Her Telden (28.Mayıs.2015)

Her Telden (28.Mayıs.2015)

Yayın: 28.05.2015 08:34
Paylaş:
A+ A-

TABELA NÜFUSU 600 OLAN OVACIK,GERÇEKTEN “TARİHİ BİR GÜN YAŞADI..” MESLEK YÜKSEKOKULU VE SORUNLARI
Tabela nüfusu 600 olan ve KENT MERKEZİ sayılan sınırlar içinde toplam 456 seçmeni bulunan OVACIK İlçesi,geçtiğimiz gün gerçekten TARİHİ BİR GÜNÜ YAŞADI.
İKİ TEMEL ATILDI,BİR AÇILIŞ YAPILDI..
Öncelikle OVACIK MESLEK YÜKSEKOKULU için bir bina temeli atıldı ve AK Parti Milletvekili Adayı Sayın SEDAT NAMAL,babası Rahmetli ŞABAN NAMAL adına yaptırıyor bu binayı.
MESLEK YÜKSEKOKULU için bir dizi sorunun aşılması gerekir,bunların başında ÜNİVERSİTE SENATOSU’NUN buraya Okulun açılması yolunda karar alması geliyor herhalde.
HANGİ DALDA EĞİTİM VERECEK BU OKUL..
ÖĞRENCİLERİN YATIP/KALKACAKLARI MEKANLAR..
OTELİ/LOKANTASI/ÖĞRENCİ YURDU..
Bütün bu sorunların aşılması gerekecek ve öyle sanıyoruz ki ÇOK UZUN BİR SÜREÇ ALACAK bu işler,örneğin o binanın yeri de,galiba Milli Eğitime ait ve tam bir sorunlar yumağı..
ÇOK AMAÇLI GENÇLİK/KÜLTÜR MERKEZİ YAPILIYOR..
Karabük İL ÖZEL İDARESİ yaptırıyor bu Tesisi.
OVACIK GERÇEKTEN TARİHİ BİR GÜN YAŞADI..

OVACIK İLÇESİ ÇOK AMAÇLI GENÇLİK/KÜLTÜR MERKEZİ VE DÜĞÜN/NİŞAN GİBİ KİTLESEL OLAYLAR İÇİN KULLANIMI
Geçtiğimiz gün OVACIK İlçesinde,Karabük İL ÖZEL İDARE Genel Sekreterliği kaynaklarından yapılacak olan ÇOK AMAÇLI GENÇLİK ve KÜLTÜR Merkezi temeli atıldı.
Temel atma töreni yapıldı.
Bu törenden önce,ŞABAN NAMAL MESLEK YÜKSEKOKULU Binasının temel atma töreninde bir konuşma yapan AK Parti Karabük Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN çok gerçekçi ifadeler kullandı.
Yapılacak ÇOK AMAÇLI GENÇLİK/KÜLTÜR Merkezi binasının,İLÇEDE yapılacak DÜĞÜN/NİŞAN gibi KİTLESEL organizasyonlar için kullanılabileceğine değindi..
“ARTIK OVACIK İNSANI,DÜĞÜN YAPMAK İÇİN SAFRANBOLU’YA,KARABÜK’E GİTMEYECEK VE BURADA YAPABİLECEK BU YAPILACAK TESİS,AYNI ZAMANDA,BU TÜR ORGANİZASYONLAR İÇİNDE KULLANILABİLECEK..” şeklinde görüşler dile getirdi.
Bize göre en gerçekçi görüşler bunlardı..
OVACIK böyle bir tesis kazanıyor,ÖZEL İDARE bunu yapıyor.
SPOR OKULU ÖĞRENCİLERİ kullanabilir bu Merkezi..
Eğer toplantı,seminer,panel,konferans gibi etkinlikler olursa kullanılır.
Geçtiğimiz Gün temeli atıldı..

AK PARTİ İL BAŞKANI,İL BAŞKAN YARDIMCILARI VE “EMİN OLUN EVİMİZİ,İŞYERLERİMİZİ UNUTTUK..” GÖRÜŞLERİ..
AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR,İl Başkan Yardımcıları Sayın SERDAR DERELİ ve Sayın ALİ ERORHAN ile OVACIK İlçesinde ki TEMEL ATMA ve AÇILIŞ Törenleri sırasında görüşmeler yaptık.
“ÖYLESİNE AĞIR BİR TEMPO İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ Kİ,EVİN/İŞYERİNİN YOLUNU UNUTTUK..” diyorlar,gece yarılarına kadar ev/ev dolaşıp toplantılar yapıyorlarmış.
İl Başkanı TİMURÇİN SAYLAR “VALLAHA AYAKTA UYUYACAĞIM.GECE 4 GİBİ YATAĞA GİRDİM SAAT .7 GİBİ OVACIK PROGRAM İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADIK..” dedi.
Sayın SEDRA DERELİ ile Sayın ALİ ERORHAN yine aynı görüşteler ve “SKM ÖYLE PROGRAMLAR YAZIYOR Kİ,NEFES ALACAK ZAMANI BULAMIYORUZ..” diyorlar.
İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR emeklerinin karşılığını alacaklarına değinerek “ŞU AN KARABÜK’TE BİRİNCİ PARTİ BİZİZ VE 2-0 YAPACAĞIZ..” görüşlerini dile getiriyor.
Sayın TİMURÇİN SAYLAR kendilerini CHP’NİN takip ettiğini,MHP’NİN ise üçüncü Parti olduğunu söylüyor ve “CHP İKİNCİ PARTİ DURUMUNDA ANCAK,OYLARI MİLLETVEKİLİ ÇIKARTMAYA YETECEK GİBİ DEĞİL..” diyor.
AK Parti İl Başkanı’nın iddiası bu yönde..
Bu iddialara gerek MHP,gerekse CHP şiddetle karşılar elbet.
Anlayacağınız YOĞURDUM KARA DİYEN YOK Siyasette..!!

