AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Aydın, konuşmalarının kesilip, halka servis edildiğini kamuoyuna duyurdu

AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Aydın, konuşmalarının kesilip, halka servis edildiğini kamuoyuna duyurdu

Yayın: 19.03.2024 12:06
Paylaş:
A+ A-

AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Muhammet Yasin AYDIN, özel bir kanalda konuşmalarının kesilip, halka servis edildiğini basın açıklaması ile kamuoyuna duyurdu.

İlçe Başkanı M. Yasin Aydın, basın açıklamasında: “Safranbolu Belediye Başkan Adayımız Ali Büyüközdemir’in proje tanıtım toplantısı öncesinde CHP’nin belediye başkan adayının kurumsal iletişim grubundan video servis edilmiş olup, bu programındaki konuşmalarım kesilerek Elif Köse lehine bir algı oluşturulmaya çalışılmıştır.

Tam da proje tanıtımı anında böyle bir videonun yapılması çok manidar…

CHP Belediye Başkan Adayına yine teşekkür ediyorum, neden?

CHP’nin gerçek yüzünü, kendi gerçek yüzünü gösterdiği için. Programdan onunla ilgili teşekkür kısımlarını keserek yayınladığı için onun adına yine üzüldüm.

Şuanda benim konuşmalarımı keserek oluşturmak istediği algıyı anlıyorum, anladığım kadarıyla bu algı onun işi olmuş algıdan besleniyor. Ama ben her zaman doğruları söylemeye devam edeceğim. Programdaki konuşmalarıma gelince; Kendisinin 2019 seçimleri öncesi Proje tanıtımında Safranbolu’nun ihtiyaçlarıyla ilgili doğru tespitler yaptığını söyledim ancak, bu tespitlere rağmen hiç bir projesini hayata geçirmediğini de söyledim.

Aslanlar Sosyal Tesisinin daha önceden de orada olduğunu sadece tefrişat ve çevre düzenlemesinin yapıldığını,  yine Leyla DİZDAR Kültür Merkezinde de tefrişat yapıldığını yani CHP Belediye Başkan Adayının yapmadığını, kreş ve park konusunda kendi eliyle yapmadığını yine dile getirdim. Programı kesmediğinizde hepsi net şekilde anlaşılıyor. Hatta söz verip yapamadığı projelerin bulunduğu bölgelerdeki havadan Drone görüntüleri ile son hallerini sundum.

Böyle bir programdan kendine bir video yapması gösteriyor ki “Artık yolun sonu geldi”

“Çatı ve temeli belediye tarafından atılan hiç bir tesis yok. “

Projeler söylediğimiz gibi hep tespitte kalmış. Tespitler doğru ama çözüm yok, çözümsüzlük, insanları kandırma var.

“Bizim siyasi kültürümüzde muhalefet etmek için muhalefet yok. “Vatandaşlarımız lehine her ne varsa yanında olur teşekkür de ederiz.”

“Algıyı artık bırakalım”

Doğru söyleyerek hiçbir şey kaybetmezsiniz. O Yüzden her konuşmamda

BU SEÇİMİN KAZANANI “SAMİMİYET “OLACAK DİYORUM.” ifadeleri yer aldı. (Esra Oğuzkağan Özkan)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsung Avrupa’daki ilk ekstra geniş alttan donduruculu buzdolabı modelini tanıttı

Anadolu Ajansı
Yayın: 18.04.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Samsung, Avrupa'daki ilk A enerji sınıfı ekstra geniş alttan donduruculu buzdolabı modelini tanıttı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni RB6000D alttan donduruculu buzdolabı, AI Inverter kompresörü, AI enerji modu ve geliştirilmiş kapasitesiyle enerji verimliliği deneyimi sağlıyor.

Ürün, Wi-Fi özellikleri ve SmartThings AI Energy sayesinde, markanın benzer modellerine göre daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Dijital Ev Aletleri Müşteri Deneyimi Ekibi Başkanı Moohyung Lee, enerji verimliliğinin günümüz tüketicileri için her zamankinden daha önemli olduğunu belirterek, “Kapsamlı ve titiz Ar-Ge çalışmalarımız sayesinde, dünyanın her yerinden tüketicilerin beğendiği Samsung kalitesi ve özelliklerine ek olarak, benzer Samsung buzdolabı modellerine göre daha yüksek enerji tasarrufu olanağını sunmayı da başardık. Kullanıcıların günlük yaşamlarında Samsung'un yeni buzdolabının bu olumlu özelliklerinden faydalanacağına eminiz.” ifadelerini kullandı.

Buzdolabı, markanın ekstra geniş alttan donduruculu buzdolabı modelleri arasında AB enerji standartlarına göre A enerji derecesi alan ilk model olma özelliğine sahip.

Şirket, bu modelde geleneksel modele kıyasla enerji tüketimini yüzde 55.9 oranında azaltmak amacıyla yeni çözümler geliştirdi.

– “Daha az enerji kullanılması sağlanıyor”

Yeni yüksek verimli AI Inverter Kompresör, dönen parçaların yarıçapının artırılması için yeniden tasarlandı. Bu sayede kompresörün ataletinin geleneksel kompresörden 4.1 kat daha yüksek olması ve kompresörün gücü daha uzun süre tutabilmesi sağlandı. Böylece buzdolabında ani sıcaklık değişimleri önlenirken, daha az enerji kullanılması sağlanıyor.

Kompresör ayrıca yeni kontrol teknolojisi sayesinde geleneksel modele göre 5 kata kadar daha sessiz çalışarak gürültü seviyesinin azaltılmasına katkıda bulunuyor. Yeni AI Inverter Kompresör, Digital Inverter Kompresör'ün geliştirilmiş mekanik yapısı sayesinde mevcut Samsung Inverter kompresörlerinden daha verimli çalışarak sabit sıcaklığı korurken daha az enerji kullanıyor.

Bunların yanında ürün, SmartThings AI Energy'nin enerji kullanımını yüzde 15'e kadar azaltabilen enerji tasarrufu modunu destekliyor. SmartThings AI Enerji Modu kullanıcıların günlük, haftalık ve aylık güç tüketimini kolayca denetleyebilmeleri sağlamanın yanında aynı zamanda aylık elektrik faturalarını da tahmin edebiliyor.

Kullanım belirlenen tahmini aşarsa, AI Enerji Modu proaktif olarak devreye girerek enerji tasarrufu da sağlayabiliyor. Ayrıca, kullanıma ve ortama bağlı olarak kompresör hızını ve buz çözme döngüsü sıklığını optimize ediyor. Böylece gıdaların daha uzun süreler daha taze kalmasını sağlıyor.

Şirket, geniş bir buzdolabının sunduğu kapasite avantajlarını daha da artırmak için buzdolaplarında geleneksel olarak kullandığı SpaceMax teknolojisini bu yeni modele uyguladı. Buzdolabının iç ısısı tutarlı bir biçimde korunurken, depolama hacmi ince duvarlar ve verimli yalıtım sayesinde artırıldı.

Performans ve depolama kapasitesinin yanında buzdolabı, modern evlere yakışan bir tasarıma sahip. Tamamen düz kapısı ve gömülü kulp yapısı sayesinde uyum vadediyor. Gentle Lighting özelliğiyse hem iç parlaklığını kontrol altında tutuyor hem de dış yüzeyde parlamaları önlüyor.