Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Aksoy, İklim Değişikliği Konferansını Değerlendirdi

Yayın: 31.03.2015 10:19
Paylaş:
A+ A-

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, “Safranbolu İklim Değişikliği Konferansı”nı başarıyla tamamladıklarını belirterek, ilçenin bu organizasyonla kongre turizmine büyük adım attığını söyledi.

Aksoy, yaptığı açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinasyonu, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Sekretaryası ve EİT Çevre, Bilim ve Teknoloji Enstitüsü iş birliğiyle düzenlenen konferansa 170 üst düzey konuğun katıldığını anlattı.

“Uluslararası İklim Değişikliği Safranbolu Deklarasyonu” hazırlandığını anımsatan Başkan Aksoy, “Bu deklarasyonun hazırlanması sürecinde kullanılan bütün materyallerde ‘Safranbolu’ ismi ön plana geçirilmiş, hazırlanan davetiyenin figürleri, slayt sunumlarının tamamı, ‘Uluslararası Safranbolu İklim Değişikliği Konferansı’ ismiyle oluşturulmuştur. Katılımcılarımızın tamamı Safranbolu’da misafir edilmişlerdir. Konferansın son günü itibarıyla Safranbolu’da doluluk oranı yüzde 99’lara ulaşmıştır” diye konuştu.

Aksoy, Safranbolu’nun uluslararası organizasyonları başarıyla yapabilir hale geldiğini vurgulayarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yoğun katılım olduğunu anlattı.

“Milyonlarca lira verseniz bu tanıtımı yapamazsınız” diyen Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, şu görüşleri paylaştı: “Kentimize her açıdan girdi sağlamak, şehrimizin ekonomisini, ziyaretçi sayısını daha üst düzeylere getirmek için bu, çok önemli adım olmuştur. İnşallah bu adımın arkasını getireceğiz. Safranbolu, uluslararası konferans düzenleme başarısı göstermiş ve bundan sonra kongre turizmine büyük adım atmıştır. Yine gerek medyanın buradaki yansımaları, gerek bundan sonra deklarasyon her okunduğunda ‘Safranbolu’ isminin zikredilecek olması da ‘en büyük kazançlarımızdan birisidir’ diye düşünüyorum. Bununla birlikte Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımızın verdiği bir müjdeyi de sizinle paylaşayım. Safranbolu’muza bu önemli konularla alakalı bir eğitim merkezi açılacak. Tabi bunun detaylarını ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağız. “

Cumhurbaşkanımızı Safranbolu’da Ağırlamanın Gururunu Yaşıyoruz

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 27 Mart 2015 Cuma günü ise zaman yetmezliği nedeni ile İklim Değişikliği Konferansına katılamaması bizleri her ne kadar üzmüş olsa da, konferansı yakinen takip ettiğini bilmekteyiz şeklinde konuşmasını sürdüren Başkan Aksoy, “Sayın Cumhurbaşkanımız her ne kadar Karabük’e yapılan önemli hizmetlerin açılış törenine gelmiş olsa da bizleri kırmayarak Safranbolu’yu ve Belediyemizi ziyaret etmesi, Safranbolu’ya ve yapılan hizmetler nedeni ile bizlere karşı söyledikleri bir kez daha onur ve gurur duymamıza vesile oldu. Bununla birlikte dönemimizde 2. Cumhurbaşkanımızı ağırlamanın da haklı gururunu yaşıyorum” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı

Yayın: 25.09.2023 20:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'un Bafra ilçesinde tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı.

Mehmet K. yönetimindeki 61 K 5015 plakalı tır, Samsun-Sinop kara yolu Kolay Kavşağında bisikletli Saim Gün'e (78) çarptı.

Çarpmanın etkisiyle tırın altında kalan Saim Gün ağır yaralandı.

İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

112 Acil Sağlık ekiplerince Bafra Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gün, müdahalenin ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.