Altın Safran Belgesel Film Festivalinde 448 Belgesel Yarışacak

Altın Safran Belgesel Film Festivalinde 448 Belgesel Yarışacak

Yayın: 03.05.2024 13:10
Paylaş:
A+ A-

Türkiye’nin ve Dünya’nın sayılı festivalleri arasında yer alan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nin 25.si bu yıl 29 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında yapılacak. 26 Nisan itibari ile sona eren başvuruların ardından bu yılki festivalde 109 ülkeden bin 448 belgesel yarışacak.

Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde  25.si düzenlenecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında düzenlenen Belgesel Film ve Safranbolu Temalı Belgesel Film Yapım Destek yarışmaları başvuruları sona erdi. 109 ülkeden başvurunun olduğu ve çeyrek asrı devirecek olan festivalde 163’ü Türkiye’den olmak üzere toplam bin 448 başvuru yapıldı. Uluslararası Uzun Metraj Belgesel Film, Uluslararası Kısa Metraj Belgesel Film, Kültürel Miras ve Korumacılık Temalı Ulusal Belgesel Film ve Safranbolu Temalı Belgesel Film Yapım Destek yarışmaları olmak üzere dört farklı kategoride düzenlenecek festivalin ön jürisi, başvurusu yapılan bin 448 belgeselin seçimlerine titizlikle başladı.

Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nin UNESCO Miras Kenti ve Cittaslow üyesi Safranbolu’da 25. yılını geride bırakacak olması ile ilgili düşüncelerini dile getiren Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse şu ifadeleri kullandı; ‘’Bu festival sadece sinema endüstrisine değil, aynı zamanda Safranbolu’nun tanıtımına da katkı sağlıyor. Şehrimizin kültürel ve tarihi mirasını uluslararası platformda paylaşmak, turizm potansiyelimizi artırmak açısından son derece önemli. Festival, 25. yılında özel etkinlikler ve gösterimlerle şehre renk katacak ve katılımcıları unutulmaz bir deneyimle buluşturacak. Bu yıl önceki yıllara göre üst düzey bir katılımla 109 ülkeden bin 448 başvuru yapıldı. Bu Safranbolu’nun uluslararası arenadaki yerini güçlendirmeye devam edeceğinin ve festivalimizin bir Dünya markası olmasının göstergesidir.’’

  1. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde kategoriler ve dereceye giren yarışmacıların alacağı ödüller ise şu şekilde oluştu;

ULUSARARASI UZUN METRAJ BELGESEL FİLM YARIŞMASI

En İyi Uzun Metraj Belgesel Film Ödülü                   75.000 TL  +  Altın Safran Ödül Heykelciği

Jüri Özel Ödülü                                                             35.000 TL  +  Altın Safran Ödül Heykelciği

ULUSLARARASI KISA METRAJ BELGESEL FİLM YARIŞMASI

En İyi Kısa Metraj Belgesel Film Ödülü:                     50.000 TL  +  Altın Safran Ödül Heykelciği

Jüri Özel Ödülü:                                                            25.000 TL   +  Altın Safran Ödül Heykelciği

KÜLTÜREL MİRAS VE KORUMACILIK TEMALI ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI

Süha Arın En İyi Belgesel Ödülü:                               50.000 TL  +  Altın Safran Ödül Heykelciği

SAFRANBOLU TEMALI BELGESEL FİLM YAPIM DESTEK YARIŞMASI

Aytekin Aytekin En İyi Proje Ödülü:                         50.000 TL  +  Altın Safran Ödül Heykelciği

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Aras Kargo’ya “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Kargo Şirketi” ödülü

Anadolu Ajansı
Yayın: 30.05.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Aras Kargo, e-ticaretin en iyilerinin ödüllendirildiği ECHO Awards'ta 5'inci kez kargo sektöründe “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Şirket Ödülü”ne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aras Kargo, bu yıl altıncısı gerçekleştirilen ve “E-Ticaretin En İyileri”nin belirlendiği ECHO Awards'ta, Marketing Türkiye ve Akademetre Research and Strategic Planning işbirliğiyle, kargo kategorisinde bir kez daha ödül aldı.

Markaların başarılarının taçlandırıldığı “ECHO Awards ödülleri”, İstanbul'da bir otelde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

– “Kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık”

Açıklamada törendeki konuşmasına yer verilen Aras Kargo İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Selda Özacar, Aras Kargo olarak, ilk günden itibaren müşterilerin beklenti ve memnuniyetine öncelik verdiklerini hizmetlerinin yelpazesini bu doğrultuda geliştirdiklerini belirtti.

Özacar, e-ticaret ekosisteminde, teslimat ve iade noktasında kargo sektörünün önemli rol üstlendiğini aktararak, “Biz de son yıllarda değişen tüketici beklentilerini karşılamak için hizmetlerimizi ileri taşımak üzere önemli yapısal ve teknolojik yatırımlar gerçekleştirdik. Büyük verinin yapay zeka ile işlenmesine ve bu sayede kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık. Ülkemizin dört bir yanına ulaşmakla kalmayarak yurt dışına açılıp teknoloji ihraç eden çok dinamik bir yapı inşa ettik.” açıklamalarında bulundu.

E-ticaretin en önemli bileşenlerinden birinin teslimat sürecinde esneklik ve kişiselleştirme olduğuna dikkati çeken Özacar bu doğrultuda, kargo teslimatlarını zaman ve mekandan bağımsız esnek bir modele taşımak için yeni ürünlere yatırımlar yapmaya devam ettiklerini aktardı.

Özacar, Aras Rotalama Platformu ile müşterilerinin, kargolarını canlı olarak takip ederek kargonun teslimin zamanını değiştirebildikleri bilgisini paylaşarak, şunları kaydetti:

“Bu sayede müşteriler kargosunu Aras Burası esnaf ve dolap noktalarımıza, komşusuna ya da istediği şubemize yönlendirebiliyor. Aras Kargo olarak, teknoloji yatırımlarını genişletirken hızlı ve pratik çözümler geliştirmeyi sürdüreceğiz. E-ticaret ekosisteminin güvenilir ve etkili bir iş ortağı olarak konumlandığımız ve bu yıl 5'inci kez aldığımız ödül için mutluyuz. Bu başarımızda büyük emekleri olan çalışma arkadaşlarıma ve e-ticaret tarafındaki iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.”