3 Türk Belgeselden Biri Olmaya Hak Kazandı

3 Türk Belgeselden Biri Olmaya Hak Kazandı

Yayın: 26.08.2015 10:13
Paylaş:
A+ A-

Karabük Üniversitesi, Safranbolu Meslek Yüksekokulu, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümümüz hocaları, Öğr. Gör. Musa Ak’ın ve Öğr.Gör. Hasan Basri Özdemir’in yönetmenliğini yaptığı, Öğr. Gör. Bedirhan Karakurluk’un kurgusunu üstlendiği, Kırşehir’in Kaman ilçesinde yaşayan abdalların hayatlarını ve abdallık kültürünün son temsilcilerini konu alan “TURAB” adlı belgesel film, Bozcaada International Festival of Ecological Documentary (Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali)’inde finalde yarışacak olan 3 Türk belgeselden birisi olmaya hak kazandı.

Konu ile ilgili yapılan değerlendirmede;”TURAB” adlı belgesel film, Fransa, Japonya, Almanya, İsveç, İtalya, Meksika, Şili, Kanada, Avusturya, Güney Kore, Myanmar ve Kamboçya olmak üzere, 40 ülkeden 180’in üzerinde belgesel filmin başvurduğu ve 17 filmin finale kaldığı Bozcaada International Festival of Ecological Documentary (Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali)’inde finalde yarışacak olan 3 Türk belgeselden birisi olmaya hak kazanarak, üniversitemizi gururlandırmıştır.

Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali 22-25 Ekim 2015 tarihleri arasında Ege’nin güzel adası Bozcaada’da gerçekleşecek”ifadelerine yer verildi.

Diğer yandan Uluslararası bir festivalde finale kalmanın kolay bir iş olmadığını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Refik Polat: “Uluslararası bir festivalde hocalarımızın filminin finale kalan 17 belgesel arasında ve 3 Türk Belgeselden bir olması Üniversitemiz adına gurur vericidir. Hocalarımız iyi çalışmalar yapmaktadır. Üniversitemiz adına her geçen gün kaliteyi daha da artırdığımızın da bir göstergesidir. Hocalarımızı ve ekibini bu önemli başarıdan dolayı tebrik eder, Finalde başarılar diliyorum” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da bayramlaşma programı düzenledi

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun İş İnsanları ve Bürokratları Derneğince (GİRİB) bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Giresun Kalesi'ndeki belediyeye ait sosyal tesiste organize edilen programa, AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, GİRİB Başkanı Kemal Tokmak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bürokratlar ve iş insanları katıldı.

Herkesin bayramını kutlayan Tokmak, yedincisini düzenlendikleri programa katılanlara teşekkür etti.

Katılımın geniş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Tokmak, ilerleyen yıllarda programı daha geniş kitlelere yayarak devam ettirmek istediklerini kaydetti.