MHP’LİLER “KARABÜK’TE BİRİNCİ PARTİ KESİNLİKLE MHP ÇIKACAKTIR VE 2-0 YAPMAYA EN YAKIN BİZİZ.” DİYORLAR
AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR Karabük’te birinci Parti olduklarını ve Seçimi 2-0 kazanacaklarını iddia ederken,MHP’Lİ kardeşler bu şiddetle reddediyorlar.
BİRİNCİ PARTİ MHP görüşlerini dile getiriyorlar.
MHP’Lİ bir kardeşimiz çok enteresan bir söz etti ve “MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI Sayın DURMUŞ YALÇIN,BEN SEÇİLİRSEN,AMA MHP KARABÜK’TE BİRİNCİ PARTİ ÇIKAMAZSA,KENDİMİ SUÇLU GÖRÜRÜM.YETERSİZ GÖRÜRÜM ŞEKLİNDE AÇIKLAMALAR YAPTI..” dedi
Sonra da “AYNI ŞEKİLDE Sayın OSMAN KAHVECİ’DE,BEN YENİDEN MİLLETVEKİLİ SEÇİLİRSEM,ANCAK,AK PARTİ 2-0 YAPAMAZSA KENDİMİ SUÇLU GÖRÜRÜM DER Mİ..?” dedi.
Biz kendisine “İKİ SÖYLEM ARASINDA BİR BAĞ KURAMADIĞIMIZI,,” söyledik,ancak,o kardeşimiz ısrar etti ve “NEDEN BİR BAĞ KURAMIYORSUN ABİ,İKİSİ DE İDDİALI SÖZLER EDİYORLAR,OSMAN BEYDE İDDİALI İSE BUNU SÖYLESİN BAKALIM..” dedi.
Biz yine iki görüş arasında bir bağ kuramadık.
Ama ısrarcı da olmadık,o kardeş “BUNU YAZAR MISIN..?” dedi.
“OKURLARDA BAĞ KURMAKTA ZORLANIR AMA YAZARIM..” DEDİK.
MHP’LİLER BİRİNCİ PARTİ ÇIKACAKLARINDAN EMİN duruyorlar.

CHP’LİLER “7 HAZİRAN AKŞAMI 51.600 OY ALARAK,BİR MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAĞIZ..” GÖRÜŞÜ İLE MÜTEVAZİLER..
CHP İl ve İlçe Yöneticileri ile görüşüyoruz ve CHP’LİLER,ak Partililer ve MHP’LİLER gibi BİRİNCİ PARTİ olma iddiasını pek dile getirmiyorlar,daha mütevazi davranıyorlar.
“MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAĞIZ..” diyorlar..
Hatta oy sayısı verenler bile var.
Örneğin,birçok CHP’Lİ “7 HAZİRAN GENEL SEÇİMİNDE,51.600 OY ALARAK BİR MİLLETVEKİLİNİ KESİNLİKLE ÇIKARTIRIZ..” gibi rakam vererek konuşuyorlar.
2011 Genel Seçiminde 27 bin civarında oy almıştı CHP..
Buradan yola çıkarak “BİR PARTİ BİR SEÇİM BÖLGESİNDE OYLARINI BU KADAR YÜKSELTEMEZ..” falan diyoruz,ancak,fazla kulak asmadıkları besbelli.
“51.600 OY İLE,KARABÜK’TE BU SEÇİMİ TAMAMLARIZ..” diyorlar..
Böyle söyleyen CHP’LİLERE karşı,biraz daha objektif bakan CHP’LİLER oylarının 37 ile 39 bin arasında olacağını söylüyorlar ve sanki bu rakam biraz daha gerçekçi gibi duruyor..
CHP BİRİNCİ PARTİ olmak iddiasında değil gibi duruyor..

50 BİN CİVARINDA İŞÇİ “SENDİKAL ARAYIŞ İÇİNDELER..” ÇELİK-İŞ Mİ,BİRLEŞİK METAL Mİ,TÜRK METAL DEVRE DIŞI..!!
Önce BURSA,sonra KOCAELİ,KONYA,ESKİŞEHİR gibi Vilayetlerde kurulu METAL İŞKOLUNDA çalışan işyerlerine yayılan METAL İŞÇİLERİNİN eylemleri SENDİKA DEĞİŞTİRME ile sonuçlanıyor.
TÜRK METAL SENDİKASI DEVRE DIŞI KALMIŞ..
İŞÇİLER BU SENDİKAYA KARŞI DİRENİYORLAR..
Peki 50 BİNİ AŞKIN İŞÇİ gelecek noktasında ne yapacak,nasıl bir tutum alacak ve İŞYERLERİNDE KURDUKLARI söylenen Komisyonlar bu nokta da TABAN İLE GÖRÜŞEREK nasıl bir karar alacaklar..
METAL İŞKOLUNDA ÜÇ SENDİKA VAR.
YENİ BİR SENDİKA KURDUKLARINI DÜŞÜNÜN,sayıları yetmiyor,sayıları yeni bir Sendika için kafi değil,o seçenek kendiliğinden gündemden kalkıyor..
TÜRK METAL Sendikası zaten olayların başlangıcı ve İŞÇİLER TÜRK METAL Sendikasına karşı oldukları için EYLEMLERE BAŞLADI bu nokta da,bu seçenekte devre dışı kalıp gündemden düşüyor.
GERİYE ÇELİK-İŞ SENDİKASI KALIYOR..
BİRLEŞİK METAL SENDİKASI KALIYOR..
Bize gelen bilgilere göre,gerek ÇELİK-İŞ Sendikası Yöneticileri,gerekse BİRLEŞİK METAL Sendikası Yöneticileri bu 50 BİNİ AŞKIN işçi için ciddi bir çabanın içine girdiler..
ÇELİK-İŞ SENDİKASI’NIN CİDDİ BİR ŞANSI VAR..
Şu an ÇELİK-İŞ Sendikası İSDEMİR’DE işvereni de arkasına aldığı söylenen TÜRK METAL Sendikası ile büyük bir mücadelenin içinde ve olay mahkeme de..
BU ÇELİK-İŞ SENDİKASI’NIN ciddi bir avantajı olacak gibi..

