DOLAR 15,5724 0.13%
EURO 16,2782 0.08%
ALTIN 911,220,11
BITCOIN 468271-2,38%
Karabük
24°

AÇIK

03:53

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (30.Kasım.2015)

ABONE OL
30 Kasım 2015 07:52
0

BEĞENDİM

ABONE OL

RUSYA İLE YAŞANAN BÜYÜK KRİZ..MİLLİ DURUŞ,MİLLİ BİRLİKTELİK..1973 KIBRIS BARIŞ HAREKATI..SANA YAĞI..
Ülkemiz Komşu Ülke RUSYA ile çok ciddi bir kriz yaşıyor,TÜRKİYE CUMHURİYETİ haklı olduğu bir davayı yürütüyor ve bu anlamda BÜYÜK BİR MİLLİ BİRLİKTELİK YAŞANIYOR..
Ülkemiz insanı HÜKÜMETİN ETRAFINDAN BİRLEŞMİŞ..
BÜYÜK BİR BİRLİKTELİK GÖRÜNÜYOR..
1973 KIBRIS BARIŞ HAREKATI yapıldı,aynen bugün olduğu gibi,o gün Ülkemizi yöneten HÜKÜMETİN etrafında çok büyük bir MİLLİ BİRLİKTELİK vardı,her yerde Dönemin Başbakanı Rahmetli BÜLENT ECEVİT’İN fotoğrafları asılıyordu.
BÖYLESİNE BÜYÜK BİR BİRLİKTELİK,DAYANIŞMA YAŞANIYORDU.
Ne zaman ki ÜLKEMİZE AMBARGO uygulaması başladı,bir dizi TEMEL İHTİYAÇ MADDELERİNİN sıkıntıları baş gösterdi,yurdumuz insanı bir anda Rahmetli BÜLENT ECEVİT’İ KAHRAMAN ECEVİT noktasından aldı BECERİKSİZ BAŞBAKAN mertebesine indiriverdi.
Meşhur bir “BEJ-BEJ ARA SEÇİMİ VARDI..” ve Rahmetli BÜLENT ECEVİT’İN büyük oy gücü aldığı TRAKYA SEÇMENİ oy vermedi Hükümet daha sonra dağıldı.
Şimdi RUSYA KRİZİ nedeni ile çok önemli ekonomik yaptırımlar gündemde ve bunlar,büyük ihtimal,vatandaşımızın hissedeceği sıkıntılar yaratacaktır,İŞTE BUNA HAZIRLIKLI OLMAK çok önemli.
BİRLİK DURUŞUNUN BOZULMAMASI ÇOK ÖNEMLİ..
1973 Yılında BİR PAKET SANA YAĞI için Milli Duruş bozuldu..
BİR LİTRE BENZİN/MAZOT için Milli Birliktelik bozuldu..

AK PARTİ KADROLARI “BİR YANDAN RUSYA KRİZİ İLE UĞRAŞIRKEN,.İR YANDAN DA VATANDAŞIMIZI HAZIRLAMALI..”
Ülkemiz çok ciddi bir RUSYA KRİZİ ile boğuşmak zorunda ve AK Parti Kadroları,Cumhurbaşkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN bu krizi yönetiyor,yönlendiriyor,şuan itibarı ile MİLLİ BİR DURUŞ,MİLLİ BİR BİRLİKTELİK var.
Burada AK Parti kadrolarına büyük iş düşüyor..
Bir yandan BU KRİZ ile uğraşılırken,öte yandan da VATANDAŞIN OLASI SIKINTILI bir duruma hazırlanması gerekir diye düşünüyoruz ve KIBRIS BARIŞ HAREKATI öncesini,sonrasını yaşamış bir insan olarak AK Partililere bunu önermenin iyi olacağı fikrindeyiz.
RUSYA KRİZİ tırmandırmayı çalışıyor ve bir dizi ekonomik yaptırımlar gündeme getiriyor,uyguluyor,bunların etkileri bir süre sonra ciddi biçimde kendisini gösterecektir mutlaka.
İNSANLAR SIKINTI ÇEKMEYE BAŞLAYACAKTIR..
Hele/hele DOĞALGAZ SIKINTISI yaşatırlarsa,sıkıntı çok büyür.
İşte bu noktada AK Parti kadroları,RUSYA KRİZİNİ çözmek için çaba harcarken,öte yandan da Vatandaşı HAMASİ DUYGULARDAN,çok gerçeklik noktasına usul/usul çekmesinde büyük yarar olur diye düşünüyoruz.
1973 Yılı BARIŞ HAREKATİ ve sonrası çok çarpıcı örnektir..
Vatandaş bir paket Sana yağı bulamadım anlayışı ile İktidarı cezalandırdı..
Oysa,BARIŞ HAREKATINA yüzde/yüz destek veriliyordu.

