DOLAR 15,6031 0.36%
EURO 16,3589 0.57%
ALTIN 916,690,64
BITCOIN 468737-1,57%
Karabük
24°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Her Telden (28.Aralık.2015)

ABONE OL
28 Aralık 2015 08:28
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2010 YILINDA YAŞANAN SENDİKAL MÜCADELE SIRASINDA YAŞANAN OLAYLAR VE 350 LİRA PARALAR İÇİN HUKUK..
2010 Yılında yaşanan SENDİKAL OLAYLAR sırasında,İŞVEREN çalışan KARDEMİR İŞÇİLERİNE 350 lira avans ödemesi yapmak gibi bir karar almıştı.
Bu karar uyarınca ÇELİK-İŞ Sendikası Üyelerine bu paraların ödenmesine başlandı,ancak,TÜRK METAL Sendikası Üyeleri’ne ödemeler bir hafta kadar geç yapıldı.
Bu konu Yargıya intikal ettirildi.
Şu an itibarı ile 350 LİRALAR KONUSU YARGITAY GENEL KURUL kararını bekliyor ve YARGITAY GENEL KURULU bu konu hakkında son kararı verecek.
Zira,350 liraların ödenmesi Yargıya intikal edince YEREL MAHKEME ayrı karar verdi,YARGITAYIN ilgili Dairesi ayrı karar verdi ve iki Mahkeme arasında uzlaşma olmayınca,son karar YARGITAY GENEL KURULU’NA kalmış oldu..
Eğer YARGITAY GENEL KURULU kararı YARGITAY İLGİLİ DAİRESİNİN kararı doğrultusunda çıkarsa,orada esas bir de KÖMÜR ÖDEMELERİ konusu var ki,çok önemli.
KÖMÜR PARASI ÖDEMELERİNE GÖNDERME YAPILMIŞ YARGITAY KARARINDA ve esas o konu çok/çok önemli gelmişti bize,bu nedenle YARGITAY GENEL KURUL kararı,daha bir önem kazanıyordu..
Henüz bir karar çıkmadı,bekleniyor..
Okurlarımız bize soruyorlar,bildiklerimiz bu kadarla sınırlı..
Dileriz yeterli olmuştur.

KARDEMİR ÇOK OLUMLU BİR ATARAK,KAPALI DURAN VATAN HASTANESİ’Nİ KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NE VERİR Mİ..?
KARDEMİR Yönetim Kurulu’nun ÇOK OLUMLU BİR ADIM ATARAK,yıllardır kapalı duran ve yüzlerce insanı mağdur eden VATAN HASTANESİ’Nİ,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ’NE ek bina olarak vermek gibi bir eğilim içinde.
BUNA YÖNELİK HABERLER ALIYORUZ.
KARDEMİR Yönetimi’nin,yıllardır kapalı duran VATAN Hastanesi’ni,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ek binası olarak tahsis etmek gibi bir eğilimin,bir kararın içinde,şeklinde haberler veriliyor.
GERÇEKTEN MÜKEMMEL BİR İŞ YAPILMIŞ OLUR..
Bugün ki hali ile,ne VATAN HASTANESİ’NİN tekrar açılarak hizmete girmek gibi bir durumu yok,ne de bir başka Sağlık Kurulu gelip burayı işletmek gibi bir niyet taşır.
EN GÜZELİ TIP FAKÜLTESİ’NE TAHSİSİ..
Dileriz bu iş gerçekleşir veya gerçekleşmiştir..
KARDEMİR Yönetimi böyle bir kararı resmileştirerek “KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ’NE ÇOK AMA ÇOK BÜYÜK BİR KATKI VERMİŞ OLACAKTIR..” bunu herkes kabul eder elbet.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ BÜYÜYOR..
BU ANLAMDA KARDEMİR YÖNETİMİ OMUZ VERDİ OLAYA..

