DOLAR 19,0758 0.25%
EURO 20,5213 -0.57%
ALTIN 1.221,880,17
BITCOIN 536516-2,39%
Karabük
11°

KAPALI

19:22

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Her Telden (30.Ekim.2015)

ABONE OL
30 Ekim 2015 07:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

PAZARTESİ SABAHI “İKİNCİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ KİM OLACAK ACABA..?”,SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN GARANTİ..
Pazartesi sabahı İKİNCİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ KİM OLACAK ACABA,dikkat edin,KARABÜK’ÜN İKİ MİLLETVEKİLİ KİM OLACAK diye sormuyoruz.
Zira,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN SEÇİLMESİ GARANTİ.
Diğer MİLLETVEKİLİ KİM OLUR,bunu soruyoruz..?
AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR,Partisinin bu seçimi 2-0 kazanacağına kesin gözü ile bakıyor ve “BİRİNCİ PARTİ BİZİZ İKİNCİ PARTİ CHP,ÜÇÜNCÜ PARTİ MHP OLARAK SIRALANACAK..” görüşünde.
“İKİNCİ PARTİ,ANCAK,MİLLETVEKİLİ ÇIKARTMA İHTİMALİ YOK..” DİYOR Sayın TİMURÇİN SAYLAR kendi görüşü böyle ve sonucun 2-0 olacağına kesin gözü ile bakıyor.
MHP’LİLER ise Sayın TİMURÇİN SAYLAR’A şiddetle karşı çıkıyorlar,kendisini algı yaratmaya çalışmakla suçluyorlar ve “KARABÜK BU SEÇİMDE BİZE YİNE MİLLETVEKİLİ VERECEKTİR..” görüşündeler.
“HATTA KARABÜK’TE BİRİNCİ PARTİ MHP..” diyenler var.
CHP’LİLER ise daha gerçekçi veya daha mütevazi davranıyorlar “BU KEZ KARABÜK’TEN MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAĞIMIZ ÇOK NET.KARABÜK’TE ŞUAN AKP İLE BAŞBAŞ GİDİYORUZ.EN AZINDAN İKİNCİ PARTİ CHP..” diyorlar.
CHP’LİLER,MHP’DEN,CHP’YE OY KAYDIĞI GÖRÜŞÜNDE.
Özellikle Sayın ERDOĞAN DİNÇEL bunu özenle belirtiyor..
KARABÜK’ÜN İKİNCİ MİLLETVEKİLİ SİZCE KİM OLUR..?

EMEKLİLERE “UCUZ KONUT YAPILMASI OLAYI..” VE DERNEK YÖNETİMİNE KARŞI ACIMASIZ ELEŞTİRİLER,OYSA Kİ..!!
EMEKLİLERE UCUZ KONUT YAPILMASI yolunda başlayan gelişme ve bu gelişmenin yarattığı SİYASAL TARTIŞMA Karabük’te çok önemli SİYASAL SAVRULMALARA DA yol açtı galiba..!!
Örneğin AK Partililerin çok büyük bir bölümü “EMEKLİLER DERNEĞİ YÖNETİMİ AK PARTİYE KARŞI..” gibi bir anlayışın içindelerdi ve belki hatırlayanlar vardır 7 HAZİRAN Genel Seçimi öncesinde Dernek Başkanı Sayın CELAL BULUT’UN MHP Milletvekili Adaylığı noktasında ismi geçiyordu..
HEMDE ÇOK CİDDİ BİÇİMDE İSMİ GEÇİYORDU..
Kaldı ki,Sayın CELAL BULUT bu konulara ilişkin Basına yaptığı açıklama da “VEFA İSTANBUL’DA BİR SEMT ADIYMIŞ..” gibi sözler kullanırken “VEFASIZ OLARAK KİMİ NİTELENDİRİYORDU..” sizce..
Bir insanın,bir başka insana vefasız diyebilmesi için “O İNSANA KATKI VERMİŞ,ANCAK,UFAK BİR RÜZGARDA,KATKI VERDİĞİ İNSANDAN BEKLEDİĞİ İLGİYİ,DESTEĞİ,KATKIYI BULAMAMIŞ OLMANIN RUH HALİ İLE VEFASIZ NİTELEMESİ YAPILIR HERHALDE.!!”
Sayın CELAL BULUT vefa beklemek için,kime ne katkılar verdi acaba..?
KARABÜK AK EMEKLİLER Derneği gibi tanımlamalar yapılıyor..
TÜED Karabük Şubesi için bu tür nitelemeler yapılıyor..
Demek daha önceleri hayli içli/dışlı münasebetler olmuş ara yerde..!!

