Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Ak Parti Aday Tanıtım Programını Gerçekleştirdi

Yayın: 27.04.2015 09:55
Paylaş:
A+ A-

AK Parti Karabük İl Başkanlığı, 7 Haziran’da gerçekleşecek olan genel seçimde belirlenen milletvekili adaylarının tanıtım programını gerçekleştirdi.

Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen milletvekili aday programına İl Başkanı Timurçin Saylar, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Milletvekili adayları Osman Kahveci, Sedat Namal, Merkez İlçe Başkanı Muhammet Kaya, İlçe belediye başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri, aday adayları ve çok sayıda partili katıldı.

Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan; “7 Haziran’da yapılacak genel seçim ülke ve İslam alemi açısından çok önemli. İnşallah bu seçim Karabük adına ülkemiz adına hayırlı olur” dedi.

Ceylan; “13 yılda Türkiye’de önemli hizmetlerin ve atılımların yapıldığını dile getiren Ceylan, “Son 13 yıllık süre içerisinde, sadece Karabük’te 4 milyar liralık yatırım yapıldı. Bu güven ve istikrar ortamı, hükümetimizin bu çabaları olmasaydı bunların gerçekleşmesi mümkün değildi. Ancak muhalefet ve şer güçler, ‘nasıl yaparız da AK Parti’yi iktidardan indiririz’ hesabı içinde oldu hep. Çeşitli entrikalar içerisine girdiler. AK Parti’yi kapatmaya çalıştılar. Olur, olmaz şantaj ve ithamlarda bulundular” diye konuştu.

NAMAL, “SİZLERİN, ANKARA’DA NAMUSU VE ŞEREFİ OLACAĞIZ”

AK Parti Karabük Milletvekili adayı Sedat Namal, Karabüklülerden vekalet almak adına bu yola çıktıklarını ve bu yolda da inanarak çalışmalarını sürdüklerini kaydederek şöyle konuştu; “Değerli dostlar bizler sizlere müracaat ettik. Müracaat ettikten sonra teşkilatımız bir takım imtihanlardan bizleri geçirdi. Tekrar sizlerden destek istedik temayüller yapıldı, anketler ve mülakatlar yapıldı. Genel merkezimizin takdiri ile Cenabı Allah’ın alın yazısı ile bu görev Osman Bey ile bize verildi.Bu bizim size emanetimiz. Bu ne demek, biz ilk önce oraya gittik; ama genel merkezimiz, Başbakanımız, biz sizleri onayladık; ama resmi bir belge ile halkın vekâletini almak ile görevlendirildiniz ve sizlerin vekâletini almaya geldik. Biz; sizlerin bize bu desteği vereceğinizden eminiz. İnşallah sizlerin desteği ile bu yolda muvaffak olacağız. Bize bu vekâleti verdiğiniz de bizlerde Osman ağabeyimiz ile sizlerin Ankara’daki vekiliniz değil, namusunuz ve şerefiniz olacağız. Ben bu anlamda kendi adıma söz veriyorum”

KAHVECİ; “7 HAZİRAN’DA TÜRKİYE’DE DEPREM OLACAK”

Her siyasi partinin bir seçim süreci aday belirleme süreci olduğunu ve bu süreçte de AK Parti’nin 14 aday adayı ile bu sürece başladığını kaydeden Kahveci; “AK Partimizde 14 aday adayı ile bu süreci sürdürdü. Anketler, temayüller, mülakatlar sonucunda Sedat kardeşimiz ile birlikte bu görev bizlere verildi. Şunu belirtmek isterim, aday adaylarımız ile birlikte çok güzel bir aile örneğini burada göstermekteyiz. Bizler 13 yıldır Karabük’ümüze çok büyük hizmetler getirdik. İktidarımıztarafından Karabük’e 4 milyar liralık kamu yatırımı yapıldı. Bu sene 200 milyon liralık bir kamu yatırımı daha gelecek. İnşallah Karabük’ün alt yapılarını eğitimden sağılığa, ulaşımdan spor tesislerine kadar birçok alt yapılarını yerine getiriyoruz. Bizlere bu emaneti tevliederseniz ki onun için sizlere geldik. Genel Başkanımız Başbakanımız bizleri sizlere gönderdi ve ‘gidin milletten vekâlet alın, onay alın’ dedi. İşte bu toplantıda verilecek olan start ile kapı kapı dolaşacağız, sıkmadığımız el kalmayacak. Türkiye büyüyecek ve Türkiye düşmanları korkacak. 7 Haziran da bir deprem olacak Türkiye’de. Bu deprem de AK Gönüllüler sevinecek, Türkiye sevinecek. AK Parti ve Türkiye düşmanlarının felaketi olacak.
Ak partide hırs yok, kırgınlık yok, kızgınlık yok hep kardeşlik hep birlik ve beraberlik var. İnşallah her seçimde olduğu bu seçimde de tulum çıkartarak AK Partimizi Türkiye’de ve Karabük’te yine birinci çıkaracağız. 7 Haziran seçimleri Karabük’e ve ülkemize hayırlı olsun” diye konuştu.

BAŞKAN SAYLAR, “AZİZ MİLLETİMİZ HİZMET EDENİ GÖNLÜNE KOYMUŞTUR”

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, İslam coğrafyasında 200 yıldır zulümlerin, işkencelerin, savaşların yaşandığını, Abdülhamit Han’dan sonra Kurtuluş Savaşı’nın yaşandığını, Adnan Menderes, Turgut Özal ve Necmettin Erbakan gibi millete hizmet edenlerin yaşadığını belirterek; “Milletimiz kendine hizmet edeni gönlüne koymuş ve yad etmiştir. Onları anlamayanlar, milletin adamlarının kıymetini vefatından sonra rahmetle anmış ve anlamışlardır” dedi.

