Festival Etkinlikleri Devam Ediyor

Festival Etkinlikleri Devam Ediyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 30.05.2024 20:15
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük’ün Safranbolu ilçesinde “Kültürel Miras ve Korumacılık” temasıyla düzenlenen 25. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında kortej yürüyüşü yapıldı.

Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, festivalin Safranbolu için çok önemli olduğunu belirtti.

Daha sonra “Safranbolu Temalı Ulusal Belgesel Film Yapım Destek Yarışması’nda 2023 En İyi Proje Ödülü” alan “Safranbolu’nun Altın Çiçeği Safran” filmi gösterildi.

Buradaki etkinlik, Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü Çoksesli Korosu’nun şef Dr. Öğretim Üyesi Pınar Çanakçı yönetiminde verdiği konserle sona erdi.

Kültür merkezinin bahçesinde ise Belediye Başkanı Köse, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin ve diğer protokol üyeleri tarafından festival meşalesi yakıldı.

Ardından buradan başlayan ve Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’nda sona eren kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Burada DJ canlı persformans gösterisi sunuldu.

Etkinlik kapsamında ayrıca “Festivalin Çeyrek Asırlık Süreci” söyleşisi ve finalist belgesel filmlerin gösterimi yapıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”