ALGI BELEDİYECİLİĞİ BİTECEK !

ALGI BELEDİYECİLİĞİ BİTECEK !

Yayın: 20.03.2024 16:01
Paylaş:
A+ A-

AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı M. Yasin Aydın, satışına başlanan halk ekmek ile ilgili açıklamada bulundu.

İlçe Başkanı Aydın açıklamasında: “Seçime 10 gün kala mı? Aklınıza geldi!
Ak parti Safranbolu ilçe başkanı Yasin Aydın, Safranbolu belediyesi tarafından dün satışa başlanan halk ekmek ile ilgili açıklama yaptı.
Seçimlere 10 gün kala halk ekmek satmaya başlayan Safranbolu Belediyesi’nin bu uygulamasına tepki göstererek 5 yıldır neredeydiniz, dedi.
AK parti ilçe başkanı Yasin Aydın;
” Seçimlere artık sayılı günler kaldı. Bütün partilerin siyasi çalışmalarına elbette saygı duyuyoruz. Mevcut belediye başkanı ve adayı Elif Köse’nin 2019 da halkın yararına olacağını tespit ettiği projelerine teşekkür ettim. Ancak kendisinin bu projelerin ihtiyaç olduğunu tespit etmekle kaldığını projeleri hayata geçirmek üzere bir adım atmadığını da belirttim. Şimdi de halk ekmek Safranbolu da olması lazım, buna hiç bir şekilde karşı bir şey söyleyecek kimse yok. Şimdi bu teşekkür kısmını kesip tekrar yayınlamazlar diye düşünüyorum. Ancak seçime 10 gün kala bir büfe koyup Kıranköy’e insanların gözünü boyamaya çalışmak siyasi bir kurnazlıktır. Safranbolu Belediyesi’nin halk ekmek fırını yok. Şimdi ekmeği 4 liradan pideyi 8 liradan satıyorlar. Bu fiyatlara nerden temin ediyorlar. Halka bunu açıklasınlar. Safranbolu halk ekmek fabrikasını biz belediyeyi kazandığımızda hizmete en kısa zamanda geçireceğiz. Bu hizmetin reklamı bile olmayacak” dedi. (Halil Kızılyer)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Milli Eğitim Müdürü Akbaş Makedon ve İtalya Eğitim Sorumluları İle Bir Arada

Yayın: 18.04.2024 11:40
Paylaş:
A+ A-

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Yaşama Sevinci Özel Eğitim Meslek Okulu tarafından yürütücülüğü üstlenilen Sanata Geri Dönüşüm Erasmus+ Projesi kapsamında İlimizde faaliyet göstermek amacıyla Makedonya ve İtalya ülkelerinden gelen eğitim sorumluları ve proje paydaşları ile İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda bir araya geldi.

İlk olarak misafirler ile tanışan İl Millî Eğitim Müdür Nevzat Akbaş Sanata Geri Dönüşüm Erasmus+ Projesi hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Proje kapsamında değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, Erasmus+ projelerinin İlimiz genelinde yaygınlaşmaya devam ettiğini, projelerde bilgi ve deneyim alışverişinin çok kıymetli olduğunu altını çizerek başarılar diledi.

Görüşme proje sorumlularına katılım belgelerinin İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ tarafından verilmesiyle son buldu.

Proje içeriği kapsamında tekstil atıkları ürünleri kullanarak el sanatları çalışması, atık tekstil ürünleri ve ipliklerle  el sanatları uygulamaları, cam ve kağıt/karton atıklarıyla el sanatları uygulamaları, metal, plastik ve kağıt atıklarıyla el sanatları uygulamaları, kağıt ve tekstil atıklarından yararlanılan el sanatları uygulamaları 5 gün boyunca çeşitli etkinlikler yapıldı.