KARABÜK,SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN İLE ANKARA’DA ÇOK GÜÇLÜ,ÜST DÜZEY BÜROTRAT AÇISINDAN GÜÇLÜ MÜ…?
Karabük Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ile ANKARA’DA çok güçlü,İktidar Partisinin İKİNCİ ADAMI Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ve çok müthiş bir Siyasal birikimi,karizması,gücü var Sayın ŞAHİN’İN..
Öyle Sanıyoruz ki,kısa süre içinde AK Parti Karabük Milletvekili Sayın BURHANETTİN UYSAL’DA çok ciddi bir güç haline gelecektir ve bugün zaten ciddi bir gücü,potansiyeli olan Sayın UYSAL’IN pozisyonu çok daha güçlenecektir.
KARABÜK SİYASETEN ANKARA’DA HAYLİ GÜÇLÜ.
Peki BÜROKRATİK AÇIDAN KARABÜK’ÜN GÜCÜ NEDİR..?
Örneğin KARADENİZ İLLERİ arasında Karabük’ün ANKARA BÜROKRATİK çevrelerinde ki gücü nedir veya var mıdır,örneğin GÜNEY DOĞU/DOĞU İlleri kadar güçlü müdür/gücü var mıdır..?
Eğer var denilirsi,sözümüz olmaz elbet.
Ancak,NE YAZIK Kİ,BÜROKRATİK GÜCÜMÜZ yeteri kadar yok denilecekse,bunun ikame edilmesinde,böyle bir gücün sağlanmasında yarar olmaz mı..?
Bize göre büyük yarar olur,ciddi katkılar yapabilirler..
SİYASET KURUMU’NA önemli katkı ve kolaylık sağlayabilirler.
Ne dersiniz böyle olmaz mı..?

AK PARTİ İÇİNDE ÇOK ÖNEMLİ GELİŞMELER YAŞANIYOR VE DAHA ÖNCE OLUŞAN KADROLAR DAĞILMA AŞAMASINDA
AK Parti içinde,çok önemli gelişmeler yaşanıyor ve daha öncesinde,özellikle Sayın SEDAT NAMAL’IN büyük gayretleri,çabaları ve organize yeteneği ile oluşan kadrolar dağılma aşamasına geldi galiba.
Sayın SEDAT NAMAL bunu gördü ki,bu dağılmayı tetikleyen insanları tespit etti ki,SOSYAL PAYLAŞIM Sitesinden çok ağır ifadeler içeren bir mesaj yayınladı.
NELER OLUYOR BİLMEK HAYLİ ZOR.
Örneğin TİCARET ve SANAYİ Odası bünyesinde,önce MECLİS BAŞKANI Sayın TİMURÇİN SAYLAR’IN görevi bırakacağına ilişkin bir dizi söylenti çıktı/çıkartıldı,sonra da YOK ÖYLE BİRŞEY mesajları verildi.
Sayın TİMURÇİN SAYLAR görevi bırakmış olsaydı,NASIL BİR SEÇİM YAPILACAKTI acaba,yalnızca MECLİS BAŞKANLIĞI seçimi mi,yoksa MECLİS BAŞKANLIK DİVANI,YÖNETİM KURULU seçimi de yapılır mıydı..?
Sayın SEDAT NAMAL’IN bu ekibin kurulmasında emeği çok büyüktür..

