DOLAR 15,5858 0.22%
EURO 16,2806 0.13%
ALTIN 912,520,28
BITCOIN 468587-2,55%
Karabük
24°

AÇIK

03:53

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (7.Nisan.2016)

ABONE OL
7 Nisan 2016 08:47
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK PARTİ,SON SIKINTILARI “GÖREVDEN ALMALAR,YENİ TEŞKİLAT ATAMALARI..” NEDENİ İLE Mİ YAŞIYOR VE CHP..
AK Parti son günlerde ciddi bir çalkantı yaşıyor,bunun temelinde “TEŞKİLATLARI GÖREVDEN ALMALARIN,GÖREVDEN ALINAN TEŞKİLATLAR NEDENİ İLE YAPILAN ATAMALARIN OLDUĞUNU..” ileri süren AK Parti mensupları var.
“BÖYLE DEVAM EDERSE,AK PARTİ DE,CHP’YE DÖNER..” diyenlere bile rastladık doğrusu ve “CHP’DE KONGRE İLE GÖREVE GELMİŞ AHMET ALINIYOR,YERİNE MEHMET GETİRİLİYORDU..” bilgileri veren AK Partililer oluyor.
“SONUÇTA CHP KARABÜK’TE NE HALE DÜŞTÜ GÖRDÜK..” diyorlar.
AK Parti içinde,bu yönlü değerlendirme yapanlar haksız mı..?
AK Partililer bunu samimiyetle bir düşünsünler..
Bu olayları konuşurken,AK Parti içinden bir kardeşimiz “SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI,İLÇE TEŞKİLATINI GÖREVİNDEN ALDIRMAK İÇİN ÇOK UĞRAŞMIŞTI..” dedi.
“BAŞARDI VE YENİ BİR TEŞKİLAT KURULDU.HOŞ BU TEŞKİLAT İLE DE ARASI PEK HOŞ DEĞİLDİR.BİR BAŞKA İLÇE BAŞKANI İSMİ ÜZERİNDE DURUYORDU.AMA TUTTURAMADI..” diyen AK Parti Yöneticileri var.
“ŞİMDİ BELEDİYE MECLİSİ’NDE SIKINTI YAŞIYOR.HEMEN Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,İL ve İLÇE TEŞKİLATI BU SIKINTIYI ÇÖZSÜN DİYEBİLİR.SIKINTININ TEMELİNDE KENDİSİ VAR.ÇÖZÜMÜ BAŞKASINDAN İSTER..”
Bunları söyleyen AK Partililer bayağı çok.
AK Parti iki günde,iki büyük darbe yedi..

SAFRANBOLU BELEDİYE MECLİSİ “ÇOK ÖNEMLİ VE DERS NİTELİĞİNDE BİR OYLAMA YAPTI..” VE YENİ YAPILANMA..
Safranbolu Belediye Meclis Üye dağılımı enteresan,AK Parti’nin çoğunluğu var,AK Parti 8,MHP 4,CHP 3 Üye ile Temsil ediliyor Mecliste ve normal şartlarda tüm kararlar AK Partili Üyelerin oyları ile geçebilir.
Ancak ;SON GELİŞME HİÇ ÖYLE OLMADI..
AK Parti,öyle yanlışlar yaptı ki,MUHALEFETİN 7 ÜYESİ’NE kendi içinden de 2 Üye destek verince BELEDİYE ORGANLARININ tamamında AZINLIĞA DÜŞTÜ.
BELEDİYE ENCÜMENİ,Belediye Başkanı’na MUHALİF..
İMAR-BÜTÇE/PLAN KOMİSYONU yine aynı.
Deniliyor ki ;GÖREVDEN ALINAN İLÇE BAŞKANI Sayın AHMET GÜNEŞ İNTİKAM ALIYOR,böyle bir tespitin doğruluk yanı olsa bile,TEK GEREKÇE öyle mi acaba..?
BELEDİYE BAŞKANI’NIN tavrı/tutumu/duruşu hiç mi etkili olmadı..
Bir AK Partili kardeşimiz “ABİ DİĞER ÜYELER,GRUP KARARI VAR DİYEREK,ADETA KAN KUSTULAR KIZILCIK ŞERBETİ İÇTİK DEDİLER.BAŞKAN O ÜYELERİ DE MÜTHİŞ KIRDI,GÜVENDİRDİ.ONLARIN OY VERMELERİ O NEDENLE..” dedi.
Dikkat edin DİSİPLİNSİZLİK HEP SAFRANBOLU KÖKENLİ.
Orada BİRKAÇ KİŞİ,Partilileri küstürüyor galiba..
Zaten SEÇMENDE FAZLA PRİM VERMEDİ 1 Kasım günü..!!

SON GELİŞMELER İÇİN AK PARTİ BÜNYESİNDE “GÖRMEZDEN GELELİM..” DİYENLER İLE “İHRAÇ EDİLMELERİ GEREK..”
Son gelişmeler AK Parti içinde müthiş bir reaksiyon yarattı ve YÖNETİM KADEMELERİ iki ayrı görüş etrafında öbeklendi sanki,bir kesim “BU SEFERLİK GÖRMEZDEN GELELİM,UYARALIM,BU YETER..” gibi bir görüşü savunuyor..
Bir diğer kesim daha sert
“SİYASET BİR DİSİPLİN İŞİDİR.GRUP KARARINA UYMAMAK,ARKADAŞLARINA HAKARETTİR.BUNA YOL AÇAN,SEBEP OLANLARI TESPİT EDEREK İHRAÇ EDELİM..” görüşündeler.
İKİ GÖRÜŞ ETRAFINDA ÖBEKLENME VAR..
Bakalım hangi görüş galebe çalacak..?
AK Parti’nin Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,konumuna,deneyimine yakışan bir tutum içinde davrandı.
“TEŞKİLAT GEREĞİNİ YAPAR..” görüşü ile mesajını da verdi..
Kamuoyu önünde elbet “SEÇİLEN İNSANDA PARTİMİZ ÜYESİ..” diyecekti,elbet ki “GRUP KARARINA NASIL UYMAZ,HADDİNİ BİLDİRMEK GEREK..” falan gibi bir tutum içinde olması beklenemezdi.
Ancak,Sayın ŞAHİN gerekli mesajı vermiş bize göre..
PARTİ TÜZÜĞÜ,İÇ YÖNETMELİK NE EMREDİYORSA O OLUR..
GRUP DİSİPLİNİNE uymamak,TÜM PARTİLERE zarar verir..!!