İNTERNET SİTEMİZE YORUM GÖNDEREN OKURLARIMIZDAN “BİR İSTİRHAMAMIZ OLACAK..”İNANIYORUZ KIRMAZLAR..
BÖLGENİN SESİ Gazetesi İnternet sayfasına YORUM GÖNDEREN Okurlarımızdan bir istirhamımız var,umarız ve bekleriz ki bizi kırmazlar,bu istirhamımız doğrultusunda yorum yollarlar.
DİĞER BASIN/YAYIN ORGANLARI İLE İLGİLİ ELEŞTİREL YORUM GÖNDERMEYİN LÜTFEN,bizimle ilgili istediğiniz kadar eleştirel yorum gönderin,kendinizi hukuk nezdinde sıkıntıya sokmayacak eleştirileri yollayın,mutlaka yayınlarız.
KURUM ve KURULUŞLARIN eksik/gedik yönleri için yorum gönderin,hatta Cemiyette ismi olan insanları kişilik haklarına,ticari pozisyonlarına zarar vermeyecek anlamda eleştiri yollayın,mutlaka yayınlanır.
Ancak : KARABÜK YAZILI/GÖRSEL/SOSYAL MEDYA noktasında eleştirel yorumlar yollamayın,iyi niyetli de olsa eleştirel yorumlar yollamayın..
Kaydı ki hemen hepsinin de İnternet Sayfası/Sitesi var..
ELEŞTİREL YORUMLARINIZI ORALARA YOLLAYIN..
Bizim İnternet Sitesi yorumlarından,diğer meslektaşlarımızın eksiğini/gediğini yazmanız,hoş kaçan bir durum olmaz ve bizim ilişkilerimizin gerilmesine sebep olabilir..
LÜTFEN,BU KONUDA BİZE YARDIMCI OLUN..
Bu küçük istirhamımızı kırmayacağınıza inanıyoruz.

KONYA/BEYŞEHİR “HAYVANCILIK/BESİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ..” VE YILLARDIR EFLANİ İÇİN ÖNERDİĞİMİZ OLAY
KONYA/BEYŞEHİR İlçesi 550 dönümlük bir alan üzerine HAYVANCILIK/BESİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ kurmak üzere harekete geçmiş bulunuyor ve gerekli Kamulaştırmalar yapılıyormuş.
BEYŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI Sayın MURAT ÖZALTUN gayretli,çalışkan bir Başkan ve HAYVANCILIK/BESİ ORGANİZE SANAYİ Bölgesi işini kotarmış bulunuyor.
YILLARDIR,BÖYLE BİR YATIRIMI EFLANİ için öneririz.
Şimdiye kadar bir mesafe alamadık doğrusu.
EFLANİ geleneğinde hayvancılık vardır,1963-65 li yıllarda EFLANİ’NİN 24.500 nüfusu ve 83 bin BÜYÜKBAŞ Hayvan varlığı vardı ve bu durum şimdi çok değişti elbet.
EFLANİ HAYVANSAL ÜRÜNLER ÜRETİM ve YÖNETİM MESLEK YÜKSEKOKULU’DA açıldı ve eğitim veriyor ve geleneksel tavır ,GEREKLİ OKULLAŞMA,ÇEVRENİN HAYVANCILIK POTANSİYELİ düşünülmeli.
Örneğin PINARBAŞI ve DADAY hayvancılık potansiyeli.
AK Parti İktidarının EFLANİ’YE ve bu İlçemiz ile birlikte PINARBAŞI/DADAY İlçelerini de içine alacak bir coğrafyaya yapabileceği en akılcı,en verimli hizmet HAYVANCILIK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ olacaktır mutlaka.
Bakın BEYŞEHİR bu işi başlatmış,mesafe almış..
EFLANİ neden yapamasın ki..!!

