Altınyıldız Classics’in sadakat programı “STARS” 1,4 milyon üyeye ulaştı

Anadolu Ajansı
Yayın: 03.02.2024 08:00
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Altınyıldız Classics'in, hayata geçirdiği üyelik bazlı sadakat programı STARS 1,4 milyon üyesiyle birinci yılını doldurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Altınyıldız Classics, sadakat programı “STARS” ile müşterilerine avantajlı alışveriş imkanı sunuyor. Program bir yılda 1,4 milyon üyeye ulaştı. Alışverişlerde kişiye özel olanaklar sunan “STARS”, toplamda 70 milyon lira değerinde STARS puan dağıttı.

STARS yapay zeka teknolojisi ile üyelerine doğru lokasyonda doğru önerilerde bulunarak ayrıcalıklar sağlıyor. STARS üyeleri, online ve fiziki mağazalarda kazandıkları puanlarla alışveriş yaparken özel müşteri hizmetleri ayrıcalıklarından da faydalanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Altınyıldız Classics ve BR Mağazacılık Online Kanallar ve Pazarlama Direktörü Onur Uluğ, “STARS sadakat programımızda bir yılın ardından daha farklı yenilik ve deneyimler ile kullanıcılarımıza ulaşacağız. 'Paylaş Kazan' projemizi hayata geçiriyoruz. Bu yenilik ile markamızın şıklığı ve kalitesini STARS üyemiz arkadaşlarına anlatabilecek.” ifadelerini kullandı.

– “Davet gönderen üyemiz arkadaşlarının alışverişinden 'STARS Puan' kazanabilecek”

STARS üyelerinin influencer gibi arkadaşlarına davet linki göndererek mağaza ve online kanallarda özel indirimlere sahip olabileceğini belirten Uluğ, “Davet gönderen üyemiz arkadaşlarının alışverişinden 'STARS Puan' kazanabilecek. 'Yıldızları biriktir' projesi ile de STARS üyeleri harcadıkça yıldız biriktirecek. STARS üyesinin biriktiği yıldızlarla, ek indirimler ve çeşitli fırsatlardan yararlanması sağlanacak. STARS ile kullanıcılarımıza özel avantaj ve birbirinden farklı deneyimler sunmaya devam edeceğiz. Siz de yıldızlar arası yolcuğumuza katılarak STARS’lı olabilirsiniz” açıklamasında bulundu.

STARS üyeleri, Altınyıldız Classics mağazalarından ve online kanallarından yapacakları 3 bin lira ve üzeri alışverişlerinde 100 STARS Puan'a kadar puanlarını ikiye katlama şansı yakalıyor. STARS üyeliği ile mağazadan yapılan alışverişlerde kazanılan puanlar uygulama içinde ya da online mağazada kullanılabiliyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Ordu’da kahverengi kokarca ile mücadelede 4 ayda 40 bin nokta ilaçlandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 03.03.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

ORDU (AA) – HAYATİ AKÇAY – Ordu'da fındık bahçelerinde popülasyonu artan kahverengi kokarca zararlısının bulunabileceği kışlaklarda ilaçlama çalışmaları devam ediyor.

Kent genelinde geçen yıl popülasyonunun arttığı gözlemlenen ve kışı kullanılmayan evlerin yanı sıra çatı aralarında ve serender gibi yerlerde geçirdikleri tespit edilen kahverengi kokarcanın yeniden yayılmasını önlemek amacıyla Ordu Valiliği tarafından bir süre önce eylem planı hazırlandı.

Eylem planı kapsamında, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince mahallelerde üreticilere yönelik yaklaşık 400 bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle zararlının yeniden hareketlenmesini önlemeye çalışan ekipler, kışlaklarda ilaçlamayı sürdürüyor.

Kasımdan itibaren 40 bin noktada yapılan ilaçlama ile kahverengi kokarcanın popülasyonunun çoğalmasını önlemek amaçlanıyor.

Ordu İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, AA muhabirine, özellikle sahil kesimindeki ilçelerde yoğun şekilde görülen kahverengi kokarcanın, başta fındık olmak üzere diğer tarım ürünlerine zarar verdiğini söyledi.

Zararlının, havanın soğuk olduğu döneminde kışlak olarak tabir edilen kullanılmayan evler, odunluk ve serender gibi yerlere çekildiğini belirten Yılmaz, “Ancak içinde bulunduğumuz günlerde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle kahverengi kokarcalar yeniden uçuşa geçerek görülmeye başlandı. Bu dönemde yapacağımız etkin mücadele fındığın kahverengi kokarca tehdidinden kurtulması için çok büyük önem arz ediyor.” dedi.

Yılmaz, bu dönemde kahverengi kokarca ile kışlaklarından çıkmadan mücadele yapılması gerektiğine işaret ederek, “Fındığa zarar veren kahverengi kokarcanın bahçelere yeniden dağılımını önlemek için mücadele başlatıldı. Amacımız, kokarcaların kışlağın dışına çıkmadan yayılmasını önlemek.” diye konuştu.

– “Mücadelemiz kararlılıkla devam ediyor”

Üreticilerin de desteğiyle zararlının tespit edildiği noktalarda ilaçlama yapıldığını anlatan Yılmaz, özellikle şehir merkezlerinde yaşayanların bu dönemde serender, odunluk ve kullanmadıkları evlerini kontrol ederek, kahverengi kokarcayla mücadeleye katılmalarını istedi.

Kemal Yılmaz, bu dönemde yeteri kadar yapılmayan mücadelenin zararlının popülasyonunun artmasına neden olabileceğini vurgulayarak “Aksi takdirde bir kokarcanın ergin dişisi 150-200 yavru yapıyor. Bu da mücadele etmediğimiz takdirde bir tane kahverengi kokarcadan önümüzdeki günlerde 150-200 birey oluşabileceği anlamına gelmektedir. Bu da işimizi daha da zorlaştıracaktır.” ifadelerini kullandı.

Üreticilerin kahverengi kokarcaları gördükleri yerde toplayıp imha ederek mücadeleye destek verebileceklerinin altını çizen Ordu İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz, şu değerlendirmede bulundu:

“Böceklerin görüldüğü alanlar kullanılmayan alanlarsa üreticilerimizin ilaçla mücadele yaparak imha etmeleri mümkün. Amacımız kahverengi kokarcaları bulundukları yerde imha ederek sahaya yayılmalarını önlemek. Bunu başardığımız takdirde önümüzdeki dönemde bu zararlının başta fındık olmak üzere tarımsal ürünlere vereceği zararı minimize etmiş oluruz.

Eğer bunu başaramazsak çoğalan kokarcalar karşısında işimiz çok daha zorlaşmış olacak. Ordu'da şimdiye kadar bu böceğin yoğun olarak görüldüğü ev, serender ve odunluk gibi 40 bin noktada ilaçlama çalışması gerçekleştirdik. Bunu yaparak da çok ciddi bir mücadele örneği sergiledik. Bu mücadelemiz kararlılıkla devam ediyor.”