Bölgenin Sesi Gazetesi
 

AFAD’dan Huzurevi Sakinlerine Yangın Tatbikatı

Yayın: 22.08.2015 13:02
Paylaş:
A+ A-

Karabük Yücel Huzurevi’nde kalan yaşlılara Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü ve Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri tarafından yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Yücel Huzurevi’nde düzenlenen yangın tatbikatı öncesi huzur evinde kalanlara doğal afetler konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen tatbikatta senaryo gereği huzurevinde çıkan yangında ilk olarak huzurevi güvenli olarak tahliye edildi. Yetkililer binanın giriş katında 2 kişinin mahsur kaldığını belirledi. Güvenli bir şekilde binaya giren yetkililer mahsur kalan kişileri dışarı çıkardı. Binanın 3. katında 2 kişinin mahsur kaldığının tespit edilmesi üzerine Karabük itfaiyesine bağlı ekipler merdiven yardımıyla dumandan etkilenen kişileri kurtardı. Daha sonra AFAD ekipleri halatlar yardımıyla, binanın 3. katından insan maketini güvenli bir şekilde binadan tahliye etti.

Tatbikatta daha sonra huzurevi sakinlerine ve görevlilere yangın tüpünün kullanılması gösterildi. Bazı huzurevi sakinleri ve çalışanları uygulamalı olarak yakılan ateşi yangın tüpüyle söndürdüğü tatbikatta AFAD İl Müdürülüğü’nün arama kurtarma köpeği ‘Bafi’ de eğitimcisiyle küçük bir gösteri yaptı.
Karabük Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Yardımcısı Selma Uluçay doğal afetler konusunda her zaman tatbikat yaptıklarını belirterek, en son İzmir’de geçtiğimiz günlerde bir huzurevinde çıkan yangın sonrası durumun ne kadar önemli olduğunu gördüklerini söyledi.

AFAD İl Müdürü Gazanfer Erbay ise yaptığı açıklamada, doğal afetlerde korunması konusunda huzurevi sakinleri konusunda bilgilendirdiklerini belirterek, “Burada bir tatbikat düzenledik. Burada yapılanlar insanlara bazen basit görünebilir. Ama öyle bir şey değil. Yangın gibi afetlere yapılacak ilk müdahale önemlidir” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”