ÇELİK-İŞ SENDİKASI KARABÜK ŞUBE YAPILANMASI NOKTASINDA,AK PARTİ BELİRLİ BİR TAVIR İÇİNDE OLACAK GİBİ..
Geçtiğimiz aylarda SİYASET-KARDEMİR arasında ciddi bir gerilim yaşandığını hemen herkes biliyor,aslında gerilim KARDEMİR Yönetiminin SİYASETTEN gerekli yakınlığı görmemesi şeklinde takdim edilirse,işin doğrusu olur.
SİYASET Kurumu KARDEMİR’E karşı ilgisiz ve mesafeli davranmıştı.
Daha sonra gelişmeler olayı düzeltti ve ortaya ılıman bir hava çıktı,
Olayın bu noktasından sonra,beklenen bir gelişme daha var.
Öyle sanıyoruz ki SİYASET KURUMU bir hamle yaparak ÇELİK-İŞ Sendikası KARABÜK ŞUBESİ’NDE etkin olmayı yeğleyecektir,zira bu nokta da çok ciddi darbeler yemiştir.
SİYASET KURUMU derken,buradan kastımızın AK Parti olduğunu ayrıca anlatmaya gerek duymuyoruz ve SİYASET KURUMU özellikle 2009 YEREL SEÇİMLERİNDEN bu yana ciddi darbeler yemiştir.
2009 YEREL SEÇİMİNDE,ne yazık ki,ÇELİK-İŞ Sendikası KARABÜK ŞUBESİ,AK Parti aleyhine önemli fonksiyonlar icra etmiştir,bunu en iyi bilenlerden birisi Karabük Belediyesi eski Başkanlarından Sayın HÜSEYİN ERER olsa gerektir.
O nedenle AK Parti ÇELİK-İŞ Sendikası Karabük Şubesi’nde etkin olmayı isteyecektir,buna ilişkin bir dizi gelişme olacağını tahmin etmek zor değildir,hatta bir gelişmenin olduğu da Kamuoyu’na yansımıştır.
SİYASET KURUMU-KARDEMİR İlişkileri ılıman bir hava halindedir.
Biraz daha ısınması için ÇELİK-İŞ Şube Kongresi’ni bekleyelim..

ÇELİK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI SAYIN CENGİZ GÜL VE TEŞKİLATLANMA SEKRETERİ SAYIN RECEP AKYEL…
Geçtiğimiz günlerde ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın CENGİZ GÜL ve Teşkilatlanma Sekreteri Sayın RECEP AKYEL Gazetemiz Bürosuna bir nezaket ziyaretinde bulunmuşlardı.
UZUN/UZUN HASRET GİDERDİK.
Ülkemizde yaşanan olayları konuştuk Terörü lanetledik,KARDEMİR’İ konuştuk,ÇALIŞMA HAYATI üzerinde ÇELİK-İŞ Sendikası’nın bu noktada ki yeri hakkında Sayın CENGİZ GÜL bir dizi bilgiler verdi.
İSDEMİR’DE YAŞANANLARI ANLATTI.
KARABÜK ÜZERİNE KONUŞTUK..
Bu konuları yazdık ve bu yazımıza KARDEMİR KARABÜKSPOR’U KONUŞMADINIZ MI şeklinde bir yorum geldi,sanıyoruz Kulüp ile bağı olan bir kişi yazmış yorumu.
“HAYIR KONUŞMADIK..”
Şahsımız adına söyleyelim,KARDEMİR KARABÜKSPOR noktasında söylememiz gereken zamanda ve yerlerde,düşündüklerimizi,neler gelişebileceğini MUHATAPLARINA söyledik.
SÖYLEDİKLERİMİZ DİKKATE ALINDI veya ALINMADI..
Artık konuşmamız,bu nokta da fikir üretmemiz yanlış olur..
Şu saatten sonra BAŞARI DİLEMEMİZ gerekir ve öyle yapıyoruz.
Yine söylememiz gerekirse HAYIR KONUŞMADIK..

VALİLİK,YEŞİL MAHALLE BÖLGESİNE TAŞINDIĞI ZAMAN,KARABÜKLÜLER SIKINTI ÇEKECEKLERDİR,BUNU İYİ BİLİN..
Karabük Valiliği,Karabük Belediyesi tarafından yaptırılan YEŞİL MAHALLE Bölgesi’nde ki binaya taşındığı zaman KARABÜKLÜLER çok ciddi sıkıntılar yaşayacaklardır..
BUNU/BUNLARI BİR KENARA NOT EDİN..
VALİLİK BİRİMLERİ ile birlikte İL ÖZEL İDARE GENEL Sekreterliği de o binaya taşınacaktır ve böyle olunca da İL GENEL MECLİSİ ile KIRSAL KESİMİN sorunları için gelenlerde oralarda olacaklardır.
SORUNLAR YAŞANACAKTIR..
Her ne ise artık..
2009 YILINDAN BU YANA BOŞ TUTULAN BİNA nihayet işe yaratılacak ve boş olduğu zamanlarda yaşadığı fiziki tahribatın tamiri için ne kadar para harcandı acaba..?
BUNU AÇIKLAYAN BİRİLER ÇIKAR MI ORTAYA.?
Çok ciddi bir masraf yapıldı/yapılıyor galiba.
Şimdi VALİLİK O BİNAYA taşınacak,bugün ki VALİLİK BİNASININ olduğu alana ÇELİK CAMİ yapılacak ve Karabük böyle bir değişim süreci yaşayacak.
Dileriz iyi günler Karabük’ü bekliyor olsun..!!