METAL İŞÇİLERİNİN EYLEMLERİNDEN,İSDEMİR İŞÇİSİNİN ÇOK ETKİLENDİĞİ HABERLERİ VE İSDEMİR YÖNETİMİ OLAYI
Ülkenin birçok yerinde METAL İŞÇİLERİNİN başlattığı ve sonuç aldığı eylemler sonucu,çok zor duruma düşen TÜRK METAL Sendikası bir darbe de İSDEMİR’DE ALACAK şeklinde haberler gelmeye başladı.
İSDEMİR İŞÇİLERİ EYLEMLERDEN ÇOK ETKİLENMİŞLER..
TÜRK METAL Sendikasına sırtlarını dönmek üzerelermiş.
Öte yandan,TÜRK METAL Sendikası’na DESTEK VERDİĞİ SÖYLENEN,İDDİA EDİLEN,İSDEMİR Yönetim Kurulu’nda da değişimler olduğu/olacağı yolunda bilgiler veriliyor.
OYAK GENEL KURULU YAPILMIŞ.
Bu Genel Kurul sonucu YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ OLMUŞ.
TÜRK METAL Sendikası,en büyük destekçisi konumunda olan,İSDEMİR YÖNETİMİ’NİN desteğinden mahrum kalınca İŞÇİ ÜZERİNDE bir baskı unsuru kalmayacağından söz ediliyor.
İŞÇİ TÜRK METAL’İ BIRAKIR görüşleri veriliyor..
METAL İŞKOLUNDA işçi eylemleri ÜLKE GENELİNDE SES GETİRDİ ve bundan en büyük zararı TÜRK METAL Sendikası gördü,elbet DERS ÇIKARTILMASI gereken eylemlerdi bunlar.
Dikkat edin SENDİKA İÇİ DEMOKRASİ olmayınca İŞÇİ SENDİKASINA rahatlıkla BAŞKALDIRIYOR ve Kurulların seçiminden TOPLU SÖZLEŞME taleplerine kadar İŞÇİ/SENDİKA birlikteliği olmazsa O SENDİKANIN AYAKTA KALMASI ZOR..
METAL İŞÇİLERİ BÜYÜK BİR OLAYI GERÇEKLEŞTİRDİLER..

GEÇENLERDE YAZDIĞIMIZ “KÖPRÜLÜ RAFET PAŞA..” KONUSU ÇOK TUTMUŞ VE KAYABAŞI-BAĞESSAN KÖPRÜSÜ
Geçenlerde Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ için,tarihte bir Köprülü Mehmet Paşa vardır,Sayın RAFET VERGİLİ’DE uzakları/yakın edebilmek için KAÇ TANE KÖPRÜ YAPTI/YAPIYOR şeklinde bir yazımız vardı.
Sonra galiba Sayın RAFET VERGİLİ’NİN ismi de “KÖPRÜLÜ RAFET PAŞA..” olarak kalacak şeklinde espri yapmıştık,bu esprimiz hayli tutmuş galiba.
Dün “KÖPRÜLÜ RAFET PAŞA YENİ BİR KÖPRÜ YAPIMINI DAHA BAŞLATTI..” diyenler oldu ve Sayın RAFET VERGİLİ,bizim hatırladığımız ÇOK UZUN YILLAR üzerinde konuşulan,kimsenin hayata geçirmeye cesaret edemediği bir köprünün temelini atmış.
ÇOK UZUN YILLAR KONUŞULUR,CESARET EDİLEMEZDİ..
KAYABAŞI ile BAĞESSAN ARASINA KÖPRÜ YAPTIRIYOR..
Dün temelini atmış Sayın RAFET VERGİLİ ve yine söylüyoruz bu köprü çok ama çok uzun yıllardır konuşulurdu,fakat kimse yapmaya veya yaptırmaya muvaffak olamamıştı.
Sayın VERGİLİ BU KÖPRÜNÜN YAPIMINI BAŞLATTI..
Vallahi HELAL OLSUN demek gerek..
Kimse cesaret edememişti.

