Özçelik – İş Sendikasından asgari ücret beklentisi…

 • Haberin Tarihi: 6 Aralık 2018
 • Bu haber 409 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Özçelik – İş Sendikasından asgari ücret beklentisi…

Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, yeni dönem asgari ücretin 2 bin TL’nin üzerinde olması yönünde beklentilerinin olduğunu söyledi.

Değirmenci, eski Hak-İş Genel Sekreteri ve Özçelik-İş Sendikası eski Genel Başkanlarından Metin Türker’in ölümünün 21. yılında mezarı başında anıldığı programa katıldı. Geçirdiği rahatsızlık sonucu 6 Aralık 1997’de tedavi gördüğü Amerika’da hayatını kaybeden Türker için ölümünün 21. yılında Öğlebeli Mahallesi’ndeki anıt mezarı başında mevlit okunarak dua edildi.

Anma törenine, Türker’in yakınlarının yanı sıra, Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, KARDEMİR AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, Özçelik- İş Sendikası genel merkez yöneticileri, Çelik-İş Sendikası Karabük Şube yöneticileri, Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Mehmet Yüksel, futbolcular ve KARDEMİR çalışanları katıldılar.

“2 bin TL’nin üzerinde asgari ücret bekliyoruz”

Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, asgari ücretin ne kadar olması gerektiğini, bunu tespit edecek hükümet yetkililerinin kendilerinden daha iyi bildiğini söyledi.

Değirmenci, 2018 yılında bir takım sıkıntılar yaşandığını da hatırlatarak, “Dövizde, enflasyonda sıkıntı yaşandı, alım gücü düştü, hayat pahalandı. Kimse bunu evirip çevirip kıvırmasın. Türkiye’de bir gerçek var. Özellikle asgari ücretli yaşayan orta gelirin altındaki çalışanlar sıkıntılı bir süreç yaşıyor. Hükumetimiz ve asgari ücret komisyonuna katılacak kurumlar bunları çok dikkate almalı. Biz enflasyonun üzerinde ve geriye dönük kayıpları telafi edilecek bir asgari ücretin tespit edilmesini bekliyoruz. Bunun için başta Hak – İş Konfederasyonuz ve Özçelik – İş Sendikası olarak açıklamalar yapıyoruz. Biz geçim standartlarını daha iyiye getirecek günün şartlarına uygun hale gelecek, ülkede enflasyon ve ücret kayıplarını da dikkate alacak 2 bin liranın üzerinde ve bunun üzerine enflasyon farkı konulacak bir asgari ücretin açıklanmasını bekliyoruz. Beklentimiz 2 bin liranın üzerinde olması yönünde” dedi.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • Önemli degil
  7 Aralık 2018 07:28

  anma torenine hikmet feridun tankutta katilmis. gazeteciler yada yetkililer neden sormadiniz! bu binlerce sise sodayi, carsafi yada tirlar dolusu peyniri ne yaptiniz diye ?! bu adam buraya kadar gelip goruntu verebiliyorsa hic bir seyden korkmuyor demekki. yada buyuk lokmayi baskasi yedi onun icin rahat.

 • Çarşaf-soda o dönem deyil
  7 Aralık 2018 07:56

  arkadaşım çarşaf soda peynir o dönemde deyil o ondan taha önceki dönemde feridunun döneminde prezervatif ev kira evin mutfak masrafları a 4 kagıdına yazılmış masraflar ile buharlaşan paralar filan dönemi feridun bu memlekete geliyor ya Karabük bundan utansın Karabüksporu bitirdi şimdi karabükü bitirmeye yeminli galiba.Gastecilere kızıyolar işçilerden niye lan hangi yüzle karabüke geldin diyenmi oldu.Siyah çelenk koyma zamanında neler söylendiydi.Neyse seneye 6 aralığı bekleyelim bir daha gelirse o zaman hakettiyi karşılamayı biz bari yapalım.

 • Önemli degil
  7 Aralık 2018 10:29

  dogru soyluyorsunuz. aslinda yorumu yanlislikla buraya yaptim. diger anma toreni haberine olacakti. cok onemli degil. ama su gercekki karabuk halki sessiz kaldigi surece bir cok seyi hakediyor. yazik kocaman kulube.

Bir Yorum Yazın