İL ÖZEL İDARE GENEL SEKRETERLİĞİ VE İL GENEL MECLİS ÇALIŞMALARINDA SIKINTI OLUR MU/YAŞANIR MI..?
Karabük İL GENEL MECLİS Başkanlığı oylamasında yaşananlar biliniyor,sancılı bir süreç yaşandı ve bu sürecin nasıl şekil alacağını hep birlikte yaşayıp/göreceğiz.
YETER Kİ ALLAH ÖMÜR VERSİN.
Kimi çevreler İL ÖZEL İDARE GENEL Sekreteri Sayın MEHMET UZUN’UN görevinden alınacağını söylüyorlardı,böyle bir istek,bu yönlü bir talep Siyasi İktidarın ne İL,ne İLÇE TEŞKİLATLARINDA yoktu/görülmüyordu.
Sonunda AK Parti’nin İKİNCİ ADAMI,Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili “GÜNDEMİMİZDE BÖYLE BİRŞEY YOK..” diyerek olayı noktaladı.
Şimdi İL GENEL MECLİS Çalışmaları ne olacak..?
Belli ki,SİYASİ İRADE,Seçilen İL GENEL MECLİS Başkanı ile çalışmalarında belirli bir mesafeyi koruyacak veya daha doğru bir tespitle ,bu çalışmaları bir parça mesafeli duracak.
GENEL SEKRETER Sayın MEHMET UZUN ve birlikte çalıştığı arkadaşlarının da mesafeli bir çalışma düzeni içinde olmaları kaçınılmaz ve bunu ilerleyen süreçte birlikte görürüz herhalde.
Bakın olay BİR SEÇİM SIKINTISINI GEÇEBİLİR..
Çalışmaların aksamasına,uyumun bozulmasına gidebilir..
Gelişmeleri bu yönü ile de analiz etmek gerekir herhalde..!!

SAYIN HÜR KALYONCU’NUN “ZAMAN-MEKAN VE ANALIRLA KARABÜK..” KİTABI MÜTHİŞ İLGİ GÖRDÜ VE ARAYANLAR
KARABÜK DEMİR/ÇELİK FABRİKALARININ ve KARABÜK’ÜN 79 Kuruluş Yıldönümü nedeni ile Tarihçi/Yazar Sayın HÜR KALYONCU tarafından yazılan ZAMAN-MEKAN VE ANILARLA KARABÜK kitabı müthiş ilgi gördü.
KİTABI ARAYAN ÇOK SAYIDA İNSAN BÜROMUZA GELİYOR.
Sayın HÜR KALYONCU’NUN Gazetemizde yazar olması nedeni ile Büromuza gelerek KİTAPTAN EDİNMEK isteyen çok sayıda insan oldu ve kendilerini KİTAPÇILARA yönlendiriyoruz.
KİTAP MÜTHİŞ İLGİ GÖRDÜ GERÇEKTEN..
OKUMASI KOLAY,BİLGİ ERİŞİMİ KOLAY..
Mükemmel bir kitap hazırlamış Sayın HÜR KALYONCU ve kendisine bu bağlamda destek olan KARDEMİR’DE en kalıcı,kendisi ile birlikte hayat bulan Karabük Kentini,bundan iyi tanıtamazdı..
GERÇEKTEN MÜKEMMEL BİR KİTAP OLMUŞ..
Özellikle ÖĞRENCİLER AÇISINDAN çok iyi bir kaynakça.
Sayın HÜR KALYONCU bu kadar kaynağı/resimleri araştırmış/bulmuş ve okurlarının bilgisine sunmuş,tek kelime ile mükemmel bir çalışma yapmış..
İNSANIMIZ KALİTEYİ, BİLGİ DERİNLİĞİNİ HEMEN GÖRMÜŞ.
Kitaptan edinmek için,adeta,çırpınıyor insanlar..

EĞER BİR TESİS KURDURULABİLİRSE/KURULABİLİRSE,KARABÜK’ÜN EN BÜYÜK KAZANCI AKKAYA TERMAL OLUR..
Karabük’e yatırım noktasında,ÖNÜMÜZDE FAZLA BİR HEDEF görünmüyor,HAVAALANI hedefimizden uzaklaştık gibi görünüyor,öte yandan ESKİPAZAR İHTİSAS ORGANİZE noktasında işler yürüyor/yürütülüyor..
BU YÖRE AÇISINDAN EN BÜYÜK YATIRIM NE OLABİLİR..?
Bize göre AKKAYA HAMAMI çevresinde ki TERMAL SULAR gün yüzüne çıkartılır ve buralara TERMAL TESİSLER kurdurulabilirse bu en büyük yatırım olur.
KURULDU/KURULUYOR şeklinde bilgiler veriliyordu..
NEREDEYSE GÜNDEMDEN DÜŞMEK ÜZERE..
ESKİPAZAR AKKAYA HAMAMI çevresinde ki TERMAL SULARIN günyüzüne çıkartılması,buralara TESİS/TESİSLER kurulması YÖRE AÇISINDAN çok büyük gelişmeleri tetikler..
AKKAYA HAMAMI ÇEVRESİNE GEREKEN ÖNEM VERİLİYOR MU..?
Öyle aman/aman önem verildiğini görmek hayli zor..!!

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (35)
 • çelik

  Çelik iş sendikasında Hertafar MHP li bir araştırın bakalım kaç tane mhp li çelik iş sendkasının kadrolarında yer alıyor mhp sezonu bitmiştir. artık herkes yoluna baksın..

  bakın adam yanlışmı yazmış

  Emrullah atadınızzz. Seçimdir dedik sesimizi cıkarmadıkkkkk.merkez bakım da adam yokmuydu da kenanı atadınızzz,Türkiye bir ilk Isyerlerinin yolunu bile bilmeyen adami temsilci yaptınızzzzz
  Çelikhanede seçime bile girmeyen adamı torpilllee temsilci atadınızzz,işçinin aklı ile dalgamı geciyorsunuzzz yoksa biz nedersek OMŲ olur diyorsunuzzz,

  GENEL BAŞKANIM ADALET VE DEMOKRASİ İSTİYORUZ..

  kenan bulunmaz hit kumaşımıydıda merkez bakımdaki delegelerin hakkını yediniz de onu atadınız. çetin bulunmaz hint kumaşımıyıdı..
  ağabeyler ne derse onu atadınız bu adamların abeyleri olmasın içinin çogunluğu oy vermez abilerinin referansı ile prim yapıyorlar…
  biz abeylerin temsilcilerini değil işçinin seçtiği temsilcileri görmek istiyoruz.

