Nevzat Akbaş Safranbolu’daki Okulları Ziyaret Etti

  • Haberin Tarihi: 9 Eylül 2021
  • Bu haber 171 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

(Nuray Öztürk) 2021-2022 Eğitim-öğretim yılı, Uyum Eğitimi etkinliklerinin ardından tüm kademe ve sınıf seviyelerinde il genelinde itibariyle yüz yüze eğitime açılmasıyla Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ ve Yöneticilerle birlikte okulları sıklıkla ziyaret etmeye devam ediyor.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ beraberinde İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal ÜNGÖREN ile birlikte Safranbolu’daki Altın Safran İlkokulu bünyesinde bulunan Ana Sınıfı, Ünsal Tülbentçi İlkokulu, Safran Çiçeği Anaokulu ve Şehit Aybüke Yalçın Anaokulu’nu ziyaret etti.

Safranbolu İlçe Millî Eğitim Müdürü Hasan GÜMÜŞ’ün de hazır bulunduğu okul ziyaretlerinde ilk olarak okul idarecilerinden okulların mevcut durumu, salgına karşı alınan tedbirler hakkında bilgi alan Nevzat AKBAŞ daha sonra derslikleri gezerek yeni öğretim yılının hayırlı olması dilekleriyle ‘Okulumuza hoş geldiniz’ dedi. Öğrencilerle maske, mesafe ve temizlik konuları ile akademik başarı, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif aktiviteler hakkında sohbet ederek tavsiyelerde bulundu. Minik öğrencilerin yapmış oldukları aktivitelere eşlik ederek keyifli vakit geçirdi.

 “Öğretmenlik Fedakârlık ve Gönül Mesleğidir”

Okul ziyaretlerinde öğretmenler ile de bir araya gelerek taleplerini ve sorunlarını dinleyen Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, bu hassas dönemde sürecin başarılı bir şekilde idame ettirilmesinde fedakârca görevlerini ifa eden öğretmenlerin olduğunu vurgulayarak Karabük Eğitim Ailesi adına eğitim ailesinin her ferdine teşekkür etmesiyle başladığı konuşmasında “Salgın süreci kapsamında Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda bütün işleyişleri doğru zamanda yerine getirerek başarılı bir süreç yönetmeye devam ediyoruz.Bu bağlamda Bakanlığımızdan salgına karşı alınacak önlemler ile ilgili gelen genelge doğrultusunda hiçbir eksiğimiz yok. Eğitim öğretim başlamadan maske, dezenfektan ve sıvı sabunların hepsini okullarımıza dağıtımını gerçekleştirdik.Bir yerde yanlış giden bir iş var ise o işi hep beraber sahipleniyoruz ve çözüme kavuşturuyoruz. İşlerimizin başarılı bir şekilde ilerlemesinin en büyük kaynağı moral ve motivasyonumuzun yüksek olmasının yanı sıra bu il için hayallerimiz ve hedeflerimiz olmasıdır.

Biz sürekli sahadayız ve nabız yokluyoruz. Süreci yakından takip ediyoruz. Öğretmenlerimiz, okul idarecilerimiz ve personelimiz fedakarca ve bütün gayretiyle süreci nasıl en iyi şekilde idame ettiririz diye çalışıyorlar. Sahadan aldığımız dönütler öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimizin çok mutlu oldukları, özlemlerini giderdikleri ve okulun ilk günkü heyecanının devam ettiği yönünde. Temennimiz Covid-19 salgınıyla ilgili bir sıkıntı yaşamamaktır. Sıkıntı yaşamamak içinde bu süreci hep birlikte büyük bir titizlikle yöneteceğiz. LGS ve YKS’de başarılarımız istikrarla devam ediyor. Bu başarı öğretmenlerimizin başarısıdır. Sizlerden ricam başarı istikrarımızı ve katkılarınızı devam ettirin.

Son üç yılda başlatmış olduğumuz bir projemiz var. Bu projemiz ile çocuklarımızın sadece akademik başarı da değil, sosyal, kültürel, sportif ve değerlerimiz alanlarında gelişmesini, kendilerini gerçekleştirmelerini istiyoruz.

Zaten velilerimiz, öğretmenlerimiz ve bizler çocuklarımızın fiziksel, akademik ve sosyal gelişimlerini takip ediyoruz. Aynı zamanda ruhsal gelişimlerini de takip ettiğimiz zaman çoklarımızda bir olgunluk oluşumunu görmek bizler için en anlamlı gurur kaynağı olacaktır.

Bu eğitim davası kolay bir dava değil. Her birimizin bir katkısı var. Bu katkının da meyvelerini topluyoruz.

Bu anlamda tekrardan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ nezdinde okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve okullarımızın tüm çalışanlarına teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın