Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Yayın: 11.02.2019 21:43
Paylaş:
A+ A-

Karabük Özelinde 70 civarında olan ve ikinci el otomobil alım/satımı yapan OTO GALERİLERİ için yeni uygulama dün başladı ve uygulama gereğince, ”Bu işi yapacak firmaların Yeterlilik ve Yetki Belgesi sahibi olmaları gerektiği..” üzerinde fikirler verilerek “Bu anlamda Karabük’te bu Belgeleri temin edecek Oto Galeri Sahibi gerçekten çok azdır.Aslında uygulama 1 yıl önce çıkartıldı ve dün itibarı ile süreç başladı..” görüşleri dile getiriliyor.

Bilindiği gibi OTO GALERİSİ açabilmek amacı ile çok geniş “İşyeri mekanı isteniyor,altında veya üstünde konut olmaması başta olmak üzere birçok kriter getirilmiş bulunuyor.Ayrıca bu işi yapacak olan insanlar içinde sınavlar düzenlendi ve bu sınavlardan başarı ile çıkanlar Oto Galerisi sahibi olabilecekler.Karabük’te İkinci El Otomobil satışı yapılan yerler çok azalacaktır.Bunun hem ticaretin durgunluğu ile hem de istenilen belgeler ve mekanlarla çok yakından ilgili var..” şeklinde değerlendirmelerde yapılıyor.

Bu arada,konu ile ilgili kişiler “Geçen yıl çıkan yasal düzenleme ile bizlere 1 yıl ek süre verilmişti.Bu süre içerisinde gerekli hazırlıkları yapmamız ve gerekli eksikliklerimizi tamamlamamız istenmişti.Şimdi görüyoruz ki,örneğin Karabük’te,düzenlemesi yapılan yasaya uyabilecek 5 veya 6 Firma ancak çıkar.O nedenle belirli bir sürenin daha verilebileceğini tahmin ediyoruz..” görüşlerini dile getiriyorlar.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”