KARABÜK’ÜN “ÇARŞAMBA PAZARI MEVİİ’NDE Kİ KAPALI SPOR SALONU..” VE ÇARŞI İLE BAĞLANTI YOLU..
Geçtiğimiz günlerde ÇARŞAMBA PAZARI Mevki olarak bilinen yerde yeni yapılan KAPALI SPOR SALONU’NDA Spor etkinlikleri vardı ve bu etkinlikler için 40 civarında OKUL TAKIMI Karabük’e geldi.
ESKRİM MÜSABAKALARI VARDI..
Gelen SPOR KAFİLELERİ Kapalı Spor Salonu ile KARABÜK MERKEZİ’NE gelirken ÇİRKİN/BERBAT GÖRÜNÜMLÜ bir köprüden geçiyorlar,patika bir yolu kullanıyorlar,etraf pislik içinde BUR GÜZERGAHI kullanıyorlar.
BU GENÇLER Kendi memleketlerine gittiklerinde “NASIL BİR KARABÜK ANLATIRLAR SÖYLER MİSİNİZ..?”,lütfen bir düşünün NASIL BİR KARABÜK ANLATIRLAR..?
HENÜZ RESMİ AÇILIŞI YAPILMAMIŞ,YEPYENİ BİR SALON..
HER TARAFI ŞIKIR/ŞIKIR TERTEMİZ BİR SALON..
O Salonda müsabaka yapan OKUL ÖĞRENCİLERİ,başlarında ÖĞRETMENLERİ,müsabakaları yöneten HAKEMLER,sonra KARABÜK’E gelmek üzere kullanılan YOL OLAYI..
KARABÜK BELEDİYESİ buna bir çözüm bulur diye düşünüyoruz.
GERÇEKTEN İVEDİKİLE ÇÖZÜM BULUNMALI..
KARDEMİR,KAZANDIĞI MAHKEMELERİN ARDINDAN “KARŞI ATAĞA GEÇTİ..” VE GAZETE İLANLARI İLE KAMUOYU’NA..
KARDEMİR Yönetimi,aleyhlerine açılan davalardan beraat etti,aklandı ve bunun ardından da,o mahkemeler esas alınarak,henüz sonucu belli olmadan verilen GAZETE İLANLARINA,yine GAZETELER aracılığı ile cevap verdi.
KARDEMİR YÖNETİMİ,onbinlerce hissedarını bilgilendirmiş oldu..
KARDEMİR YÖNETİMİ Kamuoyu’nu bilgilendirmiş oldu.
Verilen GAZETE İLANLARINDA bir konu çok dikkatimizi çekti doğrusu,HUKUKSAL HAKLARIMIZ SAKLI KALMAK KAYDI İLE gibi bir ibare düşülmüş.
BU KONU DİKKATİMİZİ ÇEKTİ.
Birkaç kişiye sorduk “KARŞI DAVALAR AÇILABİLİR..” diye cevap verdiler ve eğer YARATILMAK İSTENEN ALGI İLE KARDEMİR ortakları zarar gördü ise ELBET MAHKEME açılacaktır,davacı olunacaktır,yolunda bilgiler verdiler..
“BEN BÖYLE DÜŞÜNÜYORUM,ÖYLEYSE BÖYLEDİR..” gibi bir anlayışla hareket edilerek KAMUOYU YANILTILDI şeklinde bir dizi değerlendirmeler yaptılar ve BAKIN HUKUK GERÇEKLERİ ORTAYA SERDİ KARARINI VERDİ,şeklinde değerlendirmeler yaptılar..
SANIYORUZ BU İŞ İLERLEYEN SÜREÇTE MAHKEMELİK OLACAK..
Böyle bir gelişmenin ipuçlarını aldık.
Çok enteresan “BEN BÖYLE DÜŞÜNÜYORUM,ÖYLEYSE BÖYLEDİR..” gibi bir anlayıştan yola çıkarak,onbinlerce ortağı olan,bir Şirket hakkında olumsuz algı nasıl yaratılabilir ki,bakın HUKUK KARARINI VERDİ,şimdi ne olacak..?
KAMUOYU KARŞISINDA ÖZÜR MÜ DİLENECEK..?
YOKSA HUKUK ÖNÜNDE HESAP MI VERİLECEK..?
Şimdi ne olacak..?

