“1923” müzikali, “Hayal Ortağım” uygulamasıyla görme engellilerle buluşacak

“1923” müzikali, “Hayal Ortağım” uygulamasıyla görme engellilerle buluşacak

Anadolu Ajansı
Yayın: 15.05.2024 12:24
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Sesli kitaplardan film festivallerine ve tiyatrolara kadar görme engelli sanatseverlerin yanında olan Turkcell Hayal Ortağım uygulaması, bu kez “1923” müzikalini herkes için erişilebilir hale getiriyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, geliştirdiği teknolojilerle hayatın her alanına dokunan Turkcell, görme engelli sanatseverlerin yanında olmaya devam ediyor.

30 yıllık tarihi boyunca gerçekleştirdiği projelerle toplumun farklı kesimlerinden milyonlarca kişinin yanında olan Turkcell, görme engellilere özel geliştirdiği Hayal Ortağım uygulamasıyla sanatın sesi olmayı sürdürüyor.

Bu kapsamda daha önce “Peter Pan ve Varolmayan Ülke”, “Şehirde Kimse Yokken”, “Kusursuz Dünya Müzikali”, “Aşık Shakespeare” ve “Cimri” oyunlarını sesli betimlemeyle görme engelliler için erişilebilir hale getiren Hayal Ortağım uygulaması, şimdi de 1923 müzikalini ulaşılabilir kılıyor.

Zorlu PSM Turkcell Sahnesi'nde sahnelenen müzikal, Engelliler Haftası vesilesiyle 19 Mayıs Pazar günü saat 15:30'daki gösteriminde sesli betimlemeyle tiyatro sahnesinde görme engelli sanatseverlerle buluşacak. Böylece görme engelli vatandaşlar, Hayal Ortağım'ın sesli betimleme özelliği ile dekor, kostüm ve oyuncuların performansıyla ilgili tüm detayları herkes ile aynı anda takip edip, oyunun keyfini çıkarabilecek.

Zorlu Holding ve Grup şirketlerinin katkılarıyla Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu, Piu Entertainment ve Zorlu PSM ortak yapımı 1923'ün başrollerinde başarılı oyuncular Kerem Alışık, Özge Özder ve Ece Dizdar'ın yanı sıra genç tiyatro oyuncuları Elif Gülalp, Ülkü Hilal Çiftçi, Metin Boray Dikenelli ve Ozan Persentili yer alıyor.

25. Afife Tiyatro Ödülleri'nde “Haldun Dormen Özel Ödülü”, 48. İsmet Kuntay Tiyatro Ödülleri'nde “En İyi Yapım” ödülüne layık görülen, yerli ve yabancı tiyatro dünyasının en önemli isimlerinin bir araya geldiği ödüllü müzikal 1923, Kurtuluş Savaşı Müzesi'ne yapılan okul gezisi sırasında ortadan kaybolan dört arkadaşın, kendilerini bir anda Mustafa Kemal'in Milli Mücadele'yi başlattığı Bandırma Vapuru'nda bulmalarıyla başlıyor. Bandırma'yı sarsan dalgalardan meclisin açılışına, Büyük Taarruz'dan Cumhuriyet'in ilanına uzanan; genç, yaşlı, çocuk, kadın ve erkek nice isimsiz Cumhuriyet kahramanının yarattığı Milli Mücadele serüveni, müzik, dans, sahne tasarımı ve multimedya şovu eşliğinde benzersiz bir performansa dönüşüyor.

Sahip olduğu yüksek teknolojiyi “insana, ülkesine ve gezegene fayda” odağıyla kullanan Turkcell'in Hayal Ortağım uygulaması, görme engelli bireylerin günlük yaşamlarını daha bağımsız ve verimli bir şekilde sürdürebilmelerine olanak tanıyor.

Pek çok sanat etkinliğine özel hazırlanan sesli betimleme servisinin yanı sıra sesli kitaplar, sesli haberler, sesli navigasyon gibi birçok özellikle donatılan uygulama, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırıyor ve hayatın içinde daha fazla yer almalarını sağlıyor. Turkcell’in “önce insan” odağıyla sunduğu uygulama, teknolojinin insan hayatını nasıl olumlu yönde etkileyebileceğini gösteriyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Aras Kargo’ya “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Kargo Şirketi” ödülü

Anadolu Ajansı
Yayın: 30.05.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Aras Kargo, e-ticaretin en iyilerinin ödüllendirildiği ECHO Awards'ta 5'inci kez kargo sektöründe “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Şirket Ödülü”ne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aras Kargo, bu yıl altıncısı gerçekleştirilen ve “E-Ticaretin En İyileri”nin belirlendiği ECHO Awards'ta, Marketing Türkiye ve Akademetre Research and Strategic Planning işbirliğiyle, kargo kategorisinde bir kez daha ödül aldı.

Markaların başarılarının taçlandırıldığı “ECHO Awards ödülleri”, İstanbul'da bir otelde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

– “Kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık”

Açıklamada törendeki konuşmasına yer verilen Aras Kargo İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Selda Özacar, Aras Kargo olarak, ilk günden itibaren müşterilerin beklenti ve memnuniyetine öncelik verdiklerini hizmetlerinin yelpazesini bu doğrultuda geliştirdiklerini belirtti.

Özacar, e-ticaret ekosisteminde, teslimat ve iade noktasında kargo sektörünün önemli rol üstlendiğini aktararak, “Biz de son yıllarda değişen tüketici beklentilerini karşılamak için hizmetlerimizi ileri taşımak üzere önemli yapısal ve teknolojik yatırımlar gerçekleştirdik. Büyük verinin yapay zeka ile işlenmesine ve bu sayede kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık. Ülkemizin dört bir yanına ulaşmakla kalmayarak yurt dışına açılıp teknoloji ihraç eden çok dinamik bir yapı inşa ettik.” açıklamalarında bulundu.

E-ticaretin en önemli bileşenlerinden birinin teslimat sürecinde esneklik ve kişiselleştirme olduğuna dikkati çeken Özacar bu doğrultuda, kargo teslimatlarını zaman ve mekandan bağımsız esnek bir modele taşımak için yeni ürünlere yatırımlar yapmaya devam ettiklerini aktardı.

Özacar, Aras Rotalama Platformu ile müşterilerinin, kargolarını canlı olarak takip ederek kargonun teslimin zamanını değiştirebildikleri bilgisini paylaşarak, şunları kaydetti:

“Bu sayede müşteriler kargosunu Aras Burası esnaf ve dolap noktalarımıza, komşusuna ya da istediği şubemize yönlendirebiliyor. Aras Kargo olarak, teknoloji yatırımlarını genişletirken hızlı ve pratik çözümler geliştirmeyi sürdüreceğiz. E-ticaret ekosisteminin güvenilir ve etkili bir iş ortağı olarak konumlandığımız ve bu yıl 5'inci kez aldığımız ödül için mutluyuz. Bu başarımızda büyük emekleri olan çalışma arkadaşlarıma ve e-ticaret tarafındaki iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.”