DOLAR 19,0710 0.23%
EURO 20,5424 -0.47%
ALTIN 1.220,480,05
BITCOIN 537673-1,71%
Karabük
11°

KAPALI

19:22

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Her Telden (9.Mayıs.2016)

ABONE OL
9 Mayıs 2016 08:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“BEN SİYASETÇİ OLSAM,ŞİRİNEVLER HASTANESİ ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPARIM..” DİYEN BİR KARDEŞİMİZ..
Sevgili kızımız MERSİYE EBRU’NUN vefatı hemen herkeste çok ciddi bir RUHSAL TRAVMA yarattı ve bir anda HASTANE OLAYI çok ciddi biçimde gündeme geldi.
BU KONULARI KONUŞUYORDUK.
Büromuzda bunları konuşurken,bir kardeşimiz,dostumuz “EĞER BEN SİYASETÇİ OLSAM,MUHALEFET PARTİLİ İL/İLÇE BAŞKANI OLSAM,ŞİRİNEVLER HASTANESİ ÖNÜNDE BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPARIM..” dedi..
“NEDEN HASTANENİN ÖNÜ..” diye sorduk.
Zaten oraya binlerce insanın geldiğini anlattı ve gelenlerin hiçbirinin verilen hizmetlerden memnun olmadığını tahmin ettiğini söyleyerek “BU İNSANLARDA BASIN AÇIKLAMASINI İZLER VE ORTALIK BİR ANDA MİTİNG MEYDANINA DÖNER..” dedi.
Şimdi Sizde bir düşünün ÖYLE OLUR MU/OLMAZ MI..?
Geçtiğimiz gün Sevgili Kardeşim,Dostum ATİLLA KARAASLAN Facebook’ta bizim eski bir yazımızı yayınlamış ve birkaç yıl önce SAĞLIK alanında büyük sıkıntılar yaşanacağını o yazımızda,açık/net ortaya koymuşuz.
AKLIN YOLU BİR..
Siz ;ÜÇ HASTANEYİ YIKIP YER İLE YEKSAN EDECEKSİNİZ,sonra onların yerine BİRTEK HASTANE ile hizmet vermeye,halkın sağlık sorunlarına çözüm üretmeye çalışacaksınız..
BU OLACAK İŞ Mİ..?
Karabük’e bir DEVLET HASTANESİ gerekiyor diyoruz,karşımızdan cevaplar geliyor ZARAR EDER/DÖNER PAYLARI DÜŞER falan gibi SAĞLIK SEKTÖRÜ ile PARASAL İLİŞKİ noktasına,en azından bizce,uymayan sözler ediliyor..
SAĞLIK SEKTÖRÜ noktasında sıkıntılarımız var..

SAFRANBOLU DEVLET HASTANESİ,MÜKEMMEL HİZMETLERİ İLE ÖZEL HASTANELERE ÖRNEK GÖSTERİLİYOR..
Safranbolu DEVLET HASTANESİ o kadar mükemmel hizmet veriyor,öylesine tertipli/düzenli çalışıyor ki,ÖZEL SEKTÖR Hastanelerine örnek gösteriliyor.
ÖZEL SEKTÖR Hastaneleri gelerek Safranbolu DEVLET HASTANESİ’NDEN bilgiler alıyorlar,yapılanları yerinde görüyorlar,elinde ki imkanları DÖRT/DÖRTLÜK değerlendiriyor Safranbolu DEVLET HASTANESİ.
Tıbbi açıdan DÖRT/DÖRTLÜK halde.
İdari açıdan DÖRT/DÖRTLÜK halde.
Safranbolu DEVLET HASTANESİ’NE,Sağlık sorunlarına çözüm arayan,çok sayıda Karabük Merkez yaşayanı da gidiyor ve gidenlerin tamamı aldıkları hizmetten fevkalade memnunlar.
Geçtiğimiz gün bir Kardeşimiz anlattı “ABİ HER TARAF PIRIL/PIRIL,HASTALARE MÜTHİŞ İLGİ GÖSTERİLİYOR.SORUNLARI İLE YAKINDAN İLGİLENİLİYOR..” dedi.
Bu tür haberler insana mutluluk veriyor elbet.
Karabük yaşayanlarına gelen her iyi hizmet,hepimize mutluluk vermeli değil mi,eğer Safranbolu DEVLET HASTANESİ böyle bir çizgiyi yakaladı ise bundan mutluluk duymak gerekir.
Dileriz düzenleri bozulmaz.