KARDEMİR KARABÜKSPOR OLAĞANÜSTÜ KONGRESİ VE NASIL BİR YÖNETİM YAPISI,NASIL HEDEFLER ÇIKACAĞI..
KARDEMİR KARABÜKSPOR Olağanüstü Kongreye gidiyor ve orta yerde henüz somutlaşmış bir tablo yok,ancak,ciddi bir arayışın olduğu kesin,böyle bir arayış var.
Bize sorulsa,Sayın MUSTAFA YOLBULAN’IN devamında büyük yarar olduğunu söyleriz,KARDEMİR KARABÜKSPOR camiasının Sayın MUSTAFA YOLBULAN’NA karşı en küçük bir tepkisi yok.
ESAS TEPKİNİN ADRESİ BAŞKA YERLER..
Ayrıca,KARDEMİR KARABÜKSPOR ilk kez KÜME DÜŞMÜYOR Kİ,daha önce de düştü,yeniden yükseldi ve o nokta da,herhangi bir sıkıntı yok.
Bir de HEDEFLER İYİ KONULMALI..
KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN Tesis,Alt Yapı,Kurumsal Yapı eksiklikleri detaylı biçimde hesaplanıp,gerekiyorsa “ARKADAŞ BİRKAÇ YIL,BİR ÜST KÜMEYE ÇIKMAYI BEKLEMEYİN,KARABÜKSPOR’U SAĞLAM TEMELLER ÜZERİNE OTURTALIM..” denilmeli..
KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN ÇAKILI ÇİVİSİ VAR MI..?
Kulübün BORÇ STOKU nedir..?
Önce bunların iyice bilinmesinde yarar yok mu..?

17 kişi görüş bildirdi

 1. KARABÜKLÜ

  SÖYLENENE GÖRE FERİDUN TANKUT KARABÜKSPORA BAŞKAN OLMAK İÇİN RUHİ AYHANLA BERABER M ALİ ŞAHİNLE GÖRÜŞMÜŞ.BÖYLE BİR DURUM VARSA ÇOK ABES BİR DURUM.M ALİ ŞAHİN KARABÜKSPOR KÜME DÜŞERKEN NERDEYMİŞTE ŞİMDİ KONGRE ZAMANI YÖNLENDİRİCİ OLUYOR.RUHİ İLE FERİDUNA GELİNCE SİZİ GÖREV SÜRENİZİ BİLE TAMAMLAYAMADAN KENDİ SENDİKANIZ TEŞKİLATINIZ KOVMADIMI.KARABÜKTE ARKANIZDAN 10 ADAM GELMEZ.BU CESARETİ NERDEN BULUYORSUNUZ.SİZ KİMSİNİZ YA.KARABÜKTE SELAM VERECEK KİMSENİZ KALMADI.KARABÜKÜN ÇOĞUNLUĞU SİZİ SEVMİYOR İSTEMİYOR.SİZİ İŞÇİ SEVMİYOR SİZİ ESNAF SEVMİYOR SİZİ EMEKLİ SEVMİYOR NEYİNİZE GÜVENİP ORTAYA ÇIKIYORSUNUZ.YETMİYORMU YILLARCA KENE GİBİ KARDEMİRİN ÇELİKİŞİN KARABÜKSPORUN SAYESİNDE SALTANAT YAŞADIĞINIZ.DÜŞÜN ARTIK KARABÜKÜN SIRTINDAN.İKİNİZİN ÖNÜNE TOP ATSAK BELKİ BUDA YENİR DİYE KESMEYE KALKARSINIZ.DOYMADINIZMI

 2. tonyukuk

  Sayın Ahmet Gölbek;
  Algı operasyonlarına son gaz devam ediyorsunuz.
  1.Mustafa Yolbulan’a tepki olmadığı sizin fikriniz,ya da görüştüğünüz kişilerin Yolbulanlardan menfaati olduğundan olumsuz görüş bildirme konusunda biraz ürkek davranmış olabilirler.
  2.Bu tepki konusunu senede iki maça gidip onda da şeref tribününde boy gösterebilmek için takla atanlara değil, cebindeki son kuruşu maç biletine verenlere sorarsanız daha iyi olacaktır.
  3.Bu insanlara tepki duyulması için soyadının Yolbulan olması yeterlidir;ahmet, mehmet, hüseyin farketmez. Dolayısıyla Mustafa Yolbulanı diğerlerinden ayıran hangi özelliği veya karabüke hangi katkısıdır ki onu ayrı tutuyorsunuz.
  4.Esas tepkinin adresi başka yerler demek yerine,sizin gibi yürekli bir gazetecinin spesifik konuşması daha etik olmaz mı?Yoksa sizdemi Yolbulanlarla ters düşmek korkusu taşıyanlardansınız.
  5.Kardemir karabükspor ilk defa küme düşmüyor ki diyerek toplumun gazını alma görevini size mi verdiler. tabiki ilk defa küme düşmüyor.Ama ilk defa bu kadar umursamazca,haysiyetsizce,ruhsuzca küme düşülüyor.Zeytinburnu maçını,son maçın son saniyesini size hatırlatmak isterim. Futbolcusuyla,taraftarıyla,şehriyle bütünleşen takım son saniyeye kadar direnerek küme düştü.Ama bu sene 15 hafta öncesinden ve hiçbir önlem alınmayarak,umursamazca küme düştü.
  6.Bu takım küme düştüğü sene veya 1.ligde oynadığı yıllarda herkesin sempati duyduğu,hatta içten içe desteklediği bir takımdı.Ne oldu da Bursada,trabzonda,çoğu şehirde karabük kümeye tezahüratlarına muhatap olmaya başladık.
  7.Spor camiası dostluklar,lobiler,ilişkiler üzerine kuruludur,bu ilişkileri de göreve getirilen yönetimler sağlar.Ama büyük adam edasıyla sultanlara selam vermeyip,küçük dağları ben yarattım pozlarında olursan sevilmezsin,önemsenmezsin.Nitekim bunu öve öve bitiremediğiniz yolbulan kuzenlerin deplasmanlarda rakip takımın başkanının yanında oturamadığına,önemsenmediğine,dikkate bile alınmadığına ve karabüksporu küçük düşürdüklerine çoğu deplasmanda üzülerek şahit olduk.
  8.Göreve gelirken Nevzat Şahin yönetimini kulübü borca sokmakla,3 ton lokum almakla,gereksiz harcamalar yapmakla suçlayan bu arkadaşlar; Kuca rezaleti ile ulusal basına malzeme oldular.Herhalde bu parayla bırakın 3 ton lokumu,8-10 tane lokum imalathanesi satın alınırdı.
  9.Futbol kulüpleri ticari zihniyetle yönetilirse sportif başarı aramak zorlaşır.Bunun en güzel örneğini yaşadık.mali disiplin sloganıyla işbaşı yapan kuzenler ilk iş kulüpteki garibanların işine son vererek karabükün yolunu bilmeyen bir CEO atadılar.maçtan önce güvenlik birimlerine dağıtılan sandviçleri daha ucuza mal oluyor diye istanbuldan arabalarının bagajlarında getirdiler, çok iyi futbolcuları çok ucuza kapattılar!!!!! Gelinen nokta; hem sportif rezalet hem de mali çöküş. O halde bana Mustafa Yolbulana tepki duymamam için bir sebep gösterirmisin sayın Gölbek.
  10.Yönetimdeki diğer arkadaşlara zaten birşey söylemeye gerek yok; kelimelerimi boşa harcamayayım.onlar koltuk doldurdu,el kaldırdı indirdi o kadar.Yeni gelecek yönetiminde çok farkı olmayacaktır.
  11.Özetle karabükte tepkisiz,umursamaz,menfaatleri doğrultusunda yön belirleyen insanlar çoğunlukta olduğu ve bu hastalığın süratle şehrin tüm hücrelerini sardığı sürece ne karabükten,ne karabükspordan,ne kardemirden maalesef birşey olmaz. Günlük başarılarla övünüp durur, bizi yönetsin diye kayseriden,adıyamandan,ereğliden adam transfer ederiz.

