Akay ve Köse Esnaf Ziyaretlerinde Halkın Yoğun İlgisi İle Karşılaştı

Akay ve Köse Esnaf Ziyaretlerinde Halkın Yoğun İlgisi İle Karşılaştı

Yayın: 27.03.2024 11:10
Paylaş:
A+ A-

CHP Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Cevdet Akay, Safranbolu Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan adayı Elif Köse’ye destek vermek amacıyla Sadri Artunç Caddesi, Kaya Erdem Caddesi ve Tarihi Çarşı’da esnaf ziyaretlerine katıldı.

Akay ve Köse, esnaf ziyaretleri sırasında bölgenin ekonomik ve sosyal dinamikleri hakkında bilgi aldı ve yerel esnafın taleplerini doğrudan dinledi. Ziyaretlere, CHP İlçe Başkanı Bahtiyar Acar, Belediye Meclis Üye ve adayları, İl Genel Meclis Üyesi adayları ve parti üyeleri katıldı.

Esnaf ziyaretlerinde Akay ve Köse, Safranbolu’nun tarihî ve kültürel mirasının korunması ve turizmin geliştirilmesi için neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulundu. Bu doğrultuda, önemli adımlar atılması ve kent ekonomisinin güçlendirilmesi için ortak çaba gösterme kararı alındı.

Ziyaretler sırasında Akay ve Köse, vatandaşların taleplerini ve beklentilerini doğrudan dinleyerek, Safranbolu’nun geleceğine yönelik somut adımlar atmaya hazır olduklarını belirtti. Bu birliktelik, halkın temsilcileri olan siyasetçilerin, vatandaşların günlük yaşamını ve sorunlarını yakından takip etme ve çözüm üretme iradesini yansıttı. Vatandaşlar CHP Milletvekili Cevdet Akay ve CHP Belediye Başkanı Elif Köse’yi karşılarında gördüğünde şu ifadeleri kullandı; “Gönlümüzdeki aslanlar sahada, sizin ziyaret etmenize bile gerek yok arkanızdayız, destekliyoruz, çalışmalarınızdan çok memnunuz, oylarımız sizin…”

Ziyaretlerde Elif Köse’ye karşı halktan gelen yoğun desteği gören CHP Milletvekili Cevdet Akay ‘seçim burada çoktan bitmiş’ ifadelerini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te 195 bin dekar alana hububat ekildi

Yayın: 18.04.2024 13:17
Paylaş:
A+ A-

Karabük’te 195 bin dekar alana hububat ekimi gerçekleştirildi.

Hububat, baklagil ve yem bitkileri üretiminin ağırlıklı olduğu kentte, Araç, Soğanlı ve Eskipazar çayları boyunca oluşan vadi tabanlarında sebze tarımı da yapılıyor.

Yaklaşık 370 bin dekar alanda tarım yapılan Karabük’te, 2023-2024 yılı üretim sezonunda 195 bin dekar alana hububat, 65 bin dekar alanda ise yem bitkisi ekildi.

10 bin dekar alana silajlık mısır ekilen ilde, Cemal Ovası’nda da yaklaşık 500 dekar alanda çeltik ekimi yapılıyor.