  SAYIN CENGİZ GÜL BAŞKA KISIMDAN VE TEPEDEN ATANMIŞ TEMSİLCİLERİ DEĞİL DİLİNİZDEN DÜŞÜRMEDĞİNİZ DEMOKRASİYİ İSTİYORUZ

 • kısakadraj

  AHMET ABİ NE OLUR YİNE YAZ KAPSAM DIŞINI ZAMMM İSTİYORUZ ZAMM. İÇ ETTİLER BİZİM ZAMMI SENİDE KANDIRIYORLAR ÇALIŞMA YAPIYORLARMIŞ FİLAN .NE ÇALIŞMASI KARDEŞİM BİZ MÜHENDİS ARKADAŞLARIMIZLA GÜLÜP GEÇİYORUZ BUNLARA VERECEĞİN YÜZDE 5 MAKSİMUM ODA BENİM MAAŞIMDA 150 TL YAPMAZ BELKİDE BIRAKSINLAR BU ÇALIŞMA YAPILIYOR PALAVRASINI FADIL BEYDEN BERİ SUREKLİ Bİ ÇALIŞMA YAPILIYO YAPILACAK MUHABBETİ.NE PERFORMANSI KARDEŞİM ZATEN VAR PERFORMANS YÖNETİM SİSTEMİ KARDEMİRDE.OYALAMASINLAR BİZİ VERECEKLERSE VERSİNLER ZAMMIMIZI HANİ MUHENDİSİ FORMENE EZDİRMEYECEKLERDİ BIRAK FORMENİ 4 KADEME İŞÇİ EZİYOR MUHENDİS MAAŞINI .

  YA YAZMAICAM BU SFER DİYORUM AMA MÜDÜR MAAŞINI BAŞMÜDÜR MAAŞLARINDAN KESİN KARDEŞİM 1000 TL MUHENDİSE MEMURA BAŞMÜHENDİSE YAPINNN.ALLLAHTANNN KORKUNNNN MUTLU AZINLUKKKK 15-20 MİLYAR CUKKALASIN MUHENDİSE 3 BAŞMÜHENDİSE 5 MİLYARRR VALLA VİCDANLARINIZ KANARR SORSANIZ SAMİMİCE VİCDANINIZA..BİZİMDE AİLEMİZ ÇOCUGUMUZ VARRRR EMİN OLUN UĞUR BEY HAKAB BEY OKURSANIZ BU YORUMU SİNİRLENMEYİN ALINMAYIN SADECE VİCDANINIZA SORUN

 • yüksek firrinlar

  Celik is sasirma
  Yüksek fırınlar da temsilcimizi görevden alıp yerine temsilci secimide 3.oldu diye zorla Emrullah atadınızzz. Seçimdir dedik sesimizi cıkarmadıkkkkk.merkez bakım da adam yokmuydu da kenanı atadınızzz,Türkiye bir ilk Isyerlerinin yolunu bile bilmeyen adami temsilci yaptınızzzzz
  Çelikhanede seçime bile girmeyen adamı torpilllee temsilci atadınızzz,işçinin aklı ile dalgamı geciyorsunuzzz yoksa biz nedersek OMŲ olur diyorsunuzzz,
  seçimde görüşecezzzz bakalım kimin dediği oluyorrrrr.KAFANIZA göre atadiklarınız sizi kurtaracakmıııı ????
  SABRIMIZ TAŞIYOR YAPILAN YANLISLARDAN BİR AN ÖNCE DÖNÜN VE SEZARLARIN HAKKINI SEZARLARA VERİNİZZZZ.
  CENGİZ GÜL UUUUUYUUUUUMAAAAAAA.DEMOKRASİ DİYE ÇIKTIN YOLAAA AMA KEVGIRE CEVİRDİLERRRRRR.

 • Sahipsiz Karabük

  Arkadaş yazmış, Tankt kardmr yönetimine girmek istiyor diye, Ya işte böyle işçinin hiç sevmdği nefrt ettği sözde sendkcı, işçinin angut diye bağrdğı adm, bu işçiye ahdm var %10 bile verdrmm diyen adam birileri tarafndn baş tacı yaplmaya devam ediyor koskoman nedeni vrdır herhalde, uyanık olana, nerde o uyanklk, Karabük te adam, yok sahip yok, adamlar ne kerametse Safranbolulu sn şefik Dizdar Karabükspora başkan olmasın diye gece uyumadı, sanki çok iyi birşey yaptılar, Karabükte yatcak yeri olmyanlar ruhyiler ricepler vs çarşıda kasıla kasıla gzebliyor

 • alınteri

  sevgili arkadaşlar yazılanlar çizilenler tahminler alavere dalavere nankörlük almış başını gidiyor fabrika bizim sendika bizim şube bizim nerde bu adalet pardon akp vardı değilmi bu oyunların başında torpil vardı abi dayı amca vardı ama işçi hiç yok işçinin özgür düşüncesi ve kararı yok şube ve temsilcilerden birçok arkadaş akp li iyi artık şubeyi sendikayı fabrikayı heryeri torpilli ve sendikanın hiçbiryerinde olmamış kişileremi emanet edeceğiz ama yok biz buna dur diyeceğiz yeni baştemsilci arkadaş olduğu yerde kalsın oturup biraz sendikacılık öğrensin abi dayı peşini bıraksın bizler burdayız hakkımızla hukukumuzla bizde burdayız bizi hiçe sayamazsınız saydırmayacağız sayın cengiz gül bunlara hep boyun eğerse kendi kaybeder sesimizi çıkaracağız gerekirse yürüyeceğiz ama asla heryeri akp ye teslim etmeyeceğiz devletin hali ne durumda ki sendikamızdan uzak dursunlar işçiye kulak ver genel başkanım bizide unutmayın sakın

 • alın teri çlk iş

  celikci rumuzuyla yorum atan arkadaşa sonuna kadar katılıyorum. Çelik iş sendikası şubesinde zaten akp’li arkadaşlar mevcut. İlla şube başkanının mı akp’li olması lazım? Ki şube başkanının da bir sürü Akp’li yakın arkadaş çevresi var iyi araştırın. Elbet bu şubeden giden de olacak gelen de olacak ama bahsettiğiniz yeni baştemsilci ve onun gibi iki günlük sendikacı olan kişilerden şube başkanı mı olur? Şubeye girse de şube başkanlığı herkesin harcı değildir sizin için sadece siyasetin mi önemi var peki ya İNSANLIK? Ben ve benim gibi düşünen alnımızın teriyle kardemirin çeşitli kısımlarında çalışmakta olan işçi kardeşlerim var allahtan. Tabi delege seçimlerinde bütün delegeler akp’li seçilip bi kumpas olmazsa sendikamızı ve biz kardemir işçilerini ileride çok daha iyi günler bekliyor inşallah 😉

