Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Aday Adaylarında Meraklı Bekleyiş Bugün Son Buluyor

Yayın: 18.09.2015 11:42
Paylaş:
A+ A-

1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan 26. Dönem Milletvekilliği seçimleri için Siyasi partiler, aday listelerini bugün Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) verecek. Kesin aday listeleri 28 Eylül’de ilan edilecek. Yurtdışında ve gümrük kapılarında oy verme işlemi ise 8 Ekim’de başlayacak.

Milletvekili Aday listesi ve sıralaması Ülke genelinde olduğu gibi Karabük’te de merakla beklenmeye başladı. AKP’nin, CHP’nin, MHP’nin Saadet Partisi’nin, BBP’nin ve diğer Partilerin aday sıralaması en geç bugün saat:.17.00’e kadar seçim kurullarına teslim edilecek.

Bilindiği gibi CHP’de İl Başkanı Av. Erdoğan Dinçel ve Gülsüm Beniç Aday Adayı olmuştu. İki aday adayı olduğu için CHP sadece sıralama belli olacak. En çok merak edilen ise AK Parti ve MHP’de kimlerin milletvekili adayı olacağı ve sıralamanın nasıl gerçekleşeceği.

AK PARTİ’DE 18 ADAY ADAYINDA HEYECANLI BEKLEYİŞ

Siyasi Partilerde Milletvekili Aday adaylığı müracaatının 1 Eylül tarihinde başlamasının ardından yoğunluk yine AK Parti’de oldu ve 18 kişi Milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundu. AK Parti’ye Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunanlar arasında geçen dönemde de aday adayı olan isimler bulunuyor. Bunlar mevcut Milletvekili Osman Kahveci hariç. Geçen dönemin 2. Sıra adayı Sedat Namal, Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Muzaffer Atılgan, Özgür Ulupınar, Ömer Ayar, Adnan Ünnü, Cumhur Ünal, Enver Malkoç, Ersoy Yılmaz, gibi isimler. Bu isimlere Mehmet Ceylan, Hasan İpek, Ahmet Erorhan, Güngör Bilir ve Adem Demirci de eklenerek, sayı 18’e yükseldi. Yani 7 Haziran öncesi 14 olan aday adayı sayısı 18’e yükselmiş oldu. Şimdi bu aday adayları arasından sadece iki kişi 1 Kasım seçimleri için Milletvekili adayı olacak. Bu aday adayları arasında eski Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Mehmet Ceylan,Ahmet Erorhan ismi ön plana çıkarken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in de Karabük’ten aday gösterileceği ve sıralamanın da değişebileceği ifade ediliyor.

CHP’NİN ADAY LİSTESİ BELLİ GİBİ

Ana Muhalefet Partisi CHP’de Karabük İl Başkanlığı görevinden istifa eden Avukat Erdoğan Dinçel ile eğitimci Gülsün Beniç’in dışında başvuru yapanın olmadığı bilinirken, Sıralamanın ise Erdoğan Dinçel ve Gülsün Beniç şeklinde olması bekleniyor.

MHP’DE LİSTE SAVAŞI

MHP’de mevcut Milletvekili dahil 7 aday adayı olmasına rağmen dışarı dan bir ismin adaylığı için girişimlerde bulunulması MHP’de hareketliliğe yol açtı.

MHP’li Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin yoğun çabaları sonucu 7 Haziran Milletvekilliği seçimlerinde Durmuş Yalçın’la 16 yıl aradan sonra bir Milletvekilliği kazanan MHP’de Milletvekili aday adayı sayısı 7. Ancak bu 7 ismin haricinde Dr. Adem Kar’ın da aday adayı olduğu ifade ediliyor. Bilindiği gibi MHP’de Mevcut Milletvekili Durmuş Yalçın, Ahmet Taşkın, Ayhan Akbaş, Çetin İpek, Mustafa Dursun, Mustafa Özata ve Osman Aydın daha önce aday adaylıklarını açıklamışlardı. Şimdi bu 7 aday adayının haricinde Dr. Adem Kar’ın da isminin telaffuz edilmesi Gözleri Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye çevirdi. Dr. Adem Kar’ın aday adayı olmasında Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin rolü olduğu ifade edilirken, Vergili’nin Adem kar’ın adaylığı için Genel Merkez nezdinde girişimlerde bulunduğu, ve sıralamaya da çok büyük etkisinin olacağı belirtiliyor.

Diğer yandan Mevcut Milletvekili Durmuş Yalçın’ın Karabük basını başta olmak üzere, teşkilatla yaşadığı sıkıntıların Genel Merkeze intikal ettirildiği ve yaşanan bu sıkıntıların da rahatsızlığa yol açtığı belirtiliyor. Bu nedenle de MHP’de listenin Durmuş Yalçın’sız,Adem Kar ve Osman Aydın şeklinde yapılabileceği şeklinde duyumlar alınıyor..

Öte yandan Ovacık Belediye Başkanlığından istifa ederek Milletvekili aday adayı olan Mustafa Dursun’a da Genel Merkezde tepkilerin olduğu belirtilirken, bu tepkilerin oluşmasına neden olarak Ovacık Belediye Başkanlığının AK Parti’ye kaptırılması olarak nitelendirildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”