ÖRNEĞİN,HERHANGİ BİR DEDİKODU OLMAYACAKSA,ÖDEMİŞ’TE 126 ADA,54/55 PARSELDE İKİ BÜYÜK ARAZİ VARDIR.
EMEKLİLERE UCUZ KONUT yapımı gündem de ya,bunun için HAZİNE ÜZERİNE KAYITLI taşınmazların arayışı var,KARABÜKSPOR için hemen/hemen aynı amaçlı olarak çalışma yaparken dikkatimizi çekmişti.
ÖDEMİŞ KÖYÜMÜZÜ BİLİYORSUNUZDUR.
ÖDEMİŞ Köyü sınırları içinde 126 Ada,54/55 parsel olarak görünen İKİ PARÇA ARAZİ VAR ve bunlardan biri 72.846 metrekare,diğer ise 57 414 metrekare..
Yani ;TOPLAM 130 DÖNÜMLÜK BİR ALAN.
EMEKLİLERE UCUZ KONUT yapımı noktasında böyle yerlerin gündeme gelmesi yararlı olur düşüncesi ile burayı yazıyoruz,elimizde çok geniş bir HAZİNE ARAZİSİ listesi var.
Taaa,KARDEMİR KARABÜKSPOR Yönetiminden kalma..!!
Yine YEŞİL MELİSE Köyü karşısına denk düşün yerlerde,BİR ARA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ yapımı için düşünülen,sonra Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN karşı koyması ile geri kalan alanlar vardır.
HAYLİ BÜYÜK YERLERDİR..
Haaa..! gelelim zurnanın zırt dediği yere..
Eğer BU PROJE,VERİLEN BU SÖZLER,TOKİ tarafından 2 kasım sonrası PAS GEÇİLİRSE,kızılca kıyamet asıl o zaman kopar,böyle bir ihtimal noktasında Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN Emeklilerin GARANTİSİ gibi duruyor..
Sayın ŞAHİN varsa,O İŞ AKSAMAZ garantisi gibi duruyor kendisi.
KARDEMİR KARABÜKSPOR,BUGÜN KULLANDIĞI İDMAN SAHASINI SOSYAL TESİSİNİ GELECEKTE KAYBEDEBİLİR..
KARDEMİR KARABÜKSPOR Futbol takımı bugün idmanlarını YAŞAR KAPTAN ÇEBİ sahasında yapıyor,Bütün İdari Birimleri ise HİKMET FERİDUN TANKUT Tesislerinde.
KULÜBÜN kullandığı biraz üst tarafta ki TESİS ise YEMEKHANE,SPORCULARIN YATTIĞI yerler,MALZEME ODALARI,JİMNASTİK Odası falan gibi yerler.
Önce ki gün Yönetim Kurulu’ndan bir kardeşimiz “ABİ BURASI SANKİ ASKERİ TESİS GİBİ,SOĞUK HAVA DEPOSU FALAN BİLE YAPILMIŞ.İÇİNDEN BİRÇOK BOZUK MALZEMEYİ ATTIK..” dedi.
ÜS TARAF Kİ TESİSLER KALICIDIR,O TAMAM.
Ancak ALT KISIMDA kalan idman sahası,İdari Birimlerin olduğu TESİSLERİN geleceği pek parlak görünmüyor,zira,ŞİRİNEVLER Hastanesi o tarafa doğru BÜYÜTÜLECEK.
KARABÜKSPOR İDMAN SAHASINI KAYBEDEBİLİR.
Buna karşılık SAFRANBOLU /YAZIKÖY formülü üzerinde duruluyor ve o zaman KARABÜK YAŞAYANLARI bu gelişmeye tepki göstererek KARABÜKSPOR’U KARABÜK’TEN KOPARMAYIN diyebilirler.
O nedenle 103 dönüm alanı elden kaçırmamak gerek.
2 Yıllık TAHSİS SÜRESİ dolmak üzere bu alanın..

PEKİ PAZARTESİ GÜNÜ,SANDIKTAN NE ÇIKACAK ACABA,BİR KOALİSYON MU,YOKSA TEK BAŞINA HÜKÜMET Mİ..?
Okurlarımıza 2 KASIM GÜNÜ Karabük’ün İKİNCİ MİLLETVEKİLİ KİM ÇIKABİLİR diye sorduk,isterseniz olayı biraz daha genişletip PAZARTESİ GÜNÜ SANDIKTAN NE ÇIKAR ACABA diye soralım..
BİR KOALİSYON MU ÇIKAR..?
YOKSA TEK BAŞINA HÜKÜMET Mİ ÇIKAR..
Eğer TEK BAŞINA HÜKÜMET ÇIKARSA,bu kesinlikle AK Parti Hükümeti olur,CHP’NİN küçükte olsa bir İKTİDAR şansı var,MHP ile HDP’NİN ,en azından şu gün itibarı ile İKTİDAR ŞANSI sıfır düzeyinde.
TEK BAŞINA İKTİDARA AK PARTİ GELEBİLİR..!!
KOALİSYON HÜKÜMETİNE GİDİLİRSE NASIL OLUR ACABA..?
Dış Ülke kaynakları AB çevreleri,içeride ki İŞ ÇEVRELERİ velhasıl çok ama çok geniş bir çevre AK Parti-CHP Koalisyonu istedikleri yolunda,hemen her kanalı kullanarak mesajlar veriyorlar.
NASIL BİR KOALİSYON HÜKÜMETİ OLUR ACABA..?