ÇOK ÖNEMLİ BİR BÜROKRAT “RESMİ BİNA YAPIMLARINI ÜNAL MÜHENDİSLİK ALINCA SEVİNİYORU,İŞ BİTİRİLİYOR..”
Karabük’te çok önemli bir BÜROKRAT ile sohbet ediyorduk,söz bir ara İHALELERE veya İHALE YAPILIŞ şekillerine geldi,Karabük Valisi Sayın ORHAN ALİMOĞLU İHALE KOMİSYONLARINA yeni bir şekil getirmiş.
İHALE KOMİSYONU SÜREKLİ DEĞİŞİYORMUŞ.
Örneğin SAĞLIK ile ilgili bir BİNA İHALESİ varsa,bu İHALE KOMİSYONU SAĞLIK ELEMANLARINDAN oluşuyormuş veya MİLLİ EĞİTİM ile ilgili ihaleye MİLLİ EĞİTİM elemanları ağırlıklı bir KOMİSYON ile gidiliyormuş.
İLK ZAMANLAR,BU SİSTEM BİRAZ YADIRGANMIŞ.
Sonra Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU’NA hak vermiş herkes.
Biliyorsunuz KARABÜK’TE BİRÇOK RESMİ BİNA YAPIMI/İNŞAATI YARIM KALDI,Müteahhit firma tamamlayamadı,bitiremedi ,ceremesini Karabük çekti, Karabüklüler çekiyor.
ÇOK ÖNEMLİ BİR BÜROKRAT bize çok önemli bir tespitte bulundu “BİZİM İNŞAATI CENGİZ MÜHENDİSLİK VEYA BAĞLANTILI BİR FİRMA ALINCA VALLAHİ/BİLLAHI SEVİNDİK..” dedi.
“NEDEN DİYE SORDUK..” çok önemli bir cevapla karşılaştık “BU FİRMA ALDIĞI İŞİ MUTLAKA BİTİRİYOR.HİÇBİR İŞİNİ YARIM BIRAKMADI.GÜVENİLİR BİR FİRMA VE HANGİ BİRİMİN İHALESİNİ ALIRSA,O BİRİM MÜTHİŞ SEVİNİYOR..” bilgilerini verdi.
Sonra da “EĞER İHALELER TERCİH EDİLEN BİR SİSTEMLE YAPILSA,HİÇBİR BİRİM BAŞKASINA İŞ VERMEZ.BİRÇOK FİRMA İŞLERİ AĞIZDAN/BURUNDAN GETİRİYOR.BUNLARIN İŞİNDE EN KÜÇÜK BİR SIKINTI YAŞANMIYOR…” bilgilerini verdi.
Piyasalarda “GÜVEN ESAS UNSUR..” demek ki.
FİRMA SAHİPLERİ BU GÜVENİ SAĞLAMIŞLAR..

25.DÖNEM MHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ SAYIN DURMUŞ YALÇIN “YILDA 100 KİLOMETRE İLE KÖY YOLU BİTMEZ..”
25.Dönem MHP Karabük Milletvekili Sayın DURMUŞ YALÇIN çok enteresan bir konu üzerinde durarak “KARABÜK’TE SİYASET YAPAN KADROLARI ELEŞTİRMİŞTİ..”
“KARABÜK’ÜN TOPLAM 2500-2600 KİLOMETRE KÖY YOLU VAR..” demişti,bunu bir ilgiliye sorduk “TOPLAM 2200 KİLOMETRE KÖY YOLUMUZ VAR..” bilgisini verdi,olabilir.
Sayın DURMUŞ YALÇIN “YILDA 100 KİLOMETRE KÖY YOLU ASFALTLAMAKLA,TÜM KÖY YOLLARI KAÇ YILDA BİTER..” gibi bir yaklaşım getirmişti.
İl ÖZEL İDARE GENEL Sekreterli ile İL GENEL MECLİSİ bu yıl “TOPLAMDA 200 KİLOMETRE KÖY YOLU ASFALTLAMAYI..” planlıyor galiba.
TOPLAM 200 KİLOMETRE KÖY YOLU ASFALTLANACAK.
Bunlar Grup Yolları ve yaptığını bir asfalttan,birçok KÖY YARARLANABİLİYOR,birçok köyün sorunu çözülebiliyor,bu yıl toplam 200 kilometre KÖY YOLU ASFALTLANACAK..
Bu yönde bilgiler veriliyor.

