600 Kişilik Ramazan Çadırı Kuruluyor

600 Kişilik Ramazan Çadırı Kuruluyor

Yayın: 16.06.2015 09:49
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediyesi, Ramazan Ayında Kent Meydanında kurulan iftar çadırıyla her gün yaklaşık 600 kişiye iftar yemeği verecek.

Yoksul vatandaşlar ve trafik nedeniyle evlerine ulaşamayanlar bu çadırlarda oruçlarını açacak. Daha önceki yıllarda da Ramazan Ayı dolayısıyla iftar çadırı kuran Karabük Belediyesi, bu yıl da geleneği bozmayarak Ramazan Ayı boyunca her gün iftar verecek.

Yaklaşan Ramazan Ayı ile ilgili bir açıklama yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Yaklaşık 600 kişiye iftar yemeği vereceğiz. Her gün verilecek yemeğin masrafları talepte bulunan hayırsever vatandaşlar ve kurumlar tarafından karşılanacak. İftar çadırı Kent Meydanında kuruldu. Kimsesizlerin, fakir, fukaraların ve yolda kalanların yanlarında olmaya devam edeceğiz. İlimizde bulunan iş adamları ve hayırseverlerin desteği ile bu Ramazan da yaklaşık 600 kişiye sıcak yemek vereceğiz” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da bayramlaşma programı düzenledi

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun İş İnsanları ve Bürokratları Derneğince (GİRİB) bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Giresun Kalesi'ndeki belediyeye ait sosyal tesiste organize edilen programa, AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, GİRİB Başkanı Kemal Tokmak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bürokratlar ve iş insanları katıldı.

Herkesin bayramını kutlayan Tokmak, yedincisini düzenlendikleri programa katılanlara teşekkür etti.

Katılımın geniş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Tokmak, ilerleyen yıllarda programı daha geniş kitlelere yayarak devam ettirmek istediklerini kaydetti.