 3. Taraftar

  Karabükspor olağanüstü kongreye gidiyor ve enteresan gelişmeler olacak gibi.Karabüksporun emektar oyuncusu ve eski kaptanlarından Sedat Kalaycı kulüp üyeliğinin gerçekleştiği gelen duyumlar arasında.Sayın Kalaycının Karabüksporun yönetimine girmek için çaba harcayacağı,karabüksporun içine düştüğü durumdan üzüntü duyduğu biliniyor ve Karabükspor için tecrübelerini sunmaya hazırlanıyormuş.Umarım Karabükspor için haytırlısı olur.

 4. sendikal yapı

  Ahmet abi yazılarını takip ediyorum.Ben Kardemire 2010 yılında girenlerdenim.Sendika içi demokrasi diyorsun ya,vallahi billahi en doğru teşhis bu.Sendika içi demokrasi olmayınca,delege,temsilci,şube yöneticisi atama gibi gelince bir üstlerine yalakalık yapmaktan başka işleri olmadını sanıyorlar.Tabana bilgi vermek yerine bir üstlerine yalakalık yapmayı yegliyorlar.
  Sen en doğru teşhisi koyuyorsun ve Sendika içi demokrasi diyorsun.Ben sana bir ipucu daha vereyim.Recep Akyelin kısmı neresidir.hangi kısımdan delege seçilip Genel Merkez yöneticisi olmuştur.Bir dönem Feridun beye,bu Dönem Cengiz beye yanaşarak elini sıcak sudan soğuk suya deydirmeden geçinip gidiyor.Mesela kimsenin beyenmediyi herkesin kızdığı bir Ruhi Ayhan meselesi var.Adam çok büyük hatalar yapmış ama bir kısmı varmış,delege filan seçilirmiş.Recep Akyelin kısmı neresi,nereden delege seçilmiş.
  Ahmet abi Sendikayla ilgili yazmaya devam et ne olur.Senin yazılarını çok takip eden var.Bize yol gösteriyorsun ve hep bizden yana yazıyorsun abi senden etkileniyoruz,doğruyu bulma noktasında bize yol gösteriyosun

 5. işçi

  yıne dökturmüssün sayın gölbek ne güzel analiz yapmıssın ıscı hareketlerını tarafsız bı sekılde 2010 yılındakı ıscı hareketınde nıye yazmadın demokrası var koyun kapıya bı sandık ıscı hur ıradesını kullansın dıye agabeylerın kızar dıyemı yazmadın bursa eskısehır yazıp duruyon yazsana kardemırı ıkı yıldır ısdemırde bı surec yasandı ıscı tercıhını yaptı nıye yazmıyon ıkı yıldır kac kere gundeme getırdın ısdemırde ıscı turk metalı tercıh ettı celık ısten rahatsızlarmıs demekkı dıye yazsaydınya su kardemır vakfınıda yaz metıyeler dokturuyodun basındakı ınsan gıtsın cok ıyı olacak dıye sımdı nıye yazmıyon cokmu ıscıyı dusunuyon bunları bırakta kapımızın onune bak bıraz her gun yazman gerekmıyomu kardemırdekı sozlesmeyı yonetımle aran ıyıdır senın cengızıde cok met edıyon celık ıs sendıkası kankın gıbı bı zamet soylede su sozlesmeyı bıtırsınler sene bıtıyo sayın golbek
  ya ınsan bıraz utanır kulup kume dusmus sayın mustafa yolbulana en ufak bı tepkı yok dıyon senın ıcıon gelen agam gıden pasam 2010 da kardemır yonetımı celık ısten yana olunca ısveren guclu dıyo yaz ıskenderunda turkmetalden yana yonetım olunca elestır ne guzel memleket
  sonrada tarafsızlıktan demokrasıden bahset