MUHALEFET PARTİLERİ,YEREL ÇALIŞMALARI İZLİYOR MU,TERELİ BULUYOR MU,YERELDE YAŞANANLARA İLGİLİ Mİ.?
MUHALEFET Partileri Karabük’te yapılan YEREL ÇALIŞMALARI yakından izliyor mu acaba,YEREL ÇALIŞMA derken BELEDİYE ÇALIŞMALARINI kastetmiyoruz,gerçi BELEDİYE ÇALIŞMALARI DA Siyasetin pek gündeminde değil ya..!!
Örneğin KÖY YOLLARI,gibi
KÖYLERE GİDEN/GİTMESİ GEREKEN HİZMETLER gibi..
Örneğin ÖĞRENCİ YURTLARINDA YAŞANANLAR gibi..
YURTLARIN YEMEK/KANTİN İHALELERİ gibi..
CHP Bunları izliyor mu,izleyecek kadroları var mı..?
MHP Bunları izliyor mu,izleyecek kadroları var mı..?
Biz şimdiye kadar MUHALEFET PARTİLERİNDEN,Karabük’te şu işler düzgün yapılıyor,şi işlerde yanlışlık var şeklinde bir açıklama,bir Kamuoyu bilgilendirmesi duymadık doğrusu..
OYSA,SİYASETİN en önemli destek bulduğu/bulacağı YEREL HİZMETLERE,YERELDE YAŞANANLARA yönelik getireceği görüştür getireceği duruştur..
NE DERSİNİZ,SİYASET YEREL OLAYLARA VAKIF MI..?
YERELDE YAŞANANLARA İLGİLİ Mİ..?

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (6)
 • 7818 karabük

  Bimde çalışan ve haddahane bilgisi olmayan bile yeni H.Haneye dolgun maaşla formen olarak getirilmiş, ağlarmısın gülermisin.

 • KARDEMİR

  AHMET BEY YEREL MAHKEME AŞAMASINI YAZIYORSUNUZ DA BUNUN YARGITAY AŞAMASI VAR MI? YOKSA BU KARARLAR KESİN Mİ?
  ZAMAN ZAMAN 2000 YILINDA KARDEMİR ZARAR ETTİ İYİ Kİ BU YÖNETİM GELDİ DE ARTIK KAR EDİYOR DİYE BOL BOL YAZILAR YAZIYOR METİYELER DÜZÜYORDUNUZ…
  200 TRİLYONLUK ZARARDAN NEDEN BAHSETMİYORSUNUZ? YOKSA BU RAKAMLAR SİZE ÇOK MU KÜÇÜK GELİYOR?
  İSTİKRARSA İSTİKRAR… İŞÇİNİN ÜRETİMİ YERİNDE… O ZAMAN NEDEN ZARAR EDİYOOR KARDEMİR?
  ERDEMİR NASIL KAR ETTİ? BU SEKTÖRDE KARDEMİRE KADAR ZARAR AÇIKLAYAN FABRİKA YOK
  HADİ AHMET BEY BİDE BUNU YORUMLAYIN Bİ ARAŞTIRIN OLMAZ MI?
  BİZDE BİLELİM KARDEMİR DE NELER OLDUĞUNU…

