100. Yıl esnafları yabancı uyruklu öğrenciler için iftar düzenledi

100. Yıl esnafları yabancı uyruklu öğrenciler için iftar düzenledi

Yayın: 03.04.2024 17:56
Paylaş:
A+ A-

Karabük’te üniversite öğrencilerinin yoğun olduğu 100. Yıl mahallesi esnafları yaklaşık bin öğrenci ile iftarda bir araya geldi.
Son haftalarda bazı sosyal medya mecraları ile haberlerde yabancı öğrencilerle esnaf arasında sıkıntı olduğu imajının verilmeye başladığı 100. Yıl mahallesi esnafı, Karabük  Üniversitesi’nde okuyan yabancı öğrencilerle iftarda bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.
100. Yıl Mahallesi esnafları tarafından Prof. Dr. Burhanettin Uysal caddesinde düzenlenen iftar organizasyonunda bin kişi katılırken, Karabük’ün yeni Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya da masaları tek tek gezerek selamladı.

Yabancı uyruklu öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği iftar sonrası birlik Medya’ya değerlendirmede bulunan esnaflar, “Son zamanlara KBÜ üzerinden yapılan abartılı suçlama ve ithamlar şehrimiz adına endişe vericidir. Bizler üniversite öğrencilerimizin en yoğun yaşadığı mahallede ticaret yapan esnaflar olarak tüm insanların eşit doğduğuna ve eşit haklara sahip olduğuna inanıyoruz. Irkçılık, ayrımcılık ve nefret suçları, toplumumuzun temel değerleriyle uzlaşmayan, asla kabul edilemez davranışlardır. Bu tür kavramlar üzerinden iftira ve karalama kampanyası yürüterek halkımızı provoke etmeye çalışan şer odaklarına geçit vermeyeceğimizi önemle vurguluyoruz. Bizim burada öğrenci kardeşlerimizle abi kardeş gibiyiz” dediler.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.04.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Of ilçesindeki Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi.

Okulun bahçesine çizilen trafik parkurunda minik öğrenciler trafik işaret ve levhalarını uygulamalı şekilde öğrendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Şube Müdürü Hasan Tekke, anaokulunu ziyaret ederek eğitimine katılan öğrencilerle sohbet etti.

Kabahasanoğlu, trafik bilincinin önemine işaret ederek, şunları söyledi:

“Ülkemizde yaşanan ölümlü kazaların büyük kısmı trafik bilgisi ve bilincinin yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Bu anlamda geleceğimizin güvencesi ve umudu olan yavrularımızın böylesine anlamlı ve güzel ortamda trafik eğitimi almalarını çok önemsiyoruz. Hayatın her alanında eğitim parolamız ile eğitim çalışmalarına devam ediyoruz. Bu yaşlarda oluşacak bilinçle geleceğe daha umutlu bakıyoruz. Okul idaremizi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”