5000 Evler Kadın Doğum ve Çoçuk Hastanesi Yıkılacak

5000 Evler Kadın Doğum ve Çoçuk Hastanesi Yıkılacak

Yayın: 03.06.2015 09:58
Paylaş:
A+ A-

Sağlık Bakanlığı tarafından üniversiteye devri yapılan 5000 Evler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat heyet ile birlikte incelemelerde bulundu.

İncelemede Rektör Prof. Dr. Refik Polat’a, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Güneş ve Prof. Dr. Yahya Fidan, Genel Sekreter Av. Yaşar Alpay, Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Karabudak ve Yapı İşleri Daire Başkanı Mehmet Gül eşlik ederken, 75. Yıl Mahallesi Muhtarı Recep Çakıcı ve Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Cihan Güçlü de katıldı.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat incelemenin ardından yaptığı açıklama da, “Daha önceden 5000 Evler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi olarak kullanılan ve bize devredilen 5 bin 300 metrekare alana sahip binanın güçlendirmeye uygun olmadığını, binanın yıkılarak yeniden projelendirilecek bir bina ile çevre alanının da dahil olmak üzere daha etkin ve verimli kullanılacağı fikrine vardık. Burayı yıkıp, Üniversitemize yakışan eğitim kurumunun kullanımına uygun bir bina yaptıktan sonra hizmete açacağız. Bunun için heyetimiz ile birlikte son bir etüt yaptık ve böylece süreci başlatmış olduk. En kısa sürede hizmete açılması için çalışacağız” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

INVAMED Başkanı Dinç’ten 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.05.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – INVAMED Başkanı Raşit Dinç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Dinç, mesajında, INVAMED ailesi olarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı minnet, gurur ve geleceğe olan inançlarıyla kutladıklarını belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 105 yıl önce, milletin birliği, beraberliği ve bağımsızlığı uğruna vereceği mücadeleyi başlatmak için Samsun'a çıktığını aktaran Dinç, “INVAMED olarak, Atatürk'ün, 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.' sözünü parola alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dinç, o günlerde memleketin her bölgesinin işgal altında olduğunu belirterek, mesajında şunları kaydetti:

“Milleti ayağa kaldırmak ve sömürgecileri topraklarımızdan kovmak için Samsun gemisine binenlerin büyük bir cesareti, kararlılığı ve inancı vardı. Samsun'da işaret fişeğini yakarak başlayan, İzmir'de düşmanı denize dökmeye ve oradan da Cumhuriyet'in ilanına kadar giden uzun yol bizlere anlamlı bir miras bırakmıştır. Bugün 19 Mayıs'ın 105. yılında INVAMED ailesi olarak bu inanç ve kararlılık ile ülkemiz için çalışıyoruz.

'Üreten Bir Gelecek' vizyonuyla sürdürülebilir kalkınmanın anahtarı olan bilim, teknoloji ve inovasyona sağlık için yatırım yaparak, Türkiye'yi daha müreffeh yarınlara taşıma kararlılığı içindeyiz. Dün Samsun'a adım atılırken bilim yol gösteriyordu. Bugün de yolumuzu bilim aydınlatıyor. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümünü kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimiz uğruna mücadele eden herkesi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”