Bölgenin Sesi Gazetesi

Yayın: 17.10.2015 12:43
Paylaş:
A+ A-

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, MHP’li Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin kendisi hakkında yaptığı açıklamalara cevap vererek, “ Siyaset yapmasın da, hizmet yapsın. Milletvekili seçiminde belediye hizmetlerini bıraktınız, hizmetleri aksatıyorsunuz” dedi.

SİYASET YAPMA, HİZMET YAP

Başkan Saylar, Karabük’ün sanayi sitelerini gezdiklerini oradaki esnafların kendilerine yolla alakalı serzenişlerde bulunduğunu söyleyerek, “Esnaf arkadaşlarımız bize bu yolların yapılmadığından dolayı bizi suçlayarak, bizim yapmamız gerektiği yönde Belediye Başkanın ifadesi bulunduğunu söyledi. Rafet bey de benim açıklamama karşı, Organize Sanayi Yolunu yapmayacağımı ilan etmiş diyor. Kendisine aktaran arkadaşlar bunu düzgün izah etsinler. Sanayi esnafı arkadaşın söylediği Karabük belediye başkanı geldi ve bu yoların sanayi sitesi koperatif yönetiminin kendilerine devretmediği için siz kendi cebinizden yapacaksınız demiş. Bizde Belediye başkanına diyoruz ki, Cumayı sanayi sitesi, Kemal Oyman sanayi sitesi ve Organize sanayi sitesinin yol ağı Karabük belediyesinin mücavir alanı içersinde. Bu yoları, kaldırımlarını, kanalizasyonu ve suyunu yapmak belediye ait. Sanayi sitesindeki arkadaşlar da bizi suçlayarak siz yapmanız gerekliymiş, Karabük belediye başkanı böyle söyledi diyor. Bizde kendisine diyoruz ki, arkadaş bu yolun bizle alakası yok, Karabük belediyesi ile alakalı. Ben de burada Rafet abiye söylüyorum, ‘Abi Allah aşkına siyaset yapmada hizmet yap artık’. Sanayi sitelerinin halini biz gördük. Cumayanı sanayi sitesinde arabayı gömsen gömülecek yollar var. Bir git oradaki yolları ve çöpleri gör. Bizim anlatmak istediğimiz oradaki insanlar, beni, partiyi ve hükümeti suçladıkları zaman söylemeyecek miyim? Senin hizmet ağında. Şuanda milletvekili seçiminde belediye hizmetlerini bıraktınız, hizmetleri aksatıyorsunuz. Vatandaşta bunları söylenmesi açında bize söylüyor bizde size söylüyor. Rafet abi siyaset yapma hizmet yapma” dedi.

VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTARIZ

İl Başkanı Saylar, Belediye Başkanın Karabük TSO Meclis Başkanlığı ile ilgili konuşmalarını da Allah’a havale ettiğini de belirterek, “Eğer siyasi ahlaktan bahsedeceksek, dürüstlükten bahsedeceksek, Ticaret odasının 23 tane meclis üyesi var. Bu meclis üyelerinin içinde, eski MHP il Başkanı Vural Çelik ve Nurhan Barışkan ile kendi yeğenin Fatih Çapraz var. Buradan söylüyoruz 9 Ocak 2015 ‘teki il kongremizden sonra 29 Ocak’ta yapılan TSO meclis toplantısında, bu görevi bırakıyorum dediğimde 23 meclis üyemiz bu göreve devam edeceksin, İsmetpaşa’da ki OSB alanı ile ilgili sözlerinizi gerçekleştirdikten sonra bırakın dediler. Bana Karabük’teki sanayiciler bile arayarak verdiğin sözü tut, ondan sonra bırak dediler. 23 meclis üyesi orada saydığım isimlerde orada, Belediye Başkanı siyaset yapmasın gitsin onlara sorsun. TSO’nun 29 Ocak’taki meclis toplantısında bana kimler devam demiş kendilerine sorsun. Şuanda TSO’daki bu göreve Sedat beyle başladık, şimdi Tuncay beyle devam ediyoruz. Eskipazar’a yapacağımız OSB alanı birinci etap Makine imalat ihtisas Organize sanayi olarak değiştirdik. Şuan bütün kurum ve Bakanlıklarda yazıları TSO olarak aldık. Bir tek yazımız kaldı, oda Tarım Bakanlığından gelecek. Geçtiğimiz Eylül ayında TSO toplantısında arkadaşlarımıza söyledim, Tarım bakanlığındaki yazı gelsin verdiğim sözü tutarak, bütün yazıları aldım artık İhtisas Organize Sanayi bölgesi ile önümüzde hiç bir engel kalmadığından görevi bırakıyorum dedim. Biz her şeyden önce verdiğimiz sözü tutacağız. TSO’nun meclisini de TSO meclisi yönetir. Karabük Belediyesinin meclisini nasıl kendisi yönetiyorsa, bizde TSO’nun meclisini 23 tane üyemiz yönetir. Kendisi belediye hizmetleri ile ilgilensin. Biz Karabük’ün Ticaret Odasıyla alakalı karabük’e yapacağımız her şeyi ve hizmeti halkımız görüyor” açıklamasında bulundu.