BİR ARALAR,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ VE KARABÜK BELEDİYESİ TARAFINDAN GÜNDEME GETİRİLEN RAYLI SİSTEM..
Çok değil,birkaç yıl önce KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ve KARABÜK BELEDİYESİ tarafından RAYLI SİSTEM olayı gündeme getirilmişti ve bu daha sonra unutuldu?unutulmuş görünüyor.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ile KARABÜK MERKEZİ arasında RAYLI SİSTEM kurulacaktı ve işe hayli iştahlı,hayli heyecanlı başlanmıştı,daha sonra tavsadı,gündemden düştü.
ELBET ÇOK MALİYETLİ BİR İŞ RAYLI SİSTEM.
Ancak,iyice düşünülmeden,paldır/kültür mü gündeme getirildi,sonra unutuldu,tavsatıldı ve şimdi hiç mi hiç gündemde değil,eğer fazla hesap kitap edilmeden gündeme getirildiyse yazık olmuş.
KEŞKE İYİCE HESAP/KİTAP EDİLEREK GÜNDEME GETİRİLMİŞ olsaydı va insanların belleğinde RAYLİ SİSTEM diye bir konu kalmasaydı,böyle bir niyet akıllara yerleştirilmeseydi.
Bir süre önce KONYA’YA gitmiştik.
RAYLI SİSTEM KURMUŞLAR,TIKIR/TIKIR ÇALIŞIYOR.
Orada “ESAS OLAN BUNU KURMAK DEĞİL.KONYA DÜMDÜZ BİR COĞRAFYAYA SAHİP,RAYLI SİSTEMİ KURMAK DERT DEĞİL.BURADA SORUN VERİMLİ BİR İŞLETMECELİĞİ TEMİN ETMEK..” gibi bilgiler verilmişti.
RAYLI SİSTEM Karabük gündeminden düştü mü..?
Eğer düştü/düşürüldü ise yazık olmuş demektir..
KARABÜK’E YAPILACAĞI SÖYLENEN “AKTAŞ BARAJI İÇİN..” SORUN MU/SORUNLAR MI ÇIKIYOR,DURUM NEDİR…?
Biliyorsunuz,yıllardır KARABÜK-OVACIK arasına AKTAŞ BARAJI adı altında bir barajın yapılacağından söz edilir,böyle bir düşünce vardır,bu düşünce yıllardır dile getirilir.
BU BARAF KONUSUNDA SORUN MU ÇIKTI..
Kulağımıza o yönlü bilgiler geldi..
“AKTAŞ BARAJI GALİBA YAPILAMAYACAK,GALİBA GERİ KALACAK..” şeklinde ki söylentilerin temelinde “SUYUN YETERLİ OLMAYACAĞI GİBİ..” bir gerekçe yatıyormuş sanıyoruz.
KOMŞU İLLERDEN BİRİNDE GERİ KALMASI İÇİN kulisler yapılıyormuş.
Duyduklarımızı AK Parti Karabük İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR’A sorduk ve “EVET UFAK/TEFEK SORUNLAR ÇIKTI VE BUZ BUNU AŞMAK İÇİN ÇABA HARCIYORUZ..” gibi bilgiler verdi.
Sayın SAYLAR çok umutlu konuştu..
AKTAŞ BARAJI’NIN YAPILACAĞINI SÖYLEDİ.
Biliyorsunuz Karabük’te AKTAŞ ve ALDEĞİRMEN isimleri ile İKİ BARAJ gündemde ve bunların yapılabilmesi için AK Parti İl Başkanı ve AK Parti kadroları olağanüstü bir çabanın içindeler.
İKİ BARAJ YAPIMI YÖRE EKONOMİSİNİ NE YAPAR..?
En basitinden bunu bir düşünün lütfen..

KARABÜK ADLİYE SARAYI/BİNASI “DEPREME DAYANIKSIZ..” VE YENİ BİR YERİN BULUNMASI İÇİN ÇALIŞMA VAR..
Karabük ADLİYE SARAYI/BİNASI için yapılan ölçümlerden DEPREME DAYANIKSIZ olduğu yolunda bir gerçek çıktı orta yere ve bu Binanın yerine yeni bir SARAY/BİNA yapılması düşünülüyor..
Adına ister ADLİYE SARAYI deyin,ister ADLİYA BİNASI deyin,burasının DEPREME DAYANIKLILIK ÖLÇÜMLERİ sağlıklı çıkmadı ve yeni bir yerin yapılması gerekiyor.
YER SORUNU VAR ELBET.
Yer sorununun süratle aşılması halinde yeni bir bina yapılacak.
Neresi olabilir..?
Sanıyoruz ŞEHİR MERKEZİNDE belirli alternatif yerler var,bununla birlikte arayışların sürdüğüne işaret edilerek “GENİŞ BİR ARAZİ BULUNMALI Kİ,RAHAT BİR BİNA YAPILABİLSİN..” şeklinde görüşler var.
ADLİYELER ÇOK İŞLEYEN BİNALAR..
İŞİ OLAN,GELENİ/GİDENİ ÇOK OLAN BİNALAR.
BU ORANDA ÇALIŞANI DA HAYLİ BOL..
Geniş bir alan bulunabilirse çevre düzenlemesi ile araç park yerleri ile ihtiyacı yıllarca karşılayabilecek bir Bina yapılması gündemde ve bu noktada arayışlar sürdürülüyor.
MEVCUT BİNA DEPREME DAYANIKSIZ ÇIKTI..