“ HİÇ KAYGILANMA,EROL BOZBEYOĞLU VE O GİBİLER KARDEMİR’İN YANINA YAKLAŞAMAZLAR,GELEMEZLER..”
Birkaç gündür,1999-2002 yılları arasında BATMA NOKTASINA GELEN KARDEMİR’E Devlet Bankalarının teminatı ile DIŞ KREDİ alınması yoluna gidilecekti.
Bir Devlet Bankası ile bu finansman temin edilecekti.
20 MİLYON DOLAR CİVARINDA BİR KREDİ TEMİNATI VARDI.
O zaman ki KARDEMİR Yönetimi Türk ve ABD Vatandaşı olan EROL BOZBEYOĞLU tarafından ABD’DE bulunan krediyi kullanmak istedi ve bu kararı aldı.
EROL BOZBEYOĞLU kullanılan kredinin tamamını KARDEMİR’E göndermedi ve bunun 1 milyon dolarlık kısmını kendisinde tuttu,bunu hiçbir zamanda ödemedi..
ABD’YE PARAYI ALMAYA İNSANLAR YOLLANDI.
EROL BOZBEYOĞLU BU PARAYI ÖDEMEDİ..
Şimdi KARDEMİR’İN 750 MİLYON DOLAR civarında BORCU VAR,burada ince bir hususa değinelim,KARDEMİR’İN 750 MİLYON DOLAR CİVARINDA BORCU VAR..
Atıyoruz,1 milyar 200 milyon dolar civarında yatırım yapılmış,bunun bir bölümü ödenmiş,henüz vadesi gelmemiş olan ve kısa süre içinde vadesi gelecek olan 750 milyon dolar borç duruyor..
BU ZARAR DEMEK DEĞİLDİR,ZARAR ETTİ DEMEK DEĞİLDİR.
YATIRIM YAPTI BORÇLANDI,ayrı bir kavram,750 milyon dolar zarar etti ayrı bir kavram,buna dikkat etmek gerekir,iki kavramın karışması/karıştıran açısından güven erozyonu yaratır.
Her ne ise.
İlerleyen süreçte KARDEMİR eğer BORCUNU,YENİ BORÇ BULARAK KAPATMA yoluna giderse,aman EROL BOZBEYOĞLU gibilere dikkat edilsin anlamında,EROL BOZBEYOĞLU ismini gündeme getirdik.
KARDEMİR içinden etkili/yetkili bir isim “KİMSE MERAK ETMESİN,EROL BOZBEYOĞLU VE GİBİLER KARDEMİR’İN ÖNÜNDEN GEÇEMEZLER,BIRAKIN BİZE KREDİ BULMAYI TESİSLERİN ÖNÜNDEN BİLE GEÇEMEZLER..” dedi.
Vallahi bizim için hayli güzel,sevindirici bir açıklama oldu..
Sonra o etkili/yetkili kişiye “O ZAMAN KARDEMİR YÖNETİM KURULU BAŞKANI,BAŞKAN YARDIMCISI KİMLERDİ.NEDEN BÖYLE BİR OLAYA MÜDAHALE EDİP,PARAYI TAHSİL ETMEDİLER..” diye sorduk.
“OLAYI FAZLA KURCALAMAYA GEREK YOK..”
“HERKES VİCDANI İLE BAŞBAŞADIR.ONLARDA ÖYLEDİR..” dedi.

SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN,SEÇİM KAMPANYASI SÜRECİNE, “İNCİNSENDE/İNCİTME..” SÖZLERİ İLE BAŞLADI VE İSABET
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN 1 Kasım Erken Genel Seçim çalışmalarına,çok özlü bir söz ile başladı.
“DÜSTURUMUZ İNCİNSENDE/İNCİTME OLACAKTIR..” dedi.
Seçim kampanyası sürecinde de,bu sözünden,bu anlayışından bir mili sapmadı,inhiraf etmedi,yapılan en ağır eleştirileri “KARDEŞİM..” diye geçiştirdi,eleştirenin ismini kullanırken hep “BEY..” dedi..
Eğer aynı ağırlıkta,dozu aynı ağırlıkta cevaplar verseydi,Karabük çok uzun yıllar unutamayacağı olaylar yaşardı ve kaybeden kesinlikle Karabük olurdu..
“İNCİNSENDE/İNCİTME..” sözüne hep sadık kaldı..
Örneğin Gazetecilik yaşamımızda bize de eleştiriler getirenler oldu,hakaret edenler oldu,bunların içinde ders çıkartmamız gereken eleştiriler varsa bunları aldık,gönül haznemize koyduk.
Diğerleri için “İNCİNSENDE/İNCİTME..” sözünün sahibi Hazreti Mevlana’nın “BİZİ BİLEN BİLİR/BİLMEYENDE KENDİSİ GİBİ BİLİR..” sözünden hareket ederek ses sile çıkartmadık,cevap bile vermedik.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN tutumu bize iyi bir örnek oldu.
Kendimizi bu örnekten konumlandırarak değerlendirdik..
“DEMEK ÇOK İYİ YAPMIŞIZ..” noktasına geldik.
Bizim içinde önemli bir ders oldu o sözler..