Saylar, 7 Haziran 2015 milletvekili seçimin de aday adaylarımız ve teşkilat kademelerimiz ile bu süreci devam ettirerek Genel Merkezimizin vermiş olduğu karar ile Osman Kahveci ve Sedat Namal ile aday belirleme sürecini tamamladık. Aday adaylarımıza da çok teşekkür ederiz. Bu süreçte de Karabük’te tekrar 2-0 yaparak Karabük’e hizmetlerimize devam edeceklerini kaydederek konuşmasına şöyle devam etti; “ Aziz milletimiz ve ümmetimiz, dünya mazlumları dünya liderleri Recep Tayyip Erdoğan’ı gönlüne ve yüreğine koymuştur. Bu süreç benim şahsi davam değildir, Sedat Namal’ın şahsi davası değildir, Osman Kahveci’nin şahsi davası değildir. Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsi davası değildir. Sayın Başbakanım ve Genel Başkanım Ahmet Davutoğlu’nun şahsi davası değildir. Bu süreç milletimizin, ümmetimizin ve dünya mazlumlarının var olma davasıdır. Daha dün iman kardeşliği ile bağlanan ümmetin evlatları, Filistin’den, Gazze’den, Mekke’den, Medine’den, Somali’den, Yemen’den, Afganistan’dan, Pakistan’dan, Horasan’dan, Bakü’den, Şam’dan, Bağdat’tan, Kırım’dan, Bosna’dan,Kosova’dan,Makedonya’ dan, Fas’tan, Cezayir’den, Mısır’dan, Anadolu’nun her köşesinden Çanakkale’ye ümmetin selameti için geldiler ve şehit düştüler. Daha dün Horasan’dan bu beldelere gelen gönüllülerin davası Bedir’ de, Uhut’ta, Hendek’ te, Mekke’nin fethinde, Malazgirt’te, İstanbul’un fethinde, viyana kapılarında. Onların davası kuru kuruya cihangirlik davası değildi, onların davası ilahi kelimetullahı kâinata ta anlatma davasıdır. İslam dini dünyaya nur olarak indirildi bu nura sahip çıkmak aziz milletimize ilahi bir görevdir. Eğergözyaşlarınız ümmet için akmıyorsa makamlarımızın ne önemi var. Milletin umudu biziz, ümmetin umudu biziz, dünya mazlumlarının umudu biziz, kişisel makamlar yaklarımız altındadır. YeniTürkiye’yikuracağız. Yeni medeniyeti kuracağız ve bu yolda;kardeşlerim Hz. Süleyman gibi adil olun, Hz.Zükerneyn gibi yiğit olun Hz.Yusuf gibi güzel yüzlü olun. Hz.Meryem gibi iffetli olun Hz. Muhammet’in aşığı olunhiç kimse için ölmeyiniziki cihan güneşi sevgili peygamberimiz gibiümmetiniz için ölün.”

Başkan Saylar, son olarak seçim çalışmalarında tüm teşkilat kademelerinin büyük bir özveri ile çalışacağını ve 7 Haziran’da da Karabük’te 2-0 seçimleri alarak Karabük’e hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

19 Mayıs’ta kahverengi kokarca böceği zararlısı ile ilgili bilgilendirme toplantısı

Yayın: 07.12.2023 04:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – 19 Mayıs ilçesinde kahverengi kokarca böceğinin zararları ve alınacak önlemlerle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Demet Aynan Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli ziraat mühendisi Dilber Sağlam, kahverengi kokarca böceğinin bitkilere verdiği zarar ve alınabilecek önlemler ile ilgili sunum yaptı.

19 Mayıs Kaymakamı İbrahim Civelek, zararlı böcekle mücadele konusunda ilçede yapılan geniş çaplı bilgilendirme toplantıları ve ilaçlama çalışmaları sayesinde zararın en aza indiğini, mücadeleye devam edileceğini belirtti.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Galip Baykal da kahverengi kokarca zararlısına karşı yürütülen çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş ise İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile koordineli şekilde zararlı ile mücadele ettiklerini, üreticilere destek olduklarını anlattı.

Sağlam da kahverengi kokarcanın bitkilere sokucu emici ağız yapısıyla zarar verdiğine işaret ederek, “Bu zarar, meyvelerde ve yapraklarda sarı lekeler, meyvelerde çukurlaşma, yaprakların kıvrılması ve dökülmesine neden olabilir. Özellikle meyvelerin olgunlaşma dönemindeki zararı daha fazladır. Bu dönemde meyvelerde kedi yüzüne benzer, meyvenin içine doğru genişleyen zedelenme çürük benzeri doku kayıpları oluşur. Kahverengi kokarcanın zararları sadece bitkisel üretime değil, nadir de olsa insan sağlığına da zarar verebilir. Yaz mevsimi sonunda kışlamak için ev, depo gibi korunaklı alanlara girerler. Bu alanlara girerken üzerlerinde hastalık ve zararlıları taşıyabilirler. Ayrıca kışlama sırasında salgıladıkları kimyasallar, alerjik reaksiyonlara neden olabilir.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Kalınbacak, 19 Mayıs Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mahmut Bilgen, 19 Mayıs Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Karakartal ile üreticiler katıldı.