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS ALANI İÇİNDE “TOPRAK HAREKETİ Mİ VAR,BUNUN İÇİN KAZIKLAR MI ÇAKILACAK.”
Dileriz gelen bilgiler doğru değildir,tevatürdür,ancak hayli ciddi kaynaklardan bu haber/haberler gelince,yazmayı,uyarmayı doğru bulduk,zira olay hayli enteresan..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS ALANI İÇİNDE yer/yer toprak hareketi görülüyormuş ve bunların ilerleyen süreçte çok ciddi sorunlar çıkartmaması için FORE KAZIKLARIN ÇAKILMASI gündeme gelmiş.
Özellikle Kampus Alanı içinde ki YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ YURTLARI olarak kullanılacak KULE BİNALARIN üst kısımlarında bu tür toprak hareketleri görülmüş sanıyoruz.
UZUNLUĞU 25 İLE 40 METRE OLAN FORE KAZIKLAR çakılarak toprak hareketlerinin önüne geçilebileceği ve bu yapıldıktan sonra hiçbir sıkıntılı durumun yaşanmayacağı üzerinde bilgiler veriliyor.
MASRAFLI BİR İŞ,ANCAK,ELBET Kİ DEĞER..
MASRAF ETMEYE ELBET Kİ DEĞER..
Zira olayın CAN ve MAL GÜVENLİĞİ noktası hayli fazla.
AYYILDIZLI STADYUM civarından yapılacak ölçümlere göre bir dizi KAZIK ÇAKMA İŞİNİN gerekebileceği üzerinde duruluyor, bunun ilerleyen süreçte meydana gelebilecek sıkıntıları önleyeceğine dikkat çekiliyor..
Bilindiği gibi Karabük BİRİNCİ DERECE DEPREM BÖLGESİ..!!

KREDİ YURTLAR KURUMU,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ NOKTASINDA,YÜKSEK ORANDA YURT TAHSİS EDEBİLİYOR..
KREDİ YURTLAR KURUMU,Karabük özelinde ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ için,ÜLKE ORTALAMASINDAN çok daha yüksek oranda YURT TAHSİSİ YAPABİLİYOR.
Örneğin ÜLKE genelinde ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE yüzde 10-12 civarında DEVLET YURDU tahsis edilebilirken,Karabük’te bu oran çok daha yüksek.
HELE YENİ YURTLAR DEVREYE GİRİNCE VAR YA..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ çok yüksek oranda DEVLET YURDUNDA ve en önemlisi KALİTESİ YÜKSEK mekanlarda kalma imkanı yakalayacak.
İKİ KİŞİLİK ODALARDA KALMA İMKANI YAKALANACAK.
Eğer bu konuda ÜLKE ORTALAMASI yüzde 10-12 civarında ise,bu oran KARABÜK ÖZELİNDE neredeyse yüzde 20-25 leri bulacak ve bu durumun birde ODA KALİTELERİNİ düşünürseniz KARABÜK’TE OKUYANLAR ÇOK AVANTAJLI olacaklar..
YENİ YURTLAR BİR/BİR DEVREYE GİRECEKLER..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ HAYLİ ŞANSLI..