MAHKEME DAVAYI REDDETTİ,ÖYLE OLUNCA GAZETE İLANLARINA KONU OLAN “ARA KARAR..” FALAN KALKTI ŞİMDİ
Karabük 2.Asliye Hukuk Mahkemesi (Ticaret Mahkemesi Sıfatı ile baktığı..) KARDEMİR Genel Kurulu’na itiraz davasını tümünden reddetti ve böyle olunca da,anılan,mahkemesinin 18.08.2015 tarihli ARA KARARI DA gündemden kalktı.
EEE..! ŞİMDİ NE OLACAK..?
Bu ARA KARARDAN yola çıkılarak ULUSAL GENİŞLİKTE yayın yapan GAZETELERE SECCADE BÜYÜKLÜĞÜNDE ilanlar verilerek,durum KAMUOYU’NA duyuruluyordu..
MAHKEME DAVAYI REDDETTİ,ŞİMDİ NE OLACAK..?
GAZETELERE VERİLEN İLANLAR bir algı yarattı mutlaka,KARDEMİR’İN Ülke içinden ortakları var,Ülke dışından ortakları,hissedarları var,yaratılan algı nasıl izale edilecek..?
Neyse,herhalde muhatapları bir şeyler düşünürler..!!
Daha önceden de,buna benzer reddedilen davalar olmuştu galiba..
Sahi..!! olmuş muydu..?

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (18)
 • Hüseyin Ersoy

  Mehmet Özcan bey,,Eynehanoğullarını bilirim ve bu sülalenin bir kaç ailesi Öğlebeli köyünde yaşarlar. Tespitlerinize katılmakla birlikte okuma&yazma oranında o kadar kötü olmadığımızı beyan eder gurbetten size ve memleketime selamlarımı sunarım..

 • Mehmet Özcan

  Son parağraftaki sorunuza cevabımdır ki o da aslını inkar eden neslini inkar edendir,asla öyle bir düşünceye sahip değilim…Kişi olarak şunu söyleyebilirim ben bir Eynehanoğluyum ve atalarım Anadolu’ya ilk gelen Alperenlerdendir; ancak benim mücadelem ,ülkesini geri bıraktıran cehalet ve taassubun esaretinde inleten monarşik sistemin ürünleriyledir ki günümüzde dahi her 4 kadından birinin okuma yazma bilmediği ,kişi başı okuma yılının kuzey Afrika ülkelerinin bile gerisinde oluşudur…..Bakın Avrupa’da yaşadığınızı söylüyorsunuz ben de Dünyanın birçok ülkesini görmüş bir kardeşiniz olarak soruyorum o ülkelerdeki bu gelişmeyi,medeniyeti,yaşam standartlarını,insan haklarını,demokrasiyi,gelir dağılımını, v.b şartları NE sağladı?????????????Tek bir cevabı var,eğitilmiş,mesleki formasyonunu almış,üretken,düşünen ,sorgulayan bir insan tipiyle ortaya çıkmış toplumsal yapıdır…….İşte kendini aşmış bir toplum,ürettiğini hakça paylaştığında ortaya çıkan tek şey BARIŞ DİLİ OLACAKTIR…………Saygılarımla….Macaristan’a selamlarımla…

 • Hüseyin Ersoy

  Mehmet Özcan Bey; Siz; sizinle ayrı fikirde olanları cephede düşman,; onunla tek iletişimi savaş olarak tarif ediyorsanız neyi konuşacağız. Karşı fikir sahibi olarak gördüğünüzün beynini, düşüncesini, dünyasını kendinize göre tarif edip, o kişiye gözünüzde bir rol veriyor, kendinize bir tarif ediyor, yargılıyorsunuz.