 • Dernek şart

  Son haberleri herkes duydu Feridun Tankut Kardemir yönetimine girmek istermiş şu utanmazlığa bakın allaşkına.Dernekleşme şart oldu Karabükspor hatırına ses çıkarmadık o kendisini pazarlamaya başladı.Hadi arkadaşlar biraraya gelip dernek kuralım gücümüz olsun yahu ne utanmazlık Feridun-Ruhi Kardemir yönetimi isterlermiş olurmu be

 • Hisseli 307 d

  Doğrusun Arkadaşa cvp, Kardeş işin doğrusu bize ne yapsalar müstahak bizler Bir araya gelip fecebook hesabı bile açamayız, elin oğluda gelir bizleri ve onların menfati için sattıkları işbirlikçileri ile bizi böyle zevkle çiğnerler, bizim devlet büyümz O. kvcide sizin ne işiniz vardı o sendkda demeyi bilir, halbuki o sendka dediğinden beterdir şimdiki, onlar için ama, onun ondan haberi yok, M.Ali beye durumumuzu arz ederiz, Başka yerlerde iş var başka iş bulun çalışın der, benim yolblna gücüm yetmiyor beni kazıttı diyemez, Allaha çok şükür davamızda haklıydık ve kötü niyetimizde yoktu, hakkımızıda bu dünya olmasada ahirette alacağımıza dair hiç şüphem yoktur, bu arada kim önderlik yaparsa dernekleşme adına yanında olurum, ama içimizden bu işide istismar edecek olanlar çıkar.

 • celikci

  Sen neredeki subeden bahsediyorsun bilmiyorum.Ali Bilen,Ramazan Çınar, Ali Kaplan,Mustafa Karayel gibi bir sürü akp li var Karabük
  Şube de.ama bir dediğine katılıyorum sendikaci olmak için iyi bir sendikaci olmak artık yetmiyor illa torpil olacak illa Ovacık illa m.sahinin köylüsü olcak.illa hak yenecek,illa kapasiteye bakmadan iyi yalamak bir iki iyi poz vermek yeterli olacak.
  Ha birde Kardemir in ve çelik is sendikasinin en büyük dusmani bir provokatör gazeteci bozuntusu çelik ise bastemsilci atadı ya
  helal olsun.

 • Dogrusun arkadaş

  Hisseli 307 rumuzuyla yazan kardeşim tamamen haklısın dogrusun ne dersen yeridir.İyide biz ne yaptık allaşkına.Dönüp birde kendimize bakalım,biz ne yaptık.Yürüdük,bağırdık,çağırdık,haklıydık o Feridun,O Ruhi bizi çileden çıkartmıştı.Onlar gine Karabükte at oynatan muteber insanlar,peki biz nerdeyiz bizim durumumuz ne.Klavye delikanlılığı yapıyoruz.Kendi aramızda örgütlenmemiz varmı yok,kendi içimizde dayanışmamız varmı yok.O zaman bize ekmek verirlermi bilader.Bunları düşünmek gerek.
  Bizim o mücadele sırasında İşverenle ne sorunumuz vardı.Adamlar hiç karışmayıp izliyolardı.Ne zamanki işverene karşı caddelere kagıtlar asıldı o zaman adamlar harekete geçti ipimizi çekti.Biz örgütlümüyüz kendi içimizde dayanıymamız varmı.Derdi olanlar birer ikişen Ahmet Gölbekin yanına gidiyor derdini anlatıyor.Sayın Gölbekte gücünün yettiyi kadar destek vermeye çalışıyor.
  Biz bir dernek kuralım desek allaşkına kaç kişi gelir.Kaç kişi buluruz.Eyer bir dernek kurup örgütlenebilsek çok sorunu hallederiz.Haydi bunu yapalım varmısınız.
  Yoksa buralarda yazmaya devam arkadaşlar

 • Hisseli 307 d

  Kardemr genel kurulu yapıldı Yapıldıda basına kapalı bölümden neler çıktı daha bir bilgimiz yok, Yıllardır memleketimizin fabrikası deyip ayakta kalsın bize ve bizden sonrakilere faydası olsun diye hissesini alarak, vakfına kayıt olarak, ücretsiz iziler kullanarak, %0 zamlara imza atarak canla başla çalışırken bizim istemediğimiz sendikaya geçti diye ekmeğine kan doğranan eski bir Kardemr çalışanı olarak, bizim üzerimizden bizim hisselerimiz beş kuruş kazanmazken, kazandırılmazken, yıllar geçmesine rağmen halla kağıdımız aldığımızı aldında iken birilerinin Türkiyenin en zengini sıralamasında ilk 50 lere dünya sıralamasında ilk 500 lere girmesini bizim üzerimizden %10 hissesi olmasına rağmen %76 mal alanları iğrenç buluyorum, bunları görmezden gelen sahip çıkmayan devlet büyüklerini, hala daha çatı başımıza göçüyordu bahansi ile oları savunanları kınıyorum, 307 eski çalışanı içeriye sözleşmeli çalışma isteğini muhatap almayan, ve hatta mütahitte çalışmak için işini yapanları kapıdan koymayanları çalışan birçok işçnin yıprnmdan faydlnmsı gerekrkn faydalndrmyan ve buna göz yuman devlet büyüklerimi Mülkün sahibine havale ediyorum.

 • ÇELİK-İŞ

  çelik-iş sendikasının kadrolarına bakarsanız M.H.P kökenlidir hepsi. Şube başkanı Mhp li yıllardır. şuan olması gereken AKP li bir şube başkanın göreve gelmesidir. ayrıca iyi bir sendiacı olmak artık yetmiyor işçinin menfaatine bir sorunu çözebilmek için siyasilerin gücüne ihtiyaç duyuluyor. bunu toplu sözleşmede gördük. Mhp li bir başkanın işçiye verebilecek neyi vardı koca hiç bugün Akp kardemir yönetiminede girdi.. o zaman Sendika Yönetimindede en üstte temsil edilmeli. Fabrikada yeni baştemsilci arkadaşımızın şube başkanlığına aday olacağı bunu Akp özellikle istediği konuşuluyor.. inşallah öğle olur çetin yılmaz baştemsilcimizin şube başkanlığını destekliyoruz ve önümüzdeki seçimlerde şube başkanı olarak görmek istiyoruz. genel başkanımız cengiz gül den bunu istiyoruz işçi arkadaşlarımızında genel başkanımıza bu isteklerini iletmeleri doğru olacaktır…

