıyor ..
Avrupa Yerel Yönetimler Parlamentosunda AK Parti-CHP-HDP-MHP mensubu Belediye Başkanları görev yapıyorlar ve anlatıldığına göre,özellikle HDP’Lİ Üyeler Türkiye Cumhuriyeti uygulamalarına karşı çok ciddi eleştiriler getiriyorlarmış.
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ yaptığı konuşmasında Devlet Yardımlarının çok adil biçimde dağıtıldığını anlatmış ve özellikle HDP’Lİ Belediye Başkanlarının “DEVLET BİZE YARDIM ETMİYOR ALGISI YARATMAK İÇİN HİZMET YAPMADIKLARINI ANLATMIŞ..”
Ülkenin böyle çok ciddi bir sorunu var..
Geçtiğimiz günlerde ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKAN Yardımcısı Sayın MEHMET CEYLAN buna benzer bir açıklama yapmıştı,hatırlayın ve Sayın MEHMET CEYLAN “BİRÇOK BELEDİYE GELEN YARDIMLARI,ADETA,YOK ETMİŞ BELEDİYE KASASINI TAMTAKIR TESLİM ETMİŞ..” demişti.
BUNA BENZER İFADELER KULLANMIŞTI Sayın CEYLAN.
Sayın RAFET VERGİLİ ise olaya bir başka yönden yaklaşarak “DEVLET BURALARA HİZMET GETİRMİYOR ALGISI YARATMAK İÇİN HİZMET YAPMIYORLAR..” yolunda ifadeler kullanmış Avrupa Yerel Yönetimler Parlamentosunda..
Sayın RAFET VERGİLİ çok önemli bir konuşma yapmış burada.

ESKİPAZAR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN DURSUN BAŞ,YILLARDIR “İLÇEMİZE ÇOK KATLI,ÇOK YILDIZLI OTEL YAPACAK YATIRIMCI..” DERDİ..
Eskipazar Belediye Başkanı Sayın DURSUN BAŞ heyecanlı,hitabeti çok güçlü,üretken bir fikri yapısı olan Siyasetçidir ve yıllardır üzerinde durduğu bir olay gerçekleşiyor artık..
Sayın DURSUN BAŞ “ÇOK KATLI,ÇOK YILDIZLI BİR OTEL YAPACAK YATIRIMCI BULDUM,ESKİPAZAR’A BEŞ YILDIZLI OTEL YAPTIRACAĞIM.” İfadelerini kullanırdı..
BU SÖYLEDİKLERİ GERÇEKLEŞİYOR..
ESKİPAZAR’IN GİRİŞİNE 13 KATLI VE BİTTİĞİNDE BEŞ YILDIZLI olarak hizmete alınacak bir OTEL YAPILIYOR,neredeyse kaba inşaatı bitti bu Tesisin.
GÖRECEKSİNİZ,BUNU AKKAYA TERMAL TESİSLERİ İZLEYECEKTİR.
Sayın DURSUN BAŞ İlçesini çok iyi planlıyor doğrusu..
Hani Halk arasında kullanılan “ATA ET,İTE OT VERİYOR..” şeklinde,gereksiz işler yapan insanlar için kullanılan bir deyim vardır,Sayın DURSUN BAŞ kesinlikle böyle davranmıyor,İlçesinin gerçeklerine uygun bir planlama içinde..
Şimdi sırada AKKAYA TERMAL TESİSLERİ vardır mutlaka..

BİLİM-SANAYİ-TEKNOLOJİ BAKANI SAYIN FARUK ÖZLÜ VE TİCARET VE SANAYİ ODASI’NI ZİYARETİ,BAŞKAN SAYIN TUNCAY ÖZCAN..
Bilim/Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın FARUK ÖZLÜ geçtiğimiz hafta sonu Karabük’ü ziyaret etti,bir dizi ziyaretlerde bulundu,temaslar yaptı Sayın ÖZLÜ.
Bu arada Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti Sayın FARUK ÖZLÜ,Yönetim Kurulu Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN’DAN geniş bilgiler aldı.
Sayın TUNCAY ÖZCAN bu ziyarete iyi hazırlanmış..
Verdiği bilgilerle,Bakan Sayın FARUK ÖZLÜ’DEN,Yöremiz için dile getirdiği taleplerle,Bakanın gelişine çok iyi hazırlandığını hemen belli etti.
Sayın TUNCAY ÖZCAN esas itibarı ile meramını iyi anlatan,konuşurken döküp/saçmayan bir yapının insanıdır ve Bakan Sayın FARUK ÖZLÜ’YE verdiği bilgilerde de,yaptığı taleplerde de bunu gösterdi.
Sayın Bakanın TSO Ziyareti,Karabük açısından hayli verimli geçti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (4)
 • Bayram karadağ

