Altınbaş Üniversitesi öğrencilerine geri dönüştürülmüş altınlarla üretilen Cosmos koleksiyonu tanıtıldı

Altınbaş Üniversitesi öğrencilerine geri dönüştürülmüş altınlarla üretilen Cosmos koleksiyonu tanıtıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 08.07.2024 12:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Altınbaş Üniversitesi Kuyumculuk ve Takı Tasarım Bölümü öğrencilerine yapay zeka ile tasarlanan Mevaris mankeni “Iris” tarafından Cosmos koleksiyonu tanıtıldı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Fatoş Altınbaş'ın kreatif direktörlüğünde hayat bulan Mevaris, tasarımlarına yeni bir koleksiyon eklendi.

Geri dönüştürülmüş altınlarla üretilen Cosmos koleksiyonu, yapay zeka ile tasarlanan Mevaris mankeni “Iris” tarafından Altınbaş Üniversitesi Kuyumculuk ve Takı Tasarım Bölümü öğrencilerinin beğenisine sunuldu. Koleksiyonu ilgiyle karşılayan öğrenciler, gelişen teknolojinin kendi alanlarıyla nasıl entegre olabileceğini gözlemledi.

Evrenin ve galaksinin gizemini, spiritüel ve sembolik anlamlarını mücevher sanatıyla buluşturan koleksiyon, özel hazırlanan enstalasyonları, yapay zeka tasarımlı mankeni ve ONSA rafinerisinden elde edilen geri dönüştürülmüş altının kullanımı gibi birçok ilke imza attı.

– “Öğrencilerimiz yenilikçi ve özgün fikirlerin nasıl ortaya konabileceğini deneyimledi”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı öğretim üyesi Dr. Raife Eyiler, öğrencilerin Cosmos koleksiyonunu görerek birçok önemli deneyim yaşadığını vurguladı.

Eyiler, “Altınbaş Üniversitesi Kuyumculuk ve Takı Tasarım Bölümü olarak yapay zeka ve geri dönüştürülmüş altın gibi yenilikçi unsurların kullanımıyla, mücevher sanatının sınırlarının zorlandığına şahitlik etmiş olduk. Öğrencilerimiz de bu koleksiyon sayesinde yapay zeka gibi yeni teknolojilerin mücevher tasarımında nasıl kullanılabileceğini, geri dönüştürülmüş altın gibi sürdürülebilir malzemelerin mücevher sanatında nasıl değerlendirilebileceğini ve geleneksel mücevher tasarımının ötesine geçen, yenilikçi ve özgün fikirlerin nasıl ortaya konabileceğini deneyimledi.” ifadelerini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da otomobil ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.07.2024 08:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun'un Alucra ilçesinde otomobil ile hafif ticari aracın çarpıştığı kazada, 2 kişi yaralandı.

Alucra Çevre Yolu'nun Yüksekokul mevkisi kavşağında, Ersin Aydoğan yönetimindeki 28 ADD 386 plakalı otomobil ile Mustafa Aydın idaresindeki 34 ENT 045 plakalı hafif ticari araç çarpıştı.

Kazada yaralanan sürücüler sağlık ekiplerince Alucra Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.