 • karabük düşmanı

  BEN KARABÜK DÜŞMANI DEĞİLİM AKSİNE KARABÜK SEVDALISIYIM İRONİ VAR RUMUZUMDA .ZAMANINDA KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ÖLÇÜSÜZ BÜYÜYOR KONUT FİYATLARI VE KİRALAR ÇOK ARTTI, HAYAT PAHALIĞI DAR GELİRLİ HALKIMIZI OLUMSUZ ETKİLİYOR DEDİĞİM İÇİN MÜTEAHHİTLİĞE DE BAŞLAYAN TEMİZLİK İŞİ İLE UĞRAŞAN BİR ZENGİNİMİZ KARABÜK DÜŞMANI İLAN ETMİŞTİ BENİ.ADALET RUMUZLU ARKADAŞ BELLİ ORANDA BİLGİ VEREREK DURUMU AYDINLATMAYA ÇALIŞMIŞ , CANINI DİŞİNE TAKARAK ÇALIŞAN EĞİTİMLİ İYİ İNSANLARI BU KADAR KOLAY KARALAMAYINIZ LÜTFEN. DİZAYN VE 307 SENDİKA MAĞDURLARI RUMUZLU ARKADAŞLAR BELLİ Kİ İŞİNİZDEN OLMUŞSUNUZ YA DA OLUMSUZ ETKİLENMİŞSİNİZ ; İNANIN KENDİMİN BAŞINA GELMİŞ KADAR ÜZÜLDÜM O SÜREÇTE . BİRÇOK ARKADAŞIM İŞİNDEN OLDU.BU ARADA SÖYLEYEYİM BEN KARDEMİR PERSONELİ DEĞİLİM.KARABÜKE HİZMET EDEN VE RIZKININ PEŞİNDE OLAN İNSANLARIMIZI LÜTFEN KARALAMAYALIM , DAHA İYİ YERLERE GELMELERİ İÇİN DESTEK OLALIM Kİ BİZE KARABÜK DIŞINDAN GELENLER DEĞİL KENDİ İNSANIMIZ HİZMET ETSİN . TABİİ Kİ KENDİ İNSANIMIZDAN DAHA İYİLERİ GELECEKSE GELSİN FAKAT SIRF BİRİLERİNİN AKRABASI YA DA ARKADAŞI DİYE VASIFSIZ İNSANLAR DOLDURMASIN ŞEHRİMİZİ . LÜTFEN BİRBİRİMİZE KÖSTEK DEĞİL DESTEK OLALIM.İÇİMİZDEN BİRİLERİNİN YÜKSELMESİ İLE GURUR DUYALIM .SAYGILARIMLA ….

 • 307 sendika mağdurları.

  Arkadaşlar Dizayn adlı yorumcunun bir bildiği vardırda yazıyordur, benim duyduğm T.M. e en yakın akrabm bile geçse atrım, demiş, onu duyan metalcı akrabsı açmış teli .., saydrmş, yanına gelen bir işçiye metalçi diye emeklliğne kaç sene var diyor 15 yıl cvp nı alıyor, sen bu akılla burda 15 seneni tammlyacağıımı sanıyorsun diyor işçinn hesabı kesiliyor, kimse şefmef korumasn, hepsi bir , metal gelip açıklrımzı çıkarmsn diye her gallşlği yaptlr, ve her eden ettiğinin karşılığını bulur, üzdüğün kadar üzülürsün, ilahi adaletten şaşmazzzzzz.

 • adalet

  karabük düşmanı rumuzlu arkadaşım, rumuzun pek hoş olmasa da yazdıkların doğru.Personel şefi arkadaşın bu işlerde dahli olmamıştır.ama personel müdürü, yangına körükle gitmiş,ünite müdürlerinden birilerinin isimlerini kullanarak zorla isim istemiş, kraldan çok kralcılık yapmıştır.o dönemki sendikacıların,o dönemki genel müdürün ağzından çıkanı emir telakki etmiş,suçlumu suçsuzmu en ufak bir karşı görüş sunmadan,araştırmadan insanlar mağdur edilmiştir.hatta olay çığrından çıkmış,sendikal faaliyet yüzünden işinden olanlara ilave olarak hiç suçu günahı olmayan kapsam içi kapsam dışı çalışanlar sırf “hazır bir temizlik yapılıyorken araya bunları da sıkıştıralım sayıyı çoğaltalım” mantığıyla kıyıma gidilmiştir.o dönemde bu işlere karşı çıkan,haklıyı haksızı ayıran,haksız yere işinden olanlar için kendini siper eden bazı müdürlere (isimleri lazım değil,herkes kimin ne olduğunu biliyor),o adam gibi adamlara buradan selam ediyorum.

 • karabük düşmanı

  dizayn rumuzlu arkadaş personel müdürü yazacakken personel şefi yazdı herhalde yanlışlıkla çünkü kızdığı Adıyamanlı sözde eski sendikacının oğlunun kayınbiraderi olan personel müdürüdür personel şefi değil. İş akitlerinin fes edildiği zamanlar gece yarılarına kadar çalıştırılan ve başka yetkili yokmuş gibi bu kötü durumu işçilere tebliğle görevlendirilen personel şefinin yüreğinin ne kadar parçalandığını ve Kardemir için canını dişine takarak nasıl çalıştığını bilenler çok iyi bilir.Hiç kimsenin eğitimli ve çalışkan bir insanı karalayarak ekmeği ile oynamaya hakkı yoktur.Personel şefi kimin ismini vermiştir iş akdi fes edilsin diye kimin ekmeği ile oynamıştır.Birilerine kızacaksan eğer o dönemde işçiyi çıkaranlara ve işçisine sahip çıkmayan sendikacılara kız arkadaşım.Hatta kime kız biliyormusun her genel kurul öncesi ellerindeki hisseleri yolbulan amcalarına devreden Karabük ün zenginlerine , Yolbulan amcaları ile çıkar ilşkisi olan haddehane sahiplerine ve demir tüccarlarına kız.Onların sayesine bu kadar rahat at oynatıyorlar o ağalar.

 • dizayn

  Gidecekler listesine bu işçiye %10 bile vermem, Hükümet değil hiç kimse benim cesedimi çiğnemden Kardmre adam aldıramaz, Yolbln sahip olrsa olsun f.b. kayseriye getirecek hali yokya diyen, mükafat olarak haalaaa Karabkspor un başına bekletilen Adıyamn lı sözde eski sendkacı varya., onuda unutmayın, başlara yazın, birde recepciiiik var o bütün oyunlrı bozar, o asıl göndrilmeli, gönderilmsi en zor olanı, her taşın altndn çıkr . Birde her işçi atıldığında keyiflenen personl şafi , unutulmsn.

