Bölgenin Sesi Gazetesi
 

30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun

Yayın: 29.08.2015 12:18
Paylaş:
A+ A-

Türk milletinin düşman işgalinden kurtuluşunun ve yeniden bağımsızlığa adım atmasının simgesi olan, 1922 yılında 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in Başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un 93. yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Pazar günü yapılacak olan kutlamalar son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle iptal edildi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yıldönümü 30 Ağustos Pazar günü şenlik, konser, eğlence ve kutlama faaliyetleri yapılmadan sade bir törenle kutlanacak.

Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada “28/08/2015 tarihli ve 29459 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2015/6 sayılı Başbakanlık Genelgesinde; Son günlerde meydana gelen terör olayları nedeniyle, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinin sadece çelenk koyma ve tebrikleri kabul şeklinde icra edilmesi; diğer şenlik, konser, eğlence ve kutlama faaliyetlerinin yapılmaması uygun görülmüştür. Bu nedenle; 30 Ağustos Zafer Bayramı törenleri söz konusu Genelge’de belirtildiği şekilde icra edilecektir. 30 Ağustos Pazar günü 08.45’de Yenişehir Atatürk Anıtı’na çelenk sunulacak, saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasının ardından buradaki tören sona erecek. Ardından saat 09.15’de Valilik makamında tebriklerin kabulü yapılacak” denildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te otobüs yola çıkan domuza çarptı

Yayın: 23.09.2023 00:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'ün Eflani ilçesinde otobüsün çarptığı domuz telef oldu.

İstanbul'dan Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesine cenazeye gidenleri taşıyan M.Ö. yönetimindeki 34 ZC 8219 plakalı İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilişkin otobüs Akören köyü Kayalar Mahallesi yakınlarında yola çıkan domuza çarptı.

Çarpmanın tesiriyle otobüsün ön tamponuna sıkışan domuz telef oldu.

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve itfaiye grupları sevk edildi.

Kazada yaralanan olmazken domuz takımlarca bulunduğu yerden çıkarıldı.