Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Ak Parti Karabük İl Başkanı Saylar’dan Seçim Değerlendirmesi

Yayın: 11.06.2015 09:58
Paylaş:
A+ A-

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar düzenlediği basın toplantısında halkın tercihlerine saygı gösterdiklerini ve sandıktan çıkan demokrasinin baş tacı olduğunu belirtti

7 Haziran Genel Seçiminin ardından basın toplantısı düzenleyen AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar seçim sürecini değerlendirdi. Saylar, sandık sonuçlarına göre AK Parti’nin Türkiye’nin en büyük partisi olduğunu belirterek , “Yüzde 40.9 oy oranıyla Türkiye’deki diğer partilere oranla birinci parti pozisyonundayız. Yüzde 25 civarında CHP, yüzde18 civarında MHP, yüzde13 civarında HDP oy aldı. Bu anlamda AK Parti Türkiye’nin en büyük partisi. Bu kadar üzerine gelinmesine rağmen yine de AK Parti en yüksek oranda oy almasına rağmen bu süreç koalisyon sürecini getirmiştir. Sandıktan çıkan demokrasi başımızın tacıdır. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Milletimiz böyle bir tercih yapmıştır. Karabük’e ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bizler bu süreçte başladığımızda kullandığımız cümle tek bayrak tek vatan tek millet, hem millete hem ümmete hizmet vereceğiz diye yola çıktık. Bunun için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Hafta içi(Perşembe) günü Genel Merkezi tarafından Ankara’ya çağrıldıklarını söyleyen Saylar, “Partimizin kurul ve kuralları var. Genel Merkezimizde bunları masaya yatıracağız Hem Türkiye’deki süreç hem de koalisyon süreci tartışılacak. Bizim için partimizin ülkemizin ve ideolojimizin selameti önemlidir. Buna göre istişarelerimiz olacak. AK Parti’nin bu düşüşü toplantıda tartışılacak, buna göre bir yol haritası çizeceğiz. Bize 18 milyonu aşkın insan oy verdi. Bizim mücadelemiz koalisyon süreci olmasın diyeydi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve HDP’nin ne koalisyonla ilgili ne de ülkeyi yönetmekle alakalı bir açıklamaları söz konusu değil. Kaostan bu ülkeye fayda gelmez diyen kesim yine AK Parti’dir. Biz bu süreçte gerekenin yapılacağına inanıyoruz. Genel merkezde ilk önce il başkanları toplantısı yapılacak. 81 il başkanı ortak görüş kapsamında düşüncelerimizi Başbakan’a sunacağız” diye konuştu.

Saylar görev değişikliği konusunda ise “Biz her şeyden önce partimizin, ideolojimizin, ilimizin selametine göre hareket edeceğiz. Böyle bir durum olursa da biz gereğini yaparız” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

  1. akpartili

    akpartili bir vatandaş olarak bu seçimlerin hayırlara vesile olmasını diliyorum.sonucta milli irade tecelli göstermiştir buna saygı duymak gerekir.insanlar kerameti kendilerinde görmemelidir başarıyı kendisinin başarısı ve başarısızlıgıda kılıf bulmaya çalışmamalıdır bunuda üstlenmelidir ve gereğini yapmalıdır.%65 alırken ben başardım genel secimde alınan bu düşük oy oranınada sahip çıkmalıdır ve bunu üstlenmelidir ve seçimlerden önce söyledigini yapıp istifasını sunmalıdır.siyaset insan kazanmakla yapılır kibirlikle ve cok zenginim havasıyla yapılmaz akparti mütavazi yapısını korumaya devam etmelidirve halka ve tabana daha fazla inmelidir.seçim analizi yaparken genel siyaset den ziyade yerelde bu seçimi neden kaybettiğimizi bilmek istiyorum nerde nasıl bir hata yapıldı 19bin küsür oyumuz neden başka bir partiye gitti sebepleri nedir bu cok önemli soruya cevap vermek gerekiyor kanatimca.13 yıldır 2 tane olan vekil sayımız 1 e düştü, bunun hesabını birisi veya birileri vermek zorunda öyle kaçamak cevaplar saçma sapan sözler beni cok bağlamıyor .devir birlik ve beraberliğimizin dahada güçlenmesi gereken bir dönemden geçiyoruz nasıl belediye seçimlerinde bir önceki yönetim komple istifa ettiler birileride bunu yapmaları güzel olur en azından yeni kadrolar gelir ve ders alarak yapılmaması gereken hatalar yapılmaz.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)