  Katı atık bertaraf tesisinin karşı olduğumuzu açıkladığımizda alternatif yeri de k zamanki il başkan yardımcısı Şehir plancisi Bülent Türkoğlu ile önermiştik.
  Incelerseniz sevinirim.
  Tamamı AB Hibe fonlarından karşılanmak üzere çerçiler 133 ada 12 parselin 21.5 hektarlık kısmına ayırma çapı ile parsel ihdası akabinde 6.8 km’lik OSB kavşağı ki bu yolun fiziki uygulaması %95 oranında tamamlanmış olup 4 mevsim araziye erişim ve ulaşım yapılabilmektedir. Ayrıca hakim rüzgar yönü incelendiğinde yılın belirli dönemlerinde farklı yönlerden oluştuğu için katı atık bertaraf tesis bu noktada etrafı ağaçlandırma ile de gerek görsel gerekse de çeversel etmenler minimize edilecektir. Bu alanda katı atık depolama yerine (vahşi depolama) atıkların geri kazanımı için de bir tesis kurulabilir. Atıkların yeninde ekonomiye kazandırılması ve istihdam imkanları artırılmış olacaktır. Modern, yerseçim kriterleri sağlıklı olarak yapılan bu tesis alanı Karabük halkına yerinde bir hizmet olacaktır. Sayın Bakan Yrd. Sayın Ceylan ve ekibi verdiğimiz bilgiler ve yer gösterimi yapılan mülkiyet üzerinde araştırma yaparak daha doğru bir karar vereceklerini Karabük halkı adına umutla bekliyoruz.

 • OOO MİLLETVEKİLİ ADAYI

  SAYIN RAFET VERGİLİYİ MİLLETVEKİLİ ADAYI İLAN ETMEŞSİNİZ HAYIRLI OLSUN UĞURLU OLSUN.MHP BARAJI AŞARSA MİLLETVEKİLİ OLSUN BELKİ MEHMET ALİ ŞAHİN ABİSİ ONU AKP YE KAZANDIRIR GİDERMİ ACABA.BU KANKİ VAZİYETLERİ İNSANIN KAFASINI KARIŞTIRIYOR BAKARSINIZ GİDERDE

 • karabük düşmanı

  KALDIRIMLARI ESNAFLARIN İŞGALİNDEN KURTARAN BELEDİYE ÇARŞI İÇİ YOLLARIN OTOPARK OLARAK KULLANILMASI UYGULAMASINI DA KALDIRIRSA ŞEHİR İÇİ TRAFİK TIKANMALARININ %80 ÖNÜNE GEÇMİŞ OLUR.VALİ BEYİN EMRİYLE AÇILIŞ VE TOPLANTI AŞIĞI EMNİYET MÜDÜRÜMÜZDE KIZILAY IN ÖNÜNE VE ZONGULDAK CADDESİNE ARAÇ PARKINA İZİN VERMEZSE HEM KARABÜK TRAFİĞİNDE BÜYÜK BİR RAHATLAMA OLACAKTIR HEM DE GÖRSEL OLARAK KARABÜK ŞEHRE BENZEYECEKTİR BEN SİZE SÖYLEYEYİM.

 • puslu kentli

  İyi günler.
  Öncelikle kaldırımlar konusunda şimdiye ye yapılmamış ya da geç kalınmış olan kaldırımların işgaline son veren başkanımıza teşekkür ediyorum. Şehir gerçekten adeta yeniden yapılandırılmış sanki bi şeyden arındırılmış gibi çok güzel oldu. görsel olarak da temiz olarak da rahat rahat yürüyerek şehrin tadını çıkarıyoruz. İnşallah bunu suistimal etmez esnaflarımız.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  38 +33 81
 2. Fenerbahçe

  38 +35 73
 3. Konyaspor

  38 +21 68
 4. Başakşehir

  38 +20 65
 5. Alanyaspor

  38 +9 64
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  38 +8 59
 8. Antalyaspor

  38 +7 59
 9. Karagümrük

  38 -5 57
 10. Sivasspor

  38 +2 54
 11. Kasımpaşa

  38 +10 53
 12. Adana Demir

  37 +6 52
 13. Galatasaray

  38 -2 52
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  38 -7 47
 16. Gaziantep FK

  38 -8 46
 17. Giresunspor

  37 -3 45
 18. Ç. Rizespor

  38 -27 36
 19. Altay

  38 -18 34
 20. Göztepe

  37 -30 28
 21. Yeni Malatya

  38 -44 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.