Albaraka Türk, 40’ıncı yıl dönümünü kutladı

Albaraka Türk, 40’ıncı yıl dönümünü kutladı

Anadolu Ajansı
Yayın: 11.05.2024 12:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Türkiye'nin ilk katılım bankası olma özelliğini taşıyan Albaraka Türk, “2024 Strateji ve Vizyon Toplantısı”nda 40'ıncı yıl dönümünü kutladı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Albaraka Türk, kuruluşunun 40'ıncı yıl dönümünde Antalya'da gerçekleştirilen “Strateji ve Vizyon Toplantısı”nda ülke genelindeki tüm yöneticileri ve çalışanlarıyla bir araya geldi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Albaraka Türk Genel Müdürü Malek Temsah, 40 yıl önce katılım bankacılığı ilkelerine uygun hizmetler sunmak vizyonuyla Türkiye'nin ilk finans kuruluşu olarak yola çıktıklarını söyledi.

O dönem için Türkiye'de katılım bankacılığı tarihine Albaraka Türk'ün adını yazdırmanın oldukça cesur bir adım olduğunu belirten Temsah, “Bugün Türkiye’de faaliyet gösteren kamu destekli, özel, yerli ve yabancı ortaklı birçok katılım bankası bulunmaktadır ve bu bankaların faaliyetlerini kolaylaştıran sofistike düzenlemelerin olduğu bir ortamda, Albaraka Türk'ün 80'li yıllardan itibaren bu tablonun itici gücü olma rolü bizleri gururlandırıyor.” ifadesini kullandı.

Temsah, 40 yıldır olduğu gibi bugün ve gelecekte de müşterilerinin, ailelerinin ve paydaşlarının desteklerine minnettar olduklarını kaydetti.

Albaraka Türk'ün yatırım, finansman, inovasyon, finansal teknoloji, dijital, bilgi teknolojileri, dış ticaret gibi pek çok alanda dünyada ve Türkiye'de ilklere, en başarılı ve en cesur girişimlere öncülük ettiğini vurgulayan Temsah, “Benimsediğimiz öncülük vizyonuyla, hem şubelerimizde hem dijital bankacılık deneyimimizde katılım finans ilkelerine uygun, sürdürülebilir ve toplumsal fayda odaklı finans anlayışının gücünü daha geniş kitlelere ulaştırmak ve en iyi müşteri deneyimini sağlamak adına 40 yıldır olduğu gibi nice 40 yıl daha tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz inşallah.” açıklamasında bulundu.

Kuruluş felsefesi olarak katılım bankacılığı prensipleri esas alan ve faizsizlik ilkesini benimseyerek reel ekonomiyi kalkındırmayı amaçlayan Albaraka Türk, geride bıraktığı 40 yılda olduğu gibi gelecekte de aynı prensiplere ve toplumsal fayda odaklı bankacılık anlayışına sadık kalarak müşterilerine sağladığı bankacılık deneyimini sürdürmeyi planlıyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Aras Kargo’ya “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Kargo Şirketi” ödülü

Anadolu Ajansı
Yayın: 30.05.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Aras Kargo, e-ticaretin en iyilerinin ödüllendirildiği ECHO Awards'ta 5'inci kez kargo sektöründe “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Şirket Ödülü”ne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aras Kargo, bu yıl altıncısı gerçekleştirilen ve “E-Ticaretin En İyileri”nin belirlendiği ECHO Awards'ta, Marketing Türkiye ve Akademetre Research and Strategic Planning işbirliğiyle, kargo kategorisinde bir kez daha ödül aldı.

Markaların başarılarının taçlandırıldığı “ECHO Awards ödülleri”, İstanbul'da bir otelde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

– “Kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık”

Açıklamada törendeki konuşmasına yer verilen Aras Kargo İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Selda Özacar, Aras Kargo olarak, ilk günden itibaren müşterilerin beklenti ve memnuniyetine öncelik verdiklerini hizmetlerinin yelpazesini bu doğrultuda geliştirdiklerini belirtti.

Özacar, e-ticaret ekosisteminde, teslimat ve iade noktasında kargo sektörünün önemli rol üstlendiğini aktararak, “Biz de son yıllarda değişen tüketici beklentilerini karşılamak için hizmetlerimizi ileri taşımak üzere önemli yapısal ve teknolojik yatırımlar gerçekleştirdik. Büyük verinin yapay zeka ile işlenmesine ve bu sayede kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık. Ülkemizin dört bir yanına ulaşmakla kalmayarak yurt dışına açılıp teknoloji ihraç eden çok dinamik bir yapı inşa ettik.” açıklamalarında bulundu.

E-ticaretin en önemli bileşenlerinden birinin teslimat sürecinde esneklik ve kişiselleştirme olduğuna dikkati çeken Özacar bu doğrultuda, kargo teslimatlarını zaman ve mekandan bağımsız esnek bir modele taşımak için yeni ürünlere yatırımlar yapmaya devam ettiklerini aktardı.

Özacar, Aras Rotalama Platformu ile müşterilerinin, kargolarını canlı olarak takip ederek kargonun teslimin zamanını değiştirebildikleri bilgisini paylaşarak, şunları kaydetti:

“Bu sayede müşteriler kargosunu Aras Burası esnaf ve dolap noktalarımıza, komşusuna ya da istediği şubemize yönlendirebiliyor. Aras Kargo olarak, teknoloji yatırımlarını genişletirken hızlı ve pratik çözümler geliştirmeyi sürdüreceğiz. E-ticaret ekosisteminin güvenilir ve etkili bir iş ortağı olarak konumlandığımız ve bu yıl 5'inci kez aldığımız ödül için mutluyuz. Bu başarımızda büyük emekleri olan çalışma arkadaşlarıma ve e-ticaret tarafındaki iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.”