arabam.com’dan bayram tatili araştırması

arabam.com’dan bayram tatili araştırması

Anadolu Ajansı
Yayın: 04.04.2024 12:36
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – arabam.com, gerçekleştirdiği araştırma ile kullanıcılarının, bayram tatili tercihlerini ortaya çıkardı.

Şirketten yapılan açıklamada, Türkiye'nin otomobil dikeyinde ilk çevrim içi ilan platformu arabam.com'un mart ayında 726 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği araştırma sonuçlarına göre, bu yıl 9 günlük bayram tatilinde her iki kişiden biri şehirde kalacak.

Araştırmaya katılanların yüzde 50'si, “Bu bayramda ne yapacaksınız?” sorusunu “Şehirde kalacağım.” şeklinde yanıtladı. Memleketine gideceğini belirtenlerin oranı yüzde 31 iken, otel tatili yapacağını söyleyenlerin oranı ise yüzde 6 oldu. Katılımcıların yüzde 3'ü kültür, gastronomi turu gibi etkinliklere katılacağını, yüzde 2'si de kamp tatili yapacağını belirtti.

Bayramda seyahat tercihleri sorulduğunda ise katılımcıların yüzde 70'i kendi aracıyla seyahat edeceğini ifade etti. Bu yanıtı, yüzde 9 ile uçak, yüzde 8 ile otobüs takip etti. Kiralık araç ile seyahat edeceğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 6 oldu.

arabam.com'un gerçekleştirdiği araştırma, yolculuk öncesi araç bakımının ihmal edilmediğini de ortaya koydu. “Bayram yolculuğu öncesi aracının bakımını yaptırır mısın?” sorusuna katılımcıların yüzde 50'si “Mutlaka araç bakımını yaptırım”; yüzde 20'si ise “Aracım bakımlı olduğu için rutin kontrolleri kendim yaparım.” cevabını verdi. “Bakım zamanı geldiyse rutin kontrolleri yaptırırım.” diyenlerin oranı yüzde 19 iken, “Yolum uzun olmadığı için gerek duymuyorum.” değerlendirmesinde bulunanların oranı yüzde 12 oldu.

– arabam.com'dan bayram kampanyası

arabam.com, “Bayrama Hazırlık” kampanyasıyla hem tatili şehirde geçirenler, hem de yolculuğa çıkacaklar için harika fırsatlar sunuyor. arabam.com mobil uygulamasında araç sahiplerinin araçlarının gerçek piyasa değerini anlık takip ettiği algoritması ve aylık masraflarını uygun fiyatlarla yapmaları için iş birlikleri ile kullanıcılara değer kattığı Garaj içerisinde geçerli kampanya kapsamında, periyodik bakımlar 3 bin 63 TL'den, oto kuaför hizmetleri 360 TL'den başlıyor.

Lastiklerde peşin fiyatına 12 taksit uygulanırken, kasko yaptıracaklar için sigortam.net'te arabam garaj'a özel kod ile yüzde 8 indirim, kullanıcılarını bekliyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Stellantis, Archer’a güvenini stratejik hisse payını artırarak gösteriyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.04.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Stellantis, 2020 yılından bu yana çeşitli işbirliği girişimleri ile stratejik ortağı olduğu Archer'ın 8,3 milyon hisselik açık piyasa satın alımını tamamladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Stellantis, ulaşımın her alanına yatırım yapmaya devam ediyor. Bir yanda yenilikçi teknolojilerle binek ve hafif ticari araçlarını otomotivin geleceğine hazırlayan Stellantis, diğer taraftan da alternatif mobilite çözümlerine yatırım yapıyor.

Bu kapsamda şirket, şehir içinde dikey şekilde kalkış ve iniş yapabilen elektrikli uçak (eVTOL) geliştiricisi Archer Aviation Inc. ile iş birliğinin kapsamını genişletiyor.

Stellantis, 2025 yılından itibaren pazara sunulması planlanan eVTOL projesine ne kadar güvendiğini gözler önüne seriyor.

Stellantis, Ocak 2023'te Archer'ın Midnight uçak modelinin sözleşmeli olarak seri üretimini hedeflediğini açıkladı.

Archer'ın Gürcistan'daki yüksek hacimli üretim tesisinin ilk aşamasının inşaatı bu yılın sonuna doğru tamamlanacak şekilde hızla devam ediyor. Projenin ilk aşaması, yılda 650 adede kadar uçağın üretimini desteklemek üzere tasarlandı.

Stellantis, 2020 yılından bu yana çeşitli işbirliği girişimleri ile Archer’ın stratejik ortağı ve 2021 yılından bu yana da yatırımcısı konumunda.

Archer, bu süre boyunca eVTOL uçağını tasarlama, geliştirme ve ticarileştirme noktasında Stellantis'in köklü üretim, tedarik zinciri ve tasarım uzmanlığından yararlanmaya devam edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Stellantis Üst Yöneticisi (CEO) Carlos Tavares, “Archer, havacılığın elektrikliye geçişinde öncü olarak kendini kanıtladı ve birlikte bir sonraki ulaşım devrimini başlatabileceğimize inanıyoruz. Stellantis'in son hamlesi, Archer'ın ekibine olan güvenimizin ve ortaklığımız sayesinde ilk elden gördüğümüz ilerlemenin bir göstergesi.” ifadelerini kullandı.

Archer Kurucu ve Üst Yöneticisi (CEO) Adam Goldstein, dünyanın gökyüzü ulaşım şeklini değiştirmenin eşiğinde olduklarını belirterek, “Archer ve Stellantis olarak, kentsel ulaşımı yeniden tanımlamak, dünya şehirlerine ve hissedarlarımıza muazzam bir katma değer sunmak ve karşılaşabileceğimiz fırsatları değerlendirebilmek için birlikte çalışıyoruz.” yorumunu yaptı.