Bölgenin Sesi Gazetesi
 

23 Nisan Bayramı Törenle Kutlandı…

Yayın: 24.04.2015 09:59
Paylaş:
A+ A-

Karabük’te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları yapılan çelenk sunumuyla başladı.

Türk Milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. yıldönümü ve Türk Milletinin egemenliğini ilân ettiği tarih olan 23 Nisan, Atatürk Anıtında düzenlenen törenle kutlandı.

Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan kutlama programına Vali Orhan Alimoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Samit Tokmak, Karabük belediye başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever,Karabük Üniversitesi Rektörü Refik Polat, siyasi partilerin milletvekili adayları, STK Temsilcileri, Daire Müdürleri, öğretmenler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse “Çocuklar, milletimizin geleceğidir. Onlara duyulan sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin tezahürü olarak, millî bayramımız olan 23 Nisan, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının ve kadim medeniyetimizin yeni nesillere öğretilmesi ve ülke geleceğimizi emanet edeceğimiz yeni dimağların bu ihtişamlı mazi ve eşsiz hazineyle beslenerek yetiştirilmesi için 23 Nisanlar önemli birer fırsat ve muhasebe vesilesidir. Aydınlık geleceğimizin duru ve parlak yüzleri, sizler eğitim mücadelemizin bayrak taşıyıcılarısınız. Yarınların Yunusları, Fatihleri, Mehmet Âkif’leri, Mustafa Kemal’lerisiniz. Bu yüce idealin neferleri olarak çok çalışmalı, mutlaka okuma alışkanlığı kazanmalı, çok okumalı, kendinizi çok iyi yetiştirerek geleceğe hazırlamalısınız. Bunu başardığımız zaman, başarılarınızı kutlayacak, sizlerle ve başarılarınızla daha çok övüneceğiz. O zaman sizin de “yirmi üç nisanlarda” evrene bize dair hediyeleriniz, bize dair söyleyecekleriniz olacaktır. Size güveniyor, sizi seviyor, sizinle gurur duyuyoruz” dedi.

Etkinlik daha sonra Anayasa Ortaokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisinin ardından kent genelinde düzenlenen resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında ve spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile Atatürk Anıtındaki programlar sona erdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sinop’ta “Aile Çalıştayı” düzenlendi

Yayın: 23.09.2023 08:36
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SİNOP (AA) – Sinop'ta Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğünce toplumsal sıkıntıların tespiti, tahlili, ailenin korunması, güçlendirilmesi ve toplumsal refahın artırılması hedefiyle “Aile Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Vilayet Kültür Merkezi'nde düzenlenen çalıştayda, “Güçlü birey, güçlü aile, güçlü Türkiye” vizyonuyla Türkiye Yüzyılı gayeleri doğrultusunda ruhen ve bedenen sağlıklı jenerasyonlar yetiştirmek için el birliğiyle hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Ailenin toplumun kilit taşı, mayası, Türk milletinin en kutsal ocağı olduğuna işaret eden Özarslan, “Aile, aydınlık kuşakların anahtarı, millet varlığımızın temeli ve asli desteğidir. Hayat uzunluğu sahip olacağımız akıl ve ahlak temellerinin atıldığı, ruhlarımızın manevi bedellerle beslendiği sıcacık yuvamızdır.” sözünü kullandı.

Tarihe bakıldığında büyük devletlerin aileye çok büyük ehemmiyet verdiğinin görüldüğünü lisana getiren Özarslan, “Bir şaheserin meydana getirilmesinde o yapıtı ortaya çıkaran şahıslar ve kullanılan materyal ne kadar değerli ise bir milletin doğuşu ve varoluşunda da aile o derece değerli ve gereklidir. Bu sebeple aile bağları çözülmüş, aile mefhumu ortadan kalkmış bir toplum ne kadar varlıklı, ne kadar müreffeh olursa olsun ayakta kalması mümkün değildir.” dedi.

Özarslan, “Güçlü aile güçlü toplum” anlayışıyla ailelerin toplumsal meselelerinin tespiti ve tahlili, aile bağlarını güçlendirilerek sağlam temellere dayandırılması ve toplumsal refahın artırılması için çalışmalarını sürdüreceklerini vurgulayarak, “Aile yapısının güçlenmesi konusunda medyadan akademiye, polisten öğretmene kadar hepimize çok değerli sorumluluklar düşüyor. Aile kurumuna sahip çıkmak demek, bir milletin kendi geleceğine de sahip çıkması demektir.” diye konuştu.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürü Melih Keleş de çalıştayda aile yapısının korunması, eşitlik ve adalet, toplumsal kalkınma ve refah, hayat uzunluğu gelişim ve öğrenme üzere mevzuları ele alarak sıkıntılar ve tahlil teklifleri ile aile odaklı toplumsal hizmet modelini güçlendirmek istediklerini kaydetti.