 6. karabüksporperver

  Ahmet Gölbek sanırım sayın Tankut’a karşı kişisel kompleksi nedeniyle böyle alttan alttan “efenim çok dikkatli olmak lazım, efenim Tankut çok rererö…” tarzında bir algı operasyonu yapmaya çalışıyor. Burada yorum yapan birkaç kişi de bu operasyona çanak tutuyor. Kardemir Karabükspor’da başkanın ne şekilde seçilebileceğini, doğru kriterleri aslında en iyi sayın Gölbek biliyor ancak burada görüyoruzki kendileri burada safa yatmakta.

  Bahsettiğimiz kriterleri bilmiyorsanız sıralayalım:
  1-Bu kulübe Kardemir’in, dolayısıyla Mutullah Amca’nın onay vermediği hiç kimse şu delege yapısıyla başkan falan olamaz.
  2-Kardemir desteği çekerse kulübü Kaptan DÇ ele geçirmeye çalışır. Yolbulan ailesi buna izin vermez.
  3-Bu takıma yeniden bir kukla başkanın seçilmesi demek, kulübün Orduspor, Kocaelispor ve benzerleri gibi dibi boylaması demektir.
  4-En doğru seçim, Kardemir’i arkasına alabilecek ve kulüp yönetirken kararları kendi inisiyatifiyle alabilecek bir başkanın göreve gelmesi olacaktır. Bu isim de başta sayın Ahmet Gölbek üzere kulübün iç yapısına hakim kimselerin çok iyi bildiği gibi sayın Ferudun Tankut’tan başkası değildir.

  Sendikal sebeplerle sayın Tankut ismine karşı çıkanların akıllarını başlarına devşirmelerini tavsiye ederim. Kulüp yönetmek başka, sendika işleri başkadır. Sayın Tankut dönemi kulübün tarihindeki en başarılı dönemdir. Takım 2. liglerden Süper lige kadar yükselmiş ve tarihinin en önemli transfer başarısına imza atmıştır. Ayrıca sayın Tankut görevden ayrılırken kasada 40-50 milyon TL gibi bir para bırakmıştır. Daha sonra gelen Nevzat Şahin yönetimi bu parayı sağa sola saçarak bugünlerin asıl sorumlusu olmuştur. Ortada bu rakamlar ve nesnel gerçekler varken bırakın sayın Tankut’un göreve gelmemesi için uğraşmayı, kendisini kulüp başkanı olması için ikna etmek için dil dökmek gerekir.

 7. hoca

  -Feridun Tankut ve Ruhi Ayhan destek bulamaz, ikisinin olduğu bir yönetime bir çok kişi tepki gösterecek, karşı çıkacaktır. Kaldı ki Karabük’te kimse kalmadı mı Feridun Tankut geliyor bu göreve.
  -Kulübün çakılı çivisi yok derken Kardemir’e muhtaçmışız gibi bir hava ve algı yaratılmasına kesinlikle karşı çıkıyorum. Şehrin bir değeri, markası haline gelmiş bir takımın, kapı önüne koyulması neleri, hangi toplumsal olayları tetikler bir düşünün bakalım.
  -İnsanlara, takımın Kardemir e muhtaçmış gibi göstermeniz kabul edilebilir birşey değil. Kulüp üzerinden istenilen oyunlar çevrilecek sonra başka birisi yönetime gelince takım kapı dışına koyulacak öyle mi? Ben de diyorum ki Kardemir yada Yolbulanlar yapsın bakalım böyle bir hamleyi sonuçları ne olacak şehirde? İnsanları korkutup sindirmenin alemi yok.
  -Son olarak Yolbulanlar döneminde hani proje vardı, demiryolları arazisi tahsis edilmişti tesis için. noldu peki o durum? niye kulağınızın üstüne yattınız? En çok da siz uğraşmadınız mı o arazinin tesisi için 2 yıldır bir temel atılamaz mıydı oraya?
  -Madem Yolbulan beyler yada kardemir yöneticeleri Karabükspor u çok seviyor bağışlasınlar o tesisleri Karabükspor’a neden bağışlamıyorlar, yoksa her seçimde bir koz olarak kullanılacak mı bu tesis meselesi?
  Artık yeter insanların çıkarlarından, küçük ayak oyunlarından gücü iktidarı elde etme savaşı nedeni ile yapılan hamlelerden bu takım da bu şehir de çok çekti daha da çok çekeceğe benziyor…Biz de tribünde üzülüp duralım boş yere….

