Aksoy’a Minik Kevser’den Anlamlı Hediye

Aksoy’a Minik Kevser’den Anlamlı Hediye

Yayın: 20.05.2015 10:20
Paylaş:
A+ A-

Kanuni Orta Okulu ve Hasan Gemici Eğitim ve Uygulama okulu öğretim görevlileri Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’u ziyaret ettiler.

Birbirlerini kardeş okul olarak anan her iki okul idarecileri Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’a eğitime verdiği katkılardan dolayı teşekkür ettiler.

Başkan Aksoy ise bu tür ziyaretlerin kendisini ayrıca mutlu ettiğini ifade ederken, “Safranbolu Belediyesi olarak çocuklarımıza ve eğitimlerine çok büyük önem veriyoruz. Eğitimde en üst kaliteyi yakalamak için Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Okullarımız ile çok önemli projeler yapmaktayız. Bunu yalnızca okullarımız ile değil SAKEM’e bağlı bilgi evimiz ile de çocuklarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. ben yeniden ziyaretlerinden dolayı her iki okulumuz yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaretin ardından Hasan Gemici Eğitim ve Uygulama Okulu öğrencilerinden Kevser, Başkan Aksoy’a bir tablo hediye etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

INVAMED Başkanı Dinç’ten 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.05.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – INVAMED Başkanı Raşit Dinç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Dinç, mesajında, INVAMED ailesi olarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı minnet, gurur ve geleceğe olan inançlarıyla kutladıklarını belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 105 yıl önce, milletin birliği, beraberliği ve bağımsızlığı uğruna vereceği mücadeleyi başlatmak için Samsun'a çıktığını aktaran Dinç, “INVAMED olarak, Atatürk'ün, 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.' sözünü parola alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dinç, o günlerde memleketin her bölgesinin işgal altında olduğunu belirterek, mesajında şunları kaydetti:

“Milleti ayağa kaldırmak ve sömürgecileri topraklarımızdan kovmak için Samsun gemisine binenlerin büyük bir cesareti, kararlılığı ve inancı vardı. Samsun'da işaret fişeğini yakarak başlayan, İzmir'de düşmanı denize dökmeye ve oradan da Cumhuriyet'in ilanına kadar giden uzun yol bizlere anlamlı bir miras bırakmıştır. Bugün 19 Mayıs'ın 105. yılında INVAMED ailesi olarak bu inanç ve kararlılık ile ülkemiz için çalışıyoruz.

'Üreten Bir Gelecek' vizyonuyla sürdürülebilir kalkınmanın anahtarı olan bilim, teknoloji ve inovasyona sağlık için yatırım yaparak, Türkiye'yi daha müreffeh yarınlara taşıma kararlılığı içindeyiz. Dün Samsun'a adım atılırken bilim yol gösteriyordu. Bugün de yolumuzu bilim aydınlatıyor. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümünü kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimiz uğruna mücadele eden herkesi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”