21.YÜZYIL TÜRKİYE ENSTİTÜSÜ “SAFRANBOLU KONGRELERİ..^VE SAFRANBOLU’NUN “KONGRE TURİZMİ..” OLAYI..
Geçtiğimiz günü Gazeteci Kardeşimiz Sayın İLHAN ALPBOĞA ve eşi Bacımız,Kardeşimiz Sayın NURAY ALPBOĞA ile uzunca bir süre sohbet ettik.
Sevgili İLHAN ALPBOĞA çok önemli bir olayı hatırlattı.
“HANİ SAFRANBOLU’DA KONGRE TURİZMİ ÜZERİNDE KONUŞULUYOR YA..” dedi Sevgili İLHAN kardeşim “BENİM DE İCRA KURULU ÜYESİ OLDUĞUM 21.YÜZYIL TÜRKİYE ENSTİTÜSÜ BUNU 7 YILDIR HAYATA GEÇİRMİŞ DURUMDA..” dedi.
“21.YÜZYIL TÜRKİYE ENSTİTÜSÜ SAFRANBOLU KONGRELERİ YILLARDIR YAPILIYOR.ÇOK ÜST DÜZEY TARİHÇİLER FİKİR ADAMLARI BU KONGRELERE KATILIYORLAR,TEBLİG SUNUYORLAR..” bilgilerini verdi.
Yıllardır bu Kongreleri izler,haber yaparız.
Olayın bu boyutunu hiç mi hiç düşünmemiştik doğrusu.
21.YÜZYIL TÜRKİYE ENSTİTÜSÜ bu Kentimizde,yani Safranbolu’da,çok içerikli,çok önemli bilim adamlarının katıldığı etkinlikler yapıyor ve SAFRANBOLU’NUN KONGRE TURİZMİNİ BAŞLATMIŞ BULUNUYOR..
Sevgili İLHAN ALPBOĞA bunu hatırlattı bize..
Olayı hiç bu yanı ile bakmamışız demek ki..
21.YÜZYIL TÜRKİYE ENSTİTÜSÜ Safranbolu İlçemizi,bilimsel kongrelere,Ulusal ve Uluslar arası düzeyde bilim insanlarının katıldığı bu tür önemli Kongrelere açmış bile.
Sevinmemek mümkün mü..?

GEÇEN AKŞAM BAYIR MAHALLEDE BİR KOMŞUMUZ “ŞU HASTANEYE İÇİM YANIYOR.NE SAĞLAM YAPILMIŞ..” DEDİ
Geçen akşam Bayır Mahalle de bir komşumuz “HASTANEYİ ÇÜRÜK DİYE YIKIYORLAR YA..” dedi,sonra da içinin yandığını,gözünden yaş geldiğini anlattı..
“BU BİNALARA ÇÜRÜK DEMİŞLERDİ..” dedi ve “ÜZERİNDE 20 TONLUK İŞ MAKİNESİ ÇALAŞIYOR,HEM DARBELİ BİÇİMDE ÇALIŞIYOR.YIKMAKTA ZORLANIYOR..” şeklinde bilgiler verdi.
Komşumuzun anlattığı dikkatimizi çekti..
Ertesi gün baktık,komşunun anlattığı doğru,BİNALARIN TEPESİNDE BÜYÜK BİR İŞ MAKİNESİ,HARIL/HARIL YIKIM ÇALIŞMASI YAPIYOR,EMİN OLUN CADDE TİTRİYOR,AMA BİNALAR YIKILMAMAK İÇİN DİRENİYOR..
Her ne ise artık DEVLET HASTANESİ YIKILIYOR artık..
O İŞ BİTTİ.
Peki AĞIZ/DİŞ MERKEZİ ile birlikte DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ yapılacak mı,böyle bir Fakülte Kurulacak mı,DİŞ HEKİMLİĞİ Fakültesi AĞIZ/DİŞ MERKEZİ olayından çok daha önemli.
REKTÖR,Prof,Dr,Sayın REFİK POLAT böyle bir gelişmeye geçit verecek mi,şu ana kadar DİŞ HEKİMLİĞİ Fakültesi noktasında herhangi bir gelişme yansımadı.
İLERLEYEN SÜREÇTE “BU İŞ GERÇEKLEŞECEK Mİ..” acep..!!

