Akçaabat Çocuk Tiyatroları Şenliği sürüyor

Akçaabat Çocuk Tiyatroları Şenliği sürüyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 11.05.2024 16:59
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'da düzenlenen, “4. Akçaabat Çocuk Tiyatroları Şenliği” devam ediyor.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, “tiyatroyla buluşmayan çocuk kalmasın” ilkesinden yola çıkan Akçaabat Belediyesi, her yaştan çocuğu birbirinden güzel tiyatro oyunlarıyla buluşturmayı hedefliyor.

“Kahraman Minik” adlı oyunla başlayan ve 12 Mayıs'ta sona erecek şenlikte, “Patileme Günü”, “Bana Bir Masal Anlat” ve “Dedem Küçüldü” adlı oyunlar çocukların beğenisine sunulacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat'ın tiyatro ile özdeşleştiğini belirterek, her yaştan çocuğu tiyatro ile buluşturmayı amaçladıklarını aktardı.

Ekim, çocuk tiyatro oyunlarının ücretsiz olduğunu vurgulayarak, destekleri dolayısıyla VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih'e teşekkür etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Ankara’da Karabük Yeniceliler Derneği Kuruluyor

Yayın: 21.05.2024 16:53
Paylaş:
A+ A-

Ankara’da yaşayan Yeniceliler dernek çatısı altında birleşmek için harekete geçti.

Başkentin Nallıhan ve Beypazarı ilçeleri ile Nallıhan’ın Çayırhan mahallesinde oturan Yeniceli vatandaşlar Karabük Yeniceliler Derneği’nin kuruluşu için ilk adımı attı ve hazırl anan tüzük ile resmi başvuruda bulundu.

Kurucu başkanlığını Yetkin Cinkavuk’un üstlendiği Ankara Yeniceliler Derneği’nde Ümit Kocakaya, Üzeyir Kışla, Fatih Soylu, Ersoy Ovaz, Sercan Köklü ve Volkan Katırcı kurucu üye oldu.

Maden işçisi olan Başkan Cinkavuk kurucu ekipte maden işçilerinin ağırlıkta olduğunu hatırlatarak, “Birbirinden değerli hemşerilerimizle bir araya gelerek sosyal yardımlaşma, dayanışma ve kaynaşma maksadıyla bir çatı altında toplandık. Yakın zamanda açılışımızı yaparak başkentin diğer ilçelerinde yaşayan hemşerilerimizle buluşmak, etkinlikler yapmak istiyoruz. Yeni kurduğumuz derneğin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.