  Yukarıda bahsettiğiniz tarihi gerçekleri savunduğumu, yada bilmediğimi mi ? sanıyorsunuz. Bu tarihi gerçekler, cehaletle savaşamama, ilim ve fen’de ilerleyememe sonu getiren gerçekler ama; Saltanat ve Hilafet sanki bu durumu bile bile, isteye isteye yapmış gibi ve bunun üzerinden bir yerleri ağır eleştirme ve ötekileştirmeye gedik açmak gibi bir durum söz konusu….Tabi ki verdiğin tarihi örnekler doğru ve biz onun gerisinde kaldık. Verdiğin tarihten 2 asır 3 asır önce Avrupa halkları da Osmanlının bir o kadar gerisinde idi..Bak ben Macaristan’da yaşıyorum..her yerinde Termal su merkezleri var…Tanıştığım tarihçi Macar dostlarımız Hamam kültürünü Osmanlıya borçlu olduklarını söylerler…

  Geçmişe düşmanlıkla gelecek inşa edilmez.. Geçmişte yapılan ve yapılamayanları etüd ederek, atalarımızdan aldığımız emaneti muasır medeniyet seviyesine ve ötesine taşımak hepimizin vazifesi değilmi?
  Geçmişteki hataları tarihi şahıs ve kurumlara yükleyip ve onlara ağır sözlerle yüklenip gönüllerde kapanmayacak yaralar açmak doğru değildir.

  Kişisel veya kurumsal yanlışları büyük harf, yüksek ses, aşağılama, bağırma yöntemiyle muhatabına söylemek onu ikna etmez aksine gururu devreye girer ve kendi yanlışına sarılır. Münasip ve müsait bir üslup ise düşünmeyi ve mantığı devreye koyar, kişi senin doğruna yönelir..

  Unutmamak lazımdır ki Atatürk; Osmanlıya bağlı Selanik, Kocacık yörüklerindendir. Bir Osmanlı’dır. Evlad-ı Fatihandır. Kendisi Osmanlı mekteplerinde okumuştur. Bulgaristan’da Sofya Askeri Ateşemiz iken katıldığı resmi devlet davetinde bütün yabancı sefirler içinde en dikkat çeken, en merak edilen, en saygı duyulan misafir Osmanlı temsilcisi diye ilgi görmüştür. Biliniz ki bu dediğim vakıa Osmanlının son devri olan 1915 tarihidir. Bu ilgi onun ait olduğu medeniyetten değilmi?

  Şimdi bir soru gibi bir şeyle sözlerime son veriyorum.

  Yunan ordusunun İzmir’de denize döküldükten sonra zafer bizim olup Gazi M. Kemal muzaffer bir kumandan olarak üzerine basması için serilen Yunan bayrağına ‘ bir milletin kutsalı çiğnenmez’ deyip basmayacak inceliği gösterirken, onu çok sevdiğini söyleyen sizler; onun üzerinden benim kutsalımı niye çiğniyorsunuz…?

 • MEHMET öZCAN

  VE’L cevap,diyorsun ki Anadolu’da yunan askerlerinin tecavüzleriyle,katliamlarıyla Yunanlılar övünüyor,siz niye geçmişinizi,osmanlıyı,saltanatı,hilafeti eleştiriyorsunuz diyerek bu saltanay temsilciliği eleştirimin temsilciliğini yapıyorsunuz…….1789 da monarşik sistem dünyada Fransız devrimiyle yerle bir edilirken ortaya çıkan ulus devlet anlayışı orta avrupaya,balkanlara yayılmış,dalga hareketi yapmış,OSMANLI da duraklama ve parçalanma dönemlerine bu tarihlerde girmiş olması hiç te tesadüf değildir…17-18-19 yy Aydınlanma dönemi ile sanayi hızla gelişti,feodalite yıkıldı ,matbanın bulunmasından sonra eğitim hızla gelişti,bilgiye ulaşma,kaynak kullanma ve kalifiye insan gücü de bu bağlamda gelişti….Ülkelerin okuma yazma oranları da hızla gelişti…”Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu??”düşüncesinden hareketle Osmanlının askeri gücünden başka hiçbir gücü kalmamış,insanını çağa uyduramamış,cehaletle savaşamamıştır…İşte bu sürecin dışında kalan Osmanlı işgal edilmiştir….Şimdi soruyorum ülkeyi çağın karanlığına mahkum eden okuma yazma oranını % 5,5 gibi bir oranda tutan bir sülale yönetimi saltanat ve hilafet,Anadolu’yu hep arka bahçesi olarak görmüş ,çağının diğer ülkelerinin arasında hasta adam olarak kalma sonucunu doğurmamış mıdır?????O bahsettiğin Yunan işgalinin sonuçlarını yaşayan Türk milletine ızdırap,felaket,ihanet duygularını,katliamları yaşama sonucunu doğurmamış mıdır????Atatürk ile başlayan sürece bakıldığında ise tüm bu sorunlu sürece neşter vurulmuş,modern,çağdaş dünyanın değerleriyle,cumhuriyetle özümüze dönülmüştür………Bir istatistik vereyim 1789 da Fransa’da Pariste okuma yazma oranı %100 ‘e yakın iken, aradan 134 yıl sonra ,1923 cumhuriyetin kuruluşunda Türkiye’de %5.5 idi….İŞTE BENİM ,BİZİM SAVAŞIMIZ CEHALETE VE SALTANAT DÜZENİNE,HİLAFETE, BUNUN İÇİNDİR….

