Akay; “19 Mayıs Emperyalizme Vurulmuş Bir Şamardır”

Akay; “19 Mayıs Emperyalizme Vurulmuş Bir Şamardır”

Yayın: 19.05.2015 09:59
Paylaş:
A+ A-

CHP Karabük Milletvekili Adayı Mustafa Akay, 96. yıldönümünü kutladığımız 19 Mayıs’la ilgili yaptığı açıklamada, “19 Mayıs 1919 emperyalizme vurulan şamarın başlangıcıdır” dedi.

CHP Karabük Milletvekili Adayı Mustafa Akay, 96 yıl önce düşmanı yurttan kovmak için Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarıyla Onlar’ın izinden giden anlayışın bugün de örnek alınması gerektiğini belirtti.

CHP Milletvekili Adayı Mustafa Akay, “Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Samsun’a çıkmaları bir destanın başlangıcıdır. Dış düşmanların saldırıları, içteki işbirlikçilerin ihanetleri karşısında yurdu bağımsızlığına kavuşturmak için Samsun’a ayak basan Mustafa Kemal ve arkadaşları emperyalizme karşı mücadeleyi Samsun’dan başlatırken din, ırk, mezhep ayrımcılığı yapmadan salt halkın gücüne güvenerek, özgürlük, bağımsızlık, demokrasi ve cumhuriyet özlemiyle yola çıkmışlardı. Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a ayak basarken, her türlü mandacılığı elinin tersiyle itmiş ve “Bağımsızlık benim karekterimdir” demiştir. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları siyasi egemenlik anlayışı açısından dünyaya meydan okumuşlar ve bunun sonucunda da ülkeyi bağımsızlığına kavuşturduktan sonra cumhuriyet ve demokrasiyle buluşturmuşlardır. Kenarından köşesinden iç ve dış düşmanlar tarafından didik didik edilmek istenen laik cumhuriyet işte bu ruhla dimdik ayaktadır. Gönül ister ki; Atatürk’ün kurduğu cumhuriyet sayesinde ülkeyi yönetme yetkisine sahip olanlar, bu ruhu anlayabilsinler ve gereği gibi davranabilsinler. 19 Mayıs’ı bir kez daha büyük bir coşku ve mutlulukla kutlarken, başta ülkeyi yönetenler olmak üzere özellikle gençlerimizi; bugünün anlamını ve önemini kavramaya çağırıyor, tam bağımsız bir Türkiye ülküsünün gerçekleşmesini diliyorum” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Türk Telekom’dan Dünya WiFi Günü’ne özel ücretsiz internet

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.06.2024 04:15
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Türk Telekom, 20 Haziran Dünya WiFi Günü kapsamında 81 ildeki WiFi noktalarını kullanıcılarına ücretsiz sunuyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom, herkes için erişilebilir iletişim vizyonuyla 81 ilde WiFi hizmeti vermeye devam ediyor.

İstanbul Havalimanı ve Atatürk Kültür Merkezi (AKM) başta olmak üzere binlerce noktada WiFi internet hizmeti sağlayan şirket, stadyumlarda, restoranlarda, marinalarda, uçak içlerinde ve otobüs-feribot gibi toplu taşıma alanlarında da hizmet veriyor.

Türk Telekom, ayrıca, Hitit Kültür ve Turizm Projesi kapsamında kütüphane, müze ve ören yerlerinde de WiFi deneyimi sunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Pazarlama ve Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Özden, şirketin güçlü altyapısına ve hizmet ağına dikkati çekerek şu değerlendirmeyi yaptı:

“Yenilikçi dijital servislerimiz ve yerli teknoloji girişimlerine yönelik adımlarımızla Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük ediyoruz. Yolcular dünyanın en yoğun havalimanında WiFi hizmetlerimizden yararlanırken, uçuş esnasında da bu imkânı sürdürüyorlar.

Yurt dışında sağladığımız uçak içi WiFi hizmetini yakın zamanda yurt içi uçuşlarda da hayata geçirdik. İş ve yaşam tarzı için vazgeçilmez bir araç haline gelen WiFi hizmetlerimizle müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz. Teknolojiyi insana yardım ve faydaya dönüştürürken yatırımlarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda 81 ili uçtan uca fiber internet ile donatıyor, kullanıcılarımızı WiFi hizmetlerimizle buluşturuyoruz.”