Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Ak Parti Adaylarından Seçim Değerlendirmesi

Yayın: 21.05.2015 10:15
Paylaş:
A+ A-

Ak Parti tanıtım medya’dan sorumlu İl başkan yardımcısı Ali Erorhan ile Teşkilat başkanı Serdar Dereli tarafından tertip edilen kahvaltılı basın toplantısında bir araya gelen milletvekili adayları Osman Kahveci ve Sedat Namal gündeme dair açıklamalarda bulunarak, basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.
Toplantının ilk açılış konuşmasını yapan AK Parti Karabük milletvekili ve milletvekili adayı Osman Kahveci, Türkiye’nin ve Karabük’ün gündeminde seçim konuşuluyor. Bu süreçte de temennimiz demokratik ve huzurlu bir şekilde sürecin tamamlanmasıdır” dedi.

Kahveci konuşmasının devamında, “Türkiye’nin gündemi de Karabük’ünde gündemi belli. Bir seçim sürecine son hızla gidiyoruz. Türkiye seçimi konuşuyor, Karabük seçimi konuşuyor. Siyasi parti liderleri ilimizi ziyarete geliyor. Genel Başkanımız, Başbakanımız da 23 Mayıs Cumartesi günü saat 13.00’ da Karabük’ümüzde olacak. Başbakanımızın Karabük’e gelmesi bize çok büyük destek ve güç verecek. Bu süreçte de bizde Sedat Namal kardeşimiz ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Parti liderleri geldi, gerçekten Karabük kendisine yakışır bir şekilde karşılamalarını yaptı. Huzuru bozan, tatsızlık çıkaran olayların yaşanmaması bizleri mutlu etti. Bizim temennimiz bu süreçte demokratik ve huzurlu bir şekilde bu sürecin devam etmesidir” ifadelerine yer verdi.

BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE İSTİHDAM AĞIRLIKLI PROJELERE AĞIRLIK VERECEĞİZ

AK Parti’nin, Türkiye’de ve Karabük’te en güçlü parti olduğunu vurgulayan Kahveci; “Bizim seçimle ilgili bir kaygımız yok. Karabük’e yaptıklarımız ortadır. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Karabük’te AK Parti iktidarı olarak iki yüzden fazla yatırım gerçekleştirdik. Yaklaşık 4 milyar liralık kamu yatırımı yaptık. Bundan sonraki süreçte de Karabük’ün önüne hangi yatırımları koyacağımızın hazırlıkları devam ediyor. Ben diğer siyasi partilerden de bunları bekliyorum; yani biz yapacaklarımızı söylüyoruz. Onlar konuşuyor; ama halen ne yapacaklarını açıklayamadılar. Biz iktidarımız boyunca Karabük’ümüze sanayi, sağlık, spor, yol, doğalgaz, Karabük ve Safranbolu’da içme suyu, Kamu binaları bunlar gibi birçok dalda yatırım gerçekleştirdik. İnşallah yeni dönemde de güzel yatırımlar ile Karabük’ümüzde büyüme devam edecek. Bundan sonraki süreçte de istihdam ağırlıklı projelere ağırlık vereceğiz” diye konuştu.

BİZ KİŞİLER İLE UĞRAŞMIYORUZ

Gazetecilerin son günlerde sanal basında, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ile ilgili çıkan ve bir takım yerlere servis edilen CD’lerle ilgili bir değerlendirme yapan Kahveci, “Bizim genel merkezimiz böyle bir video yayınladı; ama oradaki konu Türkiye geneli bir videodur. 2002 yılından önce Türkiye nasıldı, 2002 sonrasında Türkiye nasıl oldu, şekilde bir video yayınlandı. Biz kişiler ile uğraşmıyoruz. 2002 yılından önce Karabük nasıldı, şimdi nasıl bunlar bizleri ilgilendirir. Bizim derdimiz kişiler değildir. Biz bunu her sözümüzde dile getiriyoruz. 2002’ de Türkiye ve Karabük nasıldı, şimdi nasıl biz buna bakarız” dedi.

VERGİLİ İLE GÜNDE ÜÇ-DÖRT KEZ GÖRÜŞÜYORUM

Diğer yandan düzenlenen basın toplantısında kısa bir değerlendirme yapan milletvekili adayı Sedat Namal ise, ”Sayın Rafet Vergili başarılı bir belediye başkanı ki iki dönem Karabük’te seçim kazanmış.Ancak bu genel seçimler farklıdır.Biz Karabük’e büyük hizmetler getirmek için göreve talibiz.Yani sayın Vergili ile bir sorunumuz yok ve kendisi ile ben şahsım olarak günde üç,dört sefer görüşüyorum.Önemli olan Karabük’e yapılan hizmettir.AK Parti yapar,birileri ise konuşur” dedi.

Yorumlar

  1. AKPARTİLİ

    AKPARTİLİ OLARAK COK ÜZÜLÜYORUM. BU DÖNEM NEDENSE İNSANLARDA HEYCAN YOK. BAKIYORUM VE KATILIYORUMDA COK HARARETLİ BİR SEÇİM CALIŞMASI YOK DAHA ÖNCEKİ DÖNEMLERE GÖRE BU BENİ KORKUTUYOR.BEŞBİNEVLERDE MİTİNG VAR DEDİLER GİTTİM KATILDIM NE GÖREYİM COK CILIZ BİR TOPLULUK VAR BUNA MİTİNG DENİRMİ HİÇ YAPMA DAHA İYİ.CUMHURBAŞKANLIGI SEÇİMİNDE %64 ALDIK BU SEÇİMDE %40 LARI GÖREBİLİRİZ MALESEF.BENİM BİR AKPARTİLİ OLARAK TAVSİYEM 15 GÜN KALDI SEÇİME EMEKLİYE ,İŞCİYE ,MEMURA VE ASGARİ ÜCRETLİYE VERİN KARDEŞİM ARTIK HALK GELİŞMEYİ CEBİNDE GÖRMEK İSTİYOR YOKSA BU SEÇİM TEPKİ OYLARININ BOL YAŞANDIGI BİR SEÇİM OALACAK DİYE KORKUYORUM.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te otobüs yola çıkan domuza çarptı

Yayın: 23.09.2023 00:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'ün Eflani ilçesinde otobüsün çarptığı domuz telef oldu.

İstanbul'dan Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesine cenazeye gidenleri taşıyan M.Ö. yönetimindeki 34 ZC 8219 plakalı İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilişkin otobüs Akören köyü Kayalar Mahallesi yakınlarında yola çıkan domuza çarptı.

Çarpmanın tesiriyle otobüsün ön tamponuna sıkışan domuz telef oldu.

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve itfaiye grupları sevk edildi.

Kazada yaralanan olmazken domuz takımlarca bulunduğu yerden çıkarıldı.