Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Aksoy’dan Rektör Polat’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Yayın: 01.04.2015 10:03
Paylaş:
A+ A-

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’ beraberinde, Başkan Yardımcıları Kamil Temel ve Hüseyin Bilicioğlu, Kültür Sosyal İşler Müdürü Zülfiye Erarslan Özcan ile birlikte Karabük Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ı makamında ziyaret etti.

Makamda gerçekleşen sohbette, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “İlk olarak yeni görevinizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Biz Üniversite ile birlikte Dünya çapında tarihi koruma altında olan Safranbolu’da ortak etkinlikler ve iş birlikteliği yapmaktayız. Restorasyon çalışmalarında üniversite ile işbirliği halinde çalışıyoruz. Mimarlık Fakültesi öğrencileri ile çalışmalarımız olmaktadır. Turizm Meslek Yüksekokulu ile çalışmalar yapılmakta el sanatları gibi bölümlerde SAKEM ile birlikte çalışmalar yürütülmektedir. Bu gibi birçok alanda üniversite, öğrenci ve Safranbolu Belediyesi olarak çalışmalar yapılmaktadır. Safranbolu Belediyesi olarak biz her zaman öğrencilerimize ve üniversitemize destek olmaya devam edeceğiz. Turizm ile ilgili çalışmalarımızda özellikle işletmelerimizde üniversite ile iş birliği içerisinde olarak kaliteyi standardizasyon hale getirmek istiyoruz. Kongre turizminin şuanda altyapısı sağlanıyor. Bu sene 16.sını düzenleyeceğimiz Altın Safran Belgesel Film Festivali var. 2009 yılından beri kültür alanında ön plana çıkarmaya gayret ettik ve yeni çalışmalarımızda var. Safranbolu’nun değerini ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. İş birliklerimizin artmasını tarihimizi kültürümüzü tanıtmayı ortak değerlerde buluşmayı temenni ediyor, tekrardan yeni görevinizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Refik Polat; “Karabük’ümüz Demir Çeliğin kalbi olması yanı sıra, Safranbolu’nun tarihi ile yükselen bir şehirdir. Bizde üniversite olarak bu hassasiyetle hareket etmeye çalışıyoruz. Her 15 günde bir kongreler, sempozyumlar gerçekleştirmek istiyorum. Bu kongrelerde Safranbolu markasını ön plana çıkartarak sizlerin desteği ile bu gibi çalışmalar yapmak istiyoruz. Bu kongrelere yüzlerce bilim adamı gelecek, bu kongrelerin konsepti her yıl değişecek. Bu çalışmalarda Safranbolu’nun tarihi mirası bu noktada bizim için olumlu, çekici unsurdur” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı

Yayın: 25.09.2023 20:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'un Bafra ilçesinde tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı.

Mehmet K. yönetimindeki 61 K 5015 plakalı tır, Samsun-Sinop kara yolu Kolay Kavşağında bisikletli Saim Gün'e (78) çarptı.

Çarpmanın etkisiyle tırın altında kalan Saim Gün ağır yaralandı.

İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

112 Acil Sağlık ekiplerince Bafra Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gün, müdahalenin ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.