112 Başhekimliği 8 Bin 190 Öğrenciye Eğitim Verdi

112 Başhekimliği 8 Bin 190 Öğrenciye Eğitim Verdi

Yayın: 18.06.2015 10:18
Paylaş:
A+ A-

Karabük 112 Başhekimliği Eğitim Birimi tarafından, eğitim öğretim dönemi içersinde İlköğretim 1. Sınıf ve anaokul öğrencilerinde 112 bilincini artırmak ve farkındalık oluşturmak adına 8 bin 190 öğrenci ve 290 öğretmene il merkezinde ve ilçelerindeki toplam 58 okulda eğitim verdi.

2014-2015 eğitim öğretim dönemi içersinde öğrencilere ve öğretmenlere yönelik uygulamalı olarak verilen eğitimlerde, Acil Sağlık Hizmetlerinin tanıtımı, Erişim numaraları, çalışma saatleri, hizmetlerin ücretsiz oluşu,112’nin hangi durumlarda kullanılması gerektiği ve basit ilkyardım uygulamaları konusunda bilgilendirme yapıldığı belirtildi.

5 yıldan buyana yapılan eğitimler tüm Karabük’te öğrencilere ulaşılarak 112 bilincinin oluşturularak asılsız ihbar ve gereksiz aramaların bitirilmesi hedeflenilirken, 5 yıl içerisinde yaklaşık 30 bin çocuğa ulaşılarak büyük bir başarı elde edildiği kaydedildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

INVAMED Başkanı Dinç’ten 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.05.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – INVAMED Başkanı Raşit Dinç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Dinç, mesajında, INVAMED ailesi olarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı minnet, gurur ve geleceğe olan inançlarıyla kutladıklarını belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 105 yıl önce, milletin birliği, beraberliği ve bağımsızlığı uğruna vereceği mücadeleyi başlatmak için Samsun'a çıktığını aktaran Dinç, “INVAMED olarak, Atatürk'ün, 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.' sözünü parola alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dinç, o günlerde memleketin her bölgesinin işgal altında olduğunu belirterek, mesajında şunları kaydetti:

“Milleti ayağa kaldırmak ve sömürgecileri topraklarımızdan kovmak için Samsun gemisine binenlerin büyük bir cesareti, kararlılığı ve inancı vardı. Samsun'da işaret fişeğini yakarak başlayan, İzmir'de düşmanı denize dökmeye ve oradan da Cumhuriyet'in ilanına kadar giden uzun yol bizlere anlamlı bir miras bırakmıştır. Bugün 19 Mayıs'ın 105. yılında INVAMED ailesi olarak bu inanç ve kararlılık ile ülkemiz için çalışıyoruz.

'Üreten Bir Gelecek' vizyonuyla sürdürülebilir kalkınmanın anahtarı olan bilim, teknoloji ve inovasyona sağlık için yatırım yaparak, Türkiye'yi daha müreffeh yarınlara taşıma kararlılığı içindeyiz. Dün Samsun'a adım atılırken bilim yol gösteriyordu. Bugün de yolumuzu bilim aydınlatıyor. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümünü kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimiz uğruna mücadele eden herkesi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”