 • KARABÜK SPOR

  SAYIN GÖLBEK KARABÜK SPORUN HALI SAHAYI KİRALAMASINI ÖYLE GÖRÜYORUZ Kİ ÖVGÜLER YAĞDIRARAK ÇOK BAŞARILI BULMUŞSUN
  PEKİİİİİ
  ŞUNLARI NEDEN YAZMIYORSUN?
  DEVRE BİTMEDEN 2,HOCA DEĞİŞİKLİĞİNİ
  YİNE MENEJER SEYİDİN GİDİŞİNİ
  KUKANIN KAÇA MAL OLDUĞUNU VE ŞUANDA NERDE OLDUĞUNU…
  KULÜP BAŞKANINA KİRASININ KULÜP TARAFINDAN ÖDENEN EV TAHSİS EDİLDİĞİNİ…
  YİNE KULÜP BAŞKANINA SON MODEL MAKAM ARABASI TAHSİS EDİLDİĞİNİ….
  SEZON BAŞI ALINAN KAÇ TANE FUTBOLCUNUN 18E DAHİ GİREMEDİĞİNİ…
  MENEJER BAYRAMIN KAÇ TANE FUTBOLCUYU KARABÜK SPORA VERDİĞİNİ..
  NEDEN YAZMIYORSUNUZ???
  DAHA ÇOK YAZACAK ŞEY VAR DA NE DEYELİM KARABÜK BASINI GÖRMESİ GEREKENLERİ GÖRMEK İSTEMİYOR..YAZMIYOR…YAZAMIYOR…
  BUNUN İÇİN DE BASINA ARTIK KİMSE İNANMIYOR

 • koray öztürk

  Sayın Gölbek Ankara da bürokratik manada fakiriz maalesef.Bakanlıklarda şube müdürü,daire başkanı,genel müdür yardımcısı ,genel müdür ve müsteşar olan bürokratımız yok sayılır.Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Özer Bey dışında Müsteşar veya Müşteşar Yardımcımız yok.HER SENE ÜNİVERSİTE SINAVLARINDA BAŞARILI OLAN iLİMİZ YETERLİ OKUMUŞ İNSAN POTANSİYELİ VE KAMUDA ÇOK SAYIDA İNSANI OLMASINA RAĞMEN MAKAMLARDA YETERLİ ELEMANLARIMIZIN OLMAMASI ÇOK BÜYÜK BİR KAYIPTIR.BU NEDENLE AK PARTİ’NİN EN ETKİLİ SİYASETÇİLERİNDEN OLAN SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN’E BU KONUDA ÇOK BÜYÜK GÖREV DÜŞMEKTEDİR

 • ŞENER

  AHMET ABİ KÜÇÜK YATIRIMCI BORSADAN KARDEMİRDEN HİÇBİRZAMAN PARA KAZANAMASTIR.KARDEMİR HİSSE SENETLERİNE BAKIN 10 AAYDIR DEVAMLI DUSMEKTEDİR.BU FABRİKADA HİCMİ İYİ BİRSEYLER OLMUYOR?

 • MHP Lİ

  ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ YEMEK KANTİN İŞİNDEN DOLAYI SIKINTI İÇİNDEYSE MHP Lİ ÜLKÜCÜ GENÇLER BUNU ŞİDDETLE REDDEDERLER VE MHP İL BAŞKANI İLÇE BAŞKANLARI YEMEK İŞİNE KANTİN İŞİNE SAHİP ÇIKMALI BURALARDA TORPİL DÖNÜYORSA CEREMEYİ ÖĞRENCİ ÇEKİYORSA İŞİN ÜLKÜCÜLERCE TAKİBİ ŞARTTIR.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  37 +35 81
 2. Fenerbahçe

  37 +30 70
 3. Konyaspor

  37 +21 67
 4. Başakşehir

  37 +18 62
 5. Alanyaspor

  37 +8 61
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  37 +8 58
 8. Antalyaspor

  37 +7 58
 9. Karagümrük

  37 -4 57
 10. Adana Demir

  37 +6 52
 11. Sivasspor

  37 +1 51
 12. Galatasaray

  37 -2 51
 13. Kasımpaşa

  37 +8 50
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  37 -6 47
 16. Giresunspor

  37 -3 45
 17. Gaziantep FK

  37 -10 43
 18. Ç. Rizespor

  37 -25 36
 19. Altay

  37 -16 34
 20. Göztepe

  37 -30 28
 21. Yeni Malatya

  37 -39 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.