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (5)
 • KARDEMİR SEVDASI

  ÖZELLİKLE FADIL DEMİREL KONUSUNDA YAZILANLAR SON ZAMANLARDA KİMİLERİNİ BIKTIRDI KİMİLERİNİ MUTLU ETTİ.FADIL DEMİREL KARDEMİRE ARTI SAĞLADI DİYEN VARSA 2000 DEN ÖNCE ŞİRKETİ NASIL BIRAKIP KAÇTIĞINA BAKSIN.OSMAN KILAVUZUN KARDEMİRİ BELİRLİ BİR SEVİYEYE GETİRDİĞİNİ VE GİDERKEN AKSİ OLAĞAN DIŞI BİŞE OLMAZSA KARDEMİRE BİŞE OLMAZ DEDİĞİNİ TÜM İŞÇİ BİLİYOR.TABİKİ SADECE KILAVUZ DEİL.MEVCUT YÖNETİMİNDE KATKISI VE SİYASETİNDE EL VERMESİ İLE KARDEMİR FADIL DEMİRELE KALDIĞINDA KASA DOLUYDU.BAKTIKİ KASA DOLU TABİR İLE YATIRIM DÖNEMİ OLDUĞU İÇİN KASAYI RESMEN SİLDİ SÜPÜRDÜ.YÖNETİMİN TAM YETKİ VERMESİ BU İŞİN SONUCUDUR.HATA YAPTI YÖNETİM.BU FADIL EFENDİYE TAM YETKİYİ VERMEYECEKTİ.EFENDİM YEMEKHANELERİ FADIL YAPMIŞ…ONLARI YAPARKEN BİLE NE KADAR MASRAF YAPTI KÖRMÜSÜNÜZ..EREĞLİDE BOŞTA GEZENLER ŞİMDİ MUTHAİT OLDU YAHU..KARDEMİRİN EN YÜKSEK SEVİYELERE ÇIKMASI İLE DIŞARDAN GELENLER HER ZAMAN NEMALANIYOR AMA SENELERİNİ FABRİKASINA VEREN İÇERDEKİLER HEP İKİNCİ SINIF KALIYOR.FADIL VE EKİBİNE TAKLA ATANLAR ŞİMDİ İYİ NİYETLİ OLAN UGUR BEYE TAKLA ATIYOR.BURADA ŞUNU SÖLEMEK LAZIM..SOSYALLEŞMEYEN KARDEMİR HER ZAMAN BİRİLERİ TARAFINDAN KULLANILIR..SENDİKA FABRİKAYI İYİ DURUMA GETİRENLER DÖNEMİNDE EL ATIP EN AZINDAN BOŞA YAPILAN MASRAFLARI KARABÜK VE UYELERİNE SOSYAL ETKİNLİK OLARAK AKTARTMALIYDI.AMA ONLARDA KENDİ DERDİNDELER.İLERKİ GÜNLER KARDEMİR İÇİN ZOR OLMAZ AMA BAZILARI İÇİN ZOR OLUR.KOSKOCA KARABÜK KARDEMİR SAYESİNDE GELİŞİRKEN ŞİMDİ BAŞTA YENİŞEHİR OLMAK ÜZERE ATIL DURUMDA..BIRAKIN FADILI MADILI ŞUANKİ GENEL MÜDÜR VE EKİBİNDEN İYİ NİYET ÇERÇEVESİNDE YARARLANIN.BU EKİP İNSANA DEĞER VERİYOR BUNU KULLANIN.KARABÜKTE DERNEK VE KURUMLAR BİR OLMADIKÇA KARDEMİRDEKİ NEMALANMA SADECE ŞAHISLARA YARAR KARABÜKE VE KARDEMİRE YARAMAZ….UNUTMAYIN BU SÖZLERİMİZİ EMİ.

 • İSTANBULDAKİ EFLANİLİ

  AHMET ABİ YAZDIĞIN ORGANİZE SANAYİ BÖLGGESİNİ KİM YAPTIRACAK.EFLANİ BELEDİYE BAŞKANI HİÇ OLMICAK İŞLERLE MEŞGUL YOK TAŞHAN YOK OTEL YOK EFLANİ GİRİŞİNE CAMİ.BİR ZAMANDA EFLANİYİ TURİZME AÇACANI SÖYLÜYORDU.HAYVANCILIK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YEM/SÜT/SÜT ÜRÜNLERİ FABRİKALARINIDA ÇEKER EFLANİYE AMMA BEYŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI GİBİ BİR BAŞKAN LAZIM EFLANİYE.OLMICAK İŞLERLE MEŞGUL OLAN BELEDİYE REİSİ DEYİL İŞ YAPACAK ADAM LAZIM.