 • ES’SUAL VE’L CEVAP

  KORMA DİREN RUMUZLU YAZIYA CEVAP…..

  Şu verdiğin cevapta kullandığın üsluptan ne KADAR ÇAĞDAŞ VE UYGAR olduğunuz belli. Ben sana soru sordum, sen cevap vermek yerine tarafınızın yıllardır kullandığı sloganlarla tanımadan itham ediyor ve siyasi cevap veriyorsunuz. Ben partiden bahsetmedim. Gelirsek cemaat lafına..Bugün kim geçti onların safına… Yukarıda kullandığınız ifadelerle yıllardır karşısında olduğunuz cemaatin bugün çarşısında olanları görüyoruz.

  Siz beni saltanat temsilcisi,, mandacı, bedbaht v.b. ağır sözlerle itham ediyorsunuz ve karanlığın tarafı olarak görüyorsunuz.
  Bense size SİZdiye hitap ederek soru soruyorum….Aradaki fark, ÇAĞDAŞ, UYGAR SİZ,,,,, Bağnaz ben??????….

  Kullandığınız ifadeler bu millete; bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam, sıkma baş, gerici, yobaz v.d. gibi esasında kendi ruh, karakter ve aidiyet dünyalarını yansıtanların hakaretlerini anımsatıyor…

  Size tavsiyem, klavyenin ruhu ve edebi yoktur. Onlar kullanıcıya lazımdır.

 • SALTANAT TEMSİLCİLERİNE…

  VE’L CEVAP RUMUZLU SALTANAT TEMSİLCİSİ…..EMPERYALİZME KUL KANAT OLMUŞ MANDACILAR,TAŞERONLAR,CEMAAT VE TARİKAT TEMSİLCİLERİ YANİ; ÇIKARLARINI MÜSTEVLİLERLE BİRLEŞTİRMİŞ SİZLER,BEDBAHLAR EMELLERİNİZE HİÇ BİR ZAMAN ULAŞAMAYACAKSINIZ…ÇAĞDAŞLIĞIN VE UYGARLIĞIN ATEŞİ VAR OLDUKÇA,CUMHURİYET AYDINLANMASI, YARATTIĞINIZ BU KARANLIĞI AYDINLIĞA KAVUŞTURACAKTIR……ORTA DOĞUNUN KİN,NEFRET VE KANGÖLÜ COĞRAFYASINDA KENDİNE ROL VERDİRİLEN BOP POLİTİKALARININ TAŞERONLARI AKP İKTİDARININ YARATTIĞI BU KAOS VE SAVAŞ ORTAMI 1 KASIMLA ÜLKEMİN SEMALARINDA “YAŞANACAK BİR TÜRKİYE”POLİTİKALARIYLA SON BULACAKTIR…..ÖNCE TÜRKİYE…..

 • ES’SUAL VE’L CEVAP

  KORMA DİREN RUMUZLU YAZIYA CEVAP…..
  Nedir sizin bu geçmişimizle alıp veremediğiniz.. İstiklal Savaşında koca bir alayı sadece Türk köy ve şehirlerini yakma, tecavüze, sivil katliamı yapmaya ayırmış ordusu ve geçmişi ile, Yunan halkı bile övünüyor da size ne oluyor ki sadece sizin düşüncenizde olması için milletin değer yargılarını aşağılıyorsunuz. Bu, bahsettiğiniz demokrasi, Cumhuriyetle bağdaşıyormu? Yıllardır aynı üslupla ayrışma ve ötekileştirme yaptığınızı öğrenemedinizmi?

  Karanlığın ilacı omuz omuza vermekse, sahip olduğunuz Eski Çağ zihniyetinin ilacı nedir.?
  Cumhuriyet’ten öncesini yok sayıyorsanız şayet nereden üreyip türediniz.?
  Cumhuriyet, Bayrak, vatan, Devlet; sadece sizin anladığınız ve tarif ettiğiniz kadarı ile mi?..
  Bunları seviyor olması ancak için sizin zihniyetiz de mi olması lazım..

  Alakasız gündem içinde saltanat kaldıracağına, gözlerini kaldır da dünyaya bir bak…El alem ay’a gidiyor….

 • MHPLİ

  Yok Rafet Bey 5 bin oy alamazmış,yok MHP 3.partiymiş,vekil çıkaramazmış, mış mış mışda mışmışmış.Eh o zaman ne demeliyiz sen bilirsin KARABÜK.

 • MHP seçmeni ve VERGİLİ açmazı

  MHP MİLLETVEKİLLERİ SEÇİMİ KAYBETTİĞİNDE ORTAYA ÇIKACAK EN BÜYÜK ELEŞTİRİYİ KİM ALIR DERSİNİZ?????BU KADAR İKİNCİL BİR ANLAYIŞ SERGİLEYEN,KİŞİSEL FETİŞİZMİ ÖN PLANA ÇIKARAN ,LİDER SULTASININ HEGOMANYACI ANLAYIŞINDA ADETA HER TÜRLÜ SEÇİM STRATEJİ VE PROPOKANDAYI PLANLAYAN rafet vergili PARTİ ÖRGÜTÜNÜ,PARTİ BÜYÜKLERİNİ YOK SAYAN ANLAYIŞINI,HİZİPÇİLİĞİNİ ÇOK PAHALIYA ÖDEYECEKTİR……..1 KASIMDA İLK ŞOKUNU YAŞAYACAK vergili’nin belediye seçimleri de tehlikede……..