MERSİYE EBRU KIZIMIZ,CENNETE KANATLANIRKEN,KARABÜK’ÜN SAĞLIK SEKTÖRÜNÜ DE GÜNDEME TAŞIDI..
Geçtiğimiz hafta içinde MERSİYE EBRU isimli Kız Meslek Lisesi Öğrencisi,gencecik bir kızımız KURTARILAMADI ve ellerimizden kayıp giderken,İnşallah,Cennete kanat açtı.
MERSİYE EBRU’NUN VEFATI BÜYÜK YANKI YAPTI..
Genç olması,lise öğrencisi olması,kalbinden rahatsız olarak birgün önce yine ŞİRİNEVLER KBT EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanesi’ne gelmiş,muayene olmuş olması nedeni ile ÖLÜMÜ BÜYÜK YANKI YAPTI..
SAĞLIK KARABÜK’ÜN EN BÜYÜK SORUNU..
Bilindiği gibi,ÜLKE SAĞLIK SEKTÖRÜ üç ana kademe de ele alınıyor ve Birinci Kademe AİLE HEKİMLİKLERİ,iyi hizmet veriyorlar ve bu nokta da fazla yakınma gelmiyor.
İkinci Kademe DEVLET HASTANELERİ,bilindiği gibi Karabük’te DEVLET HASTANESİ YOK,dolayısı ile buralarda verilmesi gereken sağlık hizmeti de AFİLİASYON denilen bir sistemle Üçüncü Kademe Sağlık Hizmeti vermesi gerek TIP FAKÜLTESİ EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanesi’nde veriliyor,KARABÜK’ÜN BÖYLE BİR SIKINTISI VAR..!!
ŞİRİNEVLER KBÜ EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanesi’ne günde HASTA ve HASTA YAKINI olmak kaydı ile 10 BİN,belki 15 BİN insan geliyor/gidiyor,SAĞLIK HİZMETİ ALMAK İSTİYOR..!!
Peki İNSANLAR NE DERECE MEMNUN OLUYORLAR..?
İşte ZURNANIN ZIRT DEDİĞİ YER BURASI..
Cevabı biz vermeyelim,bunu KARABÜKLÜLERE SORSUNLAR..

KBÜ ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA HASTANESİ HEKİMLERİNE,TIBBİ PERSONELE,İDARİ PERSONELE DE YAZIK YANİ
Karabük’te bir anket yaptırılsa ve insanlara KBÜ ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanesi’nden MEMNUN OLUP/OLMADIKLARI bir sorulsa SONUÇ NE ÇIKAR..?
SÖYLEYİN ALLAHAŞKINA,SİZCE SONUÇ NE ÇIKAR..?
Hasta ve hasta yakını olmak üzere günde 10-15 bin kişinin girip/çıktığı bir Hastane burası,bırakın YETERLİ DÜZEYDE hizmet almayı,sağlık dolu bir nefes almak bile zordur herhalde.
Burada görev yapan HEKİMLER,TIBBİ PERSONEL,İDARİ PERSONEL bu insanlara da yazık,bu insanlarda etten/kemikten oluşmuş ve bu ortamda hizmet veriyorlar.
Karabük’ü süratle DEVLET HASTANESİ YAPILMALI..
Yoksa sorun çok daha büyüyecektir,buna inanın..
MERSİYE EBRU kızımızın vefatı,bu sorunu,Hastanenin yaşadığı SORUNLAR YUMAĞINI hepimizin gözüne soktu adeta,artık bunların giderilmesi gerekmez mi,bunların çözülmesi gerekmez mi..?
Şimdi SİZLERE SORUYORUZ..
Ya MEDİKAR HASTANESİ OLMASAYDI NELER YAŞARDIK..
MEDİKAR HASTANESİ mükemmel çalışıyor,açığı kapatıyor..

