Akçaabat Belediyesi 5 yılda atıklardan 18 milyon kilovat/saat enerji elde etti

Akçaabat Belediyesi 5 yılda atıklardan 18 milyon kilovat/saat enerji elde etti

Anadolu Ajansı
Yayın: 24.01.2024 12:12
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Akçaabat Belediyesi 5 yılda toplanan evsel atıklardan 18 milyon kilovat/saat enerji elde etti.

Akçaabat Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, daha yaşanılabilir bir kent için 2019-2024 yıllarında toplanan evsel nitelikli katı atıklardan 18 milyon 425 bin 481 kilovat/saat enerji elde edildiği, 1100 hanenin 5 yıllık aydınlatma enerjisine eş değer elektrik üretildiği belirtildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, geri dönüşüme verdikleri öneme işaret ederek, “2019-2024 arasında Akçaabat'ımızda çeşitli noktalara konuşlandırdığımız 120 geri dönüşüm konteyneri ve 3 mobil atık getirme merkezlerimizden toplamda 9 bin ton atığı geri dönüştürdük. Geri dönüşüm sayesinde ülkemizdeki 15 bin ağacı kesilmekten kurtardık.” ifadesini kullandı.

Akçaabat ilçesinde 73 noktada yer altı çöp konteyneri olduğunu ifade eden Ekim, şunları kaydetti:

“2019-2024 yılları arasında yapılan çalışmalarda temizlik ekiplerince Akçaabat genelinde 80 bin kilometre yol süpürüldü. Bunun yanı sıra Akçaabat genelinde 690 çöp konteyneri, 4 bin 500 çöp bidonu, 600 çöp kutusu, 3 mobil atık getirme merkezi, 120 geri dönüşüm konteynerimiz mevcut. Ayrıca daha iyi temizlik çalışmaları envanterlerimiz arasında 3 çöp aracı, 1 konteyner yıkama ve temizleme aracı, 1 arazöz, 1 mobil konteyner tamir ve bakım aracı, 1 denetim ve kontrol aracı, 2 yer altı çöp toplama araç vinç sistemi de yer alıyor.”

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzonspor Kulübünden transfer haberlerine yalanlama

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.04.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzonspor Kulübünün Salih Uçan ve Oliver Torres'in transfer edileceği yönündeki haberleri yalanladı.

Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, profesyonel futbolcular Salih Uçan ve Oliver Torres'in bordo-mavili kulübe transferiyle alakalı bazı haber siteleri ve sosyal medya hesaplarında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

İki futbolcu ile ilgili kulübün herhangi bir transfer çalışmasının bulunmadığı kaydedilen açıklamada, “Menajerler aracılığıyla 'servis ettirilen' bu ve bunun gibi haberlerin, kulübümüzün titizlikle yürüttüğü transfer sürecine ciddi manada zarar verdiğini ilgili gazetecilere önemle hatırlatır, taraftarlarımızın dikkate almamasını rica ederiz.” ifadesine yer verildi.