Açık Kapıya En Çok İşsizler Başvurdu

Açık Kapıya En Çok İşsizler Başvurdu

Yayın: 20.03.2023 13:45
Paylaş:
A+ A-

Karabük Valiliği bünyesinde kurulan Açık Kapı Şube Müdürlüğüne başvurulan çoğunluğu işsizlerden oluştu. Müdürlüğe, 2022 yılında başvurulanların %73,4’ünün herhangi bir işe sahip olmadığı bildirildi.
Açık Kapı Şube Müdürü Gülnur Dereli Berber 2022 yılında yapılan çalışmalar hakkında Vali Fuat Gürel’e brifing verdi.

İlk olarak Şube Müdürlüğünün kuruluş amaçları ile ilgili bilgi veren Şube Müdürü Gülnür Dreli berber, “Vatandaşlarımızla en üst düzeyde iletişim kurularak kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyeti artırmak, kamu hizmetine erişimini kolaylaştırarak öneri, talep ve şikâyetlerini içeren başvurularını en kısa sürede sonuçlandırmak, hızlı ve etkin bir hizmet sunmak, devletimiz ile vatandaşlarımız arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni arttırmak şeklindedir” dedi.

Müdürlüğe kurulduğu 2018 yılından bugüne kadar 13 Bin 101 müracaat gerçekleştirildiğini ifade eden Müdür Berber; “2022 yılında Müdürlüğümüze Bin 984 müracaat gerçekleştirilmiş olup bu müracaatların tamamı sonuçlandırılmıştır. Müracaatların Bin 564’ü İl Merkezinden, 267’si Safranbolu, 73 Yenice, 44 Eskipazar, 30 Eflani ve 6’sı Ovacık ilçelerimizden yapılmıştır.

Yapılan müracaatların Bin 125’i e devlet sistemi üzerinden, 693’ü yüzyüze, 124’ü vatandaşlarımızın kendi internet sistemleri üzerinden ve kalan 42 müracaat ise mobil olarak gerçekleştirilmiştir.
Yapılan müracaatların konusu bakımından değerlendirildiğinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kaymakamlıklarımız, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü görev ve çalışma alanına sahip olduğu görülmektedir.

Yapılan müracaatların istatistiki verileri incelendiğinde en fazla müracaat yapan kişilerin 30-40 yaş aralığında olduğu, %32,9 oranında ilkokul mezunu kişilerin müracaat gerçekleştirdiği ve müracaatların %52’sinin kadın olduğu ayrıca %73,4 müracaat sahibinin herhangi bir işe sahip olmadığı tespit edilmiştir.
Vatandaşlarımızın e-başvuru sistemi kullanarak gerçekleştirdiği müracaat sayısı 98 olup müracaatların tamamı sonuçlandırılmıştır. 3071 Sayılı Dilekçe Kanununa göre alınan dilekçe sayısı ise 20’dir.
2022 yılında toplam 46 adet Halk Günü Toplantısı gerçekleştirilmiş olup bu toplantılara 505 vatandaşımız katılmıştır” dedi. (Sadık Arslan)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

GÜNCELLEME 2 – Tokat’ta 5,6 büyüklüğünde deprem

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.04.2024 20:24
Paylaş:
A+ A-

TOKAT (AA) – Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 5,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 18.11'de merkez üssü Sulusaray ilçesi olan 5,6 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Sarsıntının 5,99 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

Deprem çevre illerden de hissedildi.

AFAD, depreme ilişkin gelişmeleri takip ettiklerini bildirdi.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, AA muhabirine, ekiplerin sahada olduğunu söyledi.

İlk gelen bilgilere göre can kaybının olmayışının en büyük tesellileri olduğunu vurgulayan Hatipoğlu, “Vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Devlet olarak İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya'nın talimatları doğrultusunda tüm vatandaşlarımızın barınma ve iaşe sorununun halledilmesiyle ilgili gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Tüm hemşehrilerimize ve milletimize geçmiş olsun.” dedi.

Sulusaray ilçe merkezinde bir caminin minaresinde hasar oluştu.

Deprem, ilçeye bağlı Malum Seyit Tekke köyünde iki cami ile bazı evlerde hasara neden oldu. Bir cami minaresinin ise külah bölümü yıkıldı.

Artova ilçesinde de hissedilen deprem nedeniyle vatandaşlar sokağa çıktı. Bazı vatandaşlar ağlarken, bazıları da fenalaştı.

Artova Kaymakamı Erkan Atam ve Belediye Başkanı Ali Güner vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı.

Zile ilçesinde de sarsıntı nedeniyle bazı metruk yapılarda hasar meydana geldi.

Belediye ekipleri, hasar gören evlerin tehlikeye neden olmaması için çalışma başlattı.

Öte yandan Samsun AFAD İl Müdürlüğünden 3 araç ve 20 personelle canlı arama köpeğinin Tokat'a görevlendirildiği belirtildi.

Samsun'un Atakum ilçesinde de hissedilen deprem anında evinde bir kişi, cep telefonu kamerasıyla avizenin sallanışını kaydetti.