8 Bin 797 Öğrenci Daha Karabük Üniversiteli Oldu

8 Bin 797 Öğrenci Daha Karabük Üniversiteli Oldu

Yayın: 10.08.2015 10:14
Paylaş:
A+ A-

Karabük Üniversitesinde 28 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında e-devlet üzerinden, Özel yetenek programları ile elektronik kaydı uygun görülmeyen (sağlık raporu, heyet raporu gibi belge gerektiren) bazı programlara yerleşen ve e-devletten kayıt yaptırmayan öğrenciler 3-7 Ağustos Üniversitemiz Demir Çelik Yerleşkesinde kayıtlarını yaptırdı.

2015 ÖSYS sonuçlarına göre 9 bin 860, Resim ve Müzik Programlarının Özel Yetenek Sınavı sonuçlarına göre 90 olmak üzere kayıt hakkı kazanan toplam 9 bin 950 öğrenciden 8 bin 797 öğrenci kaydını yaptırdığı belirtildi.

Kayıtların sorunsuz bir şekilde tamamlandığını belirten Rektör Prof. Dr. Refik Polat: “Öğrenci ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştıran e-devlet sistemi ile Üniversitemize yerleşen öğrenciler fiilen gelmeden kayıtlarını bu yıl çok rahat bir şekilde yaptılar. Özel yetenek programları ile elektronik kaydı uygun görülmeyen (sağlık raporu, heyet raporu gibi belge gerektirenler) bazı programlara yerleşenler ile e-devlet üzerinden kayıt yaptırmayan öğrenciler ise yerleşkemize gelerek kayıtlarını yaptırdılar. 28 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında e-devlet sistemi ile 7644 öğrenci kayıt yaptırırken, 3-7 Ağustos tarihleri arasında da üniversitemize gelerek 1153 öğrencinin kayıt yaptırmasıyla toplamda 8797 öğrenci kayıt yaptırmış oldu ve böylece kayıt işlemleri sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Boş kalan kontenjanlarımız ek yerleştirme ile dolacaktır.

Öğrenci ve ailelerine yardımcı olarak misafirperver olduklarını bir kez daha gösteren, her zaman olduğu gibi kayıtlar süresince bizlerden desteğini esirgemeyen başta Karabük halkı olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. 2015-2016 Akademik yılının üniversitemize, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, herkese başarılar diliyorum” dedi.

Diğer yandan,2015-2016 Akademik Yılı kayıtları 7 Ağustos Cuma günü mesai bitimi ile sona ererken, dersler 14 Eylül 2015 Pazartesi günü başlayacağı bildirildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bartın’da kaldırıma çarpan motosikletin sürücüsü öldü

Anadolu Ajansı
Yayın: 12.04.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

BARTIN (AA) – Bartın'da kaldırıma çarpan motosikletin sürücüsü hayatını kaybetti.

Bartın-Karabük kara yolu Çaydüzü Mahallesi mevkisinde Ömer Ö'nün (24) kullandığı 33 EDD 07 plakalı motosiklet, kaldırıma çarparak yaklaşık 150 metre sürüklendi.

Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Sağlık personelinin yaptığı incelemede, Ömer Ö'nün hayatını kaybettiği belirlendi.

Öte yandan kaza anı, bir iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi.