Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Yayın: 01.09.2015 10:30
Paylaş:
A+ A-

1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Karabük Milletvekili aday adaylığı için dün akşam saatlerinde istifalar ardı ardına sıralandı.

Yüksek seçim kurulunun 31 Ağustos 2015 olarak belirlediği milletvekilliği aday adaylığı istifaları kapsamında Karabük kamuoyunun merakla beklediği Karabük Üniversitesinin bir önce ki başarılı rektörü Prof.Dr.Burhanettin Uysal başta olmak üzere,merkez valisi Hasan İpek dün akşam itibarıyla bulundukları görevlerinden istifa ettiler.

Yine AK Parti’nin önemli isimlerinden olan eski milletvekili,kalkınma bakan yardımcılığı görevinde bulunmuş olan Mehmet Ceylan’ın dün akşam Karabük’e gelerek bir dizi istişareler yaptıktan sonra AK Partiden Karabük milletvekili aday adayı olacağı yönünde bilgiler alınırken,AK Parti belediye eski başkanı Hüseyin Erer ve MÜSİAD başkanı Ahmet Nur’un da milletvekili aday adayı olacak isimler arasına girebileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Milletvekilliği aday adaylığı konusunda Cumhuriyet Halk Partisinde ki milletvekilliği aday adayları arasında ise,İl başkanı Av.Erdoğan Dinçel,Maliye bakanlığında bürokratlık görevi yapan Abdullah Kütükçü,ve Dr.Hüseyin Avni Aksoy isimleri geçiyor.

MHP’Lİ BAŞKAN BİRİNCİ DÖNEMİNİ TAMAMLAMADAN İSTİFA ETTİ

Diğer yandan, yine Ovacık’ın MHP’li belediye başkanı Mustafa Dursun’da belediye başkanlığı görevinin birinci dönemini bile tamamlamadığı halde dün akşam saatlerinde milletvekili aday adayı olmak üzere Ovacık belediye başkanlığı görevinden istifa etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

MHP Ladik İlçe Başkanlığına Gülyokuş atandı

Yayın: 22.09.2023 20:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – MHP Ladik İlçe Başkanlığına Sinan Gülyokuş getirildi.

Ladik İlçe Seçim Heyeti, bir müddet evvel gerçekleştirilen ve Nurol Albayrak'ın tek liste ile girip kazandığı MHP Ladik İlçe Kongresi'ni, delegeler ortasında üyeliğini tamamlamamış bireylerin bulunduğu itirazı üzerine iptal etmişti.

Bunun üzerine MHP Genel Merkezi tarafından ilçe başkanlığına Sinan Gülyokuş atandı.

Gülyokuş, genel merkezlerinin tensipleriyle ilçe başkanlığına getirildiğini belirterek, “Bu kutsal vazifeye layık görüldüğüm için teşekkür ediyorum. Vazifesi bildirim alır almaz idare şuramızı toplayarak misyon dağılımı yaptık.” dedi.

Yönetim konseyi ise Yunus Emre Kanoğlu, Kemal Sukas, Hüseyin İğci, Mehdi Çetiner, Selçuk Koşar, Mustafa Demirel, Recep Karamustafaoğlu, Mehmet Yetik, Zeki Akyel, Naci Süer, Lütfü Değirmenci, Emrah Kanoğlu, Cengiz Çobanbaşı ve Ayşe Kanoğlu'ndan oluştu.