ÖZELLİKLE “SAĞLIK İLE İLGİLİ YERLERE YERLEŞTİRİLMİŞ OLAN PARTİ MENSUPLARI DİKKAT ETSİN..” PARTİ KARARLI
Özellikle SAĞLIK İLE İLGİLİ yerlere AK Parti kanalı ile girmiş olan ELEMANLAR ÇOK DİKKATLİ OLUN,görevinizi aksattığınız an kapı önüne konulacaksınız..
AK PARTİ İL BAŞKANI Sayın TİMURÇİN SAYLAR ve İL Yönetim Kurulu Üyeleri “GÖREVİNİ YAPMAYANLARA KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE SAHİP ÇIKMAYIZ.HERKES GÖREVİNİ LAYIKI İLE YAPMAK ZORUNDA..” diyorlar.
Geçtiğimiz gün,bir işyerinde Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nde görevli bir üst düzey bürokrat “PARTİ ÇALIŞMAYANA VE İŞTEN KAYTARANLARA KESİNLİKLE SAHİP ÇIKMIYOR..” dedi.
Bu nokta da,HASTANE YÖNETİCİLERİNİN DE duyarlı olduklarını ve böyle davranan/davranmaya yeltenen personelin anında kapı önüne konulduğunu anlattı..
Bizde O BÜROKRAT kardeşimize “TİCARET VE SANAYİ ODASI MECLİS ÜYELERİ,KARABÜK MİLLETVEKİLİ PROF.DR.Sayın BURHANETTİN UYSAL’A BU YÖNDE ŞİKAYETLER YAPILDIĞINI BİLİYORUZ..” gibi cevap verdik.
Sonra da DEVLET HASTANESİ YAPILMASI ŞART dedik..
Karabük’e bir DEVLET HASTANESİ yapılmasının Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ni aşacağını bile/bile bunu hatırlattık,O kardeşimiz bu konuda sessiz kaldı.
Dileriz SAĞLIK SEKTÖRÜNDE CİDDİ İYİLEŞTİRMELER OLUR..
Bir de ALGI SORUNU var ve insanlar bunun da eseri galiba..
Ne yaparsanız/yapın O ALGIYI KAFALARDAN kolay silemiyorsunuz..

İKİ AY ÖNCE “KARDEMİR İÇİNE DÜŞTÜĞÜ SIKINTIYI NASIL AŞACAK..” DERKEN,İŞLER BİRDEN DÖNDÜ VE İYİYE GİDİŞ..
Çok değil,daha iki ay kadar önce,KARDEMİR İÇİNE DÜŞTÜĞÜ BU SIKINTIYI NASIL AŞACAK diye kara/kara düşünürken,öyle bir ortam oluştu ki,umutlu geleceğin güneşi açtı.
ÜRÜN FİYATLARI ÇOK/ÇOK ARTTI.
ÇİN HALK CUMHURİYETİ ürünleri kesilince,İÇ PİYASA kendi değerlerine geldi ve fiyatlarda 550-600 lira civarında artış oldu,buna ilaveten KANGAL HADDANESİ’Nİ devreye soktu KARDEMİR..
Çok yakından bildiğimiz için,yine,söylüyoruz KANGAL HADDANESİ,KARDEMİR’İN iyi günlerinde hep var olan Sayın MUTULLAH YOLBULAN ile Sayın KAMİL GÜLEÇ’İN uzun yıllardır hayal ettikleri bir olaydı.
170 MİLYON DOLARLIK BİR YATIRIM.
Bu Ülkenin neresine giderseniz/gidin,eğer O İL veya O İLÇEYE 170 Milyon Dolarlık bir yatırım yapılmışsa,adeta,DÜĞÜN/BAYRAM olur ve dönüp birde Karabük’e bakın..!!
Her ne hal ise artık..
KARDEMİR KARANLIK GÜNLERDEN ÇABUKÇA SIYRILDI..
Şimdi parlak bir geleceğe yelken açtı..
KANGAL HADDANESİ ile yelkenleri doluyor artık..

KARDEMİR,KANGAL HADDANESİ ÜRÜNLERİNİN İŞLENEBİLECEĞİ TEZGAHLAR İÇİN FUAR DÜZENLEMEYİ DÜŞÜNÜYOR
KARDEMİR 170 Milyon lira yatırım yaparak ÜRETİME ALDIĞI KANGAL HADDANESİ Ürünlerinin İŞLENMESİ bağlamında,YÖRE YATIRIMCISININ UFKUNU AÇMAK üzere bir FUAR DÜZENLEMEYİ düşünüyor..
BU ÜRÜNLER HANGİ SEKTÖRLERE hitap edecek biçimde işlenerek kullanılabilir,KANGAL HADDESİ ÜRÜNLERİ hangi tezgahlarda işlenebilir,gibi temel bilgileri içeren bir FUAR DÜZENLENMESİ düşünülüyor..
KARDEMİR Yönetiminin burada ki temel amacı ÜRETTİĞİ MALI pazarlamak değil,temel amaç YÖRE İNSANININ UFKUNU AÇMAK diye düşünüyoruz.
KANGAL HADDENESİ ürünleri,tezgahlarda işlenerek HANGİ SEKTÖRLERDE KULLANILIR,bu ürünler HANGİ TEZGAHLARDA üretilir ve üretilen malların pazarları nerelerdir noktasına yönelik bir FUAR DÜZENLENMESİ düşünülüyor..
DÜŞÜNCE SİZCE DE MÜKEMMEL DEĞİL Mİ..?
KANGAL HADDANESİ Ürünleri DIŞ ÜLKELERDEN geliyordu..
Artık bu ürünleri KARDEMİR üretiyor,haberiniz olsun..