 • NE KADAR APTALCA

  AHMET GÖLBEK NEDEN YAZMIYORDİYE BENDE SORDUM ADAMIN ÇOK YAKINI VEFAT ETMİŞ O YÜZDEN BİR HAFTAYA YAKIN İSTANBOLDA KALMIŞ YAZMAMIŞ ŞİMDİDE O HALİ İLE BİRKAÇ GÜN YAZMAYAYIM DEMİŞ YAKINLARINA BAKIYORUM APTALCA YAZILAR YAZIYIYOR HİÇ KİMSEDE VİCDAN KALMAMIŞ DEMEK

 • tanıdık

  ahmet a seninde zamanın geliyor herhalde nezamandır siteye girmiyorsun.nekadar yersen okadar cevabını verirsin.

 • karabük düşmanı

  SAYIN AHMET GÖLBEK SİYASET İÇİNDE BİR ŞEYLER YAKALASAYDINIZ KONU AK PARTİYİ KÖŞEYE SIKIŞTIRMAK OLUNCA AFFETMEZDİNİZ HEMEN YORUMLARDINIZ.YARGITAY KARARI SONRASI NEDEN BU KADAR SESSİZSİNİZ ? ETRAFIMI DİNLİYORSUNUZ ? YOKSA HER ZAMANKİ GİBİ KENDİNİ KARABÜK ÜN SAHİBİ ZANNEDEN AMCALARINIZ KIZAR DİYE Mİ YAZMIYORSUNUZ.

 • Cemil arseven

  Ahmet bey kaç gündür yoksun
  Yargıtay olayı
  Kardemir
  Çelik iş
  Siyaset
  Karabük spor
  Seni bekliyoz yaz da okuyalım

 • oflu78

  bakalım yargıtay kararı nasıl algılancak oyunlar buradada işleyecekmi? 1,70 ten 0,94 kurusa düşür hisseleri gazeteciler sağ olsun 1 çeyrek 90 trilyon zarar gelince 2 çeyrek 3 çeyrek 200 trilyon olunca son çeyrekte rekor zarar açıklar diyen duayenler 150 trilyon + yapınca zarar 21 trilyon oldu nasıl oluyor bu iş bakalım

 • Ben De Burada Yaşıyorum…

  Bir Konu Daha Yazacağım… (Bugünkü Konularınızın Dışında Ama…)

  Üniversite Mahallesi Önünde Sık Sık Kazalar Oluyor ve Dikkat Edin Kaza Aralıkları (Yüzde 60’tan Fazlası) Eylül-Ekim ve Haziran Aylarını Kapsayan Okulların Açık Olduğu Aylar arasında oluşmakta… Bu Yol Güzergahında Yollar Biraz Daha Kontrol Altına Alınabilirse kazalar Önemli Ölçüde Kontrol altına alınacaktır. Nedeni de… Hava Atmalar ve Dikkatsizlik Gözün Yoldan Ayrılması… VS.Vs.

 • Ben De Burada Yaşıyorum…

  Sayın Gölbek…
  Valilik Binasının Taşınması Sıkıntı Değil Bilakis Rahatlık Sağlayacaktır. Keşke O Yol Güzargahına Belediye (Artık Gidemezde), Müftülük vs. de Gidebilse. Hiç Olmazsa Alternatif yolu olan tek bölge orası. Şimdiki Belediye Binası Görüntü Olarak Çok Güzel Oldu ama… Bir İşiniz Olsa Arabanızı Nereye Parkedecek, İşinizi Nasıl Halledecceksiniz. İmkan Olsa da Yeşil Mahalle Işıklardan Terminal Işıklara Kadar Bütün Kamu Kurumları Gidebilse Buna SGK, İl Sağlık Müdürlüğü ve Aklınıza Gelebilecek Kamu Kurumlarını Sıralayabilirsiniz, Madem Yeni Bir İliz… Tek Bölgede İşlerinizi Halledebilirsiniz.. Öyle Değil mi ama…Diğer İllere Hatta Safranbolu, Eskipazar, Yenice İlçelerini de katabilirsiniz (diğer İlçeleri gezmedim Bilmiyorum ama şehrin ortasında bir arkadaşınızı dostunuzu güzel bi kamelyada çay, kahve ve güzel bir sohbetle ağırlayabiliyorsunuz… Karabük’te Böyle Bir Yer Gösterebilirmisiniz. Yok Yok Yok… O Yüzden Kimsenin Sıkıntı Çekeceğini Zannetmiyorum. Çekmeyeceklerdir de. Bilakis Dua Ederler… Bence… 🙂

 • dizayn

  Kardmr ve Çlkiş te değişm devam edcek, Devleti enaii yerine koymak nasılmış, ahkam kesmek, el altından, el üstünden dolp çevirmek, Devlet büyüklerine mydan okumk, yemi burdn yiyip yumurtayı başka yere yumurtlamak, benim dediğim sendka olacak, benim dediğim sendikcı olacak, yoksa 350 değil hepsini işten atarm, atılan işçiye verilecek fazladan 12 maaş tutarındaki para umurmda değil, hise sahipler bunu anlamz, vakıfı da tınlamm, başksnıda tınlamam. heeee. Rcep ağa istediği gibi particilik yapacak, uvi toprakcılık, kebap

 • karabük düşmanı

  SAYIN GÖLBEK; ÜÇ NİSAN KARABÜK KUTLAMALARI ÇERÇEVESİNDE YAPILAN ŞİİR OKUMA YARIŞMASINDA BİRİNCİ OLAN VE ANIT MEYDANINDAKİ TÖRENDE ŞİİR OKUTULAN ÇOCUKLARA MİLLETVEKİLİ BURHANETTİN UYSAL TARAFINDAN HEDİYELER VERİLMİŞTİ. DUYDUĞUMA GÖRE TÖREN SONRASINDA ÖĞRENCİLERE VERİLEN HEDİYELER GERİ ALINMIŞ VE OKULLARINIZA GÖNDERECEĞİZ DEMİŞLER FAKAT HALA ÖĞRENCİLER HEDİYELERİNİ ALAMAMIŞLAR.YETKİLİLERE SORARMISINIZ LÜTFEN SAYIN GÖLBEK ARTIK KİM ALMIŞSA ÇOCUKLARIN ELİNDEN HEDİYELERİ KARDEMİR Mİ ? MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ MÜ ? YOKSA VALİLİK Mİ ? ÇOCUKLARIN HEDİYELERİ NE ZAMAN VERİLECEKMİŞ ? LÜTFEN KONUNUN TAKİPÇİSİ OLUN SAYIN GÖLBEK BEN TAKİP EDECEĞİM VE SİZEDE HATIRLATMAYA DEVAM EDECEĞİM.ÇOCUKLARIN ŞEVKİNİ KIRMAYA KİM CESARET ETMİŞ BİR ÇIKSIN ORTAYA.EĞER PARALARI YOKSA BİLELİM ARAMIZDA TOPLAR HALLEDERİZ.YETER Kİ ÇOCUKLARIMIZIN BİZLERE GÜVENİ SARSILMASIN.