 8. TESİSLERİ KİM VERDİ

  KARABÜKSPORUN TESİSLERİNİ MALINI MÜLKÜNÜ OTOBÜSÜNÜ VELHASIL HER ŞEYİNİ KARDEMİRE KİM VERDİ KİMLER VERDİ.KARABÜK BUNLARIDA KONUŞMALI.NEDEN VERDİLER KARABÜK BUNLARIDA KONUŞMALI.
  AHMET GÖLBEK KAPTAN ÇEBİ GRUBU KARABÜKSPORA 10 MİLYON DOLAR PARA KOYMAYA HAZIR GİBİ BİR YAZI YAZINCA (O ZAMAN 10 MİLYON DOLAR BÜYÜK PARAYDI.ŞİMDİ GALİBA KULÜBÜN BORCU 25-30 MİLYON DOLAR FALANMIŞ) KARABÜKSPOR OYUNCAGIMIZ OLMAKTAN ÇIKAR DİYE BÖYLE BİR SAPIK YOLU DENEYENLER KİMLERDİ.
  KARABÜK BUNLARIDA KONUŞMALA DEMİ..?
  KARABÜKSPORA EN BÜYÜK HAYİNLİĞİ YAPAN O İNSANLAR KİMLERDİ.

 9. Fanatik Karabüksporlu

  ”karabüksporperver 28 Mayıs 2015 09:40”
  Ne güzel yazmışsın be kardeşim, demek Karabükte böyle gerçekleri gören,( şahsi hesaplaşmalarlka hareket etmeyen) aklı selim insanlarda var. en son cümlenede bayıldım cidden, ”Ortada bu rakamlar ve nesnel gerçekler varken bırakın sayın Tankut’un göreve gelmemesi için uğraşmayı, kendisini kulüp başkanı olması için ikna etmek için dil dökmek gerekir.”
  Umarım artık karabük böyle insanlarla uğraşmak yerine mantıklı olan hareketleri desteklerler, 3-5 tane çapulculara pabuç bırakmazlar…
  Kısacası benimde görüşüm bu takımın kurtulmasının (sadece süperlige çıkmak değil) klüp yapılanması için Sayın Tankut’un Biran önce başkan olması gerekir…
  saygılar…

 10. KARABÜKsporlu

  BIRAKIN FERİDUN TANKUT RUHİ AYHAN SEMPATİZANLIĞINI KARABÜKSPORA KUKLA BAŞKAN DEĞİL KENDİ İRADESİYLE BAŞKANLIK YAPACAK BİRİ LAZIM. BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN RAFET VERGİLİ OLABİLİR. BU İSİMLER ÇOĞALTILABİLİR. NO TANKUT NO RUHİ

 11. Dikkat.

  Şu “köprülü..” konusundaki yorumunuza takıldım. “Sayın başkan hiç kimsenin cesaret edemediği köprüleri yapıyor” yorumu doğru bir yorum değil. İşin aslı fizibıl olmayan sadece reklam amaçlı olan köprüleri yapmak bir insanı “köprülü” yapmaz. Yapılan köprüler içinde en mantıklısı esentepe – şirinevler köprüsüdür ki onunda aslında madem yapılıyor biraz daha geniş kapsamlı düşünülmesi gerekirdi. Yoksa kartaltepe, kayabaşı vs köprülerinin fizibıl değil birer kaynak israfı olduğunu düşünüyorum.

 12. Yorum farkı

  Şu “köprülü..” konusundaki yorumunuza takıldım. “Sayın başkan hiç kimsenin cesaret edemediği köprüleri yapıyor” yorumu doğru bir yorum değil. İşin aslı fizibıl olmayan sadece reklam amaçlı olan köprüleri yapmak bir insanı “köprülü” yapmaz. Yapılan köprüler içinde en mantıklısı esentepe – şirinevler köprüsüdür ki onunda aslında madem yapılıyor biraz daha geniş kapsamlı düşünülmesi gerekirdi. Yoksa kartaltepe, kayabaşı vs köprülerinin fizibıl değil birer kaynak israfı olduğunu düşünüyorum.

 13. Aynı yorum ayrı isim..

  Demekki bazı troller devrede. Aynı yorumu iki farklı rumuz ile yayınlamaya devam… Köprü yapmak köprülü lakabını almaya yeterli değilmiş, yok reklammış yok biraz daha kapsamlı yapılmalıymış mış mış.. Rafet Vergili’nin köprülü lakabı almasına da ihtiyacı zaten yok. Haa belki de bu kelimeden rahatsız bile oluyor olabilir. Yahu Karabük Belediyesi 1939 yılında yani tam 76 yıl önce kurulmuş. Şimdiye kadar kaç belediye başkanı geldi geçti siz farkındamısınız? Geniş olanı, kapsamlı olanı da siz daha sonra yaparsınız. Geçin o işleri. Biz köprülerimizden de asansörlerimizden de memnunuz. Kaynak ısrarlarını görmek isteyenler devletin israf ettiği kaynaklara bır baksınlar!! 2009 yılında Belediye başkanı olduğu dönemde müteahhitlerinden indirdiği paraları bu millet çok çabuk unuttu galiba. Müteahhitler o fiyatları neden aşağıya çekmişlerdi bir düşünseniz? O gün bugündür ben Rafet Vergili’ye sonsuz güveniyorum. O gün indirilen müteahhitlere ödenecek hakedişlerlerle bu köprülerin tamamı yapılır merak etmeyin.

 14. karabüksporperver

  Saçma sapan yorumlar yapmayın. Rafet Vergili iyi bir belediye başkanı olabilir ama futbolu sevmez ve futboldan da anlamaz. Bu kendi ifadesidir. Dolayısıyla kulüp başkanlığını başta kendisi kabul etmez. Sırf Tankut isminden korktuğunuz için yaptığınız yersiz goygoyları bir yana bırakın. Ahde vefa edin…

 15. Gönderen

  Esentepe Şirinevler arasındaki köprü faydalı bir köprü. Oldukça kalabalık bir nüfusa hitap ediyor.
  Kartaltepeye yapılanın pek işlevsel olacağını düşünmüyorum. Mimariye dikkat edilirse belki kente görsel bir renk katabilir….

