Amasya Valisi Doruk kadın kooperatifini ziyaret etti

Amasya Valisi Doruk kadın kooperatifini ziyaret etti

Anadolu Ajansı
Yayın: 03.06.2024 04:22
Paylaş:
A+ A-

AMASYA (AA) – Amasya Valisi Yılmaz Doruk, Taşova Hünerli Eller Kadın Kooperatifi'ni ziyaret etti.

Kooperatif Başkanı Özlem Genç’ten bilgiler alan Vali Doruk kooperatif binasını gezerek yapılan çalışmaları inceledi.

Doruk, gazetecilere yaptığı açıklamada, kadınların dokunduğu her yere güzellik kattığını ve kadın kooperatiflerine önem verdiklerini söyledi.

Türk kadınlarının üretken ve çalışkan olduğunu ifade eden Doruk, “Güzel sonuçlar elde ettiğimiz kadın kooperatiflerimiz var, yeni kurulmasına rağmen şu an çok başarılılar. Bölgemizde meyvecilik önemli, bunun katma değerini artırarak üretmek daha da önemli. Kooperatifimiz DOKAP üzerinden kurulmuştur. Burada meyve kurutma işi de yapılmaktadır. Taşova ilçemizde altın çiçek bamyasının yanında meyvecilik de önemli derecede yer almaktadır. Amasya genelinde 13 kadın kooperatifimiz bulunmaktadır.” diye konuştu.

Ziyarette Vali Doruk’a, Kaymakam Efe Kılıç ve Belediye Başkanı Ömer Özalp eşlik etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”