“Mübarek Bayram, Yenice İlçesi’ne Zehir Oldu…”

 • Haberin Tarihi: 9 Haziran 2019
 • Bu haber 265 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
“Mübarek Bayram, Yenice İlçesi’ne Zehir Oldu…”

Mübarek Ramazan ayı içerisinde,bir dizi gerginlikler yaşayan Yenice İlçesinde,Ramazan Bayrımı sonrasında yapılan bir saldırı,adeta “Yenice İlçesine mübarek bayramı zehir etti..” ve Belediye Başkanı Zeki Çaylı’ya bir düğün merasimi sırasında yapılan fiili saldırı, İlçe de AK Parti ile MHP’Yİ karşı/karşıya getiren bir gerginliğe sebep oldu.

Yenice Özal Mahallesi’nde yapılan bir düğün merasimine katılan,Belediye Başkanı Zeki Çaylı,31 mart Yerel Seçimlerinde Muhtar Adayı olan ancak seçimi kazanamayan,bir şahsın ,fiziki saldırısına uğradı.Yanında bulunan şoförü ve arkadaşları tarafından,yapılan saldırının önlendiğine işaret eden yakın tanıklar “Sayın Zeki Çaylı,saldırıyı herhangi bir darbe almadan atlattı.Ancak,saldırıyı yapan ve eskiden Muhtar olan,31 mart tarihinde yeniden Muhtar adayı olmasına karşın, seçimi kaybeden şahin,daha sonra başka saldırılarda da bulundu..” bilgiler veriyorlar.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’ya yapılan fiili saldırıya,ilk tepkilerden birisi AK Parti Karabük İl Başkanı Avukat İsmail Altınöz’den geldi ve İl Başkanı Altınöz “Saldırıyı kınadığına ilişkin Sosyal Medya hesabından bir açıklama yaptı..” ve saldırıya ilk tepki veren isimlerden birisi oldu.

Olayın duyulmasından sonra Yenice İlçesi’ne gelen MHP Karabük İl Başkanı Uzman Hekim Adem Kar “Olay tamamen planlı ve provokatif bir hareket.Bu gelişmeleri her aşamasında çok yakından izleyeceğiz.İlgili şahısların yakalanarak gerekli işlemlerin başlatılıp/başlatılmadığını izleyeceğiz..” anlamında açıklamalar yaptı.

Daha sonra MHP kesiminden “Bayramlaşma törenine katılmak üzere Yenice İlçesi’ne gelen bir Milletvekilinin,Yenice İlçe Başkanı’na karşı çok ağır ithamlarla eleştiriler getirmesi,yapılan saldırının tetikleyici unsuru olmuştur..” şeklinde açıklamalar yapılırken,”Saldırı da bulunan Eski Muhtarın AK Parti militanı olduğuna ilişkin..” açıklamalar dikkati çekti.

Yenice İlçesi’ne,adeta,bayramı zehir eden bu gelişmeler üzerine BİR Karabük Vali Yardımcısı ile bir İl Emniyet Müdür Yardımcısının Yenice’ye gelerek gerekli çalışmaları başlattıklarına da işaret edilirken “Saldırı olayına gerçekleştiren ve olaylara karışan isimler tespit edilerek,haklarında gerekli Adli kovuşturmaların başlatıldığı yolunda da..” bilgiler verildi.

Yenice İlçesinde haftalardır süregelen ve Yenice Belediyesine yazılan cezalarla,doruk noktasına gelen gerginliğin,bu olayla son bulması gerektiğine dikkat çekilirken “Yenice İlçesi bu gerginliği kaldırmaz.Yenice İlçesine yazık etmeye kimsenin hakkı da yoktur,haddi de değildir..” gibi değerlendirmeler,tüm Yenice sakinlerinin ortak tavrı olarak görülmektedir.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Bir Yeniceli
  10 Haziran 2019 13:13

  Daha bunlar iyi günler. Gelecekte olanları bekleyin. Gerginlik giderek tırmanacak. Gerginlik tek taraflı da çıkarılmıyor. Temeline inmek gerekir.Temeline inildiğinde neler neler olduğu iyi görülür.

Bir Yorum Yazın