 • oflu

  kardemir olmayınca yorum bile yok saat 13.12 itibarı ile

 • hak

  herkesin gönlü rahat olsun yetimin öksüsün hakkı bu dünyada çıkar. öyle bir adam maaşlı çalışan biri gideli bir sene oldu hala herkes onu konuşuyor. acaba niye konuşuyorlar kok fb ları sinter fabrikaları yeni oksijen 5 nolu yüksek fırın yeni çelikhane yuvarlak haddesi hes projesi arıtma tesisleri veçevre yatırımları tüm yemekhaneler ve tüm hamamlar onun zamanında yenilendi devam eden haddehane yatırımı onun zamanında karar alındı ve temel atıdı. 80 senede karabüke ve kardemire yapılmanlar yapıldı.tek bir kişi bu yatırımları mı takip edecek içerde olan 100 tane mütahitimi yoksa hesabı kesilenlerin neden hesabı kesildiğinimi çalışan personelimi yoksa içerdeki ve piyasadaki ayak oyunlarınımı bakarken at gözlüğüyle değil genel bakalım merak etmeyin kardemir in kuruşuna tenesül eden bu dünyaday ken inleye inleye ölür.

 • hak yerini bulsun…

  Herkese günaydın,

  Bol kazançlı bir hafta diliyorum hepinize. Cuma günü yazdığımız yazıya oldukça sert bir tepki almışız bir arkadaşımızdan. Belli ki kendisi sn. Demirel’e değer veriyor. Sn. Kardemirli insanlara verdiğiniz değere ve düşüncelerinize saygımız sonsuzdur. Fakat biz kimseye bilmediğimiz bir konu hususunda çamur atma gafletinde bulunacak insanlar değiliz. Geçtiğimiz günlerde çıkan haberleri yalanlayan ve sizin o çok sevdiğiniz müdürünüzü aklayan bir Kardemir yöneticisi gördünüz mü karşınızda? Hayır bu belgeler yalandır işte doğrusu buradadır diyeni gördünüz mü? Hiç kimse o çok kıymetli müdürünüze iftira atmadı belgelerle konuştular gazetelerde. Sn. Gölbek bu hamur çok su kaldırır demişti o dönemde. Sonra birden durdu herşey oysa ki daha çok şey gün yüzüne çıkabilirdi. Ama pabucun pahalı olduğunu gören bazı çevreler toplantı üstüne toplantı yapıp olayı kapatma yoluna gitti. Çıkıp anlatsaydı müdürünüz ben bu iftiraları kabul etmem deseydi. Ağzındaki baklayı çıkarmakla tehdit etmeyip direk anlatsaydı bildiklerini. Sonuç olarak kimse sizin kıymetlinize boş yere laf etmedi. Unutmayınız ki ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Sn. Tonyukuk bütün yorumlarınızı yakından takip ediyorum inşaallah hakkın yerini bulduğu günleri görmek bir avuç dürüst ve korkusuz insana nasip olur. Kim ne derse desin çekirdek tanesi kadar menfaat uğruna doğruyu eğri olana değişmek ve hakkı söylemekten vaz geçmek gerçek bir müslümana yakışmaz. Herkesin gönlü rahat olsun rahmanın hak ile hüküm vereceği gün gelecektir. İşte o gün karınlarına sakladıkları yetim hakkı onları hem bu dünyada hem öteki dünyada kasıp kavuracak. İyi haftalar…


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  37 +35 81
 2. Fenerbahçe

  37 +30 70
 3. Konyaspor

  37 +21 67
 4. Başakşehir

  37 +18 62
 5. Alanyaspor

  37 +8 61
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  37 +8 58
 8. Antalyaspor

  37 +7 58
 9. Karagümrük

  37 -4 57
 10. Adana Demir

  37 +6 52
 11. Sivasspor

  37 +1 51
 12. Galatasaray

  37 -2 51
 13. Kasımpaşa

  37 +8 50
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  37 -6 47
 16. Giresunspor

  37 -3 45
 17. Gaziantep FK

  37 -10 43
 18. Ç. Rizespor

  37 -25 36
 19. Altay

  37 -16 34
 20. Göztepe

  37 -30 28
 21. Yeni Malatya

  37 -39 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.