Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Yayın: 15.09.2015 10:27
Paylaş:
A+ A-

AK Parti İl başkanı Timurçin Saylar dün parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile Ovacık İlçesinde yaşanan belediye başkanlık seçimi ile birlikte AK Parti 5.büyük genel kurulunu değerlendirdi.

Öncelikli olarak Ovacık İlçesinde yaşanan belediye başkanlık değişimi ile ilgili konuşmalarına başlayan Saylar, “Ovacık İlçemizin daha fazla hizmet alabilmesi için böyle bir tercih yapılmıştır.Yapılan seçimin AK Partili yeni belediye başkanımıza ve İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

AK Parti İl başkanı Saylar her iki konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “Ovacık’ta Belediye Başkanı olan arkadaşımıza biz öncelikle aramıza hoş geldin diyoruz. Kendisi zaten bizim Belediye Meclis Üyemizdi. Tabi oradaki süreç ilk önce oradaki oylama 4-4 sonra bir 4-4 daha ardından 5-4 şeklinde çıkan sonuçtan sonra bizim AK Parti’li Meclis Üyemiz Zafer Küpler belediye başkanı seçildi, ben kendisine, partimize, Ovacık’a ve Karabük’e hayırlı olsun diyorum. Ortaya atılan iddialara da cevap veren AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar; “Bizim kimseye bir vaadimiz yok. Oradaki arkadaşlar zaten Ovacık’taki Belediye süreci içersinde gördükleri hizmet karşılığını AK Parti’den daha fazla alacağına inandıkları için MHP’li Belediye Meclisi Üyesi olan arkadaşlar AK Parti’deki Meclis Üyesi arkadaşı desteklemişler. Bizim belediye meclisi üyesi bir arkadaşımızın da araştırıyoruz MHP’yi desteklediği rivayeti var biz de onunla alakalı disiplin kurulunu çalıştıracağız. Eğer kendisi bizim vermiş olduğumuz grup kararı gereği partisine değil de Milliyetçi Hareket Partisini desteklediyse biz de bizim Meclis Üyemize disiplin kurulunda gereğini yaparız ve burada da eğer Başkanımız ne verdiler demiş, biz de bizim belediye meclis Üyesine ne verdiniz diyoruz. Bizim ki niye bizi desteklemedi. Siyasi partilerde böyle bir şey olma şansı yok, yani bizim ne öyle bir şey verme şansımız var, ne de onların. Ama siyaset adına da bunları konuşmak doğru değil. Biraz da hakkaniyetli olmak gerekir kendi aralarındaki meclis üyeleri AK Partili meclis Üyesi Zafer Küpler’in bu işi daha iyi yapacağı için ve buna inandıkları için ona oy vermişler. Kaldı ki oy veren meclis üyeleri hala MHP’deler o zaman gereğini yapsınlar. Biz bizi desteklemeyen arkadaş için gereğini yapacağız. Benim belediye meclis üyem beni desteklemediyse o zaman o partide durmanın bir anlamı yok. Bunu araştırıyoruz. Disiplin Kuruluna verdik” ifadelerine yer verdi. 

5.BÜYÜK GENEL KURULU DEĞERLENDİRDİ

Hafta sonu yapılan AK Parti’nin 5. Büyük Genel Kurulunu da değerlendiren AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar; “Delegelerin çoğunluğunun Sayın Başbakanımızı desteklemesi ile ve MKYK listemiz oluştu, bugün de MYK listemiz oluştu. MYK listemizde Mehmet Ali Şahin bey yerini korudu. Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak hizmetine devam edecek. Bu anlamda MYK’da Mehmet Ali Beyin olmasından teşkilatlar olarak memnunuz. Güzel bir kongre oldu. Kongremizde Şehitlerimize saygıdan dolayı müzik çalmadık. Yalnızca Kongrede Sayın Başbakanımın bir konuşması oldu. Bu anlamda biz hassas olarak da bu dönemi barışçıl, kardeşçe ve ülkemizde hep birlikte yaşamayı öğrenerek bu süreci atlatacağımıza inanıyorum” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

CANLI YAYIN-BEŞBİNEVLER KANYON PARK DÜĞÜN SALONU AÇILIŞ TÖRENİ

Yayın: 21.09.2023 17:16
Paylaş:
A+ A-