 • ADNAN

  Karabük hayret edilecek bir yer.Belediye seçimi yok.Kimse MHP yi konuşmuyor.MHP nin kurumsal kimliği yok sayılıyor. Silikleştirilen bir doktor aday .Diğerinin esamesi okunmuyor.Mahalle toplantılarına davet yazıları bırakılırken Rafet Vergili ve adaylarımız diye bırakılıyor.Hayret doğrusu.Karabük vekil seçecek ama vekiller ortada yok.

 • 78 rümuzuna cevap

  O dediyin kişi helbet Rafet Vergili bugün Belediye Seçimi olsa alıca oy 5 bini bulmaz.Adam herkesle kavga ediyo,kavga etmediyi kim var allasen.Yanına almış bir/iki çakalı,dün övdüklerine bugün sövdürüyor amma yarında onnarın kendine söveceni hiç hesabına katmıyo.Öyle olmasa dün ona neler dediklerini iyi bilr

 • KORKMA, DİREN…..

  YAŞANACAK BİR TÜRKİYE İÇİN,
  KORKMA, DİREN…
  YALNIZ DEĞİLSİN!
  Belki farkında değilsin ama Türkiye’nin her yanında demokrasi, insan hakları ve Cumhuriyet meşaleleri yanıyor…
  1 Kasım’da, 93 yıl sonra, saltanatı bir kez daha kaldıracağız!….Karanlığın ilacı omuz omuza yürümektir.Dayanışmayla aşılmayacak karanlık,yenilmeyecek zorbalık yoktur……….

 • Karabük Milletvekilleri

  Mehmet Ali Şahin-Erdoğan Dinçel Karabükün yeni milletvekilleri olur.İkisinede hayırlı uğurlu olsun Karabükede tabi

 • BATAN GÜNEŞ ,İKTİDAR….

  1 Kasım seçimlerinde rejimi oylayacağız: Cumhuriyete ve parlamenter demokrasiye evet mi, yoksa tek adam iktidarına devam mı?
  Aslında, 7 Haziran seçimleri ‘milli iradeye,’ tek adam iktidarına ‘hayır’ dedi; ancak, Erdoğan’ın ustaca, hukuk ve siyasi ahlak kuralları dışına çıkarak , 7 Haziran öncesine dönüldü. Erdoğan ülkeyi tek başına yönetiyor ve bundan sonra da iktidarı kimseyle, AKP ile bile, paylaşmak istemiyor. Erdoğan’ın ülkeyi tek başına yönetiyor ve yönetecek olmasının amacı, kendi ailesinin ve çok dar yakın çevresinin servetini artırması ve bu servetin korunmasıdır. Amacına giden yoldaki yöntemi ise tüm devlet kurumlarını, askerini, polisini, yargısını, maliyesini, dinini- Diyanet’ini, muhaliflerini sindirmek için azgınca kullanmasıdır.
  Erdoğan’ın seçimden galip çıkması durumunda:
  * Yıllardır, seçmen desteğini ‘milli irade histerisine’ dönüştüren Erdoğan, bu desteğin sürüyor olmasının verdiği güvenle ‘akıl tutulmasının kör kuyularına’ iyice dalacak, ‘En iyi ben bilirim’ tutumunu sürdürecektir. Karabük seçmeni AKP’nin oy deposu olmaktan hızla çıkabilmeli,birtakım vaadlere kanarak geleceğimizi karartmamalıdır…….Toplu konut kandırmacasında olayı dikkatle izlemeli,TOKİ başkanın tutarsızlığını görmeli,şehir şehir gezdirildiğini görerek olmayan projeleri pazarlatıldığı anlaşılmalıdır………ÖNCE TÜRKİYE,ÖNCE İNSAN,ÖNCE BİRLİK,ÖNCE KARABÜK…..Selamlar…..

