Bölgenin Sesi Gazetesi
 

8 Bin 797 Öğrenci Daha Karabük Üniversiteli Oldu

Yayın: 10.08.2015 10:14
Paylaş:
A+ A-

Karabük Üniversitesinde 28 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında e-devlet üzerinden, Özel yetenek programları ile elektronik kaydı uygun görülmeyen (sağlık raporu, heyet raporu gibi belge gerektiren) bazı programlara yerleşen ve e-devletten kayıt yaptırmayan öğrenciler 3-7 Ağustos Üniversitemiz Demir Çelik Yerleşkesinde kayıtlarını yaptırdı.

2015 ÖSYS sonuçlarına göre 9 bin 860, Resim ve Müzik Programlarının Özel Yetenek Sınavı sonuçlarına göre 90 olmak üzere kayıt hakkı kazanan toplam 9 bin 950 öğrenciden 8 bin 797 öğrenci kaydını yaptırdığı belirtildi.

Kayıtların sorunsuz bir şekilde tamamlandığını belirten Rektör Prof. Dr. Refik Polat: “Öğrenci ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştıran e-devlet sistemi ile Üniversitemize yerleşen öğrenciler fiilen gelmeden kayıtlarını bu yıl çok rahat bir şekilde yaptılar. Özel yetenek programları ile elektronik kaydı uygun görülmeyen (sağlık raporu, heyet raporu gibi belge gerektirenler) bazı programlara yerleşenler ile e-devlet üzerinden kayıt yaptırmayan öğrenciler ise yerleşkemize gelerek kayıtlarını yaptırdılar. 28 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında e-devlet sistemi ile 7644 öğrenci kayıt yaptırırken, 3-7 Ağustos tarihleri arasında da üniversitemize gelerek 1153 öğrencinin kayıt yaptırmasıyla toplamda 8797 öğrenci kayıt yaptırmış oldu ve böylece kayıt işlemleri sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Boş kalan kontenjanlarımız ek yerleştirme ile dolacaktır.

Öğrenci ve ailelerine yardımcı olarak misafirperver olduklarını bir kez daha gösteren, her zaman olduğu gibi kayıtlar süresince bizlerden desteğini esirgemeyen başta Karabük halkı olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. 2015-2016 Akademik yılının üniversitemize, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, herkese başarılar diliyorum” dedi.

Diğer yandan,2015-2016 Akademik Yılı kayıtları 7 Ağustos Cuma günü mesai bitimi ile sona ererken, dersler 14 Eylül 2015 Pazartesi günü başlayacağı bildirildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı

Yayın: 25.09.2023 20:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'un Bafra ilçesinde tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı.

Mehmet K. yönetimindeki 61 K 5015 plakalı tır, Samsun-Sinop kara yolu Kolay Kavşağında bisikletli Saim Gün'e (78) çarptı.

Çarpmanın etkisiyle tırın altında kalan Saim Gün ağır yaralandı.

İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

112 Acil Sağlık ekiplerince Bafra Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gün, müdahalenin ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.