Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Ankara’da Karabük Günleri Tertip Edildi…

Yayın: 21.05.2016 13:34
Paylaş:
A+ A-

Ankara Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen açılışa TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi Orhan Alimoğlu,Karabük milletvekili Prof.Dr.Burhanettin Uysal,Çevre ve Şehircilik Bakan yardımcısı Mehmet Ceylan,belediye başkanı Rafet Vergili,İl Emniyet müdürü Dr.Serhat Tezsever,Kardemir Genel Müdürü Uğur Yılmaz, İlçe Belediye Başkanları,Sivil toplum örgüt temsilcileri,bürokratlar, vatandaşlar ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Daha önceki yıllarda da olduğu gibi zaman zaman organizasyon bozukluğunun yaşandığı Karabük günleri açılışında konuşan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, “Karabük’ün gelişmesi Türkiye’nin gelişmesi ile paralel bir şekilde olmuştur” dedi.

KARABÜK’ÜN GELİŞMESİ TÜRKİYE’NİN GELİŞMESİ İLE PARALEL BİR ŞEKİLDE OLMUŞTUR

Karabük’ün Türkiye’nin medarı iftiharı sanayi şehirlerinden biri olduğunun altını çizen TBMM Başkanı İsmail Kahraman, “Bağım benim Karabüklü olmam. 13 haneli bir köy ve o köyden Türkiye’nin medarı iftiharı bir sanayi şehri meydana geldi. Kendimi Rizeli, Karabüklü, şimdi de İstanbullu bir kişi olarak görürüm. Karabük’ün gelişmesi Türkiye’nin gelişmesi ile paralel bir şekilde olmuştur. Türkiye sanayide gelişmeleri yerinde sayan bir ülke iken birden bire büyük hamleler oldu. Sanayi yayıldı. Sanayide Türkiye ileri yerlere gitti. Bu verilen emekledir. Doğduğumuz yeri seversek mahallemizi seversek, şehrimizi seversek topyekûn ülkemiz kalkınır. Vatan sevgisi imandandır. Vatanımızı seveceğiz ve kalkınacağız. Türkiye dünyada saygın hale geldikçe önünü kesmek isteyenlerde olacak” ifadelerini kullandı.

KARABÜK BİR CUMHURİYET KENTİDİR

Karabük’ün Cumhuriyet kenti olduğuna vurgu yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ise konuşmasında şunları söyledi: “Bugün milletimizin tarihinde önemli bir gün ülkemiz işgalle karşı karşıya kaldığı dönemde hiçbir zaman esareti kabul etmemiş, 97 yıl önce bugün kurtuluş savaşımızın meşalesini tutturmuştur. Kahraman ecdadımızı bir kez daha minnetle anıyoruz. Karabük açılışının 19 Mayıs’a rastlamış olmasını bilerek ve düşünerek belirledik çünkü Karabük düşmanları ülkeden kovmuş ve ardından cumhuriyet kurulmuştur. Karabük bir cumhuriyet kentidir. Cumhuriyetle Karabük bugünkü modern haline gelmiştir. Karabük aynı zamanda da bir gençlik kentidir.”

Açılış konuşmalarının ardından TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin Kardemir Karabük Spor’un futbolcularını tebrik etti.

19 – 22 Mayıs tarihleri arasında ziyaretçilerini bekleyen Tanıtım Günlerinin akşam bölümünde ise Türk Halk Müziği Sanatçısı Esat Kabaklı katılımcılara muhteşem bir müzik ziyafeti çekti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”