HİÇBİR KURUMA EMİR VERMEDİK, BÜTÜN KURUMLARA RİCA EDİYORUZ

Belediye Başkanı Rafet bey, İl Özel İdaresi ile ilgili olarak da ‘Babasının tapulu malı mı?’ demiş. Benim babam garip yaşadı garip öldü. Babam bizim hem Ahlaklı yetiştirdi, hem de adam gibi adamdı. Kaldı ki, biz hiçbir kuruma emir vermedik. Bütün kurumlara rica ediyoruz. Bir sivil toplum kuruluşu olarak Karabük’te çalışıyoruz. İktidar partisinin il başkanıyım. Burada AK Parti Genel Başkanının da vekili olarak bulunmaktayım. Karabük’ün sorunları ile de her siyasi partili vatandaşımızın bize geliyorsa, biz bu talepleri kurumlarız İl Başkanlığa başladığımız günden beri emir vermedik, ricada bulundu” diye konuştu.

MHP Milletvekili adayı Dr. Adem Kar’ın da ‘13 yıllık AK Parti döneminde Karabük çok şey kaydetti’ yönündeki açıklamalara da cevap Timurçin Saylar, “Allah’tan kork başka ne diyeyim. Medikar Hastanesinin kurucusu Adem Kar nasıl oldunuz. Adem kardeşimize buradan sesleniyorum, bugün özel hastanelere gitmeyi sağlıktaki devrimi AK Parti iktidarı döneminde gerçekleştirilmiştir. Özel hastanelere, teşvik’i, katkıyı ve önünü açan AK Parti’dir. AK Parti’nin vermiş olduğu destekle Karabük’e Medikar hastanesi öyle kurulmuştur. AK parti’nin desteği ile kurulan hastanenin kurucusu olarak Adem Kar öyle olmuştur. Allah’tan kork” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akbank, Euromoney Mükemmellik Ödülleri’nde 3 ödül aldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.07.2024 16:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Akbank, dünyanın önde gelen finans yayın grubu Euromoney Mükemmellik Ödülleri 2024'te üç ödülün sahibi oldu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, “Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Dijital Bankası” seçilen Akbank, aynı zamanda “Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası” ve “Türkiye'de Çevre, Sosyal, Yönetişim (ÇSY) alanında En İyi Banka” ödüllerine layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı, Akbank'ın dijital bankacılık ve sürdürülebilirlik alanlarındaki yenilikçi yaklaşımlarının, kazandıkları bu önemli uluslararası ödüllerle bir kez daha tescillendiğini belirtti.

Sabancı, “Önümüzdeki dönemde de bu başarılarımızı pekiştirirken, bankacılığın geleceğini şekillendirmeyi sürdüreceğiz. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza, bize güvenen müşterilerimize ve bizi her zaman destekleyen paydaşlarımıza teşekkür ederim.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Dijital aktif müşteri penetrasyonumuz yüzde 85'in üzerinde”

Akbank Genel Müdürü Kaan Gür de Akbank'ın müşterilerin ihtiyaçlarından yola çıkarak onlara yenilikçi, dinamik ve dijital teknolojiler ile desteklenen bütünsel bir deneyim sunduklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Bu süreçte edindiğimiz başarılarla, sınırları aşmaktan gurur duyuyoruz. Euromoney Mükemmellik Ödülleri kapsamında kazandığımız 'Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası' ve 'Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası' ödülleri, uzun yıllardır yenilikçi iş modellerine yaptığımız yatırımların bir sonucu. Yakın zamanda yapay zeka, nesnelerin interneti gibi alanlarda Türk bankacılık sektörünü ilklerle tanıştırdık. Akıllı saatlerle kolay ödeme deneyimi, Akbank Mobil'de farklı sektörlerdeki akıllı cihazlarla yaptığımız entegrasyonlar, Akbank Asistan'ın sesli iletişim yetkinliği kazanması, ayrıcalıklı bir hizmet olan portföy yönetiminin dijitalleştirilerek geniş müşteri bazımız ile buluşturulması gibi birçok yenilikçi ürün ve hizmeti de yine ilklere imza atarak müşterilerimizle buluşturduğumuz bir sene geçirdik.”

Gür, Akbank LAB çatısı altında 1000'den fazla ekosistem oyuncusuyla temas ederek, finansal teknoloji şirketleriyle ve büyük teknoloji firmalarıyla işbirliği yaparak, müşterilerine hızlı bir şekilde inovatif çözümleri taşımayı ve bu şirketlerle beraber değer üretmeyi uzmanlık alanları haline getirdiklerini bildirdi.

Dijitaldeki yenilikçi çalışmalarıyla birlikte bugün dijital aktif müşteri penetrasyonlarının yüzde 85'in üzerinde olduğunu belirten Gür, “Dijitaldeki müşteri trafiğimiz de tüm zamanların en yüksek seviyelerinde. Bu sayıyı her gün yukarıya taşımak için global düzeyde de gözlerin çevrildiği yeni fikirler üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Akbank'ın, 2030 sürdürülebilir finansman hedefini dört katına çıkararak 800 milyar lira olarak güncellediği bilgisini paylaşan Gür, “Sürdürülebilir mevduat, sürdürülebilir tarım, KOBİ Eko Dönüşüm, yeşil dış ticaret finansmanı gibi yenilikçi ürünlerimiz ve karbon ayak izi hesaplama, sürdürülebilirlik performans ölçümü gibi müşteri odaklı hizmetlerimizle de her zaman müşterilerimizin yanındayız. 2025 yılına kadar kadın KOBİ müşterilerimizin sayısında her yıl yüzde 10'luk büyüme hedefliyoruz. Başarılarımızın bize getirdiği sorumluluğun bilinciyle tüm paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratmayı sürdüreceğiz. Edindiğimiz başarılarla uluslararası platformlarda Türk bankacılık sektörünü temsil etmekten gurur duyuyoruz.” açıklanmasında bulundu