  Kayabaşı köprüsünün tam yerini bilmiyorum ama araba köprüsü olursa faydalı bir köprü olabilir. Fevziçakmak mah. istikametinden giden yolun yükü hafifler. Kayabaşı trafiği o tarafa kayar. Kayabaşı alternatifli iki yol kazanmış olur, yol bakımlarında, olağanüstü acil durumlarda da faydası olur. . Arabalar eski halin ordaki kavşaktan Kayabaşına geçiverirler (Köprünün tam nereden yapılacağını bilmiyorum. Daha ileride Toki binalarının oradan bağlanacaksa da oraya bir kavşak lazım gelir). Yaya köprüsünün pek işlevsel olmayacağını düşünyorum. Yapılırsa araba köprüsü yapılsın….

 16. safran

  Ahmet amca dünkü sendika ile yazınız ve bugünkü yazınızla ilgili görüşleriniz için teşekkür ederiz gerçekden bilgisizlik almış başını gidiyor ne gelen var ne giden sendika kanadından adamlar seçim derdine düşmüşler sadece bu gün bazı arkadaşlara mesaj yolu ile bilgi geldi yarın toplu sözleşme görüşmesi var ankara da diye o kadar yarını sabırsızlıkla bekliyoruz bakalım ne çıkacak süreç daraldı işçi daraldı zati muhteremlerin haberi yok işçinin kaderi kısmı dahi kalmayan sendikacıya kaldı malisef adam küçük dağları ben yarattım edesında esip gürlüyor bir avuç yanındaki azınlığa ganel başkanımız artık ciddi bir şekilde işçiyle buluşup yol haritasını çizmelidir bir miting ve vereceği müjdeli haberler tekrar işçiye yeni bir ivme kazandırabilir gerçekden işçinin beklentisi çok büyük sadece bu beklenti maddi olarak anlaşılmamalıdır sıralayacak olursak 1-demokratik sendikal seçim 2-sözleşmeli personel çalıştırılması ve kadro yapılanması derhal bir sonuca bağlanmalı 3-günün şartları dahilinde yapılacak iyi bir toplu sözleşme bu üçlü ayak derhal hayata geçirilip işçinin önü açılmalı ve hedeflenen üretim ve sendikal barış yeniden imar edilmelidir işçiden sakınılan her hak daha sonraki yıllarda telafisi olmayan sosyal bozukluklara yol açmışdır şu an bile yeni işçi eski işçi gibi çağdışı görüşler sesli olarak ifade edilmeye başlanmışdır yenilerin yüzünden zam alamıyoruz gibi onlar tıkıyor süreci gibi görüşler artık su yüzüne çıkmaya malisef başladı sendikal sessizliğin olduğu yerde biraz da normal ama bu süreç böyle daha nereye kadar gider bilinmez şu bilinmeli ki işçi demokratik haklarından mahrum edilemez demokrasiye inanan hakka inanan bir genel başkanımız var ve bu sorunları çözecek de büyük bir iradesi var ve gerçekden işçi genel başkanına güveniyor ve çok seviyor bu güven ve sevgi yarınlarımızın daha aydınlık olcagının işareti olacaktır.

 17. Dikkat, Yorum farkı

  Evet her iki yorumu da ben gönderdim. Ama bunu trollük olarak görmek ne kadar da safça bir durum. Trollük yapsam, noktasına virgülüne dokunmadan aynı yorumu göndermem. Yorumu gönderdikten sonra eskiden alındı bilgisi geliyordu.Yorumu gönderdim, o bilgi gelmeyince alınmadığını düşündüm ve rumuzu yazıya daha çok uyacak şekilde değiştirerek yeniden gönderdim.

  Siz nerede uçarsanız uçun ben kendi bakış açımla ve düşüncelerimle yorumumu yaptım. Hiç olmazsa sizin gibi gözü kor olmuş tek taraflı bir yorum yapmadım. Ve yazdıklarımın arkasındayım. En azından ben öyle düşünüyorum ve sizin gibi kilitlenmiş partizanca bir bakışım yok. Eleştiriye tahammülünüz yok. Böyle olunca 3-5 yazıya gerek kalmadan tek yazıyla “trol” diye hitap ettiğiniz sınıfa kendiniz giriyorsunuz. Selamlar.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te trafik kazalarında 5 kişi yaralandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.06.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'te meydana gelen üç ayrı trafik kazasında 5 kişi yaralandı.

Safranbolu Sadri Artunç Caddesi'nde seyreden M.A. idaresindeki 35 BUC 508 plakalı otomobil, M.Ç. yönetimindeki 78 ABV 310 plakalı motosikletle çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü, Safranbolu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Merkez 100. Yıl Mahallesi'ndeki kazada ise M.C. idaresindeki 78 BV 952 plakalı motosiklet ile sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 78 DD 060 plakalı kamyonet çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü ile arkasındaki İ.Y, ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis ekipleri, kaza yerinden uzaklaşan diğer sürücünün yakalanması için çalışma başlattı.

Fevzi Çakmak Mahallesi Yıldız Caddesi'nde de H.K. yönetimindeki 06 RPS 88 plakalı motosiklet, kontrolden çıkarak devrildi.

Kazada yaralanan sürücü ile arkasındaki S.G, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Sürücünün 1,31 promil alkollü ve ehliyetinin olmadığı tespit edildi.