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (4)
 • hastaneci

  karabüke bir devlet hastanesi, 5 binevlere ayrıca bir devlet hastanesi, artık nüfusuyla neredeyse safranbolunun yarısı eden 100.yıl mahallesine de bir devlet hastanesi lazım…eleman çok…çok sayıda i doktor hemşire yetiştiriyoruz.hatta fazla gelenler amerikaya alamanyaya gidiyor….

 • bırak bu işleri

  arkadaş hastanenin heryeri dökülüyor hertaraf çatlak bina nerdeyse tepenize göçecek haberiniz yok nasıl teslim almışlar o binayı hayret ben bu binayı teslim alanlardan hesap sorardım.

 • SAĞLIKÇI

  SAFRANBOLU DEVLET HASTANESİNİN BU KADAR ÖVÜLECEK NOKTADA OLMASI ÖNMELİ VE DOĞRU. BU DOĞRU KADAR BİR GERÇEK VARKİ HASTANEYİ BU KONUMA GETİRMEK İÇİN SAFRANBOLU DEVLET HASTANESİNİN SAYIN MÜDÜRÜ YÜKSEL KORKUT. KENDİSİNİ TEBRİK EDERİM ÖZVERİLİ ÇALIŞMLARINDAN DOLAYI KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDERİM. DUAMIZ SENİNLE SAYIN MÜDÜRÜM YÜKSEL KORKUT.

 • Cumali Poyraz

  Sayın Ahmet Abi, Karabük sağlık yönünden niye böyle diğer illerden çok geri. Bunu araştırmak lazım. Sizce bu kimden kaynaklanıyor. Bizim bürokrasimiz olsun siyasetçimiz olsun en üst seviyede. Bizim bu memleketten Spor bakanı çıktı, Adalet bakanı çıktı, meclis başkanı da çıktı. Hatta komşumuz Zonguldak, Bartın’dan da Meclis Başkanımız çıktı. Bence hata biz vatandaşlarda !!!!! Ben çevre illerin sağlık yönünden gelişmişliğini devamlı görüyorum. Hatta daha önceki yorumlarımda bunlardan bahsetmiştim. Örneğin Bolu’da 7-8 hastane gördüm. Geçen İstanbul’a giderken Bolu çıkışında sol tarafta bir tane daha özel hastane gördüm. Eşime dedim bak ben yanlış yazmışım bunu görmediydim dedim. Belkide daha da var. Düşünün 150 bin nüfuslu Bolu’da 9-10 tane hastane var. Bir de özel hastaneler devlet hastanesi gibi ücret alarak herkes yararlanabiliyor. Bence Karabük’ün gelişememesinin tek nedeni bizleriz. Bizler her şeye yarabbi Şükür diyoruz. Allahımıza şükredeceğiz. Allahımıza hiçbir yerimiz sağlam olmasa bile nefes aldığımıza bilel şükredeceğiz, ama o ayrı bir şey. İstemesini, ders vermesini bilmiyoruz. Kaliteli yaşamak, en iyi hizmeti almak niye istemeyelim. Teşekkürler İyi yayınlar.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  25 +33 60
 2. Fenerbahçe

  24 +35 54
 3. Beşiktaş

  25 +20 49
 4. Adana Demir

  25 +20 45
 5. Trabzonspor

  25 +10 44
 6. Genişlet
 7. Başakşehir

  24 +8 41
 8. Kayserispor

  25 +3 38
 9. Konyaspor

  25 +2 34
 10. Karagümrük

  24 +4 31
 11. Antalyaspor

  25 -8 28
 12. Alanyaspor

  25 -11 28
 13. Sivasspor

  25 -7 27
 14. Kasımpaşa

  25 -13 26
 15. Gaziantep FK

  25 -8 25
 16. MKE Ankaragücü

  24 -10 25
 17. İstanbulspor

  24 -21 24
 18. Giresunspor

  24 -19 23
 19. Hatayspor

  24 -28 23
 20. Ümraniyespor

  25 -10 22
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.