 • karabük düşmanı

  SAYIN GÖLBEK MODERN ŞEHİRCİLİKTE ŞEHİR GELİŞSİN VE BÜYÜSÜN DİYE HİZMET BİNALARI ŞEHRİN ÇEŞİTLİ YERLERİNE DAĞITILIR Kİ O BÖLGELERDE GELİŞSİN DİYE . GERÇİ BUNU EN AZ SİZDE BENİM KADAR BİLİRSİNİZ DE DİLE GETİRMEZSİNİZ . ÇÜNKÜ BÖYLE ŞEYLER KONUŞULURSA O BİNAYI YILLARDIR ÇÜRÜMEYE BIRAKAN ZENGİN BELEDİYE BAŞKANI ELEŞTRİLİR , ELEŞTİRİLİNCE DE SİZE KIZAR DEĞİL Mİ SAYIN GÖLDEP.

 • İşçi

  Sayın Gölbek; Çelik İş Sendikası şube seçimlerinde siyasetin elbette etkisi büyük olacaktır.İşçinin isdedikleri yerine siyasetin istedikleri getirilirse sendikanın olmayan varlığı dahada bitecektir . Kardemir işçisi artık önüne kondurulan listelere bakmıyor.Bir takım insanların kendi aralarında şubeyi kurduğu ve bunu sağda solda yalan yanlış yaydığınıda görmekteyiz.Onlar heveslenmesin.Sendikanın gerek karabükde gerek ülke genelindeki ileriye yönelik gidişi karabük şube başta olmak üzre heryerdeki getirilecek adamlara bağlıdır.Bunu gül cengiz (Genel başkan) rahatlıkla görür.Tabana dayamalı listeler çıkartılırsa taban üç nisanda alana gelmediği gibi cezayı keser.Demedi demeyin.

 • konverterler

  Meclisteki herkes milletten aldığı oyla temsil edilir,temsilci seçiminde bizim verdiğimiz oyların vebali ne olacak.yük.frn.da atama yaparken temsilci seçiminde en çok oyu alani ata celikhanede aday bile olmayan adamı ata çelik iş yönetimi partilerden değil işçilerden yana olanı atamaliydi. Partilerde çelik iş yönetimi de temsilci seçimine saygı duymaliydi.

 • ali

  valilik taşınınca ne sıkıntısı olacak,o bölgede yaşayanlar insan değilmi

 • Cemil arseven

  Ak kadri
  Şaka gibisin
  Sendikanın Şube yapısı Meclis gibi olacak ha
  Akp 2
  Chp 1
  Mhp 1
  Hdp 1
  🙂
  Şaka
  Peki 2 AKP’ye tamamda
  2 CHP liyi nerden bulacan
  Buna mhp izin verecek mi.
  Yoksa önce sendikacı yapıp sonra CHP’ye üyemi yapacağız.
  3 AKP
  2 MHP olur
  CHP daha çok bekler

 • yiğit

  ahmet nasılsın iyimisin inşallah iyisindir biz iş akti fesihlerin 350 davaları ne durumda bilgilerinizi yazarsanız seviniriz saygılar iş akti fesihler adına teşekkür ederiz saygılar

 • Herşeye rağmen Karabüksporlu

  Sayın Gölbek,
  Kulüple ve sendikayla hiç bir bağım yok, Kardemir çalışanıyım. Çelik-iş Sendikası liderliğinde gittiğim Deplasmanları ve o müthiş desteğin hasretiyle bu soruyu sordum. Bazı şeyleri kaşımak için değildi niyetim, samimi ve barış çağrısıydı.

 • Cemil arseven

  Ahmet Bey
  Sana helal Olsun her kes biliyor istesen şu an Çelik işin Gelecek yöneticilerini tek tek yazarsın
  Valla sendeki istihbarat MİT te yoktur .
  Ne diyelim bravo

 • Ak kadrilar

  Tabiki Akpartinin çelik-iş Sendikasında etkisi olacak dun yapilan bastemsilcilik ataması yarin oluşacak sube yonetiminin nasıl olacağını gösteriyor. . Meclis dagilimina göre subedede yukardan aşağı dogru bir dağılım olmali bizim en dogal hakkimiz. Çelik iş sendikasi meclisdeki guç dengesini subelerine yansitacagi sinyalini dun vermiştir.Akpartinin secimlerdeki sube başkanı adayi çetin olacaktır.. olmasi gereken bu ylkenin basinda ak parti varsa subeninde basinda ak parti olmali mhp meclisdeki konumuna gore subedeki yerini almali.. suan mhp li badkan var bu dogru degil.. Mhpnin olmasi geteken yer subede 5.adamin yeri… Rabbim yolumuzu acik etsin


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  37 +35 81
 2. Fenerbahçe

  37 +30 70
 3. Konyaspor

  37 +21 67
 4. Başakşehir

  37 +18 62
 5. Alanyaspor

  37 +8 61
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  37 +8 58
 8. Antalyaspor

  37 +7 58
 9. Karagümrük

  37 -4 57
 10. Adana Demir

  37 +6 52
 11. Sivasspor

  37 +1 51
 12. Galatasaray

  37 -2 51
 13. Kasımpaşa

  37 +8 50
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  37 -6 47
 16. Giresunspor

  37 -3 45
 17. Gaziantep FK

  37 -10 43
 18. Ç. Rizespor

  37 -25 36
 19. Altay

  37 -16 34
 20. Göztepe

  37 -30 28
 21. Yeni Malatya

  37 -39 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.