81 İl Karabük Üniversitesinde Buluştu

81 İl Karabük Üniversitesinde Buluştu

Yayın: 21.05.2024 13:33
Paylaş:
A+ A-

Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde iki gün sürecek olan KBÜFEST “81 il Karabük’te buluşuyor” etkinliği başladı. Türkiye’nin kültürel zenginlik ve çeşitliliğini ortaya koyacak KBÜFEST’te 81 iilin stantları açılarak illerin tanıtımı yapıldı.Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcılar ile Türkiye’nin kültürel zenginliği ve çeşitliliği ortaya koyuldu.

Açılışta konuşan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Türkiye’nin 81 ili ve bu illere bağlı 922 ilçesiyle Türk kültürünü, değerlerini, maddi ve manevi kimliği yaşamayı, yaşatmayı ve tanıtmayı amaçlayan bir programla bir araya geldiklerini söyledi. KBÜFEST’in Karabük Üniversitesi öğrencileri, akademisyenleri ve idari personelin katkılarıyla 81 ilin tanıtımını amaçladığını belirten Kırışık, şunları kaydetti:”Karabük Üniversitesi olarak bir çalışma içindeyiz. Bu çalışmada ana noktamız Türkiye, Anadolu. İkinci ana noktamız ise bir pergelin 2 dairesi gibi bütün dünyayı oluşturmaktadır. Bütün dünyayı Türkiye gözüyle, Türkiye perspektifiyle anlamlandırmak, yeniden tasarlamak, geleceği inşa etmek amacıyla bilimin ve gençliğin gücünü Türkiye Yüzyılı’nda birleştirme amacını taşıyoruz. Bu konuda önemli adımlar atıyoruz. İşte KBÜFEST de bugünden itibaren geleneksel hale getireceğimiz bilimin ve gençliğin gücünü birleştirecek bir organizasyon olarak hayata geçirilecektir.” Konuşmanın ardından protokol üyeleri açılış kurdelesini kesti.Daha sonra protokol üyeleri ve katılımcılar, Teknoloji Fakültesi önündeki etkinlikte 81 il tanıtım ve öğrenci kulüpleri stantlarını gezdi.Çeşitli sergiler, sanat etkinlikleri, konserler, yöresel gösteriler, halk oyunları ve yöresel lezzetlerin sergileneceği ve 81 ilin tanıtımın yapılacağı KBÜFEST yarın sona erecek.

Festivalin açılışına, Vali Yardımcısı Erol Özkan, Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Eflani Belediye Başkanı Hüsnü Akın, Eskipazar Belediye Başkanı Serkan Civa, Ovacık Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali hasan Köse, AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt, kurum müdürleri ve ilgililer katıldı.

Haber videosu için TIKLAYINIZ!

Yorumlar

  1. Ayzada

    Türkiye’nin 81 ilinin bizim Üniversitede toplanması ve kendi ülkelerinin güzelliklerini tanıtması çok güzel bişey di herkesin dikkatini çekiyordu. Ayrıca insanların hoş karşılamaları ve güler yüzlü olmaları ayrı bir güzellik katıyordu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzon’da İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları protesto edildi

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.06.2024 16:22
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Ortahisar ilçesinde, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterildi.

Alışveriş merkezindeki bir kahve zincirinin şubesi önünde toplanan grup, Türk ve Filistin bayrakları ile dövizler açtı. Burada kurulan ekrana, İsrail'in Gazze'de yaptığı zulmü anlatan görseller yansıtıldı.

Grup adına açıklama yapan Hacer Akbulut, Gazze'de savaş suçları işlendiğini dile getirerek, “Ne yazık ki bu suçları işliyorlar çünkü bu bir savaş değil, apaçık bir soykırım. Sessiz kalarak bu zulmü onaylamamız mümkün değil. Sessiz kalarak bu savaş suçuna, bu katliama ortak olmamız mümkün değil. İzlediğiniz görüntüler bir film sahnesinden alınmış değil, yapay zekayla da oluşturulmadı. Tüm bu gördükleriniz Gazze'nin ta kendisi, gerçeğin ta kendisi.” ifadelerini kullandı.

Akbulut, Gazze için yapılacaklardan birinin belki de en önemlisinin boykot olduğunun altını çizerek, şunları söyledi:

“İsrail'e alenen destek veren her türlü firmayı boykot ettik. Bu markalardan bir sakız dahi satın almadık, almayacağız. Perdede görmüş olduğunuz tüm markalar ya doğrudan İsrail'e ait yahut alenen kendilerine sponsorluk eden firmalardır.”

Herkesi duyarlı olmaya çağıran Akbulut, “Artık Gazze kocaman bir bebek mezarı. Lütfen, geç olmadan, sıra bizim çocuklarımıza gelmeden ses verin, destek verin. Gelin katilin can damarlarını birlikte kurutalım. Biz bir vakıf ya da dernek değiliz. Buraya sizden bir şey istemeye de gelmedik. Para, bağış ya da hizmet istemiyoruz. Sadece düşmanı, zalimi, tehlikeyi size duyuruyoruz.” dedi.

Açıklamanın ardından gruptakiler bir müddet bekledikten sonra buradan ayrıldı.