 • Hasan şen

  Ahmet bey Atatürk mahallesinde hergün su kesiliyor bi araştırıversen be ahmet abi Sayın Rafet vergilinin oylarının azaldığı mahalleyimi cezalandırıyor bi bilelim

 • Fırtınadan Önceki Sessizlik

  Şuanda seçmenin tavrı fırtınadan önceki sessizliği andırmaktadır. 7 Haziran seçimlerinde AK Partinin oy kaybedeceği ancak tek başına iktidar olacağı düşünülmekteydi. AK Partinin en alt kademeden en üst kademeye kadar o kadar kendisine güven vardı ki ne seçmeni dinliyordu, ne adaylara değer veriyordu (tüm Türkiye genelinde). 13 yıllık süre içerisinde hem toplum hemde AK parti o kadar yavaş bir değişim süreci yaşadı ki bu değişimin kendileri bile farkına varamadı.
  Toplum bireyselleşti, kendi menfaat ve işkembe ön plana çıktı. Şuanda halk sessiz çünkü hangi parti iktidar veya iktidar ortağı olacak belli değil. A partisini desteklese B iktidar veya iktidar ortağı olsa işimi nasıl yürütürüm endişesi hakim. Durum böyle olunca seçmen renk vermemeye, fikrini beyan etmeme, sessizliğe bürünüyor. Şeçmenin bu tavrı yapılan tüm anketleri geçersiz kılmaktadır.
  AK Parti 7 Haziran seçimleri sonrası çizilen karizmanın nedenlerini ancak yüzeysel olarak araştırdı, tam teşhis ve tedavi edemedi. Adayın birisine “Bu parti çalışkanlık, dürüstlük ve adalet de sembol olan kişileri harcarsa ne bir daha tek başına iktidar olabilir, nede cumhurbaşkanı seçebilir” demiştim, bu fikrimin doğruluğu 2 kasımda belli olacak. Allah Karabük ve ülkemiz için en hayırlısını nasip eylesin.

 • Karabük

  Sonraki dönemlerde Kardemirden bir şekilde çıkan, çıkarılan, transfer edilen varlıkları düşününce Erol Bozbeyoğlu ve yanındakilerine kaptırılan değer nedir ki?

 • yine 78

  size bir soru sorayim ,tamamen kendi gözlemim katilirsiniz katilmazsiniz;
  aylar önce ortada seçim karari yokken kendisine proje ile ilgili fikri sorulan görüşü alinan destegi istenen bunun akabinde sonuna kadar destek verdigini söyleyen,seçim karari alinincaya kadar yazişmalar ve talep toplama konusunda bayaa ileriye gidilmişken sesi çikmayan amaaa erken seçim karari alininca 180 derece değişen her gittiği platformda derneği ve başkanini asli astari olmayan sekilde eleştirerek hedef haline getimeye çalişan ,daha düne kadar her gittiği yere CHP milletvekili adayi Erdoğan DiNçEL beyle giden tepkiler gelmeye başlayincaya kadar.Kurban bayraminda bayramlaşmak için gittiği (sayin erdoğan dinçel bey ile gitti.)emekliler derneğinde bile bayram havasina yakişmayacak şekilde nezaketsizlik yaparak yanindakilerin bile yüzünü kizartan ,TOKi konusunda yapamazlar ben yaparim ancak diye başlayip zamanla yer veririm,gelsinler yardimci olurum söylemlerine ( teşekkürler) gelen ,kendini parti teşkilatinin üstünde gören ,bu davaya gönül vermiş eski teşkilat mensuplarini küstürerek tek adam olmaya çalişan(bakiniz meydanlara bir tane eski teşkilatçi varmi) kendi siyasi geleceğinden başka birşey düşünmeyen ,daha dün abi dediklerine yere göğe koyamadiklarina (ispat edildi zonguldak tv konuşmasi)bugün demediğini birakmayan ,karabükte siyaseti kirleten (ayrica chp,mhp,akp adaylari değişti sebepleri ise akp ve chp’nin haziranda başarisiz olmasiydi acaba mhp yada belediye başkani adayini neden değiştirdi?çünkü başariliydi)en küçük bir eleştiriye bile tahammül edemeyen (facebooktan eleştirel bütün yorumlar silinip sadece kendisini öven yorumlar vardir.bakiniz.) ve karabükte tek adamliğa oynayan siyasetçi kimdir?
  A-) Mehmet Ali şAHiN
  b-) Erdoğan DiNçEL
  c-) Timurçin SAYLAR
  d-) Rafet VERGiLi
  e-) Burhanettin ARSLAN


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  25 +33 60
 2. Fenerbahçe

  24 +35 54
 3. Beşiktaş

  25 +20 49
 4. Adana Demir

  25 +20 45
 5. Trabzonspor

  25 +10 44
 6. Genişlet
 7. Başakşehir

  24 +8 41
 8. Kayserispor

  25 +3 38
 9. Konyaspor

  25 +2 34
 10. Karagümrük

  24 +4 31
 11. Antalyaspor

  25 -8 28
 12. Alanyaspor

  25 -11 28
 13. Sivasspor

  25 -7 27
 14. Kasımpaşa

  25 -13 26
 15. Gaziantep FK

  25 -8 25
 16. MKE Ankaragücü

  24 -10 25
 17. İstanbulspor

  24 -21 24
 18. Giresunspor

  24 -19 23
 19. Hatayspor

  24 -28 23
 20. Ümraniyespor

  25 -10 22
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.